Reklama

sobota 10. října 2015

Nálety letounů NATO udeřily na elektorozvodny u Aleppa


10. 10. 2015   Russkaja vesna
Jak již dnes ráno hlásil dopisovatel "Ruského jara" (Russkaja vesna) opolčnec s volacím znakem Temrlán (Timur), letouny NATO bombardovaly dvě elektrorozvodné stanice v Sýrii. Nyní zjistil i všechny podrobnosti o tom, co se stalo.

Poslední hodiny v okolí Aleppa probíhají se střídavým úspěchem nelítostné boje mezi syrskými vládními silami a ozbrojenci ISIL. Byl ohlášen aktivní útok teroristů a dobytí několika měst v blízkosti Aleppa.

Přitom byla zaznamenána spojitost mezi aktivitami bojovníků ISIL s leteckými údery letadel Turecka a USA na pozice vládní Syrské arabské armády (SAA).

Podle zástupců štábu SAA dva vojenské letouny s vypnutými transpondéry dnes z tureckého území narušily syrský vzdušný prostor a bombardovaly dvě elektrorozvodny v obci Ridvanija (Ryan) v provincii Aleppo. V důsledku toho v téměř celé oblasti došlo k výpadku dodávky elektrického proudu a to způsobilo narušení práce nemocnic a zásobování pitnou vodou.

Toto není první případ použití leteckých úderů letounů NATO proti civilní infrastruktuře.

Je třeba připomenout, že taktika ničení civilní infrastruktury byla aktivně využívána silami NATO během invaze do Libye a zavedení tzv. bezletové zóny. To významně přispělo k růstu nespokojenosti místních obyvatel a k odchodu uprchlíků ze země.

Překlad vd

14 komentářů :

 1. Proč je tam Rus pustil ? Neholedbat se Putin, že vyčistili syrské nebe ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Schvalne ich to nechali spravit. Kby ich zostrelili, tak je problem pre rusov. Rozvodna sa postavi. Ale Amici su uz tak zufali, ze na co siahnu do doebu, vlastne sami na seba si tvoria propagandu, tak preco to nevyuzit...

   Vymazat
  2. Rusko musí ve vztahu k Turecku jednat delikátně!, to vy ale asi nepochopíte. Nadto mají v té oblasti ale hodně omezený počet svých letounů. To třeb narozdíl od Turecka (které by NATO a hlavně USA!! velice rádi zatáhli proti Rusku do války ...)
   Zdar a sílu!, a věřme, že se té syrské (Assadovské) koalici nakonec podaří vyhnat ty šváby ven. Za oceán!, ty hlavně!

   Vymazat
 2. škoda, že je Rus nesestřelil.

  OdpovědětVymazat
 3. Nad syrii špatně funguje am..gps , že by to rusové rušili. Jinak putin se má v soči střetnout s pohlaváry se středního východu...

  OdpovědětVymazat
 4. Mám tomu rozumět tak, že již USA bojují za ISIL?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano a už to ani nezakrývají.Jenom někteří opoždění jedinci tomu ještě nemůžou uvěřit.

   Vymazat
 5. Myslím také,že to bude asi tak jak praví Miro 22:37..
  nejdřív jsem vyvibrovala a pak mně to taky napadlo..
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:10 Ale ona nezná tvoji babičku, zavolat bys měl tedy ty.

   Vymazat
 6. Domnívám se, že armáda RF dislokovaná v Sýrii by měla pomoct syrské legitimní vládě zajistit bezpečnost ve vzduchu a cizí letadla, která nemají co dělat nad území Sýrie sestřelit anebo zlikvidovat pomocí prostředků REB. Bylo by to v souladu s mezinárodním právem a nikdo by nemohl říct ani popel. Béda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si,že ještě je brzy na střet mocností.Nejde průniku letadel USA zabránit do vzdušného prostoru Sýrie.Ještě se snaží něco uhájit,ale i ochránit své lidi,bombardováním takových zařízení,jen dokazují,rozbít cokoliv,protože vědí,že budou muset opustit území.Počkal bych,jak to vyhodnotí Rusko a co bude následovat.
   zemedelec.

   Vymazat
 7. Hádal bych, že se stane toto: Až se tento statečný čin USA dostatečně rozšíří po světě, přijde oznámení RF amíkům, aby nad Sýrií nelétali, že je tam učiněno obranné opatření. Nejspíš zapnou Krasuchu 4 nebo dodají nějaký jiný elektronický prostředek. A až pak spadne pár USA letadýlek jako kameny z nebe, tak určitě pochopí, že tam nemají co dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já zas hádám. že tam od teď bude problém nabít iPhone, a tak bude vlna k evropským zásuvkám.

   Vymazat
 8. Jak je vidět, bezletová zóna není prostředky ruské armády realizována nad celou Sýrií, jak jsme se my, laici, mohli domnívat. Nejsem si úplně jist, že průlet Rusové „dovolili vědomě“, aby se Američané odhalili před světovou veřejností. V informační válce totiž mají USA velkou převahu, takže se o nějaké jejich věrolomnosti světová veřejnost vůbec nedoví. Mám dokonce obavy, že se ani neví, že letectvo Turecka a USA po celou dobu ruských operací podporuje ISIL ničením pozic Asádovy armády a především dodáváním zbraní všem skupinám bojujícím proti Asádovi. Útok letadel na rozvodny je typickým příkladem Amerického válčení v horké i studené válce, podle zvráceného přesvědčení, že postižením civilního obyvatelstva se hněv lidu obrátí proti vládci. Při tom dobře ví, že nikdy tomu tak nebylo. I při bombardování Drážďan, či Hamburku Němci ještě víc nenáviděli Amíky, než Hitlera.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.