Reklama

sobota 10. října 2015

Německo a EK zvažují zavedení daně na uprchlíky

Květa Pohlhamer Lauterbachová
10. 10. 2015   E-republika

Zavedením přirážky k daním a převedením prostředků k dispozici Evropské komisi bude imigrantská krize využita jako kvalitativní skok k integraci Evropské unie a rozpouštění států.

Německo a Evropská komise jednají o zavedení solidární přirážky k dani z přidané hodnoty nebo spotřební dani na pohonné hmoty, aby Evropská komise získala prostředky na financování imigrantské krize a pro pomoc postiženým zemím. Nějaké řešení vzniklých nákladů, které dle evropského komisaře pro daňové otázky komisaře Pierre Moscovici nejsou ještě vyčísleny, se pochopitelně musí najít.

Ve vyšších patrech evropské politiky se hovoří o tom, že tuto přirážku navrhl Wolfgang Schäuble. O něm v poslední době moc neslyšíme. A ten zprávu nedementoval, ale ani nepotvrdil. Právě se účastní zasedání MMF a Světové banky v Limě. Jenom v samotném Německu se ale odhadují náklady na 20 miliard euro. Schäuble jen řekl, že případně vybrané prostředky budou záležitostí orgánů EU. Imigrantská krize, záměrně neříkáme uprchlická, poněvadž nejde jenom o uprchlíky, umožní vznik samostatného rozpočtu EU, o jehož použití již nebudou rozhodovat členské země EU. Uprchlíci vyvolaní iracionální EU-politikou na Blízkém východě se tedy stanou pevnou součástí rozpočtu EU. Zavedením přirážky k daním a převedením prostředků k dispozici Evropské komisi bude imigrantská krize využita jako kvalitativní skok k integraci Evropské unie a rozpouštění států.

Zatím nevíme, o jakou výši přirážky se bude jednat. Slyšeli jsme jasná prohlášení, že do řešení imigrantské krize již nebudou moci příliš mluvit jednotlivé státy. Nebudou rozhodovat kam, a pro koho vybrané prostředky půjdou. Zavedením přirážky končí řeči o nějaké dobrovolnosti a Evropská unie poskočí mílovým krokem k politické integraci EU a postupné likvidaci významu evropských států.

Ne, že bychom neměli pomoci, protože jsme vinni také naší hloupou podporou válečnických plánů globálních mocipánů. Otázkou je, zda tuto pomoc, na které se přiživí spousta parazitů a NGOs, nezaplatí nejchudší většina Evropy. Protože bruselská šlechta si své obrovské platy nesníží a rozhodně solidární přirážku v běžných výdajích – na rozdíl od normální rodin s dětmi - nepocítí.

A pamatujme na Německo. Zrušení solidární daně, které bylo přislíbeno Němcům po sjednocení Německa v devadesátých létech, není na pořadu dne ani dnes.

Zdroj článku zdeHodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

14 komentářů :

 1. OSV JAKO PRVNÍ INFORMOVALO O TOM,ŽE BUDEME ZDANĚNI

  ve prospěch uprchlíků,kteři žádnými nejsou,protože pocházejí na př z ALBÁNIE,SRBSKA a dalšich zemí-myslím tím Turecko,které nebylo spokojeno s platbami z EU a umožnilo exodus.
  TAKŽE TI POLITICI Z ČR,KTEŘI TLESKAJÍ USA TERORISTŮM TO PLATIT NECHTĚJÍ,ALE ZAPLATÍ TO TI,KTEŘI JE ZVOLILI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DNES ROZTŘESENÁ TETA MAKRELA ZPRÁVU DEMENTOVALA,BYL TO NÁVRH FINANCMAJSTRA

   Moje přispěvky trochu připomínají obrazy malíře Salvatora Daliho a pozná je hned každý i když najednou kamsi zmizí moje jméno.No řekněte sami.Napadne někoho z našich prý elitních intelektuálů napsat publikaci

   JAK NA TO aneb CO JÁ ZUBOŽENÝ OBČAN VOLIČ MOHU SÁM DĚLAT.

   Já si myslím,že na to nikdo nemyslí.No a vidíte.OSV si to zařadila jako bod do DESATERA VOLIČE.

   Smazat
 2. Někdo ten další "společný" rozpočet navrhne. Není podstatné kdo, za pár pětek kterých na to mají dost by jim to jako návrh z papíru přečetl kdekterý bezdomovec.

  Podstatné je kdo to schválí. A to budou zase i ti naši. Které si stále do nekonečna sami volíme. Aby nás stále donekonečna - nikoliv zastupovali, ale zrazovali.
  Jen co za dalších pár pětek natisknou bilboardů.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Dobře to Chazaři dělají, takhle se musí na debily. Chcete ČSSD, volíte Zaorálka, Sobotku a Dientsbiera? Budete platit dementi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste jim směšný, volební preference jim nepadají.

   Smazat
  2. 0:25 souhlas a když vidí kolik lidí chodí na demonstrace,musí politici a kocábníci z české televize řvát smíchy.Udatní českové se vzdali svobody ve prospěch majetku a teď o něj přijdou.

   Smazat
 4. Mám dotaz, kdo a co je to evropská komise, která má veliká práva a kdo ji zvolil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo. Ale i u nás máme spoustu debilních stran ve kterých participují celkem myslící lidé (Jan Keller, Ivan David,...) a tyto debilní strany kromě dělání škod vlastnímu národu ještě pokrytecky podporují EK, EU, majdánky, okupační vojska usa,atd. Pak je změna těžká. Lidi je určitě volit budou, a s nimi ty debilní strany.

   Smazat
  2. Co já vím, tak prof.Keller je nestraník a MUDr.David sám opustil všechny funkce v ČSSD. Horší je to s iniciativou Doleva, či jak to nazval Foldyna. Je to jen jeho naivní akce, zkorumpovaná a zrádná ČSSD to využije jen jako volavku pro levicové voliče. Pavel P.

   Smazat
 5. 4:55 tito normálně se chovající politici typu Foldyna jsou největší možné zlo,lidi si řeknou ona ta strana nebude zas tak špatná a dají hlas a ono je jich tam pak pět ze sta a nikoho a nic nepřehlasují.

  OdpovědětSmazat
 6. brzy bude zavedena i válečná daň, která bude použita při spolufinancování (s USA) dalších demokratických osvobozeneckých válek, které rozvrátí další státy a zajistí EU přísun dalších utečenců i z těch nejodlehlejších koutů světa, následně pak bude daň na uprchlíky postupně navyšována

  OdpovědětSmazat
 7. 1. Demokratická legitimace EK je mizivá. Dá se předpokládat, že většina komisařů je navržena vládami, které reprezentují hlasy 1/4 až 1/3 oprávněných voličů, maximum bude sotva kdy nad 2/5. Samotní komisaři neprošli žádnými volbami či losováním, které by jim dalo mandát jakési vůle voličů či jakéhosi vzorového zástupce nějaké skupiny, ale jsou produktem jednání vybraných nejužších špiček. Samozřejmě bez zodpovědnosti. EU musí mít nějakou EK, ale určitě ne takto formovanou.
  2. Zavede-li se eurodaň, jaká je jistota, že EK (navíc odtržená od demokratických mechanismů) nezačne provádět politiku, která bude stimulovat výběr eurodaně. Za stávajících poměrů v EU je eurodaň velmi nebezpečný nástroj.
  3. Zvýšené náklady na migranty lze vykrýt novou daní, příspěvkem či odvodem, který přitom vůbec nemusí odpovídat počtu migrantů v zemi právě kvůli tomu, že v Schengenu se přelévají a koncentrují různě. Rozdělení by naopak mělo výrazně korelovat s počtem migrantů v zemi (malá část pro migrační infrastrukturu v každé zemi a gro dle počtu migrantů). Klidně by se tak stalo, že ČR, SR, Maďarsko ap. by přispívaly do rozpočtů (na výdaje v) SRN, VB či Skandinávců, kam cílí nejvíce migrantů.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DAN BUDE ZAVEDENA PRAVDĚPODOBNĚ PŘES BENZIN

   stejně jako nás okrádá ČNB,kde občané voliči doposud vůbec nepoznali,že kvůli tisku TŘISTA MILIARD- z ničeho,platí za litr paliva,asi 2,20 navíc než museji.

   Smazat
 8. Hajdy hajdy rychle do šedé ekonomiky, a všichni, kde to půjde.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.