Reklama

pondělí 12. října 2015

NST: Rusko je rozhořčeno nizozemským vyšetřováním pádu MH17!

12.10. 2015 První zprávy

Jak uvádí malajské noviny New Straits Times, Moskva je hrubě nespokojena s postojem Nizozemska k vyšetřování pádu malajského letadla MH 17 nad Ukrajinou.
 
Nizozemští vyšetřovatelé porušili zásadu postupnu vyšetřování, když vyhlásili, že letoun byl zasažen protiletadlovým raketovým systémem Buk, tvrdíl zástupce ruské Federální letecké dopravy, Oleg Storčevoj. Kromě toho uvedl, že ignorovali veškeré informace z ruské straně těchto zbraních.

„Jen dva dny před zveřejněním zprávy o příčinách havárie Malaysia Airlines MH 17 vyšlo najevo, že ruská strana zjevně není spokojena s vyšetřováním, které provádí nizozemská bezpečnost," napsal New Strait Times.

Publikace má ve své dispozici rozhořčený dopis adresovaný zástupcem vedoucího Federální letecké dopravy Olega Storčevoje Mezinárodní organizaci pro civilní letectví. Dopis uvádí, že„zvláštní znepokojení Ruska vyvolává skutečnost, že byl ignorován jeden ze základních principů pro vyšetřování leteckých nehod - postupnost závěrů".

Podle ruských odborníků „vyšetřovací tým, místo toho, aby začala zkoumat povahu poškození nosu letadla a trupu, a pak udělal logické a konečné závěry, okamžitě oznámil, že letadlo bylo sestřeleno raketovým systémem povrchu Buk". Navíc, tvrdí Storčevoj, nebyly vysvětleny metody výpočtu místa, kde měly být Buky rozmístěny.

V dopisu rovněž zmiňuje dvě setkání s nizozemskými vyšetřovateli, během nichž byly předány podrobné informace ruského výrobce Buka koncernu Almaz-Antey ke dvěma raketám - 9M38 a 9M38M1. Kromě toho ruská společnost poskytla výsledky zkoušek výbuchu hlavice pro určení povahy rozptylu fragmentů na trup letadla

„Nicméně,“ píše Storčevoj, „Nizozemci ignorovali všechny podrobné výpočty, a nakonec přišli k závěrům, které jsou v rozporu se zdravým rozumem a příslušnými parametry rakety.“ Zejména poukazuje na to, že „podle vyšetřování, měla hlavice hmotnost 33 kilogramů a byla rozbita na 3-4 tisíce průrazných fragmentů při váze 3 kilogramů u každého z nich. To se ale absolutně nevztahuje k systému Buk."

Storčevoj poukázal také na to, že z místa nálezu byly vyšetřovatelům zaslány nalezené fragmenty šrapnelů. Jejich hmotnosti, tvar, velikost a typ materiálu byly identifikovány, označeny a zabaleny - a byly ignorovány. „Byly předloženy o půl roku později poté, co začalo vyšetřování. Výsledkem je, rok po nehodě, není žádný důkaz pro souvislost fragmentů s raketami jakéhokoli typu. „Vezmeme-li tyto údaje v úvahu, neexistuje žádný důkaz, že tento letoun byl zničen raketou Buk."

Jak publikace připomíná, Ukrajina a řada západních zemích obvinily z pádu Boeingu proruské povstalce, kteří údajně použili ruský Buk. Moskva obvinění rezolutně popírá.

Malajsie podpořila myšlenku mezinárodního tribunálu k OSN k odsouzení „osob odpovědných za krvavý trestný čin". Avšak podle představitelů Ruska, organizace soudu před koncem vyšetřování by dalo incidentu pouze politické zabarvení.

(kou, prvnizpravy.cz, nsc.com.my, foto: arch. - Trosky Boeingu letu MH17)

21 komentářů :

 1. Ved uz vieme ze to bola ukrajinska stihacka .Holandani tam nechali casti lietadla co je zahadne.???Ved kazde lietadlo ma ciernu skrinku.Toto nemalo????????Ved to je do neba volajuce.Ako mozu takto klamat svet.???JA sa na tom len smejem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor, Holandani nejsou Nizozemci !

   Smazat
  2. A kdo, když ne Nizozemci. Nechtělo by to zopakovat základní školu?

   Smazat
  3. Správně má být Nizozemci a ne Holandani. Ve Vašem případě to chce zopakovat základní školu!

   Smazat
  4. Co tím chcete tvrdit? Že Holanďané nejsou Nizozemci a Nizozemci nejsou Holanďané? To snad nemyslíte vážně, že ne?!

   Smazat
  5. Studujte pane:
   Nizozemsko, nesprávně Holandsko, je jedna ze čtyř zemí Nizozemského království, která leží v severozápadní Evropě. Holandsko je neformální označení pro celé Nizozemsko, pochází od názvu bývalého hrabství Holandsko, které zahrnuje dnešní provincie Severní a Jižní Holandsko, ale je technicky a formálně nesprávné, podobně jako označení osoby „Holanďan“ a jazyka „holandština“.

   Smazat
  6. Studujte dále pane:
   Tady je link na článek, ve kterém je použitý správný název "Nizozemci":
   http://echo24.cz/a/iwXQG/beoing-mh17-sestrelila-raketa-buk-oznamili-vysetrovatele

   Smazat
  7. Studujte ještě dále pane:
   Pozorně si prostudujte dotčený článek, ke kterému jsou tyto komentáře. V celém článku jsou uvedený správné názvy: Nizozemsko, Nizozemci, nizozemské vyšetřování.
   Za to, že Vás učím základní věci (viď i mé předchozí komentáře) nemusíte mně děkovat.

   Smazat
 2. To jejich podrazáctví a lhaní není k smíchu ale k pláči. K smíchu a výsměchu mohou být výsledky usilovné propagandy vedené obrovskou snahou dovést smýšlení občanů k nenávisti vůči Rusku, kdy výsledkem je více pozornosti k tomu co kde říká Putin a k porovnávání toho s vysoce chlubivou, agresivní, prolhanou přiblblou rétorikou černého muže neznámého původu, z Bílého domu. Výsledkem pak je pravý opak k původnímu záměru. Významně rostoucí sympatie k Rusku a obdivu k Putinovi.
  L.P.

  OdpovědětSmazat
 3. Holand´ané, to nemáte ani kouska ctnosti v těle? FÚÚÚJ patří vám, bezectní Holand´ané. My Češi mezi vás nepatříme, na to jsem přišli až jsme vstoupili do EU, nám ty vaše tzv. západoevropské hodnoty kovená Mnichovskou zradou se jaksi ještě nedostali pod kůži, co tam ještě proboha děláme mezi vámi.

  OdpovědětSmazat
 4. Alespoň vidíme, jak jsou všichni z těch amíků podělaný. USA Evropě stále více škodí a pilitici jim stále lezou do zadku. Transatlantická smlouva-tajná, ani nesmíme znát a politici ji přijmou. Uprchlíky taky rozjely USA,Francie a VB, ale odnáší to Německo. I ty auta WW- to je podraz USA. O MH17 je snad většině známo, ale zatloukej,zatloukej. I Ti nevěřící mají dnes blíže k Rusku, než k EU. Pryč adtamtud!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co nejdřív vypadnout z EU a NATO!!!

   Smazat
 5. Tak zítra 13.10. má vyšetřovací komise vydat závěrečnou zprávu. Jsem zvědav jak to celé bude sepsané a zdůvodněné. Ale věřím, že hodně vágně a neurčitě a takovým způsobem, aby bylo nepřímo očerněno Rusko. Pak závěrečnou zprávu na netu začnou různě rozebírat skuteční odborníci i úplní nýmandové. Rusofobní strana informační virtuální prostor totálně zahluší, aby kvalitní kritické rozbory závěrečné zprávy zapadly. RF sama bude potřebovat čas do Vánoc, aby závěrečnou zprávu patřičně rozebrala a napadla - do té doby bude politicky byta. Opačná nepravděpodobná varianta bude, že závěrečná zpráva bude natolik přesvědčivá, že Rusko sklopí uši a ke všemu se přizná. Ale to si nemyslím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové již teď zprávu zpochybnili. Prý vyšetřovací komise (kde Kyjevská junta - jeden z hlavních podezřelých má právo veta na vydání zprávy - jak nestranné) nezachovala standardní postupné vyšetřovací procedury, nebrala vůbec na zřetel věcné důkazy předložené ruskou stranou (trosky, expertní posudek výrobce Buků včetně srovnávacího demonstrativního sestřelu analogického letadla) a vycucala si závěry z paty ( zcela očividné chyby ve věcných závěrech)

   Smazat
  2. Už zveřejnili, že bude konečná zpráva až v únoru. Asi až jak to dopadne v Sýrii, teďka by to bylo netaktické.

   Smazat
  3. Možná , že to v únoru bude . Ve kterém roce ???

   Smazat
 6. Zde je vidět, že 15:40 je úplně mimo mísu.Zřejmě sleduje jen zprávy ČT.
  Kdyby sledoval internet, pak by viděl kolik informací proti Rusku a Opolčencům vydala Ukrajina a záhy bylo prokázáno, že jsou to falza. I Německo podalo řadu důkazů. Pozice Dánska je směšná, vždyť nemůže nic zveřejnit bez souhlasu pachatele- Ukrajiny. O roli USA už ani nemlvě.

  OdpovědětSmazat
 7. Jiz jenom tak dlouhe vysetrovani nesvedci, ze si peclive vsechno overili, ale ze chteji tim oblbnout verejnost, ze podrobne vse vysetrovali.
  Jiste nevime a nebudeme ani zitra 100% byt jisti, kdo to zavinil, ale pokud uvazujeme t.zv.selskym rozumem proc by tu tragedii mela delat ruska strana.Vedeli dobre, ze by to pouzili za dalsi pomlouvani Ruska a
  co by to pro ne prineslo.Jen novy argument.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten, kdo videl na fotografii cast trupu letadla tak tam byly videt diry na cele casti toho trupu. Ty diry samozrejme byly velke - ne jako z kulometu
  ale presto je otazkou, zda jina zbran dela diry vedle sebe.
  Ten jejich argument, ze se jedna o raketu buk ze zeme by nedelal diry ale ukazal roztrzeni

  OdpovědětSmazat
 9. Když se na ten plát z letadla podíváte,tak některé díry jdou dovnitř a některé ven. Ten BUK by musel bejt dvouhlavej.
  A teď Pepku zameč a vyskoč !

  OdpovědětSmazat
 10. Vážená redakce, nechci být nepříjemný, neb si vaší práce nesmírně vážím, ale musím upozornit na zásadní chybičku. Váha fragmentů je správně 3g, nikoli 3kg.

  Ferro

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.