Reklama

sobota 31. října 2015

Nizozemská zpráva o katastrofě MH17 se zmýlila v modelech rakety Buk a v typech bojových hlavic – poznámka, která vylučuje Buk

John Helmer
31.10.2015 Dances With Bears

Závěry nizozemské vyšetřovací komise (DSB) o střele, která způsobila katastrofu letu MH17 společnosti Malaysian Airlines, jsou založeny na zprávě nizozemské národní letecké laboratoře (NLR), sídlící v Amsterdamu. Zpráva NLR o délce 66 stran je obsahem dodatku k hlavní zprávě DSB. Ve společném vydání obě nizozemské organizace a dvě nizozemské zprávy tvrdí, že na MH17 byla vystřelena Ruskem vyráběná raketa Buk serie 9M38, vyzbrojená bojovou hlavicí 9N314M, a explodovala vlevo od letounu asi dva metry od kabiny. Dvě nizozemské zprávy tvrdí, že tlaková vlna a sprška úlomků z výbuchu způsobily rozpad letounu ve vzduchu a smrt všech osob na palubě.


Předseda DSB Tjibbe Joustra představil závěrečnou zprávu o MH17 dne 13.října 2015. Nebyly přitom připuštěny žádné otázky novinářů!!!!

Od večera dne katastrofy 17.července 2014 západní oficiální činitelé a novináři obviňují Rusko z výroby střely, z nařízení vystřelení střely a ze zavinění katastrofy. Nyní citují obě nizozemské zprávy jako důkaz svých původních tvrzení o vině, navzdory tomu, že se tomu DSB ve své zprávě vyhýbá, a navzdory tomu, že až dosud australští a nizozemská policisté, koroneři a patologové odmítají uvolnit poznatky z podrobných pitev, které shromáždili o úlomcích, které zasáhly letoun a těla obětí na palubě. Podle zprávy DSB úlomky zabily posádku v kabině a tři úlomky, charakteristické pro bojovou hlavici typu 9N314M byly nalezeny v tělech pilota a kopilota. Podle komise nebyl úlomky zasažen žádný jiný člen posádky ani cestující.

Na těchto třech kouscích kovu visí celý případ: že výbuch střely Buku je příčinou katastrofy, případ smrti a případ viny Ruska za sestřel. Ale hledání v záznamech DSB a v technických zprávách o simulaci účinků šrapnelové hlavice a tlakové vlny, na kterých DSB vystavěla své závěry, spolu s rozhovory s mluvčími vyšetřovatelů, ukázalo, že jediný důkaz o zdroji těchto tří kovových úlomků je vojenské tajemství Nizozemského Ministerstva Obrany.

Mluvčí NLR Jan Venema, když byl dotázán na zdroj důkazů, že byla použita raketa 9M38 nebo 9M38M1 a že explodovala hlavice 9N314M, řekl, že laboratoř NLR neprozradí jak a z jakého zdroje dostala data střely a bojové hlavice pro testy výbuchu a účinků střepin a pro závěry, které uvedla ve své zprávě. Podle textu NLR (strana 46) se NLR spolehla na „představitele“ koncernu Almaz-Antej a na jejich informaci, že „pouze hlavice 9N314M obsahuje motýlkovité fragmenty“.Almaz-Antej veřejně a opakovaně vyhlásil, že bojová hlavie 9N314M nemůže být použita raketami serie 9M38. Podle výrobce rakety nemohou být elektronicky propojeny. Almaz-Antej navíc potvrdil, že v bojové hlavici, obsahující charakteristické částice – Rusové je nazývají „babočka“, Holanďané „motýlek“ – je celkem 7.800 částic. Z toho méně než třetina, 2.600 částic, je motýlkovitého tvaru, opět podle tvrzení výrobce. Pokud DSB a její konsultanti všichni mluví pravdu, nalezení pouhých tří takových částic v tělech posádky v kabině a jedné v troskách kabiny, je nevysvětlitelné. Almaz-Antej říká, že jeho počitačové modelování i fyzické testy výbuchu to vylučují.

Ve své zprávě NLR cituje Almaz-Antej a jeho popis charakteristik modelů střel Buk, typů bojových hlavic a složení částic v hlavicích. NLR uvádí ve své Tabulce 7 možné kombinace střel a hlavic. Když byl dotázán na důkaz Almaz-Antej, že model střely a typ hlavice nelze kombinovat a použít, Venema prohlásil, že NLR má po dohodě s DSB zakázáno odpovídat na takové dotazy.

V telefonním rozhovoru Venema prohlásil, že NLR má „zkušenosti a kvalifikaci“ pro analýzu důkazů z vraku letounu MH17. Když byl Venema tázán, zda v minulosti NLR získala zkušenosti z testů střel a letecké munice ruské výroby, odmítl odpovědět. „Nemohu zabíhat do podrobností studie.“ Podle Venemy má NLR s DSB dohodu, že „na všechny dotazy bude odpovídat DSB“.

Třetí zpráva polovládní Nizozemské Organizace pro Aplikovaný Vědecký Výzkum (TNO) byla publikována jako dodatek k hlavní zprávě DSB. TNO tvrdí, že provedla simulaci účinků výbuchu bojové hlavice na konstrukci Boeingu pomocí počítačového modelování, programem zvaným AUTODYN, verze 14.5. TNO píše, že „po konsultaci s DSB byla modelovou hlavicí hlavice typu 9M314.“ TNO nepodává žádné vysvětlení ohledně volby hlavice.

Monique De Geus je mluvčí TNO. Byla dotazována, zda simulace TNO byla provedena pouze trojrozměrným počítačovým modelováním, nebo zda zahrnovala i fyzické testy, a co bylo pro TNO zdrojem údajů o hlavici. Mluvčí přerušila otázku v půlce a řekla, že „nemáme dovoleno odpovídat na žádné otázky o této věci. Musíte se obrátit na DSB.“ Když se Helmer zeptal, zda může položit celou otázku, ještě než TNO odpoví, mluvčí souhlasila. Pak si nechala přečíst obě otázky, odmítla odpovědět a položila telefon.

Mimo „konsultací“ DSB píše TNO ve své zprávě, že „tato studie používá tajné údaje, které podléhají zákonu o ochraně státního tajemství (Wet Bescherming Staatsgeheimen). Text zprávy byl ověřen a povolen k publikaci Nizozemským Ministerstvem Obrany“. Poznámka pod čarou k popisu bojové hlavice na konci zprávy TNO cituje „Jane’s Defence Land-Based Air Defence 2009-2010, 22nd edition.” Ve zkratce: jediný zdroj k závěrům o výbuchu bojové hlavice rakety Buk je vojenské tajemství NATO plus pět roků stará komerční publikace z Londýna!

Závěry TNO o výbuchu byly citovány NLR pro podepření závěrů NLR ohledně střely, která sestřelila MH17. Závěry NLR jsou pak použity na podporu závěrů DSB o příčině katastrofy. Takže když byla mluvčí DSB, Sara Vernooij, dotázána, z jakého zdroje získala DSB parametry střely a hlavice, které se staly důkazem pro přesvědčení DSB, že právě Buk byl jedinou příčinou katastrofy MH17, mluvčí řekla, že DSB nebude na tuto otázku odpovídat. „Pokud to není ve zprávě, nebylo to uvolněno pro veřejnost.“ řekla mluvčí.


(vybarala přeložil JF - český překlad na Kosa nostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

22 komentářů :

 1. no tak ako v matematike - musíte sa dopracovať ku kýženému výsledku a nejde to ??? - upravíte zadanie - tak toto sa stalo - a preto zrejme vykuchali telá letcov aby výsledok bol správny - dakedy sme sa smaili - správa TASSU - ale všetci sme vedeli čo je pravda - a tak aj teraz ...

  OdpovědětSmazat
 2. Skandál na Ukrajině. Ukrajinský wikileaks zveřejnil záznam jednání M. Saakašvilíího s D.Kezerašvili (býv. ministr obrany Gruzie), které proběhlo v kabinetě Saakašvilího v Oděse.
  Ze záznamu vyplývá, že Saakašvili za podpory Mc Caina připravuje provokací v Sýrii. Cílem provokace je nedat USA a Rusku dohodnout se ohledně konfliktu v Sýrii. Pro tyto účely má být přes Turecko zaslána diverzní skupina, která bude mít s sebou protiletadlové střely. Mělo být sestřeleno nejdříve americké letadlo a potom ruské tak, aby strany se obvinily navzájem. Tj. americké letadlo mělo být sestřeleno ruskou střelou a naopak ruské – americkou.
  Do této provokace údajně měl být zapojen Geraščenko poradce Avakova (ministr vnitra Ukrajiny).
  http://www.1tv.ru/news/polit/295218
  3.Co je obzvlášť zajímavé, na příkaz Jacenjuka (premiér UK) Ukrajina odstoupila od Dohody s Ruskem o výměně informace o koupi-prodeji raketových komplexů “jehla” a “Střela” (což jsou zrovna ty protiletadlové střely) třetím zemím.
  http://www.1tv.ru/news/world/295217


  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/saakasvili-pripravoval-provokaci-v-syrii-prevrat-v-gruzii/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes zmizlo z radarov nad Sinajom ruské civilné lietadlo.

   Smazat
 3. Co je typické pro takováto šetření:
  1/ hlavní podezřelý má při šetření exkluzivní postavení - zpravidla se v utajeném šetření účastní vyšetřování ve kterém figuruje jako hlavní podezřelý a má právo utajit výsledky šetření anebo zavázat ostatní pod trestem k mlčenlivosti
  2/ je nepřípustná odborná oponentura natožpak veřejný přezkum výsledků šetření
  3/ určité indicie vedoucí k předem danému závěru je nepřípustné šetřit (v případě 11/9/2001 zřícení WTC - 7 (původní zpráva se jím vůbec nezabývala, náraz letícího objektu do Pentagonu), v případě letu MH 17 - proč byl let odkloněn od původní trasy, proč nebyl ukrajinským režimem vyhlášen zákaz civilních přeletů nad potenciálně nebezpečnou zónou, důkazní materiál firmy Almaz Antěj...

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě to víc vzbudilo podezření,že to opravdu bylo provedeno jinak.Kdyby to byl opravdu BUK,tak těch projektilů tam budu stovky.I kdyby vlastnila Malajsie ty tři projektily,tak přece není problém si je opatřit jinou cestou.Neustále to ukazuje víc na raketu vzduch-vzduch a co vzbuzuje ještě víc podezření,vůbec nebyl zveřejněn díl kabiny,kde byly jasné kulaté průstřely od leteckého kanonu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl zveřejněnej, stačí se kouknout do zprávy na Kose, ale byl šikovně nafocenej tak, že vypadá naprosto vyžehleně. Na "australské" fotce je ještě stále ve spojení s částí konstrukce a v té jsou vidět ty kulaté otvory. Na nové fotce není znát, jak byly plechy vyhnuty ven, to je vidět naprosto jasně jen na té původní fotografii.

   Jířa

   Smazat
  2. Fotka je k nalezení například na adrese:
   http://aeronet.cz/news/sokujici-analyza-k-sestreleni-malajsijskeho-mh-017/

   Jířa

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Střepina, která proráží snýtovaný dvojitý plech stěží dokáže jeden nich vyhnout ven a druhý dovnitř. Výbuch střely palubního kanonu možná ano. Na jedné s fotografií k podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140208135524 je podobných otvorů několik. Co když pilot stíhačky odpálil raketu a současně stiskl spoušť kanonu?

   Smazat
 5. Ta zpráva je fakticky potvrzením, že BUK nebyl oním zdrojem sestřelení MH17. O tajných zdrojích se ve zveřejňovaných zprávách hovoří jinak než to činí Nizozemci.

  OdpovědětSmazat
 6. Vyšetřování je nedůvěryhodné,závěry zavádějící a arogance vyšetřovatelů jen potvrzují,že vše je jinak,než praví oficiální,vnucovaný výsledek stejně,jak známe z připadů JFK,nebo 9/11...."standartní situace".

  OdpovědětSmazat
 7. Dneska v Egyptě "spadlo" Ruské dopravní letadlo Airbus A320 s 224 lidmi cca 60 km od hranice s Izraelem.

  A zase se může vyšetřovat. Můžeme porovnat jaký bude přistup k vyšetřování v porovnání:
  Rusko Egypt
  x
  Ukraina (EU)

  Jinak, pokoj duším a soustrast pozůstalým.

  OdpovědětSmazat
 8. Dnes už se nic jako obyčejní smrtelníci asi nedozvíme, ať už půjde o cokoli, co souvisí s geopolitickými zájmy. To, co tu sbíráme za střípky informací z "velké hry" mocností jsou záměrně, ať už kteroukoli ze stran "deformované" informace. Včera nebo předevčírem se ztratil ruský MiG 31 někde nad Sachalinem a také se nedozvíme, jestli šlo o "běžný pád" a nebo si "někdo" zkoušel například na dálku, jak manipulovat s jiným letounem. To samé se mohlo stát i nad Sinajem dnes ráno. Jde o těžkou bitvu a ovládnutí světa a my jsme jen malincí mravenečkové, abychom o tom měli mít nějaké ponětí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to letadlo Lufthansa,také podivný pád a ještě podivnější vyšetření.

   Smazat
 9. 11:25

  Ten MiG-31 se ztratil někde nad Kamčatkou (oprava).

  OdpovědětSmazat
 10. To je ono, honem nasrat nespočet dezinformací, až se ztratí v těch sračkách veškerý zájem o to, jak to skutečně bylo. Göbels by se nemusel stydět. Jedno je jisté. Za neuzavření letové trasy nad rizikovým válečným prostorem a za dispečink je zodpovědná fašistická Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je vina Ukrajina proto ji advokáti pozůstalých zažalovali.

   Smazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=qEPUiBb3ngA
  Это должен увидеть каждый украинец! Украина незалежная! Слава нации! Украинец, стоит задуматься!

  OdpovědětSmazat
 12. Těm zdegenerovaným Holand´anům už jen pomůže nová čerstvá africká krev, tak jak se tam lže ted´, už to ani být horší nemůže. Jen více potentních černých na tento národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky v tom letadle byli samí Holanďani malajsijského původu, oni jsou zvyklí. Jak tam všichni hulej, tak jsou barvoslepí.

   Smazat
 13. Od počátku vyšetřování pádu malajského letadla je spousta nesrovnalostí a tajností. USA musí mít snímky z družice, která tam právě letěla, Kyjev nedal k dispozici informace z věže, přesto, že Donbas sám zval účastníky států, kterých se to týkalo, aby si přijeli pro pozůstalé a hromady úlomků, že jim zajistí bezpečnost - nikdo neměl zájem. Jen kyjevská vojska začala víc odstřelovat. Stále - od začátku do konce tajnosti - Kyjev se účastnil vyšetřování a Moskva ne, přesto, že vinu neustále shazovali na Mosku. Nečekala jsem nic jiného než to, že nakonec obviní Rusko. Já tomu ale nevěřím ani tolik, co by se za nehet vešlo. Rusko to zavinilo asi tolik, jako měl Irák zbraní hromadného ničení.

  OdpovědětSmazat
 14. Anonyme viz stránky ceskoslovenstivojaci.org, jejíchž součástí je 4.odboj a Právníci Radící Občanům o.s. Všechny zdraví záložáci ČSLA, VMV, PS, veteráni URNA, příslušníci SNB a slibujeme, že svoji přísahu složenou naší VLASTI aLIDU na ochranu suverenity a života našich rodin SPLNÍME BEZE ZBYTKU.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.