Reklama

čtvrtek 1. října 2015

Lavrov: Neposlouchejte Pentagon, ale ruské ministerstvo obrany!


Lavrov: Neposlouchejte Pentagon, ale ruské ministerstvo obrany!1. 10. 2015
 
Ruský ministr zahraničí se ohradil vůči „neopodstatněným zvěstem“, které šíří Spojené státy o ruských leteckých útocích na údajné civilní cíle v Sýrii, a žádal, aby předložily důkazy. 

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se vyjádřil k prohlášením učiněných americkou stranou, že ruské letectvo 30. září při útocích na pozice teroristů nezasáhlo Islámský stát, ale civilní cíle v Sýrii, což vedlo k údajnému zabití civilistů.

Podle něj, Moskvě nic neví o zásahu civilistů, ale u „znepokojení" USA se zejména zastavil, protože se tak vyjádřil ministr zahraničí John Kerry na zasedání Rady bezpečnosti OSN.

„Existuje obava ze strany Spojených států o tom, že  „nešlo o správé cíle", tyto pochybnosti byly vyjádřeny s tvrzením, že mají nějaký druh důkazu. Jestli najednou nejsou cílem pozice Islámského státu, ale pozice jiných ozbrojených skupin nesouvisících s teroristy, tak je to špatně a zvýší to příliv džihádistů v Sýrii," převyprávěl Lavrov novinářům Kerryho slova.

V reakci žádá ruská strana předložit důkazy.

„Požádali jsme je, aby je předložili, protože jsme za své cíle odpovědni, na stránkách ministerstva obrany je vše podrobně vysvětleno. Začaly řeči, že civilisté utrpěli během útoků. My takové informace nemáme, byli jsme velmi opatrní, abychom pečlivě zajistili, že tyto údery budou co nejpřesnější, a jejich cílem byly výlučně objekty a pozice ozbrojených teroristických skupin. Neposlouchejte Pentagon o ruských úderech, obraťte se na Ministerstvo obrany Ruska," zdůraznil Lavrov.

Lavrov připomněl dohodu se Spojenými státy, které samy požádaly: „Pojďme se dohodnout na tom, jak se vyhnout neúmyslným incidentům, neboť na nebi nad Sýrií také pracují koaliční letouny."

„V reakci na žádost SAR pomáháme v boji proti Islámskému státu a dalším teroristickým skupinám. Vy jste slyšeli vystoupení Johna Kerryho, i dalších našich kolegů na zasedání Rady bezpečnosti OSN, a jejich názor byl tento: Bude-li Rusko opravdu pomáhát v boji proti IS, je to vítáno," připomněl šéf ruského ministerstva zahraničí.

30. září piloti ruského letectva zasadili první nálet na pozice teroristů Islámského státu v Sýrii.

Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že úderná letadla, vybavená moderními bojovými komplexy, zaútočila na osm objektů. Zcela zničila řídící velitelství teroristické skupiny, nacházející se v horské oblasti. Také zničila skrýše zbraní a střeliva, pohonných hmot a maziva, vojenské techniky, velitelská stanoviště, komunikační centra a vozidla militantního Islámského státu.


(kou, prvnizpravy.cz, ridus.ru, foto: arch. - Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí)
 
 
Související: 

28 komentářů :

 1. Přesně tak. Je to taková propagační úměra. Čím více kurvítko lže, o ničení špatných cílů, vč. zabíjení civilistů, tím dokonalejší práci odvádí Rusové v boji proti IS. Tak se to dá bezpečně poznat. A zatím lže stále více. To víte, komu by se líbilo, kdyby mu likvidovali jeho vypiplané a pěkně vykrmené dítě. Kluci ve stihačkách, přeji co střela to zásah. Nikoho neživte a na množství nehleďte! Jste jediní, kdo zachraňuje nás a Evropu, mimochodem, jako vždycky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko si ty blbe jen hájí svoje zájmy jako každý v tom konfliktu a lže stejně jako každý jiný. Jeno vypatlanec si může myslet že snad zachraňuje Evropu nebo co to blábolíš.

   Vymazat
  2. Odkud berete tu svou jistotu, že Rusko lže? Odkud berete tu svou jistotu, že diskutujícího nazýváte blbem? Rusko samozřejmě zachraňuje především Sýrii a Irák, Evropu až v druhém plánu. Ale podle slovníku a vašich myšlenkových pochodů (dá-li se to tak vůbec nazvat) jsou tyto skutečnosti nad vaše, bohužel omezené, chápání.

   Vymazat
  3. 23:41 Vidíš lumpenkavárníku a zachraňují. Zachraňují před statisíci vetřelců, co se na nás valí. A víš proč blbe? Protože tam někdo léta dělá bordel a taková řízená migrace se mu náramně hodí. A dokud tam někdo ten bordel made in USA nedá do pořádku, tak se vetřelci budou stále vtírat. Už jsi to pochopil? Jestli ne, přečti si to vícekrát. Nechce se mi věřit, že ti to jednou nedocvakne.

   Vymazat
  4. To je úplne jedno, či tam civilné obete sú, alebo nie. Každý súdny človek pochopí (aj sýrčania), že keď niekde sú vojaci blízko civilov, je pravdeodobné, že sa stanú colateral demages. Nemyslím, že rusi a Asad chcú šíriť medzi civilistami teror a chaos.
   Podruhé, ak bombarduje civilistov americký dron (Afganistan), americké delostrelectvo (Fallúdža), resp. saudskoarabská koalícia (svatba - Jemen), potom sú to povolené straty, ak zabije bomba z ruského lietadla aj civilistov, ide o neprimerané pochybenie a dôvod na zastavenie akcií.
   Na túto rétoriku sme si zvykli a nemali by sme ju brať vážne. Rovnako ako sme sa nepozastavovali nad neľudskými podmienkami väzenia M. Chodorkovského, keď američania v rôznych štátoch mučili údajných alkájdistov bez súdu a bez škrupulí, dokonca vojnový zločinec Bush to ešte aj obhajoval. Kedysi sme sa smiali, že rusi majú najväčšieho trpaslíka a najrýchlejšie hodinky na svete. Dnes je fakt, že americký meter je najväčší na svete. Preto aj američania majú najdlhších vtákov.

   Vymazat
  5. Preji Rusku hodne stesti a pevnou ruku pri likvidaci JAKYCHKOLI uSSacjych zrudnosti - tam patri i ISIS/ISIL/FSA. A pripojuji s k nazoru, ze hlavnim dukazem dobre musky Rusu je uSSacke zrvani. Nejspise dostala do drzky CIA ktera koordinuje, vyzbrojuje a zasobuje spravodajstvim vsechny teroristicke hordy v Syrii a Iraku. Tot vsjo - vperjod molodci!

   Vymazat
  6. Tenhle idiot z 23:41 se tu objevuje pravidelně a z jeho smradlavé držky (klávesnice) vypadává jen fekál, jako je on sám.

   Vymazat
 2. Sakra ty seš rychlej, už zase bliješ na jiném příspěvku. Člověče seš ty vůbec svéprávný? A že mají přístup v Bohnicích chovanci k internetu, no to jsem nevěděl. Ale co se divím, dneska je možný všechno, jak tu dokazuješ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento příspěvek 23:38, mířil samozřejmě na toho blázna, co se tu 3x vyjadřoval a byl po právu smazán.

   Vymazat
  2. Jsi vtipný a originální asi jako pytel hoven.

   Vymazat
 3. To nebylo opravdu hezké, že Rusové dali poradcům USA jen hodinu na opuštění výcvikových táborů teroristů,hanba jim!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirdo, terorista je každý o kom Rus řekne že je terorista. Víš o tom konfliktu úplné hovno (stejně jako já) jen hloupě máváš ruskou vlaječkou jako nesvéprávný oslík.

   Vymazat
  2. 23:51 a 23:41 A ty jsi ten svéprávný oslík, co sem přišel z lumpenkavárny rozdávat moudra, ale hlavně zpochybňovat všechno co Rusové dělají. Takovéto sračky čteme na nvinkách .cz, tak to zkus raději tam. Pan Pehe a Mitrofanov, tě jistě rádi přivítají ve svém kolektivu křiváků.

   Vymazat
  3. Jestli Anonym 23.51 o situaci v Sýrii a potažmo ve světě ví to svoje h..no, jeho chyba, selhání jeho intelektu. Ale proč nám sem chodí v tomto stavu své mysli psát blbosti, to opravdu nechápu. Co se mne týče, jdu se vyspat a budu spát klidně, protože vím, že ruská letadla dnes v noci v Sýrii zase zakroutí krkem dalším hajzlíkům. Přeji hezkou a klidnou noc všem spřáteleným duším.

   Vymazat
  4. 0:15 Přesně tak. Dobrou noc a klidné sny.

   Vymazat
  5. Ale soudruzi, tak se uklidněte...

   Vymazat
  6. Tak se nazýváte doma, blbe 1:13 ? Hned je to poznat Plavče. Jdi si onanovat na Burešo-bakalo hnůj.

   Vymazat
  7. pane Povolný, uvědomte si, že Rus není až takový blb, za jakého ho mnozí mají. Poučen z blízké minulosti dal světu avízo útoku pouze hodinu před náletem. Kdyby měli Američané tuto informaci byť o 6 hodin dříve, Rus by letěl do prázdného prostoru!! Koordinace Američana s teroristy už tu byla i dříve a Rusovi jde o zničení teroristů a ne o "akci jen tak naoko". A ještě k těm civilistům, kteří údajně zahynuli. Putin řekl: Ruská letadla ještě nevzlétla a už se hovoří o civilních obětech jako hotové věci. Samozřejmě ze strany USA a jejich západní koalice. Že se tak nezmiňovali při humanitárním bombardování Jugoslávie. Nestojí to k zamyšlení?

   Vymazat
 4. hoši z kavárny! rusko na vás sere, a bude si dělat co chce. a vy s tím nic neuděláte. i kdyby jste strčili krvavé madle hlavu do kanálu.

  OdpovědětVymazat
 5. Rusko neplánuje rozšířit letecké údery na území Iráku, nás tam
  nezvali, oznámil na tiskové konferenci v OSN ministr zahraničních
  věcí Sergej Lavrov. „Ne, neplánujeme rozšiřovat naše letecké
  údery na Irák, nebyli jsme pozváni, nežádali nás, a my, jak víte,
  jsme zdvořilí lidé, nepřijdeme, jestli nás nepozvou“, poznamenal
  ruský ministr. Zato Poláci přišli vždy nepozvání, a věřím, že
  brzy zase s tanky přijedou na neohlášenou návštěvu Č.R . Nikoho moc
  nezajímalo, když sovětská rozvědka už v lednu 1938 nahlásila
  informace o chystaném polském záboru Těšínska. V archivech se
  zachovala zpráva britského velvyslance ve Varšavě, že polské vedení
  vtrhne na území Těšínska… Dne 2. října 1938 začalo obsazování
  části československéh o Těšínska polskou armádou. Sedmidenní
  válka na Těšínsku r.1919 – OV KSČM Frýdek … Sedmidenní
  Československo – polská válka 1938: Obsazení českého Těšínska
  bylo v Polsku všeobecně …

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

  OdpovědětVymazat
 6. konecne Rusove ukazali Amikum, jak se v budocnu zatoci i s nema, Evropa jeste bude je prosit na kolenou, aby je od Amiku a jimi dopravenych imigrantu, osvodili, nejdrive samozrejme musi lide v Evrope sezadit ty fasisticke kreatury z vlad

  OdpovědětVymazat
 7. I když to některým hlupákům nedochází, Rusové bojují i za nás, za Českou republiku i naše Sobotky, Babiše, Bělobrádky a Kalousky, kteří se mohou podělat strachy, když americký velvyslanec zavolá telefonem a vyjádří jim nespokojenost. Díky většině normálních spoluobčanů máme alespoň toho Zemana. Snad svůj boj vítězně dokončí a Evropa si bude moci díky nim vydechnout od milionů migrantů, kteří už přišli nebo jsou někde na cestě. Držím Rusům, Syřanům, Kurdům, Iráčanům a Číňanům palce, aby jich zahynulo co nejméně a aby byli ve svém boji úspěšní. Samozřejmě, že pokud se jim podaří porazit IS, vliv na celou oblast se pronikavě zvýší. Vzhledem k tomu, že se stejnou úměrou sníží vliv USA a oslabí se i šílenci z Francie a Británie, bude to dobré. Snad se pak i naši zbabělí politici pokusí najít správnou orientaci a nebudou koukat jen na západ.

  OdpovědětVymazat
 8. Souhlas s Vámi 1:52
  V Sýrii se teď rozhoduje o naší budoucnosti a taky celé Evropy . Kardinál Dukát by neměl počítat miliardy z restitucí , ale měl by se modlit za to aby to všechno dobře dopadlo .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kardinál by měl shodit hábit a jít konečně začít PRACOVAT RUKAMA! Jak může služebník Pána Boha posílat vojáky zabíjet!?!?!? Kdoví, jestli vůbec zná alespoň ten základ víry - desatero. Tam jasně stojí mezi jinými N E Z A BI J E Š! Pro mně to není věřící člověk!!! A to jsem bezvěrec.

   Vymazat
 9. Podle povyku lumpenkavárny je zřejmé, že ruské údery jsou přesné a efektivně ničí základny islamistických teroristů vycvičených a vyzbrojených USA.

  OdpovědětVymazat
 10. 1/ na nebi nad Sýrií nemají vůbec co pohledávat letadla které nepatří sysrské vládě anebo nemají oprávnění k zásahu od syrské vlády, potažmo mandát OSN k zásahu. Zjednodušeně - americká vojenská letadla stejně jako letadla NATO, pokud nedisponují jedním z těchto oprávnění tam nemají vůbec co pohledávat.

  Amíci by se měli spíš se znepokojením věnovat svým vlastním leteckým zásahům v Srbsku, Iráku, Afghánistánu a Libyi (v některých z těchto zemí zasahovali podvodně (podvedli dokonce OSN) anebo zahájily agresi zvenčí bez jakéhokoliv oprávnění zcela proti zásadám mezinárodního práva, což je zločin. V jiných zemích nezákonně svrhly legitimní vlády, jenom proto, že se nepodřídily diktátu USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně, udělat bezletovou zonu krytou špičkovými protileteckými systémy.
   Zablokovat komunikaci- v informacích je síla, a pokud budou pseudofeudálové prodávat informace teroristům, bude to těžké, ale taky, pokud se podaří takové varování získat a zveřejnit, to by byl poprask- skoro se mně chce napsat to by byl solokapr pro média, ale jaksi pro ty zaprodance asi ne.
   Úplně z toho zapojení Ruska nejásám. Dá se očekávat, že ušáci zorganizují odněkud ze středoasijských republik extrémisty, a očekávám v Rusku nějaké ty sebevrahy, co se budou odpalovat na nádražích a zastávkách.
   Opět výsledek špinavá zástupná válka.
   Situace mi nijak více radosti nepřináší.
   EFPE.

   Vymazat
 11. Ale no tak, vždyť víme, kdo lže. Nexistující chemické zbraně v iráku, zatajená munice s ochuzeným uranem proti Srbsku, utajená podpora talibanem pěstovaného máku pro kšefty s narkoopiáty... Tohle vše Rusové vědí a my též, nikoli od nich. Prostě pravda se navěky neutají...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.