Reklama

sobota 3. října 2015

Ladislav Žák: O hodných teroristech…

obrazekLadislav Žák 
3. 10. 2015 Vaše věc

Naše rodinná zkušenost z konce války říká, že terorista je hrdinný partyzán, jehož strana dosud nezvítězila. Tato metamorfóza teroristy v partyzána a někdy i zpět probíhá všude kolem nás už po staletí a bylo by nudné uvádět výčet jmen a hnutí, která si jí prošla.


Nyní však vystoupila na scénu ještě třetí kategorie, jakýchsi umírněných nebo hodných teroristů, se kterou operuje velmi intenzivně několik zemí světa především Francie, Turecko, Katar, Saúdská Arábie a potažmo i USA poté, co ruské bitevníky začaly na Islámský stát útočit doopravdy a nikoliv pouze naoko, jako doposud západní aliance.

Plošný úder proti islamistům ukázal, kolik spojenců mají nejen v islámském světě, ale i zemích EU a NATO. USA potvrdily ústy Johna McCaina, že cvičily islamisty proti legální syrské vládě. USA dokonce ani nevadí, že opakovaně uprchli k Al Nusrá, potažmo Al Kajdě, jen když řežou hlavy Asadovým vojákům a samozřejmě civilistům, kteří se nezdají dost islámští. Výkřiky o tom, že se má bojovat jenom a jenom proti Islámskému státu svědčí o tom, že Islámský stát jeho dosavadní tvůrci a sponzoři obětovali ve jménu toho, aby dokázali zničit Sýrii jako zemi, kde mohly vedle sebe v klidu žít nejrůznější minority, pokud ovšem nezačaly nadmíru kritizovat asadovský režim. Pokud k tomu došlo, postupovali Asadové vždy s orientální krutostí a kdokoliv by z nich chtěl dělat demokraty, musel by se jít léčit.

Ruská akce má několik rozměrů. Jednak vrací Rusko na mezinárodní mocenskou scénu hlavní branou Blízkého a Středního východu, jednak slouží k potlačení islámského terorismu, který latentně hrozí svou infiltrací do Ruska a v neposlední řadě jde o imperiální válku o budoucí podobu klíčových dopravních tras uhlovodíků na Blízkém a Středním Východě. Rusko ve všech třech rozměrech bojuje za své zájmy a navíc jako kolaterál získává bonus v tom, že problém Ukrajiny zapadne mezi válkou v Sýrii a utečeneckou vlnou do bezvýznamnosti a bude možné jej uzavřít. Bezvýznamné a nyní navíc i mediálně bezvýznamné Ukrajině, na kterou se její spojenci EU a USA, kteří ji podporovali a platili za škody, které napáchá Rusku, ještě tuto zimu s klidem vykašlou, nezbude nakonec, než způsobit časem další utečeneckou vlnu, ale nakonec pochopí, že tudy cesta nevede a bude to Rusko, které ji jediné bude reálně podporovat a nenechá ji zahynout. Nebude to hned, ale do deseti let bude situace úplně jiná. Schůzka v Paříži ukázala, že Merkelová i Holland mají Porošenka a ukrajinských hrátek na vojáčky plné zuby a i když nedošlo k žádnému průlomu v minském procesu, nedošlo ani k jakémukoliv reálnému gestu podpory Ukrajině v její nenávistné kampani proti Rusku.

Závěrem několik slov o hodných teroristech. Je velmi smutné, když jsme svědky toho, jak klíčová země EU, Francie, podporuje islámský terorismus a usiluje o svržení legální vlády v Sýrii. Odpovědnost Francie je o to větší, že Sýrie byla dlouhou dobu francouzským mandátním územím a Francie brala Sýrii jako přirozenou sféru svého vlivu. Francii v jejím neústupném postoji neodrazují ani důsledky toho, jak se kdysi rozhodla vypořádat s Kaddáfím a naprosto rozvrátila Libyi. Nevarují ji ani doposud nezahojené rány jejího přitroublého postupu v Alžíru, kde nakonec vydala seznamy loajálních Alžířanů a těm se vedlo ve „svobodném“ Alžírsku Achmeda ben Bely zle nedobře. Vrcholem francouzské prozíravosti je prodej vrtulníkových lodí Egyptu, jehož nestabilita je v současné době hlavní hrozbou míru. Egyptská vláda prokázala, že ji netrápí hlad, bída a negramotnost obyvatelstva, ale vlastní mocenské ambice. Egyptští generálové budou jistě hledat cestu, jak nákladnou investici využít a jistě to nebude na vyhlídkové lety nad pyramidy.

Samostatnou kapitolou je Turecko, pro které je hodný terorista ten, kdo podřezává Kurdy. Turecko hraje roli neméně ostudnou než Francie, ale na druhé straně řeší situaci ve svém bezprostředním okolí a nese důsledky války v podobě miliónů utečenců na svém území. EU, která nedávno hodila Turecko přes palubu do náruče islámu, si může už jen představovat, co to pro ni bude znamenat, až se islámským státem stane Turecko. Už dnes sklízí tragickou žeň své hlouposti v podobě statisíců uprchlíků vysílaných Tureckem do Evropy. Je jenom symbolické, že si k tomu francouzský konzulát v Turecku otevřel kšeft s nafukovacími čluny a vestami…

Konečně Kataru a Saúdům jde o překreslení transportních tras uhlovodíků tak, aby to citelně zasáhlo právě Rusko, nemluvě o genetické nenávisti k alavitskému režimu Asadů a strany BAAS. Financují islamisty a existuje reálné nebezpečí, že to budou právě oni, kdo se pokusí dodat islamistům v Sýrii proti Rusům účinné protiletecké zbraně…

No a potom nás ochraňuj Pánbůh s Alláhem a Jehovou dohromady. Pak to bude opravdu fičák, který smete všechno - i hodné teroristy…

31 komentářů :

 1. Když se Rus rozhodne gumovat tak to udělá vždy pořádně.Kdyby za 2. sv války neotevřeli spojenci druhou frontu ,tak Rus dojel až do Portugalska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:24 Co vůbec je smyslem tohoto blábolu? Co konkrétně chtěla trubka zatroubit ??? NIC - jenom měla potřebu troubit.

   Smazat
  2. Ano, v hlava dutá, tak troubila o kdyby byly v prdeli ryby.

   Smazat
  3. Pro 14:24:
   Vážený pane, s Vašim komentářem zcela souhlasím. Nenechte se,m prosím, znechutit těmi trolly ze 14:32 a 14:35. Jsou to jenom dva zkrachovanci, kteří vůbec nevědí "vo co gou". Také jsou k smíchu - vždyť jsou to trolly z jurského pravěku!

   Smazat
 2. Když se člověk podívá na dějiny Sýrie, tak je to od 2 sv války puč za pučem, převrat za převratem, válka za válkou. Poté co převzal moc v Londýně vystudovaný Bašár to pár let vypadalo nadějně, ale pak zase sklouzl k násilí a perzekucím. Nevím jestli není stejný terorista jako ostatní. Syřani rozhodně nevypadají, že by za něj chtěli bojovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci podceňovat vaši inteligenci Anonyme 14:48, ale váš literární výkon a překorucené informace mne zarážejí: za prvé - Sýrie se nepotácí od převratu k převratu, a to asi Usáky a Izrálii nejvíc štve. Po dlouhém období vlády prezidenta Háfize Asada, spoluzakladatele Strany arabské socialistické obrody (BAAS), který byl v prezidentském úřadu od roku 1971 až do své smrti v r.2000 nastoupil jeho syn Bašár. Takže od roku 1966 nedošlo k Sýrii k převratu. To jen pro připomenutí, jaký jste žvanda a lhář.
   za druhé - jestli Asadové vedli represe, tak proti islamistickým extremistům, z kterých posléze za americké peníze vyrostl ISIL. Pravda, nechali popravit i pár izraelských špiónů a to s eneodpouští, že?! A to, že Asadova armáda vzdoruje 4 roku (!!!) zahraniční intervenci, teroristům školeným, vyzbrojeným a placeným Tureckem, Saúdy, Katarem, Spojenými emiráty a především Spojenými státy a Velkou malou Británií, tak to přece mluví naopak o velké podpoře Asadova vedení země. Ostatně i opakované volby o tom hovoří, stejně jako prestiž, jakou požívá v arabském světě.

   Smazat
  2. 15:04
   No vy jste tedy myslitel.
   1) Píšu jasně od 2. sv. války, ne od roku 66
   2) Samotná strana BAAS se dostala k moci vojenským pučem.
   3) Samotný Asad se dostal k moci pučem ve straně BAAS
   4) Samozřejmě pokusy o převraty stále probíhaly, ale byly vždy krvavě potlačeny. Například ten z roku 82 (10.000 mrtvých), žvando a lháři.
   5) Skoro 1/2 století v Sýrii platil nepřetržitě vyjímečný stav.
   6) Asadové jsou Alavité kterých je Sýrii jen cca 10%. Tito vždy prakticky neomezeně a brutálně vládli Sunnitům kterých je 3/4 obyvatelstva (pro vás zřejmě všechno teroristi, džihádisti a islamisti placení USA). I přihlouplému musí být jasné, že toto dlouhodobě nemohlo nikdy dobře dopadnout.

   Smazat
  3. 15:34 no a co?. rusko se rozhodlo podpořit asada a tak to bude. hussein, a kaddáfí byli "diktátoři" ale byli stabilizačním prvkem regionu. čeho dosáhli američani? ničeho. destabilizace chaos. idioti nikdy nikde nic pozitivního nepřinesli. usa jsou destrukce a zmar. ať jdou k čertu.

   Smazat
  4. 14:46

   Co no a co? Ty státy tam jsou po kolonizaci všechny uměle vzniklé, národnostně a nábožensky rozdělené. A žádný diktátor na tom nic nestabilizuje a když tak jen velmi krvavě a hlavně dočasně. To je zcela zásadní věc která dle mého ani nemá moc řešení dokud jedna skupina zcela nevyhladí druhou.
   Názor, že bez Amíků by si tam všichni šťastně žili, drželi se za ruce a zpívali radostné písně je zcela mimo. A že "američani nikde nic pozitivního nepřinesli, jen destrukci a zmar" už je jen čirý fanatismus hodný vygumovaného islamisty.

   Smazat
  5. Takže od konce války tam bylo 20 let rušno a po převzetí moci BAAS tam bylo 50 let klid, tak co je za problém? A taky jste neodpověděl na poznámku, že 4 roky se Asad drží, což by jistě nebylo, kdyby neměl podporu u armády.

   Smazat
  6. Ten omezený demagog 15:34 nemůže pochopit, že právě alávita mohl vyrovnávat a vyvažovat pnutí mezi syrskými náboženskými sektami. To nemluvím otom, že nezmínil syrské křesťany a syrské ateisty. 4 roky bojů mluví o podpoře Asada nejen ze strany armády, ale i obyvatelstva. Všechny puče, či spíš pokusy o ně, byly placeny ze zahraničí (Izrael, Sadská, USA, Francie) a nevyšly. Vždy se v nich angažovali muslimští fanatici. Takže pánbůh zaplať za Asady (oba). A teď k těm sunnitům a šiítům: kdo že se dal dohromady, aby pomohl Asadovi, tomu, podle tebe a mírumilovných USA, odpornému a krutému diktátorovi? No kdo? Přece šiíté z Íránu a Hizballáhu, sunnité z Iráku, Kurdové, čínští komoušové a konfuciáni, možná i pár budhistů, ruští pravoslavní a ateisté. To je ale zmatek v té tvé nablblé logice, to je ale maglajs ve tvých dvou mozečkových závitcích.

   Smazat
 3. A co teroristi na východě Ukrajiny? Jsou hodní nebo zlí? Má demokraticky zvolený prezident a vláda Ukrajiny právo pozvat si Amíky nebo kohokoli aby jim od těchto teroristů pomohli vyčistit území? No zřejmě ano. Som z toho volaký zmatený.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Junta i tvoji milovaní Ušáci by dostali od Rusa přes držku, tak se zmůžou jen na podjebávní. Kapišto, blbe?! Viděl jsi, jak se lidé v Mariupolu bránili tankům holýma rukama. mně to připomnělo pražské ulice v srpnu 68. Ty záběry na lidi s holýma rukama a běsnící střílející hovada v uniformách ukrajinské armády vzývající Banderu jako hrdinu, mi stačily, abych věděl, na které straně mám být.

   Smazat
  2. 15:00-Ty nejseš volako zmetený,ty jsi jen Vůl....

   Smazat
  3. Všimněte si, jak ten fanda ukrjainských fašounů přemýšlí. on vůbec nepřipustí, že o věcech vnitřního uspořádání státu a práv menšin se jedná. Nikdy se to nemá řešit genocidou! Halt junta na Ukrajině šla od začátku tou druhou cestou. A nemohou se vymlouvat na to, že je k tomu nutil Černý otec z Bílé chýše a ta děvka Nudlmannová.

   Smazat
  4. 15:26

   Bambulko, ale právě v Sýrii Asad řeší práva Sunnitů místo jednání genocidou. A přizval si k tomu i Ruská vojska. A Sunnité navíc nejsou v Sýrii menšina, ale drtivá většina.
   Musíš si to ve své makovičce ujasnit a být trochu konzistentní aby jsi nevypadal jako úplný blb.

   Smazat
  5. Nemel nesmysly,právě ti tví sinniti se Saudy a USA za zády začali před nějakým časem,ještě za života starýho Háfíze dělat tu genocidu,ale tenkrát dostali po rypáku a teď se k tomu zas vrátili a berou to hlava nehlava a ničí,co tam vydrželo Osmanskou říši,křižácký výpravy, francouzskou koloniální nadvládu i krutýho Háfíze celých těch 2000 let,ty jeden "správně konzistentní a úplný blbe..."

   Smazat
  6. 16:21

   Jakou genocidu? To nejsou žádní "moji" sunniti, ale většinové obyvatelstvo Sýrie. Oni jsou tam na svým, chápeš? Představují 3/4 obyvatelstva celé Sýrie. To 10% minorita Alavitů která se dostala k moci vojenským pučem se jim pokouší už 1/2 století vládnout a to dost brutálně.
   Ale o tom to není. Já jsem se ptal proč by demokraticky zvolená ukrajinská vláda a prezident nemohli pozvat obranu Ukrajiny před teroristy na východě třeba USA když Asad si může pozvat Rusy? Protože z článku jasně plyne, že terorista jak terorista...

   Smazat
  7. Oni je Porošenkové zvou, ale holt Amík nechce, no je to blbý. To není, že by se upejpal, ale prostě mu za to nějaká Ukrajina nestojí. Jemu šlo, Amíkovi, o základnu na Krymu a ta je v háji, tak co proboha s nějakým čokoládovým královstvím.

   Smazat
  8. Musím opakovat i na tomto místě ---Ten omezený demagog 15:34, 15"26, 16:21 nemůže pochopit, že právě alávita mohl vyrovnávat a vyvažovat pnutí mezi syrskými náboženskými sektami. To nemluvím otom, že nezmínil syrské křesťany a syrské ateisty. 4 roky bojů mluví o podpoře Asada nejen ze strany armády, ale i obyvatelstva. Všechny puče, či spíš pokusy o ně, byly placeny ze zahraničí (Izrael, Sadská, USA, Francie) a nevyšly. Vždy se v nich angažovali muslimští fanatici. Takže pánbůh zaplať za Asady (oba). A teď k těm sunnitům a šiítům: kdo že se dal dohromady, aby pomohl Asadovi, tomu, podle tebe a mírumilovných USA, odpornému a krutému diktátorovi? No kdo? Přece šiíté z Íránu a Hizballáhu, sunnité z Iráku, Kurdové, čínští komoušové a konfuciáni, možná i pár budhistů, ruští pravoslavní a ateisté. To je ale zmatek v té tvé nablblé logice, to je ale maglajs ve tvých dvou mozečkových závitcích.

   Smazat
  9. 15,34 - demokraticky zvolený prezident a vláda na Ukrajině - ses po***, ne? Viděl jsi ten podvod s hlasovacími lístky v kyjevském parlamentu, bitky a bojůvky před parlamentem? Navíc to bylo v rozporu s ukrajinskou ústavou. Demokraticky zvoleným reprezentantem na Ukrajině byl Janukovyč a předešlá vláda.

   Smazat
  10. 20:51

   Demokraticky zvolená současná vláda a prezident na Ukrajině mají asi 1000x větší legitimitu než má v současnosti mladý Asad který se před 15 lety chopil moci po fotrovi. Po fotrovi který se dostal k moci vojenským pučem.

   Smazat
  11. Pro 15 00:
   Zatím jsem se smál tvým argumentům ( 15 34 atd ), ale toto, co jsi teď řekl už nasralo i mne. To jsi doopravdy tak blbý, nebo tě za to někdo platí, když o lidech, kteří brání svou zemi před zničením Banderovskými fašistickými bandami v čele s Jaceňukem a Porošenkem, napíšeš jako o teroristech? To se sám před sebou nestydíš? To jsi fakt tak debilní, že ty kreatury, kteří se nechali zvolit výhružkami a podvody, o kterých celý svět ví, napíšeš, že jsou legitimní vládou? A ty jsi nezaznamenal, že tyhle přiblblé kreatury už celý rok žadoní o vojenskou intervenci Západu? Jenže i přes ubohost Západních lídrů nejsou až tak blbí, aby na Ukrajinu lezli. Ty jsi nadšený z toho, co nás díky tvým obdivovaným USA A EU čeká? Jsi připraven živit arabské nemakačenky, kteří neutíkají před Assadem, ale před bordelem, co tam Západ napáchal? To jsem zvědav, co budeš za deset let vysvětlovat svým dětem - já měl špatné informace? Nebo jim řekneš - milé děti, teď holt musíte živit deset Arabáčů protož, že takoví debilové, jako já, váš táta je sem vítal? Myslím, že ti tvoje děti pěkně poděkují.

   Pepan

   Smazat
 4. Trotl Hollande,aniž z toho bordelu v Sýrii "něco má",s nasazením typickým pro snaživého blba,aniž by se ho někdo o něco prosil,v příklrém rozporu s mezinárodním právem,jen aby se zalíbil sio-klice v USA,bombarduje cosi v Sýrii....nejspíš mu těch problémů s už po generace frustrovanejch islámců ve Francii je málo a chce si zas po nějakých 70 letech a jistě k velké potěše původních Francouzů zaválčit doma.Přes zimu uprchlická vlna trochu zpomalí a na jaře to začne znova,tohle bylo jen zahřívací kolo.Maďaři mají zjištěno 30-35 milionů,co maj už "zbaleno" a organizátoři z Říše chaosu"mluví dokonce o 60-ti milionech....tu Francii snad spasí ty nadcházející volby a toho blba hned po nich doufám hned utratí...

  OdpovědětSmazat
 5. Terorista zůstane teroristou vždy, dokud nenastane mocenská změna. Pak dojde k zázračnému přerodu v partyzána či bojovníka národněo svobozeneckého hnutí. A teď babo raď, zda podporovat a terorizovat s nimi, či naopak perzekuovat a udávat. JÓ, kdyby jeden věděl, kdo v té půtce zvítězí, tak by se snadno rozhodoval a nebylo by žádných zrádců národa a poválečných soudů s nimi. Ještě že ten český národ to má tak nějak vnitřně dobře zakódováno a z pozice mlčící většiny se vyjádří a k vítězi přikloní až 5 sekund před koncem. Pak je sice jen pár set hrdinů, ale i těch perzekuovaných přisluhovačů stávajícího režimu nejsou nekonečné zástupy. Díky této alibistické vyčkávací národní taktice jsme dosud ve středu E a za těch cca 1200 let naší přítomnosti s námi nikdo nehnul.

  Tak nevím, zda jásat, nebo se národnostně mrskat.

  Mír s vámi.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh Ferro! Už se nemůžu dočkat, až Usáci proserou co můžou, abych se pak připojil k vítězům.
   Nyní, jako proUsák jim s čistým svědomím radím. Kopněte do prdele tu nenažranou psychopatickou banksterskou siokliku nebo Vám zrujnuje dolar. Další upřímná rada: Kopněte do prdele tu čs televizní mafii a blbečky typu Fištejna, Peheho atd., kteří tu vaší propagandu dělají tak blbě, že už jim skoro nikdo nevěří. Myslíte, že moji současní US přátelé tuto moji upřímnou radu, jak konečně zvítězit, poslechnou?????

   Smazat
 6. Nějak se to zvrtlo. USA, Turecko a některé arabské monarchie se rozhodli svrhnout ozbrojenou silou zákonnou vládu Sýrie, tak financovaly, vycvičily a vyzbrojily různé ozbrojené skupiny. Ty zčásti ale přešly k islamistům, zčásti ještě existují jako tzv.umírněná opozice, ale všichni usilují stále o totéž, svrhnout prezidenta Asáda. Kupodivu mu ale zůstala věrná armáda i velká část obyvatelstva a tak to nevyšlo. Vláda využívá svého práva na sebeobranu podle Charty OSN a má v tom spojence, které o to požádala, zejména Irán a teď i Rusko. Ti intervenenti se naopak dopouštějí agrese a teď se ještě rozčilují, že vláda se spojenci se je chystá vyhladit. Rusko má bombardovat jen americké zběhy v IS, ale ne ty, kteří ještě nezběhli, aby proti vládě mohli bojovat dál. V čem jsou umírnění nikdo neví, bojují tak jako ti neumírnění, dokonce jsou v podezření, že již použili zakázané chemické zbraně.Mezinárodní právo, budované po staletí a zejména v Chartě OSN je v troskách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V troskách je mezinárodní právo díky siláckým Usákům, kteří teď dostávají do svého nenažraného rypáku jak na Ukrajině, tak i v Sýrii. A bude ještě líp! :-D))) Kavárníci a růžoví tankové se pose.ou.

   Smazat
 7. Není mi jasné, proč autor považuje "nestabilitu Egypta za v současné době hlavní hrozbou míru"?
  Mě naopak přijde nedemokratické potlačení Muslimského bratrstva armádou jako prospěšný krok, který zemi může naopak stabilizovat. Podobně aktivity na Sinaji ukazují, že egyptská vláda nehodlá podporovat Hamás ve válce s Israelem.

  Turecká armáda náboženské fanatiky řadu desetiletí do nástupu Erdogana vždy klepla přes prsty a myslím, že to zemi bylo ku prospěchu. Atatürk Turecko modernizoval, Erdogan je vede zpátky k mladotureckému nacionalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To o Erdoganovi je přesné. Náboženský přitroublík, který by chtěl resuscitovat Osmanskou říši (jak hezky překládá soudruh Google - "říše pohovky"). Erdogan se sere na Balkán, tam ho podporuje pár nablblíků v Bosně, jinak nikdo. Krutě ničí Kurdy, krutě potlačuje vnitřní tureckou sekulární pozici, svět k tomu mlčí, usákům to vyhovuje. Už aby Erdogan dostal taky po čuni.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.