Reklama

sobota 31. října 2015

Ministerstvo obrany RF: Systém zaměřování našich letadel v Sýrii umožňuje trefit se kamenem do násady lopaty


31. 10. 2015    zdroj
Rusko používá v bojových letadlech VKS v Sýrii nejmodernější zaměřovací systémy. Uvedl to mluvčí ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. "Už před týdnem jsem plukovníku Warrenovi naznačil, že vojenské záležitosti musí být řešeny profesionálně, ne mluvením. Ale nezafungovalo to, uvádí se v prohlášení Konašenkova. Během briefingů jsem opakovaně soustředil pozornost zástupců médií na tu skutečnost, že systém zaměřování na našich letadlech v Sýrii je ten nejmodernější, umožňující, obrazně řečeno, trefit se kamenem i z velké výšky do násady lopaty. A speciální munici používáme pouze na příslušné objekty teroristů."


"Na rozdíl od tohoto plukovníka my nejen mluvíme, ale také veřejnosti předvádíme data video kontroly našich leteckých úderů. Protože vždy je lepší jednou vidět než stokrát slyšet," je uvedeno v prohlášení.

"Nyní pokud jde o prohlášení Warrena ohledně "manévrování" teroristů ISIL po našich leteckých úderech. Co k tomu dodat? Po bombardování americkými letadly stojí podle všeho teroristé okouzlení a tleskají s výkřiky "Opakovat!" A pak zvou ke shlédnutí této šou své kolegy z celého světa. To vysvětluje, proč se po roce takového bombardování letectvem USA teroristům ISIL podařilo obsadit a kontrolovat většinu Sýrie," pokračoval Konašenkov. Připomeňme si, že již dříve oficiální zástupce velení operace "Neotřesitelná rozhodnost" v Iráku a Sýrii plukovník Warren v Bagdádu prohlásil, že některé údery ruských VKS v Sýrii údajně "umožnily ISIL manévrovat." Podle jeho názoru také používá ruské letectvo proti teroristům většinou neřízené bomby, což američtí velitelé považují "za nerozvážné a nezodpovědné".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

20 komentářů :

 1. Chlapci, nezbývá nám, než věřit, že to děláte dobře. Ale čím déle to bude trvat, tím více kritiků se bude objevovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K. 14:18

   Mluvíte mi z duše, pane.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Souhlasím . Jen přidám jeden výrok krále ze známé pohádky :" My mu nerozumíme ale my mu věříme ."

   Smazat
  4. 14:45

   Já jen poopravím;)

   Nejenže mu rozumíme, my mu i věříme;)

   I když prozatím, pouze, pro tentokrát;)

   Když jsme u těch mouder, přidám jěště "Důvěřuj, ale prověřuj" ;)
   Takže kluci naši šikovní, Ruští, nebojácní, my vám děkujeme, věříme Vám, ale taky si Vás musíme hlídat, ale Vy to určitě chápete, my prostě musíme;)

   Lovu zdar;)


   Slunce v duši;)

   Smazat
 2. Ty bastardi z USA jsou nezákonně v Sýrii a jinde a nemají tam co pohledávat. Místo toho, aby se odtud co nejdřív pakovali, jen kecají ty své tupožvásty a sráčkoprdy! Dost bylo USA, ať skape na smetišti dějin!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14:23
   Přidávám se k tomu,aby vypadly USA z celého BV.
   Ono to bude ale těžké,budou se tam držet zuby nechty.Nedovolí,aby si tyto státy rozhodovaly o svém žití,ale hlavně přírodních zdrojích.Také musíme vzít v úvahu,že na dělení kořisti v Sýrii třese více států.

   Smazat
 3. Plán na odstranění Asáda je geniální, ale neproveditelný. USA s Tureckem, S.Arábií a Katarem organizovali a rozdmychávali 4 roky ozbrojené pokusy o jeho svržení, ale nějak to nevyšlo. Jestliže se navzdory tomu udržel, musí mít podporu velké části obyvatelstva i armády a s podporou Ruska je to teď už vůbec nemyslitelné. Tak teď i s pomocí Francie, která se rozpomněla na svoji koloniální minulost, rozhodují, že Asáda odstraní když tedy ne vojenskou silou, tak diplomatickým nátlakem na Rusko a Irán. Co si o tom myslí Syřané, je tak moc nezajímá. Syrská vláda je při tom jedinou silou, která může obstát proti IS Evropa by měla naléhat na příměří a ukončení války, aby se uprchlíci mohli vrátit domů a kdo se chce podílet na mírovém uspořádání ze Syřanů, ať pomůže zorganizovat pod mezinárodním dohledem svobodné volby a Syřané ať v nich rozhodnout, kdo je bude vést.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Proč mu nadáváš, vždyť píše to co ty.

   Smazat
 4. Přátelé ...
  dnes ráno jak mnozí z nás četli - ruské letadlo s 220 cestujícími vracejícimi se z Egypta spadlo na Sinaji v egyptském uzemí ....

  Letadlo šlo střemhlav dolů co by vylučovalo výpadek motoru .... v situaci v které se nacházíme co se týká geo-politického nás nutí se ptát otázky které bychom si za mírových podmínek nikdy nekladli ...

  Bylo letadlo HACKED tak jako auto princezny Diany či jako Dubčekovo BMW kterým nečekaně jel.....

  Díky bohu že letadlo spadlo v Egyptě ... kdyby šlo dolů nad Israelem tak černé schránky atd by byly zneužity ....

  ?????
  Vyslovujeme náš zármutek nad nevinnými obětmi tohoto neštěstí ....

  ????
  Pokud letadlo bylo HACKED což si myslíme pak geo-politická situace se dostává do zcela jiného bodu.... jsou jenom 3 organizace co je možno brát v potaz ... CIA - MI6 - MOSSAD či všechny 3 dohromady v ko-ordinaci s jezuity ....

  Nebylo to tak dávno co prezident Putin řekl - pokud všechny možnosti na udržení míru byly smeteny ze stolu a jsi donucen bojovat pak udeř prvně ....

  Vůbec by mě nepřekvapilo kdyby Rusko s Čínou vyhladili USA v globálním nukleárním útoku .... těch provokací a nevinných obětí ze strany Ruska a Číny bylo víc než by decentní člověk snesl.....


  Je mi líto těchto slov, ale buďme si vědomi toho, že situace může nabrat zcela jiné dimenze .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tyhle konspiračky zbožňuju...
   :-)

   Smazat
  2. Jo, jo, třeba jako Ty konspiračky o SSA výzkumech biologických zbraní na vlastních i spojeneckých civilistech, v posledních 50 letech, za které de nedávno omlouval Babrák Husein S Bombama;)

   Smazat
  3. Ruské letadlo z Egyptu - pravděpodobně řízená střela .... tzn sofistikovaný operační systém ovládání .... obyčejné IQ 80 jihadistů z jeskyní žijící na amphetaminu nemají ponětí něco takového ovládat či disponovat bez toho že by to bylo organizované CIA-MOSSAD-MI6 .... kde by vzali info o letadlu o vzletu o tom že to je čistě ruské letadlo s ruskými pasažery a jak by je dali do zámku na odpálení střely ....

   Jsme v pěkné kaši .....

   Smazat
  4. 15,35. Náhody v politice neexistují. Ruské letadlo spadne, hned se hlásí teroristé vydržovaní USA, že ho sestřelili. . Proč asi ? Aby se v Rusku zvedla nevole proti angažmá v Sýrii.
   To je asi přesně ta další velká špinavost, která se od USA dala čekat...
   Heriot.

   Smazat
  5. Pane Vlastimile,souhlasím.Ve zprávě o neštěstí se psalo,že hned po vzlétnutí pilot žádal o nouzové přistání z důvodu poruchy,pak zmizel letoun z radarů.Nabízí se otázka,proč v Egyptě a proč zrovna teď.Možná chtěl hegemon ukázat RF,že také umí něco vypnout,i když ne zrovna torpédoborec.Jen mě mrzí některé tupé reakce,mnoho jedinců již ztratilo lidskost.

   Smazat
 5. Čekám, kdy Josef Vyskočil přijde s teorií, že je to dílo Putina ve snaze zabránit Rusům utrácení doláčů za zahraniční dovolené. JL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až k tomu dostane pokyn.
   Zatím hubu drží, neb čeká na instrukce.

   Smazat
 6. Doktor viz spekulace s napadením softwaru letadla.Je to ptákovina.Uvidíte, že se zjistí, že je to bordel při údržbě letadla podivné společnosti ,nebo dle některých informací špatné palivo.....Izrael by tím nic nezískal,a to ostatní - CIA atd. je stejná blbost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Anonymní 1. listopadu 2015 0:10
   Máte pravdu, přesto že realita může být dálkové převzetí letadla dle Vlastimila. Důvodem je, že NIKDO a ŽÁDNÝ letecký výrobce mnemůže připustit, že jeho výrobek lze ovládat aniž by posádka měla šanci tomu zabránit. To by znamenalo kompletní krach personální letecké dopravy. Když by to bylo jedno cestujícím, tak se obávám, že by piloti, znalí problematiky, do stroje nesedli. Málo který z nich má sebevražedné choutky!

   Mír s námi.
   Ferro

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.