Reklama

sobota 3. října 2015

Maďaři odmítají srovnání s rokem 1956


maďarsko uprchlíci 1956Stanislav Kliment 
3. 10. 2015   Vaše věc

Maďary, kteří opustili zemi v roce 1956, nelze srovnávat se současnou masovou migrací, řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szíjjártó v průběhu setkání s náměstkem generálního tajemníka OSN Janem Eliassonem v průběhu své účasti na Valném shromáždění OSN

"Nesmíme připustit srovnávání situace lidí, kteří uprchli z komunistické diktatury v Maďarsku v roce 1956, s dnešní masovou migrací,“ řekl agentuře MTI po setkání. Ministr zdůraznil, že tehdejší exulanti spolupracovali se státními orgány zemí, do kterých odešli, respektovali zákony a neútočili na orgány těchto států. To, čeho jsme nyní svědky s vlnou migrace, je také spojeno s významnou agresivitou a neúctou migrantů k předpisům jiných zem i Evropské Unie - dodal Szíjjártó. 
Náměstkovi Eliassonovi prý sdělil, že migrační vlna dnešních dnů není zvládnutelná samotnou Evropou a je globálním problémem. „Evropa by neměla zůstat sama,“ pronesl. To je myšlenka, se kterou v posledních dnech vystupuje maďarský premiér Viktor Orbán. Maďarský ministr zahraničí Peter Szíjjártó rovněž hovořil o globálních trendech, jako je např. změna klimatu či stále obtížnější přístup k vodě, které mohou vyvolat nové ozbrojené konflikty a migrační vlny. 
Maďarské hodnocení situace z roku 1956 je jistě inspirující i pro naše představitele v souvislosti s vydírajícím připomínáním emigrace z bývalého Československa v letech 1948 a 1968.

Foto vagy.hu.

9 komentářů :

 1. Srovnávání s emigrací z Československa je nevkusné. Proč bychom měli platit morální dluhy těch, co odešli za lepším, svou bezpečností, komfortem, sociálním satutem. Proč bychom měli žít ve strachu jen proto, že nějaký Pehe a podobní potřebují vyrovnat účet za to, jak viseli na západní kapse?

  OdpovědětSmazat
 2. Evropskà emigrace (1956,1968) ze sousedních evrops.států do sousedních evrops.stàtů obyvatelstvem stejné kultury ,stejného nàboženství a vůbec stejné STEJNÉ HISTORIE
  je ,s touto dnešní vylhanou a připravenou immigrací pro nečisté úmysly
  proti nám evropanům , vysloveně směšné srovnávání..je neuvěřitelné jake průhlednè bláboly se nám na obranu naší vlastní sebevraždy nabízejí.
  jituš

  OdpovědětSmazat
 3. Paní Jitka jituš, tento Váš jednovětový vyčerpávající komentář (příspěvek) se Vám zcela nezdařil, ač základní idea byla dobrá. Nuž nevadí, vždyť každý den nemůže být posvícení. Hlavu vzhůru, paní Jitka jituš!
  S úctou čtenář se srdcem vlevo!

  OdpovědětSmazat
 4. 15:07;
  ...já si na rozum patent nedělàm,ale takhle to cítím!...
  jituška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak Jituš . Klídek , nenechat se rozhodit . Od 15:07 si myslím , že to byl jen přátelský štuchanec .

   Smazat
  2. Pro 15:27 a 16:17:
   Přesně tak, jituška, nenechte se rozhodit . Vždyť to byl ode mně jen přátelský šťuchanec.
   S pozdravem čtenář se srdcem vlevo!

   Smazat
 5. Naši emigranti byly většinou vysokoškolsky vzdělaní lidé . Museli se vypracovat a hlavně zařadit do společnosti . Dnešní imigranti čekají na sluničkáře a pečené holuby . Marcel .

  OdpovědětSmazat
 6. Souhlasím s 9:09 - 3/10 s dodatkem, že i tak nás už naši emigranti stáli dost peněz (hlavně ti, co se vrátili).

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.