Reklama

úterý 13. října 2015

Odtajněné. Všechny detaily o katastrofě Boeingu MH17 od Almaz-Anteje. VIDEO

Valerij Melnikov
13.10.2015  Sputnik

Ruský koncern Almaz-Antej, výrobce systémů Buk, odtajnil část svých materiálů a předložil vlastní verzi okolností katastrofy Boeingu na Ukrajině. Závěry byly učiněny na základě výpočtů počítače, který modeloval 14 milionů kombinací zásahu letadla střepinami rakety. Koncern je ochoten předložit výsledky svých výzkumů mezinárodní komisi a soudu.


Výsledky modelování katastrofy malajsijského Boeingu na Ukrajině potvrzují, že byl sestřelen z území kontrolovaného ukrajinskými OS — ze strany osady Zaroščenske, řekl novinářům poradce generálního konstruktéra koncernu PVO Almaz-Antej Michail Malyševskij.

„Dnes můžeme jednoznačně říci, že jestliže byl Boeing sestřelen protiletadlovým raketovým komplexem Buk, zasáhla ho raketa 9M38 vystřelená ze strany osady Zaroščenske", řekl Malyševskij. 
Experiment Almaz-Anteje: odstřelení Boeingu. VIDEOVýzkum „zcela vyvrací" závěry nizozemské komise o typu rakety, jíž by mohlo být letadlo sestřeleno, prohlásil generální ředitel koncernu Jan Novikov.

„Stalo se naprosto jasné, že když byl Boeing sestřelen pomocí protiletadlového raketového komplexu Buk, pak to mohla být jen raketa 9M38, tedy starší raketa, než 9M38M1, která nemá zasahující prvky (zvláštního tvaru)… Matematické modelování provedené koncernem bylo naprosto korektní", podotkl ředitel.

Novikov také prohlásil, že modelování katastrofy MH17 uskutečněné nizozemskou komisí nevysvětluje, proč dospěli k závěru, že letadlo bylo sestřeleno právě ze strany Sněžného (které bylo tehdy kontrolováno domobranci).

„Hlavním důkazem toho, že letadlo bylo sestřeleno ze strany Sněžného, bylo modelování tohoto procesu a vysvětlení oblasti zásahu na vnějším plášti. Může dost názorně ukázat, že při příletu raketu v protisměru se skutečně zasahuje určitá oblast, toto modelování však často vůbec nevysvětluje reálné uhly příletu zasahujících prvků", řekl Novikov.
 


Almaz-Antej: MH17 byl sestřelen raketou z Buku, která není ve výzbroji RF

Podle jeho slov, „při rozboru jsme si všimli toho, že křídlo a část levé stabilizační plochy mají poškození způsobená bojovými zasahujícími prvky o rozměru 8 až 14 milimetrů, což je charakteristické pro raketu Buk".

„Střepina, která zasáhla volant a křeslo velitele posádky, letěla prakticky přímo podél konstrukce letadla. Na základě rozboru všech těchto prvků jsme dospěli k závěru, že hlavní část zasahujících prvků se pohybovala podél konstrukce letadla", řekl Novikov na zvláštní tiskové konferenci.

K explozi rakety komplexu Buk došlo ve vzdálenosti více než 20 metrů od levého motoru malajsijského Boeingu MH17, řekl poradce generálního ředitele Malyševskij.

„Podle jakékoli verze, kterou by mohla komise zkoumat, se nacházel levý motor ve vzdálenosti více než 20 metrů od bodu exploze rakety", řekl.

Podle slov Malyševského, „z této vzdálenosti ne všechny zasahující prvky dokonce i hotové frakce mohou prorazit dvě a více překážek". Malyševskij podotkl, že při výrobě raket se uplatňuje charakteristika, která umožňuje prorazit dvě nebo více překážek ve vzdálenosti nejvíce 17 metrů. 
K explozi rakety došlo více než 20 m od levého motoru MH17 – Almaz-Antej„Podobné vstupné otvory mohly být proraženy jen bojovými zasahujícími prvky. Byly vyrobeny z velmi husté látky, jiné součásti rakety mají poměrně malou hustotu, což jim nedovoluje prorazit dvě překážky", dodal poradce.

Raketa, která sestřelila pravděpodobně malajsijský Boeing v nebi nad Ukrajinou, byla stažena z výzbroje ruské armády v r. 2011, oznámil generální ředitel koncernu Novikov.

„Dokázali jsme, že protiletadlovou raketou, která sestřelila Boeing v nebi nad Ukrajinou, mohla být jen raketa 9M38 komplexu Buk vypuštěná z okolí osady Zaroščenske. Poslední podobná raketa byla vyrobena v Sovětském svazu v r. 1986", řekl Novikov.

Podle jeho slov, definitivní a bezpečná životnost tohoto typu raket s ohledem na všechna prodlužování, byla stanovena na 25 let, po čemž byly staženy z výzbroje ruské armády.

Jak bylo oznámeno, v Zaroščenském byly v okamžiku katastrofy dislokovány jednotky ukrajinských OS.

 
Více:

24 komentářů :

 1. Raketa BUK je řízená radarem, musí zasáhnout cíl a nebo minout a nemůže vybouchnout v přední části kopitu asi 20 m od letadla. Jedinou možností, kdo letadlo sestřelil, je ukrajinské letadlo, které vypálilo raketu izraelské výroby, která vybuchuje v blízkosti radaru letadla a to se v tomto případě stalo. Takže to co nám zatím ČT přestavuje je fikce a zatajování pravdy o tom, že ukrajinská letadla používají rakety izraelské výroby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte nejspíše pravdu s tím Bukem, konstrukce je právě naopak vytvořena tak, že raketa vybuchuje několik metrů před nebo za letadlem, pode navádění. Takže Let MH -17 mohl teoreticky zasáhnout i Buk. Mě spíše zajímá jak k propočtům dospěli Nizozemští vyšetřovatelé a zda zohlednili výsledky Almaz-Antej. Nejspíše né a to je pak na celé té tragédii zoufalé. Pokus i symulace od firmy Almaz- Antej je velice profesionální a někdo by se měl k jejím závěrům postavit čelem.Jinak to vypadá na opětovné zametání stop. Jsem zvědav co s tím nadělá Moskva, nemyslím si, že to tak nechá. Jinak stále nemůžu uvěřit, že by neexistovalo paralerní vyšetřování. No uvidíme

   Smazat
 2. Zajímavé je, že směr dráhy letu MH17 v pravděpodobném místě střetu s raketou svíral se směram od Zarošenske poměrně velký úhel a byl napravoboku zatímco ze Snižného byl úhel malý takřka ve směru letu letadla. Kdyby raketa vyletěla ze Zarošenske, těžko by trefile letadlo v levé části kokpitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PL raketa neničí cíl tím,že ho trefí,ale že vybuchne v blízkosti a zasáhne jej rojem střepin.Iniciovaná není při dopadu na cíl nárazovým zapalovačem,jako klasický dělostřel. granát,ale tzv."radiovzryvátělem"v určené vzdálenosti,takže na tom místě zásahu není vůbec nic divnýho,alespoň pro toho,kdo někdy takovou věc viděl....Kdasi,ještě v dobách hlavňového plotiletadlového dělostřelectva se zasahovaly vzdušné cíle podobným způsobem,nikoli trefením se do něj,ale výbuchem šrapnelu s časovaným zapalovačem nastaveným podle výšky letu cíle.Tento způsob se přenesl i do pozdějších raket.....
   Nesmíte věřit všem těm hollýúdskejm píčovinám,s Tomem Cruisem a jim podobným,kde se jim ruská raketa (pokud jí neutečou) zapíchne přesně mezi půlky....

   Smazat
 3. https://www.youtube.com/watch?v=0chzWT5XSJk
  Tam je vidět, že let ze Zaroščenska je skoro kolmý k dráze rakety.
  Čert suď. Bohužel i experimenty se dají narafičit, aby vyšlo co je potřeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to samozřejmě dají, ale víte jak se vyšetřuje střelba na někoh, to se nejdříve určí odkud kam osoba šla , nebo kde seděla a vůbec jakou měla polohu před střelbou. Tak tu u Boingu známe, dále je pak již vyšetřování vedeno ve smyslu průnku střely tělem, na Boingu jsou jasné a dá se z nich velice přesně určit z jakého směru střepina do letadla pronikla. V případě Buku je pak rozhodující charakteristika výbuchu, je válcového Typu, to znamená, že drtivá většina tělísek uvolněných výbuchem jde směrem kolmo k trupu rakety, proto je možné při výbuchu ze směru od Zaroščenska trefit také motor a hlavně prorazit knipl letounu a sedadlo pilota téměř kolmo. To jsou věci, které nemohl výrobce raket nijak zfalšovat a proto nemohu uvěřit ve zprávu vyšetřovatelů.

   Smazat
  2. Našly se fragmenty, které ukazují, že byla použitá jiná raketa a hlavice než tvrdí ta firma.
   Použití této rakety
   http://www.whathappenedtoflightmh17.com/wp-content/uploads/2014/11/distribution-sharpnel-english.jpg
   není v rozporu s destrukcí motoru ba ji přímo vysvětluje.

   Smazat
 4. Pánové v Rusku se s tím moc se*ou. Jako by nevěděli, že soudruh Obama řekl všechno z ročního vyšetřování komise, ve svém projevu, asi půl hodiny po sestřelení. Taky hned vysvětlil liknavým Evropským vládám, jak je nutné druhé kolo sankcí proti RF. Soudruh Obama je zřejmě chvílemi jasnovidný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, řekli to už v prvních minutách soudruzi separatisti když se svým "úlovkem" chlubili na sociálních sítích. Než zjistili že sejmuté letadlo bylo civilní.

   Smazat
  2. 21:25 Správně, radovali se jako z každého sestřeleného ukrajinského letadla, zabíjejícího jejich blízké. Radovali se než zjistili, že sejmuté letadlo bylo civilní a proto ho nemohli sejmout oni. Ručním raketometem totiž sestřelíte vrtulník nebo stíhačku (sundali jich 16), ale ne letadlo ve výši 10km.

   Smazat
  3. dokonce i kchárl se fundovaně vyjádřil "byli to separatisté, říkali to v NATO"

   Smazat
 5. Sundali v prvních minutách letadlo, ale SU 25 .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad ne to co střílelo izraelské rakety na boeing a ještě ho dorazilo dávkou z kulometu? S váme je tady ale legranda :-D

   Smazat
  2. Jsme jen v mezietapě vyšetřování. POčkejte, bude ještě hodně legrace. Zatím se hrají šachy.

   Smazat
 6. Cakal vöbec niekto,ze ta sprava uvedie nieco nove,Komisia sa riadne zapotila,aby zas nieco neurcite vytvorili.Ved by nam celkom stacilo,keby uviedli zaznam z Kyjevskeho letiska /pravdepodobne znicene/ zaznam,obsah skriniek,satelitne zabery USA./ved maju satelity,ktore zaznamenaju v Syrii aj vyrazku na Asadovom zadku/ Alebo by nam celkom stacilo,keby Nemecka vlada odtajila zaznamy so skriniek,ktore ma k dispozicii.Niektori clenovia parlamentu ziadali zverejnenie.Vlada obsah zaradila ako tajne,takze je predpoklad,vsetci vedia,co a ako,ale niekomu skutocna pravda nepasuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by havárii Lufthansy vyšetřovala nizozemská komise, vypadala by závěrečná zpráva asi takto:
   "Po 15ti měsících vyšetřování jsme zjistili, že letadlo nebylo zničeno meteoritem ani nemělo technickou závadu. Bylo zničeno nárazem do FRANCOUZSKÉ skály. Údaje o komukaci s dispečinkem a z černých skříněk jsou tajné. Určení viníka nebylo našim zadáním, ale podle toho, kam letadlo spadlo, na tom má Francie nepochybně svůj podíl."

   Smazat
 7. Letadlo sestřelili vožralý ukrajinský fašisti z Praščenkovovy a Jacehňupovy armády:

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinske-sily-pripousti-ze-v-dobe-padu-boeingu-provadely-cviceni/

  OdpovědětSmazat
 8. Vždycky se ptejme: kdo z toho měl prospěch? A pachatel je jasný i bez trapných a ubohých vytáček.


  OdpovědětSmazat
 9. Separatisti sestřelili Porošenkovi vícero letadel a vrtulníků. Porošenko na separatisty vymyslel plán:
  1) K separatiskům jakože "dezertoval" jeden BUK i s posádkou.
  2) Na separatisty nasměroval civilní letadlo.
  3) Do éteru, který odposlochávali i separatisté, poslal falešnou informaci a to, že na separatisty letí vojenské letadlo s bombovým nákladem.
  4) BUK, který měl kompletní posádku na jeho ovládání, sestřelil toto "vojenské" letadlo a bylo dokonáno.
  Aby se neprozradila celá tato Porošenkova past na separatisty, musely se znepřístupnit všechny možné informace - řízení letadla, ...
  Obama o akci věděl, proto mohl tak okamžitě suverénně tvrdit, že civilní letadlo sestřelili rusáci.
  A teď suďte, kdo je vrahem, jestli organizátor akce, nebo separatisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamatuju hned po sestřelu vysílání ČT, kde vystoupil Obama a řekl, že podle jejich snímků ze satelitu sestřelili letadlo BUKem a že byly kolem vidět prázdné lahve od alkoholu, a že tedy lze předpokládat nějaký omyl.... a od té doby už toto nikdy nezaznělo. Je fakt, že měli ukrouši cvičení, létal tam i ten bitevník SU 25, tak buhví co tam blbli.

   Smazat
  2. Tak to klidně mohlo být. A Obama o tom vůbec nemusel vědět, hned po sestřelení mu Porošenko zavolal a raportoval, že rusáci sestřelili civilní letadlo a že na to jsou důkazy a protože se to Obamovi hodilo, tak na to skočil a nechal se také napálit. Jediný Porošenko ze sestřelení těžil - dostal další miliony a miliony dolarů od USA a EU. Kdo má všechny prachy, co Ukrajina dostala v průběhu posledního 1,5 roku? To jsou ti opravdoví zločinci.

   Smazat
  3. Tady:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vojensky-analytik-Koller-Neni-mozne-aby-separatiste-privezli-a-zase-odvezli-system-Buk-Zachytily-by-to-druzice-327445
   je o sestřelení dobrý článek. Převoz BUKu z Ruska a zpět je hloupost, nějaké nakamuflované fotky se nedají brát vážně, družice by ten převoz určitě zaznamenaly. Separatisti Ukrajině sestřelili měsíc předem Antonova. Po tomto sestřelu Porošenko vymyslel pastičku na separatisty, to je jasné. Nakonec, kdo konkrétně civilní letadlo sestřelil, je zcela jedno, stalo se to nad Ukrajinou, na zemi se mlátili Ukrajinci s Ukrajincema, takže viníkem je Porošenko, to mu nikdo neodpáře.

   Smazat
  4. Jaceňuk to svinstvo se sestřelením letadla nekousnul a chtěl rezignovat:
   http://zpravy.idnes.cz/ukrajinsky-premier-jacenuk-rezignoval-d92-/zahranicni.aspx?c=A140724_171154_zahranicni_im

   Ale někdo mu dal asi nůž na krk, že tu komedii musí dohrát do konce...

   Smazat
 10. Z 23.7.2014 - Sestřelili boeing MH17 opilí vojáci? Prý to zachytily satelity

  Na satelitních snímcích je zachycena baterie Buk a okolo ní vojáci. Kromě toho tam jsou také lahve od alkoholu, proto je možné, že obsluha Buku byla opilá.

  http://tn.nova.cz/clanek/sestrelili-boeing-mh17-opili-vojaci-pry-to-zachytily-satelity.html

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.