Reklama

středa 14. října 2015

No tak vidíš Íčko, konečně tě lízli! (Aktualizováno)

- vlk -
14.10.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

"No tak vidíš Íčko, konečně tě lízli!," by se chtělo říci každému, kdo včera zaznamenal hlavní zprávu dne, že policie udělala po celé republice velkou šťáru a v klepetech skončila celá řada tzv. nedotknutelných, včetně jednoho policejního náměstka, dále blízkého přítele kdysi téměř všemocného Íčka – tedy exministra vnitra a pořád ještě velkého zákulisního hráče -Ivana Langera a dokonce i Íčko sám. Doufám, že nějaký televizní štáb ho natočil a uvidíme Langera ve slušivých náramcích. Tedy pokud bude nejen zadržen, ale také obviněn. Což v době, kdy píši tenhle sloupek - není.

Pro mnoho lidí by už jen takový obrázek byl k nezaplacení. Například pro mne. Protože obyčejný člověk by měl, aspoň na chvíli iluzi, že ty pověstné boží mlýny ještě sem tam se trochu pootočí a sem tam někoho z těch dojičů demokracie přeci jen trošku semelou.

Zaslouženě. O samotné kauze se toho ví velmi málo. Zatím. Prý jde o třetí českou největší solární elektrárnu v ČR, u jihočeské obce Ševětín. Kterou, od původních investorů (moc by mne zajímalo, kdo konkrétní těmi investory byl!!!) koupil ČEZ. A v celé transakci má jít o nějakých podivných 100 milionů korun, které prý z ČEZu, přes advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer měly kamsi doputovat. Podle Respektu se ztratilo právě 100 milionů korun při dílčím zaplacení 450 na místo 350 milionů za firmu i s projektem a pozemky. A jde o mimořádně zašmodrchanou a páchnoucí věc – bližší informace viz zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podrobnosti-Ivana-Langera-pry-zadrzeli-v-luxusni-prazske-ulici-A-mozna-je-pry-vsechno-trochu-jinak-403283

Jak řečeno, zátah byl velký a mezi zadrženými nebo těmi, kteří jsou nebo budou povoláni k výslechům jsou i hodně vysoké policejní šajby typu šéf kriminální policie Milan Pospíšek (tomu byla zapečetěna kancelář) nebo náměstek protikorupční policie Jiří Jach. Ale i zlínský a dodejme, že docela z různých polooficiálních policejních story docela známý zlínský policejní šéf Koutný a několik dalších vysoce postavených policistů. Některé zdroje, např. Hynek z ČT, tvrdí v těchto souvislostech, že právě těžké policejní váhy měly původní, dnes podezřelé, operaci dodávat oficiální a neprůstřelné krytí.

Samostatnou kapitolou je pak zadržení olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila ze soc-dem. Chobotnice má prostě hodně chapadel a různobarevných. Nic nového. Česká zákulisní scéna je přísně demokratická. Z politické příslušnosti nedělá vědu.

Sdělovadla současně říkají, že se dvojici Ištván – Šlachta podařilo akci Vidkun (ano odkaz na Vidkuna Quislinga) dokonale utajit a proto nejsou známy celkem žádné podrobnosti a všichni pracují v téhle kauze jen a jen s dohady. Tedy zatím. Osobně o tom dost pochybuji, ale i tak to jistě trvat nebude dlouho, než různé Sabiny Slonkové získají nejméně podstatné části spisu nebo než je, jasně a přísně účelově začnou trousit různí justiční supové a jiní orlové a sokolové „práva“ vykonávající svou podivnou, ale skvěle honorovanou rachotu, kdy budou krmit veřejnost, ale zejména soudy celými lžícemi bajek o tom, co se stalo a nestalo, že i hollywoodští scénáristé jim budou muset závidět jejich fantazii a pábitelské schopnosti a Langer a jeho podnikatelský, dlouholetý věrný kámoš Kyselý, který jak se zdá, je jednou z hlavních postav příběhu, nakonec vyjdou od soudu očištěni jako jezulátka.

To bude zase řevu v mediích a kruzích napojených na ODS! O prokurátorské zvůli umanutého a posedlého Ištvána a zlovolného Šlachty, o skandalizování poctivých podnikatelů a politiků, o policejní a prokurátorské šikaně a kdo ví co ještě. Však už se to rozjelo. Stačí prý se podívat na Langerův facebok.
Ivan Langer našeptává bývalému ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (oba ODS). Dokonalá legrace.

Nikdo a nejméně spřátelený svět našich pokřivených sdělovadel si nepřipomene ony „skvělé výkony“ Íčka v roli ministra vnitra Topolánkovy vlády. Kdy zásadně rozehnal specializované útvary finanční a kriminální policie, vyšetřující tehdy nejtěžší hospodářské kauzy pod záminkou policejní reorganizace a už vůbec nepřipomenou onen podivný rozkaz policejního prezidia, že pokud by snad některý policista chtěl vyšetřovat určitý okruh lidí, tak že tak může učinit až po výslovném souhlasu velmi omezeného okruhu jeho úplně nejvyšších funkcionářů, v drtivé většině byl tímto schvalujícím tehdejší náměstek policejního ředitele Houba. Takto jeden z „objevů“ ministra Langera.

O tom, jak za Langera fungovala policie a jak se tam praktikovala tzv. kádrová politika nejlépe svědčí dobový článek, tehdy už exšéfa zrušené finanční policie, Vladimíra Zimmela. Je to velmi smutné čtení…

viz:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-policejni-zolici-dce-/p_politika.aspx?c=A091213_110029_p_politika_wag

Osobně se vsadím, že v policejních strukturách je ještě dost těch, které Zimmel označil tehdy, před dávnými roky za „Langerovy žolíky“. A tihle budou nepochybně sypat písek do policejního vyšetřovacího stroje, co jim budou síly stačit. Už kvůli tomu, že mohou patřit mezi potenciálně ohrožené.
Nadějný politik Ivan Langer (později známý jako Íčko) na pozadí snímku v důvěrném hovoru s otcem zakladatelem ODS Václavem Klausem.

Třeba proto, že nelze, momentálně počítat s žádnou další Klausovou amnestií, jaké se dočkali ti, kteří měli tu smůlu, že se o ně policie začala zajímat dříve;, než „zafungovaly vyšetřovací struktury Langerových žolíků“. Klaus už není na Hradě a jeho nástupce sice ochotně „přikryl“ pozadí Klausova, racionálně buď naprosto nepochopitelného aktu podivného milosrdenství nebo naopak pochopitelného zcela jednoznačně a triviálně, tak aby na otázky kdo, proč a jak nebylo nebylo NIKDY možno odpovědět, ale on sám žádnou milost nedá.

Když to všechno sečtu, jsem mimořádně skeptický k možným výsledkům soudních líčení, pokud k nim vůbec dojde. Ano, pokud k nim vůbec dojde! Stačí si vzpomenout, jak dopadly před soudy kauzy, které se týkaly politiků a těch z okruhu ODS či speciálně kolem Ivana Langera v minulosti, zejména.

Od podivných, vlastně trefnější bude – pro laika mého typu skandálních rozhodnutí Nejvyššího soudu při výkladu pojmu poslanecká imunita a indemita. Nejprve v kauze Bárta/Škarka a posléze dovedená ad absurdum v případě Fuksa, Šnajdr, Tluchoř, až ke kauze Nagyová a a vojenská rozvědka před soudy normálními. To všechno varuje před sebemenším optimizmem!!! Drsná Kristýnka, tehdy Kočí (dnes kdo ví jak), snad jí ještě pamatujete z aféry Bárta/Škarka, jak že ona to tehdy řekla – oni leží na policii, my - myšleno tehdy zejména partaj jejího prý příležitostného milence Tluchoře, ležíme na justici…. Měla pravdu ta tehdy hodně drzá a ordinérní holka?!

A sám Íčko? Vzpomínáte na řidiče Smetanu a to jak kreslil papalášům na bilboardech před volbami v Olomouci tykadla? A kromě jiného také Langerovi? Na naprosto ostudný a hnusný politický proces, který si svou kauzální absurditou naprosto nezadá s procesy padesátých let? Jakkoli je samozřejmě nesrovnatelný, pokud jde o triviální násilí represivních orgánů vůči tzv. viníkovi.

Pamatujete, který soudce tehdy poslal za ta tykadla Smetanu do basy? Pokud jste zapomněli - vězte, že to nebyl soudce, nýbrž soudkyně. A jmenovala se – Markéta Langerová! Ano v kauze, kde byl poškozeným Ivan Langer, rozhodovala a konečný verdikt vynesla – jeho manželka!!!!

Tak tohle opravdu nebylo možné ani v komunistické justici 50-tých let. A opět se odvolám na dobový tisk –

http://www.lidovky.cz/jeho-naprava-je-zcela-vyloucena-prectete-si-rozsudek-nad-romanem-smetanou-15i-/zpravy-domov.aspx?c=A130425_165001_ln_domov_spa

Dozvíte se tam, že pro Langerovou byl Smetana naprosto nenapravitelným případem!!! S jasným sklonem k recidivě. Neměla pro něj ani stín pochopení, které budou advokátští sokolové, vlastně supové po celých lžících podávat a požadovat po prvo i druho instančním senátu. A to nejen pro Langera. Tedy pokud nějaké líčení vůbec bude.

Jsem fakt skeptik a velký. Na základě minulých kauz a jejich výsledků, pokud se týkaly lidí napojených na vysokou a zejména ODeSáckou politiku. I tentokrát to nejspíš skončí velkým debaklem všech normálních občanů, kteří, tak, jako já věří, že právo by mělo platit stejně pro všechny. Respektive zejména by mělo dohlížet na ty, co v ruce drží od všeho klíče. Na ty by mělo být přísnější. Protože oni rozhodují o našich osudech. Chtěl bych na tohle věřit. Nevěřím. Už proto, že se na tomto místě vlastně musím Ivanu Langerovi omluvit. Protože tenhle článek jsem začal psát včera dopoledne. Po zveřejnění prvních dat z výstupů případu Vikund. To ještě bylo možné beztrestně používat termín Íčko ve spojení s Topolánkovým exministrem vnitra. V podvečer, kdy jsem ten článek dopsal, už to možné, v žádném případě není.

Omlouvám se tedy Ivanu Langerovi, že jsem v jeho případě včera ráno použil onen, jak dnes už úředně víme, jemu naprosto nepatřičný a nepříslušející termín Íčko a ujišťuji jeho i vás, že příště se mu v přímé spojitosti s jeho osobou už zásadně vyhnu. Naopak – jsem rozhodnut to doložitelně popírat! Respektuji výrok soudu.

Včera totiž bylo PRAVOMOCNĚ rozhodnuto, že vydavatelství MAFRA se MUSÍ Ivanu Langerovi OMLUVIT, že ho uvedlo do spojitosti s termínem "Íčko" z odposlechů, které pořídila kdysi kriminální policie, když sledovala a nahrávala komunikaci tehdejšího cappo di tutti českého podsvětí – Mrázka. Jaroslavu Kmentovi a Mafře vlastně soudkyně vrchního soudu sdělila, že ačkoli se opírali ve svých zveřejněních o originální texty z policejního textu Krakatice, dopustili se nepravdivého tvrzení o spojení Langera s bossem české mafie Mrázkem. To prý není prokázáno….

Jeden, právní naiva, by řekl, že prokázáno není protože:

a) složka policejních odposlechů a vlastně i spis byl buď vyfabulován

nebo

b) žádný František Mrázek neexistoval

nebo

c) že jde o jiného Ivana Langera

ale že jestliže nenastala možnost a, b nebo c, měli Kmenta i MAFRA naprostou pravdu. Protože jiné logické vysvětlení – neexistuje.

Soudkyně Vrchního soudu Dagmar Javůrková našla ještě čtvrtý důvod, který mi osobně hlava nebere. Podle ní se pravdivost informace o propojení Langra s Mrázkem Mafře nepodařilo prokázat, naopak výslechy svědků prý byly dostatečným podkladem pro to, že Langer osobou podezřelou z propojení nebyl.

A proč, že se to neprokázalo, když MAFRA měla v dispozici originál policejního spisu – budu ji citovat:


„Následky spojené s tím, že žalovaná (Mafra) utajované skutečnosti získala zřejmě nedovoleným jednáním osob, které porušily předpisy k ochraně bezpečnosti České republiky a jejichž totožnost nezveřejnila, musí zcela logicky nést ona sama,“

Zdroj: http://echo24.cz/a/wEvkA/mafra-se-musi-omluvit-langerovi-za-spojovani-s-mrazkem

Právním puristům se jistě ohromně líbí slovní spojení – …. (Mafra) utajované skutečnosti získala zřejmě nedovoleným jednáním osob…

Na jedné straně se prý spojení Langera, dnes už víme že nikoli Íčka, s Mrázkem neprokázala a na druhé straně se neprokázala proto, že MAFRA zřejmě nedovoleným jednáním získala spis. Slovo zřejmě mne, jako totálního právního laika vede k otázce – a jak paní soudkyně došla k názoru, že Kmenta získal spis nedovoleným způsobem??? Co že to pro ni JE prokázané?! Tohle bych chtěl vysvětlit! Zejména, když platí snad i u nás, zákonná ochrana novinářova zdroje. Pokud ano, těžko pak lze dokázat, že Kmenta nenašel náhodou aktovku se spisem někde zapomenutou v tramvaji. A za hranicí směšnosti a absurdity pokládám tvrzení, že v daném případě došlo k ohrožení bezpečnosti České republiky! Od kdy je zveřejnění podivného spojení evidentního zločince s vrcholnými politiky ohrožením státu? Já osobně, opakuji, jako totální právní laik, jsem toho názoru, že k ohrožení bezpečnosti státu došlo naopak včerejším rozhodnutím Vrchního soudu.

A to ani v případě, že by platila verze Parlamentních listů, které tvrdí, že – cituji:

„K té věcné stránce lze uvést to, že již ve sdružovacím usnesení odvolacího soudu, neboť odvolací soud v této věci již jednou rozhodoval, bylo zdůrazněno, že zákon vůbec nepřipouští, jestliže nedojde ke zproštění mlčenlivosti, aby pravdivost skutečností, jež jsou utajovanými informacemi, byla dokázána jinak… Tyto skutečnosti řízení vůbec nesmějí být projednávány, a nesmějí být tedy ani dokazovány,“ vysvětlila k tomu ve zdůvodnění rozsudku Javůrková.

Podle ní tak nemohl být u soudu i přes snahu soudu prvního stupně proveden a ani doložen důkaz celým spisem Krakatice a nahrávkami k ní, a proto nelze mít za to, že pravdivost informace deníku byla prokázána a že důkazní břemeno žalovaná strana unesla.

zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Omluvte-se-Ivanu-Langerovi-Byli-jsme-u-soudu-ktery-mel-udelat-exministrovi-vnitra-radost-Jenze-to-bylo-jinak-403310

Já si do teď myslel, že důkazní břemeno je na žalující, nikoli na žalované straně. Že už by to bylo nějaký čas jinak? Jestli ne, tak měl žalující, tedy Langer prokazovat, že materiály MAFRY neodpovídají skutečnosti! Nikoli naopak. A co už nechápu vůbec, je proč soudy nepožádaly o odtajnění nikoli celého spisu Krakatice – zde si umím představit řadu důvodů, proč by měl být, jako celek, stále mimo dosah veřejnosti, ale jen těch částí, které se týkala merita Langerova sporu….

Ale plně respektuji soudní rozhodnutí a znovu potvrzuji, že už nikdy neuvedu do souvislosti termíny Ivan Langer a Íčko a ještě jednou je Langerovi, za újmu, kterou jsem mu snad mohl způsobit, upřímně omlouvám.

Takže když sečtu všechny výše uvedené historky z českých soudních síní, mám za naprosto nepravděpodobné, že by Langer šel (vzpomínáte na druhou volbu Klause?)


bručet….

Kdepak! Tohle asi u českých soudů není možné. Ne pro Langera. A jistě jen díky policejní a prokurátorské zvůli Ivo Ištvána a Roberta Šlachty vděčíme za to, že v kauze Vikund i v případu Krakatice figurují některá shodná jména – Ivan Langer a Ivan Kyselý…..

Jedou spolu dlouho a důvěrně ti dva. Což nerevokovala včera ani soudkyně Javůrková. Protože Langer včera u ní neuspěl úplně absolutně:

Langrovi se nelíbily ani další výroky deníku, který podle něj vedl cílenou kampaň proti jeho osobě. V tom mu ale soudy zapravdu nedaly. Bývalý politik konkrétně nesouhlasil s tvrzením, že porušil zákon o střetu zájmů či že lobboval za svého známého Ivana Kyselého, který Langrovi v minulosti půjčil dva miliony korun na rekonstrukci domu v Olomouci. Za nepravdivou Langer označil například informaci, že si s Kyselým pomohli navzájem nebo že tají okolnosti úvěru. Kyselý byl dnes zřejmě rovněž zadržen policií.

Podle MfD byl Kyselý obchodním partnerem magnáta Sekyry a v roce 2000 společně usilovali o podíl v největší české stavební firmě IPS. Langer, který byl tehdy místopředsedou Poslanecké sněmovny, jim podle deníku v tomto úsilí napomáhal. To, že si Langer s Kyselým navzájem pomohli, označil před časem za „nespornou věc“ i pražský městský soud. Vrchní soud nyní Langrovi přiznal právo na omluvu pouze za výrok, že Kyselému dlužila i Langrova firma Golf Ageus.

Zdroj: http://echo24.cz/a/wEvkA/mafra-se-musi-omluvit-langerovi-za-spojovani-s-mrazkem

Smutné kino, hodně smutné! Že by tohle byla ta demokracie, kterou se nám Putin snaží ukrást? Na druhé straně – nechápu, proč migranti z Blízkého i vzdálenějšího východu chtějí mermo mocí do Německa nebo Švédska, kde ještě soudy, minimálně sem tam, fungují tak, že jim jejich rozsudky i totální právní laik mého typu – chápe. Tady, když se podívají, na výběr českých politických kauz, se přece musí cítit jako doma. Třeba je to proto, že rozsudky zatím nejsou povinně publikovány v angličtině…

Ale to už otvíráme jiný příběh.Ranní dodatek:

No právě jsem pustil ráno počítač…

A slyším dvě informace

1- Langer byl po výslechu propuštěn

2- Sabina Slonková nezklamala a už seznamuje s detaily vyšetřování , které nikdo jiný nemá. Langer se do případu, který má šetřit propojení organizovaného zločinu, velké politiky a velkého byznysu dostat tak, že Šlachta a spol. nasadili odposlechy na některé své podezřelé kolegy a ti se prý docela často zminovali o Langrovi, co Langer chce, co Langer zařídil, co Langer řekl…. Podle Slonkové jde o slabou důkazní pozici -informace z druhé ruky, které tak moc neznamenají.

Detaily informací Slonkové najdete zde:

http://neovlivni.cz/na-ivana-langera-upozornily-odposlechy-policistu/

Je zajímavé, že policie mlčí Ivo Ištván mlčí, nikdo nic neví, ale Sabina Slonková, jako vždycky, všechno ví….

Na druhou stranu – jí hrozí, že jí Langer, dnes už vůbec ne Ičko, to musím zdůraznit, zažaluje. Kvůli tomu, že ho uvádí do jeho osobně poškozujících souvislostí….

36 komentářů :

 1. Ivan David: Jak uvažuje a čemu věří ministr Stropnický ..
  .
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ivan-david-jak-uvazuje-a-cemu-veri-ministr-stropnicky/

  ?????
  Dík ...100%

  OdpovědětVymazat
 2. CIA taktika ..... odvrátit pozornost společnosti od horké kaše ..

  Ištván jede podle šapirova scénáře .....

  V Americe to funguje - tady ho nakoneme

  OdpovědětVymazat
 3. Vlastenka  Neradovala bych se předčasně. Tihle diletanti, které instruuje americká ambasáda, to možná zase zpackají.
  Ne, že by si Íčko nezasloužil jít do báně, ale nevím, co je hrozivější. Zda to, že jsou Bémové, Řebíčkové, Kalouskové, Sobotkové a dašlí výkvět naší politiky stále na svobodě nebo to, že naši justici řídí říšský protektor z US embassy.


  Tímto článkem Bohumil Doležal překročil překvapivě svůj stín.
  Pro neznalé podotýkám, že "protikorupční" Janečkova Rekonstrukce státu je financována Sorosem (Open society).

  http://svobodneforum.cz/bohumil-dolezal-rekonstrukce-statu-na-americke-ambasade/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak Vlastenko . Všechno bude zase zameteno pod koberec tak jak je to už v Česku dobrým zvykem . 'Ičko se ještě dočká tučného odškodnění od státu na rozdíl od Ratha .

   Vymazat
  2. Paní Vlastenko, víte že měl Bém ve svém domě přes půl roku nasazeny odposlechy, odposlouchávány byli i jeho děti s manželkou? Přesto na něj policie nic nenašla? Není vám to i jiným, co by nejraději své ideové (pololitcké) odpůrce likvidovali obviněním (jakýmkoli) a odsouzením, trochu divné? Langer má možná drzý ksicht, ale jen "někým" poštvaný, tzv. lid, ho může odsuzovat. Rozumný člověk spíše zpozorní, čeká na další fakta, jestli se z toho vyklube opět politický proces nebo skutečná kriminalita.
   Připomínám např. bývalého ministra Bartáka (asi na obraně). Byl obviněn rovněž slavnými policajty a prokurátory (co si chodí pro úkoly na SS ambasádu), a pak dokonce i váženým SS občanem, diplomatem a ředitelem Tatry a u soudu se ukázalo, že nemají důkazy, v podstatě si podplácení vymysleli. Sice Nešel sedět, ale zničený život. Takových je více, ale o tom už v MF ani TV nikdo nedozví.

   Vymazat
  3. Vlastenka   Střelče, nevím, o jakých "ideologických odpůrcích" tu píšete.)))
   Já jsem díky Bémům a Řebíčkům přestala volit ODS, socany jsem nikdy! nevolila.
   Právě rozumný člověk, s funkčním mozkem v hlavě, nepotřebuje žádné odposlechy na to, aby věděl, že Bém je ZODPOVĚDNÝ za Opencard, Blanku, nejdražší cyklostezku ve střední Evropě a další zlodějiny kosmického kalibru.
   Co takhle odposlechy Kolibříka s Mazánkem?
   Nic?
   Podle vás je normální, že bývalý vexklák a pingl úkoluje primátora?

   Jenže naše zkorumpovaná a zcela zprofanovaná justice ponechává gaunera Béma na svobodě (stejně jako další zločince) a soudí subalterní úředníčky, kteří jen plnili jeho příkazy.
   Tomu říkám výsměch občanovi!

   Vymazat
  4. Trochu se rozmýšlím, jestli to ještě dále rozebírat, no :) ... zavírání ideologických odpůrců-míněno všeobecně, ne osobně na vás. Zveřejněné odposlechy-typický příklad manipulace k ovlivnění, takto by se dala pošpinit i Babička B.Němcové. Poslední příklad - us kolaborantka Slonková na Langera vytáhla, že protlačoval nějakého policejního ředitele. No to je ale normální, každý někoho protlačuje, nesmí se přece kriminalizovat politická práce. Dále kdo kdy dělal na nějaké radnici ví že každý! si s někým telefonuje nebo se radí, když nemá kamarády, tak doma s manželkou. Na ODS mě vadí to samé co Klausovi, ne několik osobních selhání, ty jsou v každé straně, ale ten systémový odklon, to že nepoznají nácka (na Ukrajině) apod. Lidé pořád hledají někoho svatého (za politika), ale takový není, a nechávají se směrovat právě těmi manipulátory.

   Vymazat
  5. Svatí lidé mezi námi samozřejmě jsou. Jen politika bohužel přitahuje především psychopaty a sociopaty. Třeba TOP nebo ODS, to jsou strany jimi prolezlé. Socani si s nimi samozřejmě nezadají.

   Vymazat
 4. Je to jako film PROHNILÍ PROTI PROHNILÝM. Morální rakovina společnosti. Dlohuhodobá účelová debilizace národa. Rozklad policie, justice, politiky. Hloupost voličů i nevoličů. Žádná šance na spravedlnost.
  Skutečnost horší než představa. Taková je realita. Včerejší akce by klidně mohla mít za cíl přesvědčit občany aby se už opravdu ale opravdu na žádnou instituci neobraceli, protože nelze nikomu věřit. Ti, co již své zkušenosti mají, to pochopili už dávno. Snad šťastni ti, kterým schopnost chápat chybí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, oni si navzájom neublížia, zoberte si Rátha, neviem, či som jeho priezvisko napísala správne, keby niekto z radových občanov urobil to, čo on, tak z basy nevyjde, ale rakovine spoločnosti sa všetko prepečie, to sme dostali po 89 roku dobrý darček "TO JE ONO!

   Vymazat
 5. Takže žádná klepeta, žádná vyšetřovací vazba, to bychom chtěli moc. Vypadá to, že to odskáče jenom ten socanský hejtman. Babiš potřebuje nějakého toho hejtman a tak je vhodné, mít těžký kalibr proti těm zatím úpěšným. A tak je to správné, socani co by fackovací panák, to vždy zabere a má to podporu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzdor proklamované rovnosti stále (a i u nás) platí, že nevinen je ten, který má na dražšího advokáta. I kdyby to byl darebák nad jiné.
   A ten Íčko má na velmi, velmi drahého.
   Co už pak dál řešit? ...

   Vymazat
  2. Stejny scenar jako pri "odstrelu" Necasovy vlady,typu honime "korupcniky".Ovcani potrebuji silnejsi kavu,aby nedumali nad veci podstatnymi !!!

   Vymazat
  3. Třeba nad TTIP, že?
   Sims.

   Vymazat
 6. Je to trochu off topic, ale když už vidím ten tykadlový obrázek, tak mě napadá, jaký je to rozdíl. Tykadlář Smetana dostal podmínku (nebo byl dokonce zavřený a dostal pokutu? teď už nevím...) za poškozování cizího majetku. Trencláři za sejmutí zástavy potrestáni nejspíš nebudou, páč to jsou umělci a mají na takové vyjádření právo zaručené ústavou. Už si z nás fakt dělají pr.el.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen pro upřesnění - tykadlář byl zavřený za něco jiného a na trencláře je podáno trestní oznámení, takže jak dopadnou ještě nevíme.

   Vymazat
  2. No ano. Správně píšete ve svém článku pane B.Doležale, " Že by tohle byla ta demokracie, kterou se nám Putin snaží ukrást?" Ano, máte pravdu, to je ta demokracie, kterou se nám Putin snaží ukrást! A já říkám zaplať pánbůh! Už aby to bylo! A čím dřív, tím lépe! Těším se na to jak malý Jarda na lízátko. Protože my, čeští voliči, se nezmůžeme na nic jiného než na toto kecání a stěžování si na internetu. Mě nevyjímaje. A potom půjdeme a opět budeme volit ty staré lotry, nebo - a to častěji - něco nového, neotřelého, progresivního. Zapomínáme ovšem, že to nové, je už dávno naučené těmto zlotřilým kouskům a bude je provádět tak jako ti předtím, ne-li zlotřileji. Nebo je narozené již v tomto "novém" prostředí a nic jiného než tyto nové kousky neumí. Takže koho volit? KSČM přece jako já. Doba této strany, strany pro lidi ještě přijde. A bude to brzy, věřte.

   Vymazat
  3. Já jen abych se v tom vyznal. Volit staré lotry je špatně. Volit něco nového je taky špatně. Takže volit KSČM je dobře? "Strana pro lidi" je volební heslo. Dlouhá léta za ně sedí v parlamentu stejní lidé. Za celou tu dobu sedí jen v opozici, takže mohou jen "hezky" kecat. Přijde vám, že volit lidi jako je Grebeníček, Filip nebo Dolejš nebo dokonce Semelová jako dobrá volba? A co vás k tomu vede?
   p

   Vymazat
  4. Dotyčné trencle jsou vlastně HAVLOVY HUMANITÁRNÍ BOMBARĎÁKY !!!!

   Vymazat
  5. 12:51-p, možná jen proto ji budu také volit protože: a) je to sázka na jistotu, hlas se mi neztratí. b) nebyla ji dána ještě možnost vládní odpovědnosti. ČSSD mne zklamala, jinou jsem dosud nevolil-koho jiného mám na levici? c) mohu KSČM vynechat, mohu již teď zhnědnout! P.S. Jako běloch-růžový-se na slunci dobře opaluji-rudou vynechávám rovnou k hnědé.A jen malý dovětek. Současnost potřebuje nové politiky ale ti se bez naší "občanské neposlušnosti" na ulici nebo ve vlastních stranách neobjeví. Trochu bych se bál vzniku nové strany typu Topky těsně před volbami. Celonárodní hnutí teď-i nahnědlé by mi nevadilo.Chyba je totiž na straně pseudodemokracie,pseudohumanismu! Škoda, že není lépe medializován stoletý kalendář! Pravdivý je jak meteorologický, tak politický. Ze studené, jsme již rok v teplé válce a úspěšně pokračujeme k k té horké-Bohužel,Bohudík?!?

   Vymazat
  6. VODOLEJKA -14:36 - Dotyčné trencle atd. - excelentní, geniální, posílejte to dál! Bezva! Národ se zasměje a propláchne mozky. Ha, říkáme sice "vymyté mozky", jenže nejsou spíše zaprášené, se zažranou špínou až za ušima, jak to na nás pořád valí tu špínu? Červené trencle chlapa a humanitární bombarďáky toho zaprodaného slabingra! Pošli to dál, po větru dál!

   Vymazat
 7. Svým způsobem obdivují lidí jako je autor a závidím mu ten čas,který věnoval svému "dílku" pro skupinovou hloupost.Rezervovanost,nedůvěra vůči všemu a všem...hmmm,prý každý třetí jedinec je stižen některou poruchou osobností a muži jsou postižení častěji jak ženy ,no asi na těm něco bude.Konečně tě lízli,prý se chtělo říci každému,kdo zaznamenal tuto zprávu,no snad jen depreviantům,že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak,ale bohuzel tech depreviantu co si denne nechavaji vymyvat mozek je stale obrovske mnozstvi,proto take na rozdil od jinych statu u nas ovcani strkaji hlavu do pisku a vyckavaji..na co to si kazdy musi ujasnit sam.

   Vymazat
  2. CHápu že závidíte. To lidi dělají, když nečemu nerozumí. Záviďte dál

   vlk

   Vymazat
 8. jen odváděcí divadýlko pro ovčany česka v režii zloděje bohouše a jeho krysí politiky!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Jste se zbláznili?Langra nesnášim,ale nebylo mu zděleno obvinění tak je nevinný což se nedá říct o těch pitomích komentářích.Proberte se!!!dnes seberou s vašim jásotem vašeho neoblíbence bez důvodu a zítra vás,tomu čemu fandíte se říká fašismus vy inteligenti.I.Langr je politik prase ale nebylo mu zděleno obvinění, buďme demokraté.

  OdpovědětVymazat
 10. Radujete se zcela zbytečně, Íčko je v pohodě, stopy jsou zameteny, spis Krakatice byl skartován (prý snad omylem).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No možná jej skartovali, ale kopie se může odněkud objevit.
   Sims.

   Vymazat
  2. Aspoň věznice v Uh. Hradišti stále stojí a čeká na ty pravý...

   Vymazat
 11. Nechápu. Íčko je všechno možný, jen není debil. Pochybuju, že by si doma schovával nějaký materiály, které by mu dokazovaly nějakou nelegální činnost.

  OdpovědětVymazat
 12. Trochu moc náhod po sobě.Klaus končil,dal amnestii,Zeman žádnou nedal.Obviněn Ráth,hned na to průser Nečase.Teď se objeví Sobotka a OKD,hned na to Langer a kdo uvažuje být hlavou státu?Dobrý Klaus.A šanci má velkou.Je proti uprchlíkům,je proti EU,na to lidi slyší.Zajímá mi ,kdo tahá za nitky v zákulisí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To Anonymní 14. října 2015 13:47

   Dobrý souhrn událostí. Mně už to straší v hlavě dávno, že spousta událostí není ani obsahově, ani časově náhodných. US ambasador Schapiro má v ČR dvě hlavní agendy:
   - upevňování práv menšin (imigranti, LGBT) a řízení boje proti korupci. Obě pravděpodobně s cílem:
   - rozložit tvrdohlavou společnost s cílem vytvořit ovladatelné a nemyslící stádo egoistů
   - vytvoření (vyhledání) ovladatelných elit k budoucímu využití.

   V politice má KAŽDÝ nějaké máslo na hlavě - tomu se (bohužel) nelze vyhnout. Aby se to nechalo politicky (nátlakově či korupčně) využít, tak musí být po ruce správný nástroj (klacek). Využít vrchní státní zastupitelství v čele s Bradáčovou a Ištvánem (jak to dělá Schapiro), je vysloveně geniální myšlenkou. Asi nepochází z jeho hlavy, ale z hlav analytiků a plánovačů CIA. Ambasáda pořádá pro státní zástupce semináře k problematice potírání korupce a poté vybraní absolvojí dlouhodobé stáže v USA. Zároveň spolupracuje s neziskovkou "Restaurace státu", která "hodnotí" protikorupční aktivity poslanců. V současnosti běží proces schvalování novely zákona o státních zastupcíchí a vytvoření samostatného protikorupčního útvaru, který by nepodléhal žádné kontrole - naprostá autonomie v tom koho, kdy a jak stíhat.

   Nebudu popisovat jak se provádi typování, prověřování, vázání, školení, úkolování a vytěžování agenta. Pouze uvedu, že nekontrolovatelná autonomní organizace cizího státu kryjící rezidentůru s celoplošnou sítí je něco jako nesplnitelně úžasný sen ředitele jakékoli (BND, FSB, CIA, MOSAD, ÚZSI, ...) zpravodajské služby. Z tohoto prostředí se mohou rekrutovat davem nadšeně volitelní političtí bosové, kteří to s lidmi této země prokazatelně myslí dobře. Vždyť svou prací proti korupčníkům to opakovaně dokázali!!

   Někdo bude využit již při šetření korupčních kauz k ovlivnění politické sytuace (kauzy Rath, Nečas, Íčko?). Ti nejperspektivnější budou naprosto čistí až do doby, kdy budou ve vysoké politické funkci "probuzeni". Čí zájmy budou prosazovat, je na představivosti každého čtenáře.

   Mír s námi.
   Ferro

   Vymazat
 13. Když si připomenu, že ta tykadla přimalovaná na jakémsi billboardu mu podle rozsudku soudu snižovala čest (kterou ten darebák neměl nikdy), je mi ještě dnes špatně.

  OdpovědětVymazat
 14. Pan Ǐčko si určitě poradí, přinejhorším do Jižní Afriky. Tam už mají s českými nevinnými občany zkušenosti.

  OdpovědětVymazat
 15. Je to mimozemšťan . Proto jim proklouzne pokažde .


  OdpovědětVymazat
 16. haha,prostě se sformovala ještě ozbrojenější mafie a vyhodila nenažrance od koryta,protože užral mocnějšímu,nebo udělal bebí kámošovi mocnějšího

  proč pořád řešíte -kdokoliv- volby?

  vy pořád nechápete rozdíl
  mezi neozbrojeným demos kratos a
  ozbrojeným kratos kratos,
  vychovanému k vlastnění,nikoliv vládnutí?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.