Reklama

pátek 2. října 2015

Latakii s ruskou základnou se nepodařilo vyhodit tunou plastické trhaviny do vzduchu

2. 10. 2015     zdroj
1.října byl na kontrolním stanovišti u vjezdu do Latakie zastaven a zneškodněn nákladní automobil s tunou výbušniny. "Náklaďák byl zastaven na armádním kontrolním stanovišti u vjezdu do Latakie (ze směru města Tartous), v nákladním prostoru bylo nalezeno 1000 kilogramů výbušniny. Všechno bylo přikryto štěrkem a třískami," řekl agentuře RIA Novosti pracovník bezpečnostních orgánů


Předpokládá se, že výbušnina byla určena pro teroristický útok ve městě. Tragédii se podařilo předejít, protože za volantem pravděpodobně nebyl sebevražedný atentátník, ale muž, jehož úkolem bylo dopravit auto do Latakie, uvádí deník.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Už mne ti americane a dzihadiste vazne serou! Je uz nacase je vazne profackat, aby uz vice neopruzovali slusne lidi! At jdou do perdele!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úplně nová zpráva:
   přestože americké letectvo, které bombardovalo nemocnici Lékařů bez hranic v Afgánistánu, dostalo hlášku, že útočí na civilní objekt, nota bene nemocnici, ještě dál p ů l h o d i n y útočilo !!!

   Smazat
 2. To se dalo čekat a další zoufalé pokusy budou následovat. Možná že to Amíci zkusí vybombardovat zhora, nebo zdola a svedou to na UFO, nebo krtka, nebo vypotěj jinou podobnou šílenost. To by ale Rusové nesměli být nejlepší šachisté na světě aby s tím nepočítali. Latakii je v každém případě, pro Amíky obrovská osina v pr...i. Alespoň si to vychutnaj, zatím byli osinou celému světu oni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . Ušáci považují celý svět za svoje teritorium a podle toho se taky chovají . Není se ani čemu divit .Jsou to přece potomci těch gaunerů z celého světa , kteří se nahrnuli do Ameriky a téměř vyvraždili původní obyvatele této země . Nic dobrého se nedá od nich očekávat a Rusové to dobře vědí .

   Smazat
  2. A to jsem zvědavá, jak všichni ti křiklouni od Francie po Anglii, kteří vyřvávají jak Rusové musí bombardovat pouze a jen ISIL, když teď to vypadá na naprostý debakl USA, protože zřejmě americká armáda v Afganistánu vybombardovala nemocnici Lékařů bez hranic a jsou civilní oběti.

   Smazat
  3. Po uveřejnění zprávy téměř ve všech světových médiích o tom, že američané "tragickým omylem" vybombardovali v Afgánistánu civilní nemocnici Lékařů bez hranic, kde jsou oběti civilistů, najednou ztichla kritika Putina, co že to vlastně bombarduje v Sýrii, ztichly výzvy, že musí bombardovat jen a jen ISIL a nic jiného.
   Najednou - ticho po pěšině.
   A tak čekám, kdy se podobná vlna pobouření, kritiky a odsouzení za tento americký nálet, jehož důsledkem jsou mrtví civilisti, objeví v médiích. Zatím nic.
   A jen pro informaci - ruští piloti neztrácejí čas a jedou, za sobotní dopoledně provedli pět náletů, způsobili ISIL velmi značné škody, nebudu to rozepisovat, ale zničili jim toho hodně, včetně podzemního betonového krytu a jak píšou média, zpřístupnili cestu syrské armádě, aby se mohla hnout z místa a postupovat dál pěchotou proti ISIL.
   Ještě pár dní takhle dál, s tak skvělými výsledky a Amerika se před ostudou zahrabe pod zem.

   Smazat
  4. Už hlásí, že počet civilních obětí po bombardování američany nemocnici Lékařů bez hranic, vzrostl z uváděných tří na devět.

   Smazat
  5. Před dvěma hodinama jsem pět minut sledoval ČT 24 a vzteklý jsem to přepnul na Večerníček. Co tam blábolil debilní Romancov a ostatní takykomentátoři ohledně Sýrie a bombardování nemocnice ,tak to už hraničí s transportem do ústavu pro choromyslné. Romancov - Američané se na rozdíl od Rusů za svůj omyl omluví.Je mi 57 let, ale ještě jsem neslyšel, že by se američtí teroristé někdy omluvili za miliony mrtvých civilistů za padesát let nepřetržitého vraždění po celém světě. ( Vietnam Laos, Kambodža,Nikaragua, Grenada, atd., atd., atd až po Libyi a Sýrii ). A takoví debilové jako je Romancov z nás dělají pitomce ještě za naše peníze!!!!

   Pepan

   Smazat
 3. A o to asi jde , proto chtějí vyměnit Assada, aby jim nově dosazená loutka vypověděla smlouvu, a proto vtrhli na Ukrajinu, aby nově dosazené loutky vypověděli smlouvu o pronájmu sevastopolské základny!V horkém konfliktu vidím jisté nebezpečí v tom mít jedinou stálou základnu. Jestliže je pravda, že je američané v tichosti podporují, budou vědět podrobnosti startů letadel, družice najdou nějaký hluchý bod- a stane se to ne osvobozovací, ale zástupnou válkou.A v jiném článku byl zajímavý poznatek jednoho komentujícího- amíci označují za teroristu kdekoho, tu zbraň berou do ruky také lidi, kteří jen nechtějí cizí vojska, nebo mu spojenci zabili někoho z rodiny a chce se pomstít, je těžké takové lidi rozlišit od těch řezačů hlav a extrémních náboženských fanatiků, a pokud ti fanatici budou dostávat kvalitní zpravodajské informace, od koho asi, tak bude třeba useknout drakovi hlavu a ne mu sekat po pařátech, a to je ovšem oříšek, jaderná velmoc...leda by se k nim svět po vyjevení pravdy obrátil zády, a sami obyčejní američané zařídili změnu vedení a celkového kurzu politiky své země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A změna kurzu je právě ten největší oříšek - mají to tam obštancováno a sofistikovaně podchyceno, protože se takové revolty bojí. Zkrátka už asi nestačí síť Donaldů, 40 TV kanálů, dinoparky, aquaparky, delfinária a kosatkária, už mne nenapadá další možné zaparkování. Snažili se odvézt pozornost od běhu světa směrem k zábavě, ale myslím si, že každé srandy je jednou dost. Jenže obyčejní amaričané již prý ani nechodí k volbám, mají toho střídání politického podvodu - republikánxdemokrat právě dost. Poukazovalo se na sevření státní moci prostřednictvím STB a nyní mám pocit, že jsme sevření ještě více, stihli to za 25 let budování "demokracie" a to je opravdu výkon.

   Smazat
 4. Proti vládě Sýrie a prezidentu Asadovi prý bojuje koalice 60 států. Zajímalo by mne, jestli do těch 60 počítají i nás, domnívám se že ano, kde by se jich tolik vzalo.. To by bylo ovšem příšerné, bojovali bychom proti vládě, se kterou udržujeme diplomatické styky a která i podle vyjádření našich představitelů má být součástí boje za zničení IS. To bychom asi podle Obamy a McCaina měli souhlasit s bombardováním amerických zběhů v IS, ale měli bychom protestovat proti bombardovímí ozbrojených skupin, které se také snaží svrhnout vládu, ale které ještě nezběhly k IS a jsou financovány, cvičeny a vyzbrojováni CIA. Projednal náš parlament vstup do takové "koalice" a tedy války proti vládě Sýrie?

  OdpovědětSmazat
 5. Jak Obama perlil - popularita Putina není důkazem jeho úspěchů
  Obama bude jednat s Putinem pouze o politickém procesu transformace v Sýrii (to chce zřejmě sednout za stůl i s ISIL, tak pozor, aby nepřišel o hlavu)
  Obama - obvinil Asada, že Asad zavinil, že program USA přípravy a podpory skupinek islamistů proti ISIL nefunguje (no jak to asi Asad zařídil, že?)
  Až teď mi došlo plně, proč USA a jejich poskoci tak urputně trvají na odstranění Asada s tím, že bude nahrazen nějakou přechodnou vládou, no bodejť, Asad je vrchním velitelem armády stejně jako Putin, oba dávají příkazy - vidíte, už to dává smysl. Co by byla armáda bez vrchního velitele. Jak by asi nějaká rozhádaná přechodná vláda mohla koordinovaně velet vojsku.
  Mc Cain prohlásil v den, kdy Rusko začalo s nálety, že je to černý den, katastrofa pro USA.
  Ve stejnou dobu, kdy Rusko bombarduje ISIL, tak v Iráku americký kontingent nemá žádné úspěchy a neví co si počít. Dva biliony dolarů, 4000 mrtvých - to jsou výsledky USA v Iráku.
  Proto se ani nedivím, že americký plukovník ve výslužbě a vojenský expert Jacobs vyzval americkou elitu a politiky, že co se týká Sýrie, tak ať radši "drží hubu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americký boj o Sýrii, má cíl ekonomický a vojenský. Ekonomickým cílem, je přivlastnění si Syrské ropy a plynu a využití území pro vlastní plynovod do Evropy. Ten by odebírala politicky zpracovaná Evropa, místo ruského plynu, přičemž cena by nebyla důležitá. Tento cíl, jim ospravedlňuje nehorázné vojenské výdaje.
   Vojenským cílem, je zlikvidovat ruskou námořní základnu v Sýrii.
   Těchto cílů lze dosáhnout, pouze odstraněním proruského Assada. Jedním z nástrojů, je ISIL. Ale během mnoha let bojů a mnoha desítek, nebo stovek miliard dolarů nákladů, se Rusko vzpamatovalo a převzalo iniciativu. Trapná ukázka americké neakceschopnosti. Jsou schopni, jenom vytvářet chaos. P.K.

   Smazat
  2. Zapomínáte na motiv, který je možná silnější, než ony dva vámi zmíněné: Sýrie vedla Sedmidenní válku s Izraelem na straně Egypta. Izrael jí obsadil Golanské výšiny. Bere z nich vodu pro zavlažování pouště - čili krade arabskou vodu a tváří se, že na poušti páchá zázraky s úrodou citrusů apod. Golany nechce vrátit, nejen vůli vodě, jsou to i strategické vyvýšeniny, z kterých se okolí dobře ovládá. A v JúEsEj mají sionisté velmi silnou lobby, bez které se žádná ušácká vláda neuprdne.

   Smazat
  3. Jistě máte pravdu, že je tam různých řevnivostí více. Také jsem někde četl, že Assad nechal zastřelit izraelské špiony. Ale to všechno, jsou vedlejší motivy, vedle americké snahy, rozložit Rusko. To je nejsilnější motiv války v Sýrii – oslabit Rusko a přiblížit ho ke konečné porážce.
   Izrael má silnou lobby v USA, ale spíše u konzervativců, než u Obamových demokratů. P.K.

   Smazat
 6. No a aby to ještě nebylo všechno, amíci v "přesném bombardování" vybombardovali nemocnici Lékařů bez hranic v Afgánistánu, prozatím jen 3 mrtví zdravotníci - a 30 pohřešovaných. Sakra.
  http://www.reuters.com/article/2015/10/03/us-afghanistan-attack-idUSKCN0RW0HC20151003

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a aby toho nebylo ještě i víc,tak agilní/debilní člen americké protiAssadovské kloakyce,zatuchlá středověká Saudská Arábie vybombardovala jemenskou veselku tak,že po ní nezůstalo nic,jen 135 roztrhaných,převážně žen a dětí....a ještě upesnění k jisté události v Mekce:po těch 134 zabitých při pádu toho stavebního jeřábu Bin Ladinovy společnosti přesně v den výročí 911 se přidalo o několik dní později ještě umačkaných při přesunu ke "kamenování ďábla" dalších celkově 4137 obětí !!!!!

   Smazat
 7. Že by tam to auto s výbušninama poslali Amíci mi přijde krajně nepravděpodobné, pokud se to vůbec v reálu stalo. petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý Petře, vaše bezmezná láska a důvěra k mainstreamovým lhářům je tu známá. Nemusíte vůbec nic psát. Stačí se podepsat 'petr' a my už se smějeme.

   Smazat
 8. Otázka zní, jestli jsou členové větve Al Kady Al Nústra teroristé nebo vzbouřeci chránění USA. jogín

  OdpovědětSmazat
 9. V Afganistánu dostali amíci za úkol zničik chlapa s koženou brašnou. A když jednoho zaměřili ,tak začalo bambardování a nebylo jim divný , že má na tý brašně červený kříž.A tak humanitárně vybombardovali celou nemocnici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hnusné je na tom taky to , že světová proamerická média toto označují pouze za omyl . Jo panečku kdyby toto provedli Rusové to by bylo povyku a bylo by to označeno ihned za válečný zločin . Tento zkurvený svět opravdu nechápu .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.