Reklama

pondělí 26. října 2015

Omán nabídl Asadovi pomoc při řešení syrské krize

26. 10. 2015    zdroj
Omán udělá na regionální a mezinárodní úrovni všechno pro to, aby pomohl při řešení syrské krize. Uvedl to ministr zahraničních věcí sultanátu Jusuf bin Alawi bin Abdullah při jednáních se syrským prezidentem Bašárem Asadem v Damašku. Informovala o tom agentura SANA.

Syrský vůdce poděkoval Ománu za pozici ohledně syrského konfliktu, zejména "za jeho úsilí při podpoře Syřanů, bránících územní celistvost a suverenitu." "Likvidace terorismu pomůže zajistit úspěšné uskutečnění politických jednání v Sýrii," řekl Asad.

V srpnu byl syrský ministr zahraničí Walid Muallem na oficiální návštěvě Ománu. Podle informace agentury TASS to bylo první setkání ministrů zahraničních věcí po pěti letech.

Vírou je v Ománu islám ibaditského zaměření, jež je považováno za nejtolerantnější verzi islámské víry. Ibadité mají zakázáno prolévat krev muslimů kvůli náboženským rozdílům. Mohou působit jako prostředníci v konfliktu mezi sunnity a šíity v Sýrii.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Ano, velmi potěšitelné.
  Ty ISA (moje nová zkratka) je potřeba zlikvidovat. Ne jen někam jinam vyhnat.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědo, co znamená tvoje zkratka ISA?
   Díky Petr

   Vymazat
 2. Proč tak pozdě? Proč těch pět "zmražených" let? Ale aspoň že tak. Lépe někdy, než nikdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To Anonymní 27. října 2015 5:23

   Dobrá a důležitá otázka. Odpovědí je ropa v zemích Perského zálivu, která je tamnější vývozní komoditou. V současnosti se ke zpracovatelům dostává přes přístavní terminály prostřednictvím tankerů (drahé, nebezpečné - ŽP, pomalé). Nejefektivnější doprava do E je ropo a plynovody, ale ty musí jít přes Sýrii do Turecka přes Bospor dál do E. A tam vládne zlý, nehumánní, islamisty potlačující, opozici plynující, vlastní civilní obyvatelstvo vraždící a všech ďáblů velitel ASAD, který stejně jako jeho otec spolupracuje s RF.

   Zájmem RF je prodávat svou ropnou produkci do E a konkurenci z Perského zálivu udržet mimo hru.

   USA potřebují udržet svou roli světového hegemona a k tomu je nutné:
   a) udržet a zmnožit obchody pře petro§§
   b) zamezit RF v cestě k obnovení dřívější velmocenské pozice (všemi prostředky i hybridní ekonomickou válkou)
   Podpora Syrské "umírněné" (hahaha) opozice je ze strany USA, Turecka, Israele a producentů ropy v Perském zálivu protože ti všichni na likvidaci ASADA velmi vydělají. Lidská práva, náboženské svobody a další sluníčkové keci jsou jen růžovými slepými brýlemi pro neinformovanou světovou veřejnost k zastření pravých cílů.

   Více v příspěvku pod článkem:
   http://www.novarepublika.cz/2015/10/basar-asad-ucinnost-ruskych-vks.html#comment-form
   Ferro

   Vymazat
 3. No jo když jeden dostává na prdel, tak ostatní najednou začnou vítězícímu pochlebovat a fandit. Nějak se to ušáčkům pokazilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, on je v tomto konfliktu už někdo, kdo se dá považovat za "vítězícího"? To jsem nějak nezaznamenal, bohužel.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.