Reklama

pondělí 5. října 2015

Milan Vidlák: Američané kritizují Rusy, že útočí na teroristy, a sami bombardují Lékaře bez hranic


Milan Vidlák
5. 10. 2015  Šifra

Groteska, která ale bohužel není vůbec k smíchu, nabírá na obrátkách. Americký prezident Barack Obama na tiskové konferenci prohlásil, že Rusko, které před pár dny zahájilo letecké útoky na teroristy bojující proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi, „prohlubuje konflikt v Sýrii, místo aby přispělo k jeho vyřešení“. Obamovi vadí, že jeho ruský protějšek Putin nerozlišuje mezi bojovníky Islámského státu (IS) a umírněnými islámskými bojovníky, kteří mají zájem jednat o ukončení občanské války, a to je podle něj „recept na katastrofu“.


Otázka ovšem je, jak poznat islámského bojovníka od umírněného islámského bojovníka. Připomeňme, že mezi takzvané umírněné povstalce Obama řadí i teroristické skupiny typu Fronty an Nusrá, což je odnož al-Káidy, jež byla pro USA uplynulých 14 let záminkou k rozpoutávání válek a bombardování jedné země za druhou. Skupiny bojovníků, které v Sýrii či Jordánsku cvičí a vyzbrojuje americká CIA, aby svrhli prezidenta Asada, totiž hromadně tvoří aliance s al-Káidou, případně přebíhají i s výzbrojí rovnou k ní či Islámskému státu. Američani si dokonce čerstvě postěžovali a oficiálně přiznali, že jim Rusové kazí strategii, jak svrhnout Asada. „Mohu s jistotou potvrdit, že šlo o útoky proti brancům FSA vycvičeným Ústřední zpravodajskou službou CIA. Máme s těmi lidmi spojení,“ sdělil v rozhovoru pro televizi CNN například senátor John McCain, známý washingtonský jestřáb.

Jinými slovy – USA platí a vyzbrojují teroristy, kteří ničí Sýrii a bojují proti jejímu prezidentovi (a nazývají je umírněnými bojovníky), a vadí jim, že se Rusko snaží pomoct syrskému prezidentovi, který už několik let proti těmto teroristickým a Západem podporovaným skupinám z celého světa bojuje.

Říká se tomu omyl anebo také vedlejší škody. Takhle dopadla jediná nemocnice v afghánském Kundúzu po nočním bombardování Američany.


Paradoxní rovněž je Obamův výrok o tom, že se tito bojovníci řízení CIA snaží jednat o ukončení války. Jak může Obama tvrdit, že je jím ozbrojená a vycvičená opozice ochotna jednat o příměří, když základní podmínkou USA od začátku bylo, že musí být Bašár Asad vyloučen z jakéhokoliv jednání?

A aby toho nebylo málo, Obamova ostudná prohlášení přišla shodou okolností ve stejném čase, kdy přinesla média zprávy o dalším vskutku nevšedním „úspěchu“ americké zahraniční politiky – bombardování charitativní organizace Lékaři bez hranic v afghánském Kundúzu. Ve 2.15 v noci USA zahájily útok v Kundúzu, při kterém vážně poškodily jedinou tamější fungující nemocnici, v níž bylo v době bombardování 105 pacientů a 80 členů personálu, z něhož přišli oficiálně tři lidé o život a dalších 30 kolegů se pohřešuje. Prý omylem.

„Úrazové centrum bylo několikrát zasaženo a je vážné poškozeno,“ napsali Lékaři bez hranic (MSF) v prohlášení. Ředitel operací MSF Bart Janssens podle BBC řekl, že útok na nemocnici a zabití jejích pracovníků organizaci „hluboce šokovalo“, a upozornil na dopady útoku pro dostupnost zdravotní péče v Kundúzu.

Na závěr svého neskutečného vystoupení pak Obama odmítl názory, že je konflikt v Sýrii ve skutečnosti válkou mezi Moskvou a Washingtonem. „Nejedná se o konflikt mezi Spojenými státy a jakoukoliv jinou stranou,“ prohlásil muž, jenž si zřejmě řekl, že překoná rekord v počtu lží za den.

Ať tak či onak, někdy zkrátka platí ještě naléhavěji než jindy okřídlené přísloví „mluviti stříbro, mlčeti zlato“. V případě Obamy, opravdového „receptu na katastrofu“, dvojnásob.Autor je vydavatelem a šéfredaktorem necenzurovaného měsíčníku Šifra, více na www.casopis-sifra.cz

24 komentářů :

 1. Myslím, že nemáme zaděláno na globální konflikt..... Globální konflikt již probíhá!

  OdpovědětSmazat
 2. No, jo, návratnost Amerických investic se vzdaluje, v prach se obrací

  OdpovědětSmazat
 3. Neexistuje umírněný islámský bojovník, neexistuje umírněný islám, existuje jen islámský bojovník, existuje jen islám. Nutno potírat všemi prostředky. No a co se týče zoufalé krtitiky ruského nasazení v Sýrii, no, ať Cameron a spol. laskavě drží hubu. To co Západ předvádí posledních 10 let v Iráku a dalších nevyžádaně demokratizovaných zemích, to je ostuda a vizitka, jakou si naši tzv. přátelé ze zemí kapitalistického tábora na rámeček nedaj. No a naše vládnoucí kamarila tomu všemu ještě tleská a jako mopslík aportuje vojáčky fašistických bojůvek do našich špitálů za moje i vaše peníze. Co na tom, že naši volynští krajané se na Ukrajině bojují za holou existenci proti odnárodňovacím snahám ze strany tamních zkorumpovaných úřadů a jde jim někdy i přímo o život.
  K zblití, velebnosti.

  OdpovědětSmazat
 4. V minulosti Rusové války nezačínali , ale je ukončovali a to vítězně . A bude tomu tak i v Sýrii . Je to naše poslední naděje .Jinak skončíme s uřezanými hlavami .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, co se týče toho nezačínání válek bych si nebyl tak jistej, taková válka s Finskem v roce 1940 vyvrací vaše tvrzení, ale je fakt, že tehdejší Sovětské Rusko to vítězství nad Finskem spíš utrpělo. Cena byla příliš vysoká. Jenže to je 75 let a za tu dobu se Rus nejen poučil z chyb svých, ale i naučil se něco i o chybách cizích a také se zbavil dogmatického komunismu a naučil se strategicky myslet "out of the box", tj. jinak než jejich zamrzlí protivníci ve Vošinktonu DýSý. A proto Rus dnes vytírá všem zrak. Mám z toho radost. Ale pozor, Rusko je stále supervelmoc, která si hlídá hlavně své zájmy a nějaká uprděná, věčně kličkující a podvádějící Evropa je opravdu u nich dnes až tak na třetím místě. První zájem je Ukrajina, pak vliv na Blízkém východě, pak možná Evropská unie. O Dálný východ a oblast Pacifiku se obratnou diplomacií podělili s Čínou, tam příštích 15 let problém výbuchu globálního konfliktu nehrozí.
   Rusku je celkem srdečně jedno, jestli se necháme udusit přívalem hadrníků s hulákajícími muzeiny na klarinetech, Rusko bude mít z oslabené a nejednotné Evropy jen prospěch, protože se mu nikdo nebude motat v cestě. NATO dnes není pro Rusko protivníkem, byl by to pro něj (Rusko) jen roj rozzuřených sršňů, kteří sice hodně bodají a mohou tě i těžce zranit a dlouhodobě paralyzovat, ale nakonec se medvěd stejně zmátoří a začne kolem sebe máchat drápama a sršní hnízdo zničí. První ruský mráz pak dokončí dílo zkázy. Málokdo si dnes uvědomuje, jak Rus pomalu a jistě likviduje své protivníky bez velkých nákladů: Nechá je prostě zmrznout.
   Tam, kde nemrzne, je nechá uschnout. Viz taktika v Afghanistánu, kde systematicky ničili studně.

   Smazat
  2. Vaše lhaní je hodné žáka Goebbelse. SSSR jen požadoval po Finsku výměnu území pro ochranu Leningradu ve světle rostoucího vlivu fašistického Německa ve Finsku !! Oprávnění tohoto požadavku potvrdil dokonce W.Churchil ve svých pamětech a to byl antikomunista a lord !!

   Smazat
  3. To 10:55 Vy nejste hlupák, ale půlhák. Na Lustvisiháka nemáte.

   Smazat
 5. Je třeba donutik k rezignaci tuto českou vládu amerických loutek u nás, demonstrujte, podepisujte petice proti této zkur.. vládě. Já jel v sobotu z Prahy na demonstraci až do Brna, kolik nás tam bylo? možná 250, kde byli ti lídé z Brna a okolí? (alespoń z toho Brno Šíít měli přijít)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příteli, co chcete od Brňáků? Ti jdou radši na Špilas... Je to úplně stejně zpohodlnělá cháska jako Pražané, ti jdou radši do Stromovky. Až bude ve Stromovce tábořit banda ručníkářů, tak se budem divit. To samé v Brně na Príglu. Tam se budou ráchat figury zvící pytlů na odpadky, to budou ty burkiny.

   Smazat
  2. V Praze přišlo 3000+200motorkářu na Hradčanské nám.plus Václavák pár set plus Machovci pár set v jeden den tři demonstrace.Tak už se na nás pražáky vyserte!Odvezte si pražskou kavárnu kterou tvoří z 90% zmatené vesnické naplaveniny a když nejste schopni dorazit do Prahy na demonstraci tak mlčte.V Praze žije 12% obyvatel!!! České republiky z toho je třetina rodáků-Pražáků bez podpory mimopražské většiny zmůžem hovno.Pražáci jsou akorát berlička pro vaše černé líné svědomí.

   Smazat
  3. To 8:52 od 8:24. Milý pane, přečetl jste si, co tam píšu? Jen že my Pražané (nepíšu pražáci, to jsou právě ty naplaveniny) jsme stejně zpohodlnělý jako Brňáci. Máte zřejmě stejný problém jako Arabové: blbě čtete, až kdyz už dočtete, tak blbě chápete.
   Nicméně vám přeju krásný den a třeba se někdy potkáme na nějaké té demonstraci, taky tam chodím, ale furt je nás jen hrstka proti tomu, kolik by nás bylo potřeba...

   Smazat
  4. 8:09
   A teď si představte, že by se Vám to vyplnilo, a dostal jste Kalouska s Fialou.

   Smazat
 6. Když Američané provedou kolosální mezinárodní zločin (třeba tím, že svévolně napadnou pod vylhanou záminkou cizí zemi, rozpoutají v ní nekončící násilí, vládu brutality a zločinu jedná se o politováníhodný OMYL a nic se neděje. "Hlídací psi demokracie" si toho stěží vůbec povšimnou. To když v Rusku zavraždí novinářku (v USA jsou vraždy kdekoho z nejrůznějších důvodů na denním pořádku -výjimkou by byl den, kdy žádná vražda nebyla) tak jsou média plna pohoršení a zděšení, kavárenští povaleči z jednotné kulturní fronty najednou bijí na poplach a hrozí se strašného diktátora.

  OdpovědětSmazat
 7. V ČT prohlásil odborník na všechno pan Romancev, že mezi ruským bombardováním Sýrie a americkým bombardováním Kunduzu je prý ZÁSADNÍ rozdíl. USA podle něj tento omyl šetří a už se za zničení nemocnice omluvily. Sice jsem omluvu nikde nezaznamenal, ale nemyslím, že mrtvým to pomůže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Romancov připomíná aktivistické novináře-kolaboranty z doby nacismu Joyce, Krychtálka, Kříže (po válce oběšeni).

   Smazat
  2. Mám už pěknou řádku okoukaných pravidelných hostů ČT, které když náhodou zahlédnu na obrazovce, tak automaticky měním program. Expert na všechno Romancov je jedním z nepodařenějších kousků.

   Smazat
 8. Obamovo lhaní už nikoho nezajímá. Na Rusko viditelně nemá a po jeho žvatlání a vychloubání v OSN je už na druhé koleji. Další události bude řídit Putin s podporou Číny a všech slušných národů.

  OdpovědětSmazat
 9. Pindostán a evropské loutky budou mít velký problém s tím, že dezertují jejich dobře placení "umírnění" teroristé (v noci nemohou spát, Rusáci jim házejí bomby i v noci) ze Sýrie zpátky do svých rodných evropských států. Tam ale nebudou dostávat žold jako za šíření americké demokracie v Sýrii a budou si muset najít nový zdroj příjmů. Celoevropská mela je tu a nezbývá, než poděkovat. Komu ? No přece Pindostánu.

  OdpovědětSmazat
 10. Není to zase tak dávno, co se nás světový "mainstrým" snažil dojmout mrtvým syřánkem, vyplavenýmm kdesi na pobřeží, a tak trochu nakašírovanými fotografiemi. Snad jsme také nezapomněli na ten jednotný šik západních politiků s jiskrou v oku a nápisy "Je suis..." Co už je na tom, že malý syřánek utonul hlavně díky nezodpovědnosti svého otce, co na tom, že jistým karikaturistům nebylo pro zvýšení nákladu jejich plátku svaté a nedotknutelné vůbec nic a na urážku a ponížení kohokoli mají přece díky svobodě projevu svaté právo.
  Protože událost, kterou způsobili v afghánském Kuduzu američtí piloti(vím, že jsou až na samotném kocnci oné válečné mašinerie) je natolik hrůzná, odpudivá a perverzní, nečekám dojemné nakašírované snímky zmasakrovaných dětí a pacientů oné nemocnice a asi bych se pozvracel při pohledu na jednotný šik západních politiků s jiskrou v oku. Marně asi budu ale čekat od tohoto šiku na odsouzení hrůzného a perverního činu spáchaného americkou válečnou mašinerii.Společnost, která takovým způsobem prezentuje své pokrytectví není nemocná, ta už je ve smrtelné agonii a doslova šíří kolem sebe mrtvolný zápach.Bojím se, protože jsem součástí té společnosti, hněvu našeho jediného Boha, kterého dnes zcela určitě oprávněně prosí miliony věřících o pomstu. Co na tom, že my svého Boha nazýváme třeba Svatou trojicí a ti nešťastní a o pomstu prosící jej nazývají Allahem. Jsem přesvědčen, že Bůh je jen jeden a stejně jako kdysi zničil Sodomu, zničí i společnost pokrytců.František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 12:49 Bůh? Pane, tomu vašemu Bůhovi jsme šumák. Kdyby byl nějaký Bůh, tak, by tenhle bordel dávno rozmetal na atomy a začal by znova. Nepleťe si Bůha s Majkrosoftem, který pořád jen lepí díry, místo aby zgruntu předělal svůjj hlavní produkt. ten váš Bůh se chová stejně, tudíž neexistuje. Nebo jsme mu fakt šumák, tak se na něj neodvolávejte. Nebo že by Bůh byl onen slavný Godot, na kterého se pořád čeká a on nejde a nejde?

   Smazat
  2. Bůh všemohoucí, vševědoucí, dobrotivý a spravedlivý - tak kde probůh vězí?
   Že by jen na amerických bankovkách - „In God We Trust“? Nebo na přezkách opasků nacistů "Gott mit uns"?

   Smazat
  3. Martin von Brünn
   Muhehe :-D Po "vyhnání z ráje" už jenom s údivem sleduje, jaký pasqil se Mu povedl. Ani zničení Sodomy a Gomory, ani potopa "světa" to nenapravila. Hodil tedy flintu do žita a čeká, jak se s tím popasujeme. A já za sebe konstatuji, že jdeme dolů po namazaných schodech. :-/

   Smazat
 11. Úmyslné bombardování nemocnice v Kundúzu je obludný zločin a úmyslná hromadná vražda ,která by měla být vyšetřena v rámci OSN.
  V nemocnici zřejmě nebyl žádný americký lékař a na životech občanů jiných národností Spojeným státům zjevně nezáleží.Odporná lež americké i afgánské vlády že se jednalo o vedlejší účinky jinam směrovaného úderu vzala brzy za své díky .Díky svědectví přeživších lékařů nevydržela ani lež o tom,že z nemocnice stříleli povstalci.Nyní se znovu ukáže v přístupu vlád zemí NATO k tomuto zločinu jak to opravdu myslí s dodržováním mezinárodního práva a trestání zločinů proti lidskosti.Nedělám si iluze .Pokud vím, tak česká vláda dělá opět mrtvého brouka .

  OdpovědětSmazat
 12. Co se týče bombardování umírněných, už je to v pořádku, už se domluvili.
  Telefonický dotaz USA na Ministerstvo obrany Ruska:
  " -Ako rozlišujete pri bombardovaní obyčajných teroristov od umiernených?
  -Na radikálnych teroristov používame normálnu muníciu a na umiernených umiernenú muníciu.
  -„Naozaj?“
  -„Slovo ruského oficiera!“
  – A ako sa odlišuje umiernená munícia od normálnej?
  -Tak ako sa odlišuje radikálny terorista od umierneného teroristu – je natretá inou farbou v svetlejších a umiernených odtieňoch – odpovedal oficier a zavesil. "
  Jak vidět, důležité je nepřerušit komunikaci. Děda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.