Reklama

středa 14. října 2015

Neuveriteľný záver Obamovej kariéry – poprel zahraničnú politiku USA za posledných dvadsať rokov

Juraj Poláček 
14. 10. 2015 Medzičas.sk

V relácii “60 minút” televízie CBS Barack Hussein Obama ako prvý americký prezident vyhlásil vojny v Iraku, Afganistane, Líbyi, Jemene či Sýrii za chybu. Deutsche Wirtschafts Nachrichten označili tento rozhovor za “spektakulárny obrat”


 
DWN: “Obama vyhlasuje stroskotanie US-vojen”

US. prezident Barack Obama obrátil prekvapivo svoj kurz v zahraničnej politike. V interview pre “60 Minút” (CBS) označil ako prvý US. prezident vojnu v Iraku za “chybu”. Stratégia v Sýrii tiež stroskotala, ako aj intervencia v Afghanistane. USA musia svoje vojenské výpravy skončiť.

Na konci tejto časti rozhovoru Obama spomína: “Boli to zlé stratégie… ak by sme to spravili opäť, mali by sme sa hanbiť”.

Tak hovorí držiteľ Nobelovej ceny za mier – asi prvýkrát podľa toho, čo si táto cena žiadala…Zdroj:

26 komentářů :

 1. Proč neuvěřitelný? Došly prachy, a nakonec je lacinější někam hodit balík zbraní a zfanatizovat pár přisluhovačů pomocí plateb z ambasády, no a ovce se už povraždí mezi sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OBAMU zastreli CIA ako KENEDYHO a CT a Slovenska proganda oznacia Putina za Vraha ktory dal odsranit Obamu.:-))))))

   Smazat
  2. 12:08 a přesně toto dělají ve vztahu k teroristům kdekoliv na světě, včetně ve vztahu ke svému dítěti, Islámskému státu

   Smazat
  3. K 12.51
   Mám podobný názor. Obama se stává pro jisté politické kruhy v US nežádoucí osobou.

   Smazat
  4. Víte,že jsem byl přesvědčený, že ho zastřelí, už před sedmi lety? Q.

   Smazat
 2. pokud je to skutečně, ale skutečně pravda......., tak před B. Obamou smekám

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdy by som nesmeknul klobúk už len zato, čo porobili vo svete a robia ďalej, milióny mŕtvych by sa museli obracať v hroboch

   Smazat
  2. Před
   nobelistou nesmekej,to je určitě jen změna taktiky a příprava na podraz..na vem jed!
   jituš

   Smazat
  3. Bourák Boumbama stejně jako celé SSA končí ! Již od Valného shromáždění OSN a návštěvy papeže to bylo jasné. Americké elity zde předaly moc do přestavitele euroasijského křídla globálních elit, které rozhodly, že PAX AMERICANA končí.
   Můžete se smát, ale již v brzké době budete vidět, jak bude permanentně oslabována moc SSA, které nedokázaly pro globální elity nastolit proklamovaný Nový světový řád. Dokonce si SSA myslely, že ONY jsou světovými vládci. Jejich cesta globalizace by však vedla k vyčerpání zdrojů na Zemi a ekologické katastrofě a nebo k jaderné válce s Ruskem. A to by ohrožovalo i existenci samotných elit. Proto zastavily tuto šílenou cestu globalizace a NWO.
   Dočasně se zájmy globalizátorů shodují se zájmy globalizační koncepce Ruska - zabránit jaderné válce. Proto má teď Rusko podporu. Sledujte zahraniční a naše alternativní média a uvidíte, že postoj k Rusku se pamalu mění.
   Bohužel, elity ale mají další variantu vytvořeni NWO - pro Evropu ještě horší - genocidu nastrojem masové imigrace, aby se snížila velikost populace a vznikla nová hnědá rasa nepřiliš inteligentních otroků, kteří jim budou sloužit. Není to legrace ani konspirační teorie - je to konspirace v praxi, kterou vidíme "on line".
   Takže boj nekončí. Brzy dojde ke střetu staré koncepce tlupo-elitářského systému s novou koncepcí Ruska, která je založena na polycentrickém uspořádání světa a budování sociálně spravedlivé společnosti bez hegemonů a především bez parazitujících elit.

   Smazat
  4. Pro 12:14 Škoda že těch několik milionú mrtvol, které má na svědomí už před nikým a před ničím nesmeknou. Proto řed Bombamou nesmekám.

   Smazat
 3. TEĎ BY MĚLO NÁSLEDOVAT STAŽENÍ SE ZE SÝRIE PROTOŽE MŮŽOU DOSTAT OD RUSŮ POŘÁDNEJ VÝPRASK !!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze Syrie se nemusí stahovat. Mají tam svoji nepravidelnou armádu IS. Jinak bych moc nejásal, je to jen změna taktiky. Mozky v CFR vymyslely nějakej novej způsob vedení války. Zase jim to pár let vydrží, než zjistí, že to opět posrali.

   Smazat
  2. To je pravda, že to je jen změna taktiky. Do teďka jenom lhali a lhali a co myslíte, že dělají teď? Anglosasové jsou přirovnáváni k pitbulovi, který se zakousne a nepustí. Nojo a ale když si ukousne větší sousto než zvládne tak přijde o zuby a pak už to bude hodňoučkej bezzubej pejsánek možná bude vrčet a štěkat, ale jak se říká, psi štěkají ale karavana jde stále dál. Zdravím trolíky...

   Smazat
 4. Ted se od mistnich trollu dovime ze Obama je komunista :-) Ale stejne bude mnohem zajimavejsi naproste mlceni rezimove medialni msinerie - uz se na to hlasite mlceni tesim - z osobnich studijnich duvodu o valecne propagande a psychologickem valceni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc dobře si vzpomínám, co se dělo v našich médiích před první volbou Obamy, jak doslova šíleli třeba i čelní představitelé takové ODS při představě, že bude zvolen Obama. Nezapomeneme !

   Smazat
 5. Tohle vypadá na nějakou chystanou past nebo podraz vůči Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 12:25: To je taky mozne. Ale rychle pozname jestli ano nebo ne. Jsou pouze 2 moznosti:

   1. Bud to rezimova media roztrooubi do celeho sveta - v tom pripade by byla vase hypoteza temer potvrzena

   2. Rezim se to bude snazit ututlat (tak jako povestne inteview Obamy - to s tim kroucenim rukou a priznanim jak to bylo na Ukrajine) - v tom pripade se Obama "zase jenom" prokecl

   Smazat
 6. Neviděl bych bych to tak zjednodušeně. Každopádně je to veřejné oficiální přihlášení se americké elity k její politické prohře. A to, ať si vykládá kdo chce jak, bude mít zásadní politické dopady na mezinárodní pol. scéně. A nejen tam, ale bude to mít dopad i na vnitřní politiku US. Minimálně to je dovnitř elity US vzkazem, že jestřábi (Nulandové, Olbrajtové, McCainové apod.), budou "odejiti". Že s jejich účastí na pol. rozhodování US se již nepočítá. Nastane změna v tom, kdo se bude přátelit z US a kdo ne. Mnoho států se přátelilo pouze proto, že se bály, neměly na výběr. Dnes mají - Rusko, Čínu, Irák atd. Neboť mimo jiné jejich vedení poznalo, že hybatelem tohoto na první pohled nečekaného a senzačního přiznání Obamy, je Rusko a především Putin a jeho vize, jeho politika. A připravte se. I u nás dojde k náhlému "prozření" a převlékači kabátů už dnes ví, že budou nuceni změnit svoje dosud "jasné" přesvědčení, chtějí-li nadále cucat naše peníze ze státního cecku. Prosím pamatujte si je a nevolte tu pakáž. Skutečná práce pro ně bude tím nejstrašnějším trestem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Len ako tú zmenu budú vysvetľovať hyeny z Českej televízie?

   Smazat
  2. Ano. A je třeba si je pamatovat a při první příležitosti vyfakovat.

   Smazat
  3. Máte pravdu, pamatovat, nevolit. Ale bude to opravdu velice těžké. Máme tu notorickou volbu pakáže už pořádně v krvi. Možná už i v genech.
   Budu se snažit, Děda.

   Smazat
 7. Vtip z článku na "aeronet.cz": Merkelová plačtivě volá Obamovi: „Kvůli tobě teď je Evropa plná uprchlíků.“ Obama odpovídá: „Jestli mě nepřestaneš otravovat, tak je vyzbrojíme.“

  OdpovědětSmazat
 8. Může to někdo celé přeložit? Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 9. U toho mouřenína je změna názorů snadná jako změna počasí. Ten je pružný jako žužu. Stačí si vzpomenout na jeho názory s jakými kandidoval, na ten slavný restart a pak žvásty o kroucení rukou neposlušným státům a nedávno o tom kdo smí určovat pravidla mezinárodního obchodu. A copak koncentrák na Kubě? Kdypak jej zruší, jak sliboval?Ten kašpar už toho nakecal tolik, že mu už nikdo soudný ve světě nevěří.

  OdpovědětSmazat
 10. Mluvit umí i můj maličký předškolák vnuk.
  Obvykle bylo nutno, a stačilo, sledovat činy.
  Dnes už je konspirace převelice vyspělou vědou.
  Dnes už je nutné sledovat činy a nutně i úmysly.

  (Ale přese všechno, jsou to lepší řeči, než ty o kroucení rukou.) Uvidíme, uslyšíme, pocítíme. Děda.

  OdpovědětSmazat
 11. Copak Obama, ten si to ze své mocenské potice může dovolit říct, ale co ti západní slouhové, jak ti budou reagovat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.