Reklama

sobota 10. října 2015

Pane premiére, zastavte je... Senátor Jirsa viděl na vlastní oči, co provádí imigranti v Makedonii. A naléhavě píše Sobotkovi

10. 10. 2015   ParlamentníListy

„Sluníčkoví lidé rozdávají migrantům namazané housky i oblečení. Zbylé jídlo a nepotřebné oblečení odhazují migranti kolem cesty,“ i takové jsou zážitky z cest senátora Tomáše Jirsy (ODS).

Jak opravdu vypadá migrační vlna, o tom se jel senátor Jirsa na vlastní oči přesvědčit až do Makedonie, kudy vede jedna z migračních balkánských větví. Viděl situaci na makedonsko-srbské hranici. Vrátil se zcela otřesen a rozhodl se poslat premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) dopis, ve kterém vládu vyzývá, že je nutné tento obrovský proud migrantů zastavit. „Bez nadsázky říkám, že nezastavíme-li migrační vlnu, hrozí konec evropské civilizace tak, jak ji známe,“ uvádí mimo jiné v dopise pro Bohuslava Sobotku.


Sluníčkáři mažou bagety

„Sluníčkoví lidé z celé Evropy se sjíždějí na migrační trasu, aby migrantům rozdávali namazané housky, petky s vodou a limonádami, oblečení, boty, deky a spacáky,“ popsal na setkání s novináři v Českých Budějovicích to, co viděl v Makedonii, senátor Jirsa.

Dodal, že migranti vystupují z vlaku či autobusu a ukazují sluníčkářům zvednuté prsty do V na znamení vítězství. Berou si jídlo, nějaké oblečení a vydávají se na cestu.

„Šel jsem asi kilometr mezi migranty a na vlastní oči vidím, jak po několika stech metrech migranti zjišťují, že již nemají hlad či žízeň a odhazují jídlo vedle cesty. Ta nová bunda nesedí a tak ji odhodí, do večera je daleko, tak odhodí spacák….,“ říká senátor Jirsa a dodává, že cesta do Srbska je lemována tunami odpadků.

„Makedonské děti sbírají do igelitových pytlů housky a chleby jako krmivo pro domácí zvířata, s plnými pytli jídla procházejí kolem sluníčkářů, kteří již mažou další bagety pro další várku migrantů,“ představil svou osobní zkušenost senátor.
 
(Foto Tomáš Jirsa)
(Foto: archiv T. Jirsa)

Migranti v továrnách?

Tomáš Jirsa, který je místopředsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR, upozorňuje také jako spousta dalších lidí na to, že naprostá většina migrantů nejsou akutní uprchlíci z válečných zón.

„Pokud jsou to Syřané, jdou z táborů v Turecku a dalších relativně bezpečných zemí. Dnes je však již zřejmé, že minimálně polovina migrantů jsou kosovští Albánci, Albánci, Afričané a lidé z dalších relativně bezpečných zemí,“ poukazuje Tomáš Jirsa.

Dle jeho slov je tedy správné nenazývat tyto lidi „uprchlíky“ ale „migranty“, ve většině případů „ekonomičtí migranti“.

„Představa, že tito lidé nastoupí do našich továren a pomohou německému nebo českému hospodářství, o čemž sní někteří politici, je zcela mylná. Četl jsem, že Německo bude potřebovat 300 tisíc učitelů němčiny, protože německy samozřejmě nikdo z těchto migrantů nemluví,“ říká Jirsa.

Promluvil také o tom, že kancléřka Merkelová udělala obrovskou chybu, že migrantům otevřela náruč.

„Již dnes někteří němečtí zemští premiéři říkají, že jejich zemské země jsou na hranici kapacit a mluví o stavbě plotu. A pod tlakem Německa udělali další chybu lídři EU, když migrantům vzkázali, že si je země EU budou rozdělovat kvótami. A tak proud migrantů neklesá,“ říká senátor. 


Ochraňte hranice EU i ČR

„Vážený pane premiére, s plnou vážností se na Vás obracím s prosbou i žádostí, abyste nadcházející zimní období využil k ochraně hranic EU i ČR před další a pravděpodobně mnohem větší migrační vlnou,“ píše senátor v dopise adresovaném Bohuslavu Sobotkovi.

V dopise mimo jiné píše, že je přesvědčen, že v současné migrační vlně čelíme dosud nepoznanému nebezpečí zhroucení bezpečnostních a sociálních systémů celé Evropy i naší republiky.

„Bez nadsázky říkám, že nezastavíme-li migrační vlnu, hrozí konec evropské civilizace tak, jak ji známe,“ píše senátor.

Podle Tomáše Jirsy je třeba mimo jiné urychleně změnit zákony tak, aby umožňovaly nasazení armády a policie pro ochranu vnějších hranic EU i ČR.

„Myslím, že je zřejmé, že musíme být připraveni na minimálně dočasné zrušení schengenského prostoru,“ uvádí Jirsa, který premiérovi v dopise píše třeba také to, že součástí legální ochrany hranic a změn zákonů musí být i možnost ochrany hranic stavbou nepřekročitelných zábran.

„Případná hrozba krácení bruselských dotací za nerespektování evropských hodnot je bezvýznamná proti migrační hrozbě, které čelíme,“ píše Jirsa.

 
Dopis senátora Jirsy premiéru Sobotkovi:

Vážený pane premiére,

za posledních dvacet pět let jsem procestoval téměř celý svět, mluvil jsem s politiky i s lidmi v desítkách zemí, díky své funkci se pravidelně setkávám také s představiteli tajných služeb i kontrarozvědky, a ve svých padesáti osmi letech mám tedy přirozenou lidskou zkušenost.

Jsem, bohužel, přesvědčen, že v současné migrační vlně čelíme dosud nepoznanému nebezpečí zhroucení bezpečnostních a sociálních systémů celé Evropy i naší republiky. Bez nadsázky říkám, že nezastavíme-li migrační vlnu, hrozí konec evropské civilizace tak, jak ji známe.

Osobně a na vlastní oči jsem se seznámil s proudem migrantů, ale i s rezignací evropských států na azylový systém a dodržování zákonů v oblasti bezpečnostní a migrační politiky. Pravděpodobně se shodneme na tom, že nadcházející zimní období snad zpomalí tempo migrace a zároveň je tato zima poslední možností, jak se připravit a zastavit proud migrantů, který může být na jaře mnohonásobně větší než je současná situace.

Vážený pane premiére, vyzývám Vás, abyste na úrovni EU prosazoval níže uvedené návrhy, a není-li EU schopna akce, abyste tyto návrhy realizoval v rámci ČR a jejích možností.

Je potřeba urychleně změnit zákony tak, aby umožňovaly nasazení armády a policie pro ochranu vnějších hranic (EU i ČR), dále je potřeba zpřísnit postih za nepovolené překročení hranice a umožnit okamžité vypovězení ekonomických migrantů. Armádám zemí EU a ČR je třeba dát takové pravomoci, aby mohly účinně bránit masovému překračování hranic národních států. Myslím, že je zřejmé, že musíme být připraveni na minimálně dočasné zrušení schengenského prostoru.

Součástí legální ochrany hranic a změn zákonů musí být i možnost ochrany hranic stavbou nepřekročitelných zábran. Nepřeji si to, ale může to být nutností a musíme na to být legislativně i logisticky připraveni. Případná hrozba krácení bruselských dotací za nerespektování evropských hodnot je bezvýznamná proti migrační hrozbě, které nyní čelíme.

Na úrovni EU je nutné prosadit takové předpisy a dohody, které umožní odtahování lodí migrantů do země původu, včetně převezení případných trosečníků do země nalodění.

Samozřejmě dosavadní návrhy EU o stabilizaci situace ve válečných zónách, budování detenčních zařízení na území zámořských států či podpora zemí s uprchlickými tábory jsou nedílnou součástí výše uvedených návrhů.

Vážený pane premiére, s plnou vážností se na Vás obracím s prosbou i žádostí, abyste nadcházející zimní období využil k ochraně hranic EU i ČR před další a pravděpodobně mnohem větší migrační vlnou.

Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v MakedoniiNa parlamentníchListech napsali související články:

11 komentářů :

 1. Válka bude.

  Mám to od člověka, který mi v roce 2006 vyprávěl, že může přijít Ekonomická krize.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SENÁTOR JIRSA NÁM TAJÍ,ŽE SE PŘIPRAVUJE NA ÚROVNI BRUSELU NOVÁ PRÝ SOLIDÁRNÍ DAN

   aby to národy EU spolkly bude to pravděpodobně taženo přes ceny benzinu,nebo dalši nepřimé daně.Ten senátor by měl napsat za svoji ODS,že v době kdy to šlo, měla protestovat proti zemím,které mají za cíl vytvoření chaosu a teroristických organizací IS s hanlivým názvem v arabštině DAEŠ,namísto prdelkování za NEOLIBERALISMUS,který má za cil nakazit VŠECHNY ovčany informační AIDS,která napadá obranný systém obřanů voličů a má za cil je učinit bezmocnými.Nakažené ovčany poznáme ihned.KŘIČI.Co já ubohý sám mohu dělat.No ještě štěstí,že tu máme OSV,která ty svoje papenheimské zná a začala uvažovat o napsání bestselleru.JAK NATO,s podtitulem CO JÁ UBOHÝ OBČAN VOLIČ MOHU SÁM DĚLAT..

   Vymazat
 2. Válka už je. Zapomeňte na konvenční vedení, je to válka ekonomická, informační.Copak je to za demokracii, copak je to za civilizaci, že neumíme účinně otočit kormidlem, že nejde přinutit politiky, aby nekecali ale konali,i náš prezident zvolený lidem, velitel ozbrojených sil neumí udělat zásadní krok?

  OdpovědětVymazat
 3. Pan premiér je jen pouhý řiťolezec a loutka, která nás klidně zaprodá/vá. Těm gaunerům o dobro národa vůbec nejde. Jsou to nechutní zbabělci a prostituti. Nečekejme od nich žádnou změnu. Pokud ještě vůbec dojde k příštím volbám, tak jediná naděje je Okamura. www.spd.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OKAMŮRA BY BYLA NADĚJÍ JEN,KDYŽ BY SE SPOJILA S OSV,COŽ SE PROZATÍM NESTALO.

   proto námi pověřený ambasador OSV dal jeho sekretariátu jasný vzkaz,že se má spojit s voliči.Jednostrané body v jeho tzv.Programu MU ZABRÁNÍ DOSTAT DOSTATEŠNÝ POČET HLASŮ a pokud se vůbec dostane do sněmovny bude tam hrát znova jen clowna, jako doposud.
   OSV mu doporučila,aby hledal kontakt s VZV tedy dnes jedinou iniciativivou pro voliče znamenající Voliči Za Voliče,což na první pohled nic jakoby neřikalo,ašak na VZV navazující DESATERO VOLIČE má už co řici-stači,aby si ho polit.třída a pan OKAMURA do ní patři ,OSVOJILA tedy radši dřive než později tak řikajíc ve vlastním zájmu UKRADLA.

   Vymazat
 4. Přátelé, to není migrace, to je plánovaná invaze tisíckrát horší než nájezd Čingischána. Těch 90% mladých mužů, co myslíte dívky a ženy, že budou abstinovat? Hromadné znásilňování bude na denním pořádku, islám jako povinný předmět na školách, rozmnožování povoleno jen muslimům. Myslíte, že je to přehnané? Ve Velké Británii mají muslimové na svědomí 98% všech znásilnění. A až nás početně přečíslí, šaría bude zákonem. Sbohem Evropo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. otázka zní, kdo ji naplánoval a proč

   Vymazat
 5. Odpověď zní takto:
  http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461
  Původní zdroj zde:
  http://www.express.co.uk/news/uk/65628/Secret-plot-to-let-50million-African-workers-into-EU

  Zdůvodnění "uživit naše důchodce" je zástupné, klamavé.
  Skutečné zdůvodnění:
  "Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa.
  Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."
  http://e-republika.cz/article3257-Thomas-P-M-Barnett-a-jeho-americky-Mein-Kampf

  Dosavadní liknavost a neřešení vlny imigrace není vyvolána obtížností problému, ani neschopností politiků, převážně ani jejich hloupostí. Je to jejich zaprodanost "nadřízeným" až posléze investorům tohoto zásadního programu. (Klíčovým prvkem je všeobecná zadluženost všech, aniž v podstatě víme "komu".
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 6. Jenže my nemůžeme nadávat na neschopnost politiků, když my sami nejsme schopni vyjít do ulic a dát najevo své rozhořčení, nebombardujeme apely své volené zástupce, jako bychom čekali, že se to nějak samo vyřeší, nebo, že to někdo vyřeší za nás.To je to neštěstí.A mám dojem že ti politici nejsou hloupí, buď ví, co dělají nebo mají strach o to, že by jim osobně mohl, v případě že budou dělat problémy , ublížit

  OdpovědětVymazat
 7. Je tristní, že senátor strany která spoluzodpovídá za rozpad ČSR, současný hospodářský stav ČR, senátor strany jejíž prezident krom krádeže protokolárních per se zapsal zlatým písmem díky své amnestií, strany která nechala stát dojit a rozkrádat najednou procitne a hájí státní zájmy ve věci islamistických migrantů. A nejhorší je, že má pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski11. října 2015 22:47

   Je to tak, jak jste napsal. ODS totálně destruovala národ na nesvéprávnou, atomizovanou, ustrašenou společnost, neschopnou se bránit. Potřebovali to soudruzi z ODS, aby mohli nerušeně krást a tunelovat, a teď se najednou nějaký
   kretén z jejich řad probral, zřejmě se předposral, že přijde o nakradené.
   Pozdě bycha honit, synáčku.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.