Reklama

neděle 11. října 2015

Merkelová rozvrací nejen Unii, ale i Bundes

Radim Valenčík
11. 10. 2015
Politika servility Merkelové vůči k těm, co ovládli administrativu USA a prostřednictvím globálního špiclování spojeného s vydíráním i současnou reprezentaci EU, ohrožuje již nejen vztahy v Evropské unii, aledostává do konfliktu se spolkovou vládou i jednotlivé spolkové země.


Jednu z nejvýznamnějších zpráv z poslední doby uveřejnil včera (v sobotu 10.10., autorkou je A. Klečová) zpravodajský server Aktuálně.cz:

"Když to vláda nezvládne, uděláme to, co je potřeba, my," zní z Mnichova. Kromě vracení uprchlíků do Rakouska hodlají Bavoři vybudovat na hranicích tranzitní zóny, které znesnadní ilegální imigraci. Návrh ale už v minulosti odmítla Evropská komise jako neslučitelný s evropským právem. Pokud německá vláda nepodnikne v blízké době opatření na omezení přílivu uprchlíků, je Bavorsko připraveno vzít celý případ k soudu.

Bavorská vláda v pátek na mimořádném zasedání odsouhlasila další opatření na omezení přílivu tisíců uprchlíků, kteří denně do Německa přes Bavorsko proudí.

Plánují je zadržovat už na hranicích a vracet zpátky do Rakouska. Kromě toho bavorský kancléř Horst Seehofer plánuje nově příchozí ze svého území přímo přeposílat do ostatních spolkových zemí.

Ve svém boji proti imigrantům je předseda CSU ochoten překročit i své pravomoci. "Když to vláda nezvládne, uděláme to, co je potřeba, my."

Seehofer potvrdil, že omezení pohybu na hranicích je nezbytné a nevyhnutelné.

"Pokud nebudou okolní země respektovat Dublinská kritéria, budeme jim uprchlíky vracet," doplnil ho bavorský ministr vnitra Joachim Herrman s tím, že uprchlíci by měli být autobusy převáženi zpět.

Vídeň již avizovala, že bude na možné opatření "adekvátně reagovat". "Pokud začne Bavorsko příliv uprchlíků úmyslně zpomalovat a navyšovat kontroly, bude muset Rakousko přijmout stejné opatření," řekla rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitnerová.

Navíc pokud Berlín v brzké době nepodnikne kroky, vedoucí k omezení přílivu uprchlíků, je Bavorsko připraveno předat celý případ soudu. Ze stupňující krize viní Seehofer kancléřku Angelu Merkelovou a její otevřenou imigrační politiku.

"Vyslali jsme signál, který si mnozí špatně vyložili jako pozvání do Německa. Teď musí kancléřka jasně říct, že pomáháme, ale naše možnosti jsou omezené," uvedl v deníku Spiegel.


Merkelová naproti tomu už ve čtvrtek prohlásila, že "každý, kdo utíká před válkou, násilím či terorem, je v Německu i nadále vítán".

Rozkol, který hádky o uprchlíky mezi sesterskými stranami způsobily, dosáhl v posledních dnech vrcholu. Bavorské ministerstvo vnitra má připravený plán na zvýšení kontroly hranic.

Některé z plánovaných změn ale leží mimo rámec pravomocí, o kterých má Bavorsko - jako spolková země - nárok rozhodovat.

K efektivnějšímu zadržování ilegálních příchozích by měly napomáhat takzvané tranzitní zóny, které se Seehofer chystá vybudovat v pohraničí. Kontroly hranic ovšem spadají do pravomocí Spolkové policie. Evropská komise navíc podobná opatření v rakousko-německém pohraničí odmítla, protože jsou neslučitelná s evropským právem.

Bavorsko je pro uprchlíky po Severním Vestfálsku druhým nejoblíbenějším cílem. Podle oficiálních údajů přišlo do spolkové země od začátku roku 43 tisíc žadatelů o azyl. Skutečné číslo je ale ještě o něco vyšší, protože odhad nezohledňuje neregistrované imigranty. Jen v září překročilo Německé hranice 164 tisíc nových utečenců. Podle některých analytiků by se finální počet pro letošní rok mohl vyšplhat až na 1,5 milionu.

Viz: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bavori-se-vzepreli-merkelove/r 8f3c39866e8811e58c710025900fea04/?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange

K tomu je nutno přičíst rostoucí odpor vůči politice Merkelové v Sasku ze stejného důvodu. Obrovská, téměř dvousettisicová, v posledních létech nevídaná včerejší demonstrace v Berlíně měla sice jiný konkrétní důvod – transatlantickou smlouvu (TTIP) mezi USA a EU –, ale byla též projevem odporu proti politice ovládání euroreprezentace vydíráním, viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383071-v-berline-demonstrovalo-nejmene-150-000-lidi-proti-obchodni-dohode-s-usa.html

Dnes to možná vypadá nereálně, ale Merkelové se již podařilo uvolnit síly, které povedou k podstatnému zvýšení emancipace jednotlivých spolkových zemí Německa a k výraznému oslabení politiky centrální vlády. Již nyní se to projevuje při přípravě hlasování i při hlasování v Evropském parlamentu. Je to ovšem významná příležitost pro ČR. Vztahy s Bavorskem i Saskem máme v určitém smyslu slova z řady důvodů nadstandardní. A hlavně huboce jistoricky zakořeněné.

Pokud si někdo myslí, že trochu přeháním, doporučuji mu přečíst tento článek:

http://radimvalencik.pise.cz/2273-zacala-valka-s-pouzitim-migracnich-zbrani.html

Jsou v něm mj. i oskenované pasáže z úvodu ke knížce, kterou jsem vydal před 21 léty a kde jsem ukázal, proč a jak dojde k vyvolání války s využitím migračních zbraní. K prognóze, kterou jsem tehdy dal, jsem měl dostatečné podklady a také se vyplnila.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2800-merkelova-rozvraci-nejen-unii-ale-i-bundes.html

9 komentářů :

 1. Začínám si vážit českých voličů. Domníval jsem se, že je zde banda naivních hlupáků a koukněte do Německa. To jim tam šmejdi museli naservírovat statisíce imigrantů, než pochopili.

  OdpovědětSmazat
 2. V Německu to začíná pomalu vřít, podobně jako před nástupem Hitlera !!!

  OdpovědětSmazat
 3. Frau Merkel přikládá kvalitně pod kotel, aby to v Německu pořádně bouchlo!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Farizejský je postoj Rakouska. Za maďarský plot rakouský kancléř a solidární fanatik přirovnal Orbána k nacistovi a pouštění uprchlíků za holokaust, nám s ministryni vnitra vyhrožovali sankcemi, ale teď sami uvažují o plotu či podobných zábranách. Vůči všem sousedním a balkánským zemím se vyjadřoval jako kdyby ještě bylo Rakousko-Uhersko a všechny poučoval a vydíral. Teď by mu to Němci měli dát vyžrat a my mu musíme vracet všechny běžence, které by k nám pustil z Rakouska, ať si s nimi poradí, lidumil..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše, co se děje, je předvoj rozpadu EU, vyhrožování frau Merkel a mesje Holland slabším a malým státům i silou je obrovská chyba.Dneska už nelze aktivovat sci-fi o ještě větším evropském sepětí, aby všichni ostatní drželi hubu a krok, poslouchali jako mopslíci Němeko, Francii a požadavky USA!!!EU rozkládají spolehlivě pozvaní imigranti a americká TTIP!!!

   Smazat
  2. Kéž by to už táhlo k čertu!
   j.

   Smazat
 5. Třeba co nejdřív vypadnout z EU a NATO.

  OdpovědětSmazat
 6. Ziji na Bavorsku a tady se to zacina varit (odpust te za pravopis a klavesnici) dekuji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím do Bavorska. Dnešní krize nás - sousedy - může silně spojit. Máme podobnou kuchyni, podobné názory, jen je poteba to dát veřejně najevo. Držte se! Pavel P.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.