Reklama

úterý 27. října 2015

Pane Stropnický, kolik nás ještě bude stát vaše hloupost?

Nela Lisková
27. 10. 2015   Svobodné noviny
Pane Stropnický, děti umírají na závažná onemocnění z důvodu nedostatku financí a národ se na ně skládá . Důchodci za svou celoživotní dřinu a poctivé odvádění daní státu, živoří a umírají v chudobě. A vy si svůj vlastizrádný zadek, o který se oprávněně bojíte, protože nemáte čisté svědomí, budete vozit v opancéřovaných limuzínách za 14 milionů korun?
Takže pane Stropnický, jsem si dobře vědoma toho, že má vyjádření vůči vám a celé vládní garnituře mě nestaví zrovna do bezpečné pozice, ale já na rozdíl od vás vím, co je to hrdost a vlastenectví a ráda to risknu.
Chováte se jako nevychovaný fracek, ovšem v případě fracka pomůže tvrdá výchova a pevná ruka. Vám už patrně nepomůže nic. Celý jste se zaprodal a ještě to s výsměchem a okázale dáváte národu pěkně znát. Mimochodem 14 milionů korun je částka dost vysoká na to, aby zachránila pěkných pár stovek životů nebo pokryla mnohem užitečnější a potřebnější věci, jako například Klokánky pro děti, pomoc potřebným, kteří jsou buď bez domova nebo na hranici bídy. To jsou přesně ti lidé, které jste za 25 let tímto systémem, dohnali do této kritické životní situace.

Ale tento příměr je vám cizí. Podívejte se na Vladimíra Putina, ten chodí mezi lidi, podává si s nimi ruce, objímá děti a to vše bez přehnaných opatření. Nemá důvod k takovým krokům. Vy sám dobře víte, jak je tady i díky vašemu nekompetentnímu působení v politice situace vyhrocená a místo jednoho vstřícného kroku, uděláte další levárnu. Jste názornou ukázkou toho, jak bych v politice nikdy nechtěla dopadnout. Lidskost, skromnost a smysl pro priority jsou pojmy vám zcela cizí. Kout pikle a intrikovat ve prospěch velkého bratra, to je váš šálek kávy.

Nikoli však náš národní zájem, pane Stropnický. Vrchol arogance moci je jediné, co mě v souvislosti s vámi napadá. Už jen finance, které budeme muset investovat díky vaši podpoře a velkorysosti vůči imigrantům do jejich sociálních dávek mluví za vše. Nejste schopni se vypořádat s cikány, ale tisícinásobně nám naložíte s muslimskými imigranty. V součtu mi vychází jediné, pane Stropnický a to totální kolaps sociálního systému a především to, že peníze pro potřebné se přelejí pro peníze pro ty, kteří budou z našich daní vysávat náš sociální sytém, dokud nezkolabuje.

A vám po tom všem, po všech vašich rozhodnutích, která jsou v rozporu s národními zájmy a nekorespondují se svrchovaností a suverenitou naši země, nepřipadá vůbec nevhodné provokovat něčím, tak pro vás zbytečným jako jsou limuzíny za 14 milionů korun ? Máte pocit, že jste člověk, který si to zaslouží?

Myslíte si, že by národ zrovna za vámi plakal ? Jste v kategorii nevolitelný a vlastizrádce, to je odpověď za nás vlastence. Protože až tady my budeme napravovat po vás všech, celé vládě, která naši zemi systematicky likviduje, to co jste nám způsobili a ještě, bohužel, způsobíte, tak vy budete se svými rodinami v bezpečí a nás v tom všem tady necháte.

Takže pane Stropnický, jsem si dobře vědoma toho, že má vyjádření vůči vám a celé vládní garnituře mě nestaví zrovna do bezpečné pozice, ale já na rozdíl od vás vím, co je to hrdost a vlastenectví a ráda to risknu.

64 komentářů :

 1. Lépe bych to nenapsala. Souhlasím se vším co tady píšete. Bravo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také se připojím k poděkování,za dobře napsaný článek.
   Kdo dělá špatné věci,tak je jasné,že se bude bát.Jenže každá špatnost člověka dožene,dřív,nebo později,proto je lepší dělat dobré věci a když to člověka dožene,tak má radost.Také si povšimneme,že se někteří pak bojí i umřít,vědí,že je čeká peklo.
   zemedelec.

   Smazat
  2. I já se připojuji že je to velmi pěkně napsaný článek, ale je nutné vědět, že pan Stropnický je herec a to dobrý herec, který prostě jede podle napsaného scénáře a kdo mu napsal ten scénář snad ví asi každý. Nechtějte prosím, aby jednal ve prospěch této vlasti, to ve scénáři nemá.

   Smazat
  3. Nela Lisková, primátorka Ostravy, napsala pozoruhodný článek, který vychází z "pera" vysoce postavené političky, vlastenky. Výborně, konečně se zapojují vyšší patra politiky. Souhlasím se vším, co paní primátorka napsala, jen bych chtěl upozornit na skutečnost, že herec je mnohem míň, jak posunovač vagónů. Žádná odbornost, žádný um, prostě obyčejná služebnost. Najde se mezi nimi několik jedinců, kterým to i myslí a uvědomují si to! Ale takových ve svém okolí máme mraky, jen se nedostanou na tu správnou komunikační kolej a výplatní pásku.

   Smazat
  4. Díky paní primátorce! Díky za vlastenecký postoj a statečnost. To dnes náš národ nejvíce potřebuje. Nikoli zbabělce, kteří v kritické situaci svěsí uši, stáhnou ocas mezi nohy a na signál z německé píšťalky poslušně aportují. A naše velké opovržení těm, kteří aportují proto, že svoji zištnou a po moci bažící duši upsali zaoceánskému démonovi a vědomě zrazují národní zájmy. Nechť Bůh zatratí tyto morální zrůdy !

   Smazat
  5. Lidi když už čtete, tak i myslete, žádná primátorka Ostravy, jen se neúspěšně o to pokoušela. Sama o sobě říká, že je obchodní ředitelka a bývalá členka ČSSD.

   Smazat
  6. JÁ MINISTR VÁLKY,Z VŮLE MÉHO VÁMI ZVOLENÉHO PANA ANO BUDE LÍP,VÁS CO TU PÍŠETE

   a hlaně LISKOVOU povolám k odvodové komisi.Ono vás to přejde tady psát o mě,že jsem prý jen ubohý komediant.Šef mi slibil,že mě dá zvolit presidentem a pak půjdete VŠICHNI do prvnich linii mé USA války.Stejně nenávidím ty,kteři o mě píšou,že prý budu brzo hrát znovu ve filmu RADŠI DALEKO OD MOSKVY jak utíkám a panceřak dostanu i kdyby jste se všichni tady posrali.

   Smazat
  7. Nejen,že jste krásná ale i statečná mladá dáma jakých je v této zemi málo.Hlavně dobrá vlastenka.Je vidět výchova v rodině. Díky moc a držím palce.

   Smazat
  8. Ajaj, anonymní z 19:30! To máte pravdu! Píšete: Lidi když už čtete, tak i myslete, žádná primátorka Ostravy, jen se neúspěšně o to pokoušela.
   Ano, dávat si pozor na to, s kým máme tu čest!

   Smazat
  9. Také s vámi plně souhlasím paní Lisková. Žilku jste popsala velmi dobře.

   Smazat
 2. Blíží se čas honů, a naše přemnožená vládní prasata se bojí odstřelu.
  Tak proto ty limuzíny. Moc dodře vědí že lid je nasranej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni se nebojí jen ,,svého" lidu ale jimi posvěcený příchod Mohamedánů zákonitě povede k bouchání petard...co kdyby zasáhli toho nepravého...

   Smazat
 3. Děkuji paní Lisková za článek, který dává trochu naděje. Mám dojem, že takových lidi jako jste vy, začíná být čím dál víc...Tak snad jednou skutečně bude líp....tedy i bez ANO. Dagmar

  OdpovědětSmazat
 4. Čas trhne oponou a herec poletí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To určitě, ale ta spoušť, co tu nechá... to na potlesk rozhodně nebude. Alespoň od národa ne.

   Smazat
 5. Velmi přesně a trefně napsáno. Náš národ není ještě ztracen, když má takovéto statečné lidi.Podepisuji každé slovo.

  OdpovědětSmazat
 6. Stropnický není žádný pan.Je to komediant,jako prodejný komediant se chová a jako kolaborant,kterým je,také jedná!Pro PANÍ primátorku pouze
  podporu v boji s kolaboranty a komedianty.Těmi jsou všechny partaje v
  parlamentu a všichni údajně nezávislí!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Tleskám vám, a zároveň i děkuji, paní Nelo!
  A všem Ostravákům dodatečně k té volbě blahopřeji.

  OdpovědětSmazat
 8. Taky děkuji za perfektní článek . Jak je možné že se tento komediant stal ministrem ? Bohužel v této vládě jsou komedianti všichni .Čím dříve se jich zbavíme tím lépe pro nás a naše děti .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komediant se tam dostal jeho "bezďáckého" ksichtu v předvolební kampani pro burešovo ANO. Svěráka jsem měl dříve taky rád, ale po těch jeho stařeckých kavárenských pindům, co se dával do médií, jsem ho úplně odepsal. Všichni ti komedianští zoufalci jsou odepsaní, viz. Mládek, Filipovská a spol. Jen jim sebrat dotace na kulturu, ať poznají reálný kapitalismus v praxi, tak jak v ostatních oborech.

   Smazat
 9. 17:14 možná byl byl dobrým kamarádem zmrda havla a je dobrým kámošem pochcanýho kchárla a dobře se stará o jeho anál co se děje v česku nemá ve světě obdoby - soudkyně se omluvila aktérům od čapira za hanobení státního symbolu no vlézt na bílej barák tak by byli sestřeleni a žádná komedie u soudu by nebyla je nejvyšší čas izolovat zasraný usáky o zbytku světa teď nejnověji vrtají přes Sújb do provozu Dukovan hajzlové !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co tak dostat do psaní respekt k druhým (i čtenářům), alespoň odrobinek slušnosti - také jste kdysi povykoval nejsme jako oni?

   Smazat
 10. Plytký populistický blábol.
  Proč dostanou důchodci přidáno jenom 40 Kč? Protože Kalousek zmršil příslušný zákon tak, že je možné zvyšovat důchody pouze o inflaci a 1/3 růstu mezd!
  Proč nám EU může vnutit povinnou kvótu uprchlíků? Protože Klaus při podpisu Lisabonské smlouvy příslušné ustanovení podepsal!
  Proč se sbírají víčka na léčbu dětí? Protože Heger se svým krkaslíkem zmršili úhradovou vyhlášku!
  Proč by měl stát dotovat nesystémově pouze Klokánky, když Vodičková zpronevěřila peníze?
  A tak je možné se ptát pořád dál.
  Pravicové vlády dlouhá léta soustavně likvidovaly sociální stát a Lisková je "nespokojená" že se během roku všechny zákony a právní předpisy neopravily a z předchůdci vykradené státní kasy se poměry nezlepšují.
  Kdo jsi bez viny, hoď po mě kamenem (nebo jedovatou slinou jak je obyčejem české spodiny).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlas dobře napsáno v Česku to bude brzo vřít nespokojenost roste kvadratickou rychlostí a takový popíchnutí komedošem stropnickým to jen urychluje DEFENESTRACE je na dohled !!!

   Smazat
  2. "Pravicové vlády dlouhá léta soustavně likvidovaly sociální stát..." A tato pravicová vláda v tom pokračuje. "Prostě" pokračují v rozdělaném díle.

   Smazat
  3. 18:48 Ale jdi ty brepto. Napiš konkrétně v čem, tohle obecné plácání je k ničemu.

   Smazat
  4. Socani si postavili volební kampaň na odporu proti velekrádeži zvané 'církevní restituce'. - A po volbách pokračují v předávání státního a veřejného majetku církvím. Zradili voliče, pokračují v pravicové politice svých předchůdců. Bodeť by ne, když špičky soc-dem každou neděli si tlačí kolena v kostelích! A neříkejte mi, že v koalici to nešlo prosadit. Mohli sestavit jinou koalici a ne s křesťansko-demagogickými lidovci! Pavel P.

   Smazat
  5. Milý Pavle . Socani mohli sestavit jinou koalici ale nesestavili protože nechtěli . Velmi dobře věděli , že když do vlády místo jezuitů vezmou Okamuru tak je s nima konec . Museli by totiž plnit sliby které jim vyhrály volby . A o to zájem neměli ani náhodou . Současný stav jim naprosto vyhovuje . Ale všeho do času . Poláci nám ve volbách dokázali , že to jde taky jinak . Když se chce .

   Smazat
  6. 20:05 Zase jeden absolutista primitiv.
   Již velmi dávno jeden moudrý člověk prohlásil: Politika je umění možného.
   Volební program jakékoliv strany je plně realizovatelný pouze v případě, když strana získá nadpoloviční většinu a může sestavit "jednobarevnou" vládu.
   V případě koaliční vlády se programem vlády stává průsečík volebních programů koaličních stran.
   Vykládat že v případě koaliční vlády neplní strana stoprocentně svůj volební program je projevem člověka mdlé mysli.
   Píšeš-li jinou koalici a neuvedeš-li jakou, jde ti jenom o plivnutí jedovaté sliny.

   Smazat
 11. Skvěle vyjádřeno paní primátrko

  OdpovědětSmazat
 12. Betonové domy, které se dají bránit : https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY

  OdpovědětSmazat
 13. Děkuji, paní primátorko. Spojte se s p. Obrtelem. J. Bradávka.

  OdpovědětSmazat
 14. Napište Stropnickému, co si o něm myslíte, on to čte, občas mi odpoví, i když jsem na něho hrubý
  stropnickym@psp.cz

  OdpovědětSmazat
 15. Díky za perfektní popis "osobnosti" pana Stropnického. Paní primátorka je čestný a statečný člověk, smekám.
  Pavel Rulík

  OdpovědětSmazat
 16. Stropnického nemusím, ale když si vzpomenu na jistoty, prosperitu a důchody ze zisku ČEZ jejího šéfa, co dělal rozpočty s dluhy přes 100 miliard, tak se bude asi jednat zase o nějakou komedii. Jyrka asi nemůže sehnat práci.

  OdpovědětSmazat
 17. Nedokáže - li vláda zajistit bezpečnost občanů a hranic, neměla by bránit vzniku domobrany.

  Stráž obrany státu SOS skvěle fungovali již v roce 1936 až 39.

  OdpovědětSmazat
 18. Primátorem Ostravy je pan Macura!

  OdpovědětSmazat
 19. http://www.hlavnespravy.sk/eu-ma-to-o-co-si-koledovala-v-dansku-sa-v-konali-demonstracie-islamisticki-radikali-ziadali-zavedenie-sariatu-v-europe/700863

  OdpovědětSmazat
 20. http://www.hlavnespravy.sk/protest-utecencov-v-malej-rakuskej-obci-vycerpali-vsetku-vodu-obyvatelia-maju-vodu-na-pridel/700307

  V Rakúsku spôsobili utečenci na protestnej akcii znefunkčnenie prívodu vody do dediny. Voda pre obyvateľov je na prídel.“Žiadatelia o azyl sa postarali o zastavenie prietoku vody – počas dlhých hodín nechali vodu tiecť zo všetkých kohútikov. Vzhľadom na vysokú spotrebu sa voda z maloobjemového rezervoára rýchlo vyčerpala. Ostatné domácnosti mali problémy s prívodom vody.” Payerová povedala, že táto protestná akcia uškodila dokonca aj utečencom samým. Žiadatelia o azyl sa sťažovali, že mali obmedzený prívod vody v ich ubytovaniach počas štyroch hodín.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je vidět čeho je tato sebranka schopná . Bohužel je to jenom začátek problémů které teprve nastanou a tato akce co provedli bude proti tomu jenom neškodným vtípkem . Potom si budou rvát vlasy i ti kteří tuto bandu v Rakousku nadšeně vítali . .To bude ale už pozdě .

   Smazat
  2. Vy vlastenci , je mi z vás zle . Sebranka sobeckých xenofobů jste . Zaprdění Češi , myslíte jen na svoje žrádlo a ostatní můžou umřít hlady .zalezli jste před Němci , před STB . hajlovali na schůzích .Vaše pohodlíčko je vám nade vše . Jste k zblití .

   Smazat
 21. Tak na příklad: 22.7.2015 darovala ČR vládě USA 10 milionů nábojů a 5000 ručních granátů. Za účelem podpory iráckých ozbrojených a bezpečnostních sil v boji proti ozbrojencům tzv. Islámského státu. Toto psáno 18. 10. 2015 zde na novarepublika.

  A například dnes se dočtete zde,
  http://zpravy.idnes.cz/rakety-tow-v-syrii-a-vyzbroj-povstalcu-d9t-/zahranicni.aspx?c=A151026_133917_zahranicni_jw

  jak velká jsou rizika, lépe řečeno jak snadno je možné, že se tato munice dostane právě do ruk IS, džihádistů.
  Všem kdo jsou lépe informováni o tom jak je to s bojem USA proti svému dítěti IS ve skutečnosti, je to jasné.

  Z tohoto, a mnoha dalších důvodů, zcela souhlasím s paní Liskovou. S jejím zařazením pana Stropnického do oné nejvíce ze všech zavrženíhodné kategorie.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 22. Mně teda na tom článku nepřijde nic ke tleskání. Paní autorka vše napsala tak, jak se jí to hodí, jak je jejím zvykem.
  To auto není primárně určeno pro ministra, ale pro vojenskou policii.
  A jak souvisí nákup auta s Klokánkem? Jedině možná tak, že jakmile se to někomu hodí, vytáhne problém Klokánek. Ale co s tím má společného ministerstvo obrany? Natož osoba ministra? Mně je teda Stropnický úplně fuk, ministři přicházejí a odcházejí.
  Ale vytáhnout na ministra obrany kartu "umírajících dětí" mně už fakt přijde mimio mísu.
  Ale na druhou stranu chápu, že podobné články vynášejí autorce politické body.
  p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený A 19:44. Myslel jsem si, že ten prodejný komediant má tak nahnáno, že si pořídil toto auto pro sebe, asi i s výbavou WC a zásobou potravin alespoň na měsíc, aby z auta pokud možno ani nevystupoval; protože kolikrát bude vystupovat nebo nastupovat, tolikrát může být zasažen. Teď se však od Vás dozvídám, že to má být pro vojenskou policii. Vojenská policie tedy asi v naší demokratické armádě očekává brzký ozbrojený odpor. Děkuji Vám za tu zprávu. Moc mě potěšila. Je to lepší než jsem doufal.

   Smazat
  2. A - 20:02 - je fajn, že jsem vás potěšil, to já dělám moc rád.
   Jinak teda netuším, jak jste přišel na tu myšlenku s ozbrojeným odporem, ale třeba mi to ještě objasníte.
   p

   Smazat
 23. Herci, to byla vždy spodina společnosti, lidi co nic pořádného pro společnost neuměli vytvořit. Na svůj chléb si dříve vydělávali kejklováním a bavili tak pracující. To jen z Protokolů jistých mudrců vychází projekt, tak řečeno vložit tuto spodinu mezi dvě elity tak, aby se tyto nemohli spojit s obyčejnými a vytvořit předpoklady pro změnu. Tito kejklíři pak dělají svou roli v institucích jimi ovládanými. Rozdělují národ, rozdělují pravé elity od lidí a dusí tak spojení. Podívejte se do historie velkých Čechů co říkaly o jejich působení v jejich době. Například takový Jan Neruda, Otokar Březina, Svatopluk Čech a další.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, jsou to komedianti, kteří se naučí cizí text, vžijí se do určené role a tu za divácké groše, resp. za naše daně jen přehrávají.

   Smazat
 24. Děkuji, vážím si Vaši odvahy v době"politické korektnosti" otevřeně vyslovit svůj názor se kterým beze zbytku souhlasím.
  Jindra

  OdpovědětSmazat
 25. Již sem to někde psal. Aniž bych chtěl herce urážet, ale oni jsou už s podstaty své profese prodejní. Jakýpak asi bude býalý herec ve vrcholné politické funkci. No ať se mne klidně zlobí, ale je z něj zaprodané děvka, která se bojí o své nicotno.

  OdpovědětSmazat
 26. vodvac
  Co můžete jiného čekat od komenianta ? Pokud ho z vůle BABIŠE zvvolí presidentem zapálí Prahu a bude si hrát na velitele hasičského zásahu.....

  OdpovědětSmazat
 27. Je potřeba pochopit jednu věc, Haval jako sionista dosazoval do všech vedoucích funkcí ve státě své pokrevní bratry, a protěžoval je. Stropnický patří k jednomu z nich vyrostlému v této době, kdy k politické kariéře stačilo mít jen ty správné pokrevní kořeny. Těmto lidem je ukradená budoucnost této země, jim se jedná jen o podporu své rasy, to je podporují zde všemožně USA, kterým vládnou, však víme kdo. Z těchto kořenů vyvěrá jeho podpora americké politice u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky,to si myslím také,že musí poslouchat pokyny z USA.
   Jen bych řekl,že už mají obsazené všechny důležité posty ve státě,dokonce i v cirkvích.

   Smazat
 28. Já se vtom nevyznám, ale je stranickým šéfem této paní Jiří Paroubek? Ta paní půjde brzy do práce, proč marní čas?.

  OdpovědětSmazat
 29. Čím je ten komediant ve funkci ministra obrany tak důležitý, že potřebuje panceřovanou limuzinu, kterou nemá dosud žádný z ústavních činitelů? Vrchním velitelem armády je podle ústavy prezident a fakticky armádě velí v krizové situaci generální štáb se svým náčelníkem. Podle mě se jen potřebuje chránit, aby ho nesejmul někdo, komu nepřihrál nějaký větší kšeft.

  OdpovědětSmazat
 30. "Umírnění" džihádisté, spojenci demokracie, lidských práv a míru v akci: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/384715-dzihadiste-v-palmyre-odpalili-zajatce-privazane-k-rimskym-sloupum.html

  OdpovědětSmazat
 31. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jsem-uprchlik-zadny-pas-nepotrebuji-prece-mne-pozvala-pani-merkelova/

  OdpovědětSmazat
 32. Už ho nechte. Je to jen loutka někým vedená(kým?)a sama si neumí provázky ustřihnout.Radson.

  OdpovědětSmazat
 33. Na každé prase se vaří voda....

  OdpovědětSmazat
 34. když se bude chovat slušně a bude hájit zájmy česka tak se přece nemusí bát a z té limuzíny musí taky vylezt a už bude v hledáčku snipra jo zrádci kteří si svoji zradu uvědomují se bojí o kejhák !!!!!!!!!!! a ten užitečnej idiot petr pavel se ani neukazuje ten má krk nesmazatelně hnědej !!

  OdpovědětSmazat
 35. lidi, hlavně běžte dnes do ulic, je plno demonstrací a není příhodnějšího dne, než právě den vzniku samostatného čs.státu...

  OdpovědětSmazat
 36. doktor Víte proč musí být Stropnický v pancéřované limuzíně?Protože by nám mohl být ukradenej....(na každý prase se vaří voda, říkala naše babička)

  OdpovědětSmazat
 37. Pane Stropnicky ,bezte prosim uz do prdele ,(za to co jjste rekl ,jste u mne idiot S velkym I Cesky ;;PABLB (slovo ze staroveku ,neco jako Debil t-rex (ale malej ,joko vy)

  OdpovědětSmazat
 38. Omlouvam se vsem lidem za spatna slova,ale to neni urazka pana Stropnickeho ,ale lichotka (co on publikoval a rekl ceske televizi) je perverzni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 39. Ruske autobusy s uprchlikama (No to je horecka vic nez 41°C ,prosim pomozte panu Stupnickemu)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.