Reklama

pátek 16. října 2015

„Krymská překvapení" z Francie a Británie rozzuřila Kyjev


16. 10. 2015  První zprávy
 
Současné vedení Ukrajiny musí mít pocit mezinárodního spiknutí západních vydavatelů. A také ho nenechalo bez odezvy.

Francouzský vydavatel Larousse vydal socioekonomický atlas světa pro rok 2016, který zahrnuje Krym jako součást Ruska. Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí označilo změny za velmi nepříjemné překvapení, a požadovalo opravu.

Aby toho nebylo málo, ve Spojeném království nakladatelství Oxford University Press zveřejnilo učebnici zeměpisu na rok 2016, kde byl Krym také označen jako součást Ruska. Nicméně v elektronickém textu je Krym označen za ukrajinský.

Ukrajinské velvyslanectví poslalo vydavateli dopis, v němž vyjadřuje své znepokojení. V textu dopisu se uvádí, že v učebnici autoři zapomněli zmínit to, že referendum o znovusjednocení Krymu s Ruskem se konalo „pod hlavněmi".

„Hluboce lituji, že učebnice Oxford University Press vede k omylu studentů, spoléhající se na pověst vydavatele. Doufám, že v příštím vydání budou tyto nešťastné chyby opraveny,“ napsal v oficiálním dopise Ukrajiny velvyslanec ve Velké Británii, Igor Kuzmin.

V září zase pro změnu publikoval kazašský Mektep na mapách ve školních učebnicích geografie také Krym patřící Rusku. V jehož důsledku vypukl mezinárodní skandál.


(kou, prvnizpravy.cz, ridus.ru, rt.com, foto: arch. -
Krym )

Související:
Porošenko: Krym a Donbas získáme zpět a potom půjdeme až do Moskvy 

13 komentářů :

 1. KRYM BOL RUSKY VZDY!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fašisté,kteři násilným krvavým převratem mají nynějši moc neznají míru arogance.Namísto,aby navrhli PUTINA za nápravu vadného rozhodnutí UV KSSS komunistů,tím že to udělal beze ztáty jediného svého samopalníka a převzal KRYM, bezmocně zuři a vyvolávají jenom smích obyčejných ukrajinců,kteři světe div se chtějí v rozflákané zemi zmítané jejich válkou přežit a utrpět za sou banderovskou nanávist omrzliny,protože vydali všechny půjčené peníze z USA na patrony.

   Vymazat
 2. Kreténismus Kyjeva dosahuje vrcholu. Aktuální příklad: Kyjev zakázal (už před řadou měsíců) vjíždět ruské železniční nákladní dopravě na území Ukrajiny a nyní na začátku zimy zjistili, že nemají dost uhlí z Ruska na provoz tepelných elektráren a ještě hrozí Rusku, že jim blokuje dodávky energetického uhlí ! Ukrajina svoje lokomotivy a vagóny totiž zašantročila (asi příklad ČSD) :(

  OdpovědětVymazat
 3. jo to je tak, když o zásadních věcech rozhoduje každej , kdo má do prdele díru.

  Ukáčka si holt budou muset vyžrat to co si nadrobili.
  J

  OdpovědětVymazat
 4. Nechtěl bych být v kůži Ukrajinců. Jestli do listopadu nezaplatí 3 miliardy dolarů Rusku, budou bez plynu a zmrznou. A podle počasí to vypadá na hodně tuhou zimu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milióny jich už utekly do Ruska, pár miliónů bude utíkat do EU.

   Vymazat
 5. At se Ukrajinci smíří že přišli o Krym, jako se Srbové museli smířit
  že přišli o Kosovo.....
  Howgh...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kosovo bylo ukradeno bombardováním, aby USrael získal základnu Bondsteel mj. pro distribuci heroinu z Afghanistánu po Evropě kosovskou narkomafií, a hlavně aby zničil jihoslovanskou federaci. Krymská republika legálně vystoupila DRTIVÝM REFERENDEM ze svazku s Ukrajinou který svévolně vynutil Chazar Perlmutter alias Chruščov. I tak měla Krymská repuvlika v rámci SAMOSTATNÝ STATUS I SVŮJ PARLAMENT. Dokonce v OSN nebyla registrována jako svrchované území Ukrajiny. Takže nesrovnávej vybombardované a vyhnané Srby s Krymčany. Srovnávej chazarské židobandrovce a kosovskou narkomafii.

   Vymazat
  2. Srbové se s tím nesmířiuli a mezinárondí právo je na jejich straně. Na Kosovu k žádnému referendu nikdy nedošlo, jeho odtržení odporuje mezinárodním dohodám (např. Helsinky) i mezinárodnímu právu!

   Vymazat
 6. V článku se m.j. píše:"Ukrajinské velvyslanectví poslalo vydavateli dopis, v němž vyjadřuje své znepokojení. V textu dopisu se uvádí, že v učebnici autoři zapomněli zmínit to, že referendum o znovusjednocení Krymu s Ruskem se konalo „pod hlavněmi".
  Přehlíží a zamlčují, že s těmi vojsky to bylo trochu jinak. Podle dříve uzavřených smluv měla mít R.F. na Krymu cca 190 000 vojáků!!! A měla jich tam pouze 3000! Aby nevznikl v době referenda na Krymu druhý Majdan podle dřívějšího scenáře na Ukrajině, rozhodla R.F. doplnit stav svých vojsk na již DŘÍVE DOHODNUTÝ počet! Vojsko tím zabránilo možným ozbrojeným konfliktům, ale do voleb samotných nijak nezasahovalo. Tak by měla Ukrajina vysvětlit pojem "pod hlavněmi". Hlavně že některé státy dodnes tvrdí, že Rus ANEKTOVAL Krym. Jestli referendum je anexe, pak neví co to referendum ve skutečnosti znamená! A to si hrají na nejchytřejší. Západe západe, kam jsi to dopracoval, já ti pořád říkal, nehrej si s tím Emerickým klukem, od něho se nenaučíš nic dobrýho. Ale ty si nedáš pokoj.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano volby na Ukrajině se skutečně konaly pod hlavněmi, ale ty mířily na Krym právě z Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
 8. Kosovo bylo nejprve etnicky vyčištěno od všeho nealbánského a nesprávně smýšlejícího,v Kosovu se nekonali žádné volby,Kosovo bylo vyhlášeno.
  Na Ukrajině jsme svědky poněkud zvrácené demokracie kde státní převrat alias puč v režii cizí mocnosti je považován za demokratický projev a svobodné volby pomalu poloviny národa jsou předem demokraticky neuznány a označovány za akt separatizmu a terorizmu.
  A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak to vlastně bylo? Dovolím si připomenout:
  http://leva-net.webnode.cz/products/krym-cesta-domu-dokumentarni-film-andreje-kondrasova/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.