Reklama

úterý 13. října 2015

Na teroristy v Iráku útočí nové drony. Tentokrát ne americké, ale čínské


13. 10. 2015  Eurasia24

Irák začal v boji proti teroristům z Islámského státu používat útočné bezpilotní prostředky. Nejde však o žádný ze strojů americké výroby – Irák se ve snaze získat co největší nezávislost obrátil na Čínu, která drony ochotně dodala.

První bezpilotní letadla typu СН-4В do Iráku dorazila už na jaře letošního roku. Teprve před několika dny však velení iráckých vzdušných sil oficiálně uznalo, že čínské drony vlastní, a představilo je novinářům.

Čínský bezpilotní prostředek СН-4В může být využíván k průzkumným, ale také k bojovým misím, podobně jako americké stroje MQ-1 Predator či MQ-9 Reaper. Má rozpětí křídla 18 metrů a vzletovou hmotnost okolo 1300 kilogramů. Na čtyřech závěsných bodech pod křídlem může nést 350 kilogramů bojového nákladu, jako jsou nové rakety AR-1 s laserovým navedením na cíl či malorážové řízené pumy FT-5. Ozbrojený СН-4В vydrží ve vzduchu až čtrnáct hodin.

Irák sáhl po čínských bezpilotních prostředcích z několika důvodů. Jedním z nich je neochota Spojených států dodávat svému „spojenci“ nejnovější technologie, jak se ukázalo například v souvislosti s prodejem letounů F-16IQ do Iráku, s nimiž Američané odmítli dodat nové protiletadlové rakety AMRAAM a připustili pouze prodej už běžně nepoužívaných starších střel Sparrow.

přeložil geo

26 komentářů :

 1. Mluví se o tom že Čína půjde na to s Ruskem v Sýrii taky se svými stihačkami.....

  Konečně .... a pak z Blízkého Východu do USA to tam trochu vybělit ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď jsi se projevil v celé své "kráse". Ty se evidentně nemůžeš dočkat 3. světové, ty perverzní úchyláku. Myslíš si že se tvému 10.000 metrovému panství vyhne?

   Smazat
  2. Pro 31:12:
   Co to píšeš za blboviny?! Nejsi náhodou blbka a ještě k tomu blondýna?!

   Smazat
  3. 31:12??? Ano, tenhle tvůj blábol se hodí leda na Silvestra pro pobavení tvých ožralých soudruhů.

   Smazat
  4. Myslíte si, že sa ľudstvo zbaví štvrtej ríše (teda USA) len tak, zázrakom?Alebo si myslíte, že fašizmus zanikol spolu s vybombardovaným Berlínom? Viete kam odišla vedecká elita sS? Veru do zámoria..

   Smazat
  5. Sráči 21:12

   Proč jsi nezpíval když nacisti bombardovali Jugošku nebo Irák bez jakéhokoliv precedentu ..... haloooo 3sv. válka ÚSÁCI napadají nevinné národy ....

   Smazat
  6. To máte tak. Komunističtí idioti všech zemí své nejlepší mozky a osobnosti včetně válečných hrdinů likvidovali, zavírali a vyháněli, protože se bály o svou moc. USA je naopak rády přijímaly. Proto taky východní blok dopadl tak jak dopadl. A to jen stupiditou vlastních papalášů.

   Smazat
  7. 22:26

   Ty idiote Vlastíku, kdyby na Balkáně tehdy neudělali Amíci pořádek tak si tam kousek od nás podřezávají krky ještě teď až do úplného vyhlazení posledního z nich. Evropa se jako vždy nezmohla vůbec na nic. Nebo co myslíš že by se tam asi tak dělo, ty blbebečku?

   Smazat
  8. 22:31 zjevně neinformovaný bezhlavě zamilovaný do USA. Nic neví, jen opakuje propagandu. Stačí si přečít paměti bývalého důstojníka CIA, co dělala tahle organizace v Jugošce a bude to každému jasné. Ovšem zamilovanému idiotu A22:31 asi těžko. Přesto posílám link: http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1604%3Acia-rozetvala-v-roce-1991-bosnu&catid=61%3Aarhiv&Itemid=140&lang=cs

   Smazat
 2. Myslíte někdo, že se mouřenínovi z bílé chýše ty Americké dróny vejdou do trenýrek? Že by si je jako nacpal napříč :-)

  OdpovědětSmazat
 3. A já jsem myslel, že Irák je kolonie USA. Nebo to tak není, přiblblí soudruzi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 21:10 - jen opravdu řádnej dutohlav se může na internetu ptát, co si myslel :-)).

   Smazat
  2. Pro 21:10:
   Nejen, že jsi přimitivní antikomouš, ale i duševní arcimrzák!

   Smazat
  3. Tak je nebo není kolonií, soudruzi 21:34 a 21:40? Já jen že tyto kokotiny zde a na podobných stránkách čtu už několik let a nejednou sem jakoby nic šoupnete článek, že Irák si jen tak kupuje zbraně z Číny. Nejste tak trochu schizofrenní? A blbí?

   Smazat
  4. To je tak,že soudruzi američani prodávali svému spojenci Iráku jen haraburdí,které se hodilo IS,jehož primitivní mudžahídi jsou schopni využít,ale poněkud složitější věci řízené nadálku by ani s pomocí Alláha nezvládli a bylo by to plýtvání,které si USA nemůže moc dovolit,zvlášť po té půlmiliardové blamáži CIA s 4-5 vycvičenými bojovníky za svobodu....navíc,co kdyby s novou technikou přecejen uspěli proti IS,to by se jim nemohlo hodit.

   Smazat
  5. Soudruhu 21:47, tak se nazýváte doma? Je mě vás líto.

   Smazat
  6. Jen pro zajímavost: soudruzi z Ameriky a Anglie nám překazili obchod s Irákem. Chtěli cvičná proudová letadla a bitevníky dodávat sami a kasírovat. Teď to nebudou ani oni. Bude to Rus. Dobře nám tak. Kamarádíme s hajzlíky a kazisvěty. Po tom, co okupační armáda dělala od invaze v Iráku se iráčanům ani nedivím, že se obracejí na Rusy. Chtějí z té smyčku kolem krku (ISIL a jejo vydržování Amíky a Saudy) rychle uniknout.

   Smazat
 4. 21.47 ono je to asi tak, ze tie Ss kolonie uz im zacinaju plut do xihtu, a ty s tym nic nenarobis...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo to spíš nikdy žádné kolonie nebyly, že, ty blbe.

   Smazat
  2. 22:46 - intelektuální výšiny vašeho literárního výkonu jsou opravdu nedostižné. A logika přímo nebeská. Nechápu, proč se vám ostatní smějí.

   Smazat
 5. Dnes velmi oduševnělá diskuze,opět samý nýmand,tedy nikdo,čili anonym.Vážení přátelé,je přeci jedno,zdali se skrýváte,či nikoliv.Vaše IP adresa se velkému bratru zjevuje úplně stejně,jestli píši jménem,či jako nýmand...Pisatelé používající výrazy,jako například,,soudruh´´,nebo i různé vulgarizmy,budou mít u tohoto velkého šmíráka jistě malinké plus,ale jsme pro ně(chápej anglosasy)jen podřadná slovanská rasa a pokud někdo z těchto typů lidí zúročí své malé plus,měl by vědět,že jeho potomci již nikoliv... Pak tedy vzhůru lůzo našeho národa,však vězte,je Vás málo,vlastenců je víc...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč je třeba ve vládě Zaorálek a Dienstbier? Protože jsme si je zvolili.(tedy já ne). Jestli oni s tou rasou nakonec nebudou mít pravdu. Průser pro ně bude, až to té podřadné rase dojde, co se děje. To bude zase mazec.

   Smazat
 6. Kdo ví, jak dlouho to vydrží lítat, než se to po*ere.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní13. října 2015 22:31
  22:26

  Ty idiote Vlastíku, kdyby na Balkáně tehdy neudělali Amíci pořádek tak si tam kousek od nás podřezávají krky ještě teď až do úplného vyhlazení posledního z nich. Evropa se jako vždy nezmohla vůbec na nic. Nebo co myslíš že by se tam asi tak dělo, ty blbebečku? !!!!!!!!!!!
  To je ale sila !!!!!! Bosnien Herzegovina 1 misto v kriminalite,Mezedonien 1 misto v chodobe,Chorvatsko 3 misto v chudobe atd,kdo pomohl Jugoslaviji ????????

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní13. října 2015 22:31
  22:26

  Ty idiote Vlastíku, kdyby na Balkáně tehdy neudělali Amíci pořádek tak si tam kousek od nás podřezávají krky ještě teď až do úplného vyhlazení posledního z nich. Evropa se jako vždy nezmohla vůbec na nic. Nebo co myslíš že by se tam asi tak dělo, ty blbebečku? !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten kdo napsal tento clanek, Ma asi 5 let ,nebo 6.
  doplnek a monte negro 1 misto ,tam uz se lidi vraceji na stromy !!!!!
  Kdo pomohl Jugoslaviji ?????? Nato ,USA,Evropa ?????????

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.