Reklama

pátek 9. října 2015

P.C. Roberts: Impulzívnost americké moci

9. 10. 2015    zdroj
Impulzívnost Washingtonu, pokud jde o použití síly, je nebezpečím pro Ameriku i pro Svět. Arogantní washingtonští politikové i zbláznění neokonzervatisté křičí, že USA musí zahájit sestřelování ruských letadel, operujících proti proamerickým silám, jež v křečovité snaze svrhnout vládu, strhávají Sýrii do smrti a pustošení a zahánějí z ní miliony uprchlíků do Evropy.


Dokonce i můj někdejší kolega ze Střediska pro strategická a mezinárodní studia (CSIS), Zbigniew Brzezinski, za normálních okolností rozumný i když občas též chybující muž, napsal do Financial Times, že Washington by měl Rusům poslat ultimátum, „aby zastavili své vojenské akce, ohrožující americké majetky.“ Americkými majetky míní Brzezinski džíhadistické síly, které Washington na Sýrii uvrhl.

Brzezinského prohlášení, že „Rusko musí v Sýrii pracovat s USA a nikoliv proti nim,“ je falešné. Skutečnost je prostě taková, že v Sýrii musí USA pracovat s Ruskem a nikoliv proti němu, protože je to Rusko, které kontroluje situaci, jedná v souladu s mezinárodním právem a dělá prostě správnou věc.

Ash Carter, americký ministr pro válku, Brzezinského požadavek opakuje. Řekl, že Washington není připraven spolupracovat s Rusy na „tragicky chybné strategii“, jež ohrožuje nelegální pokus Washingtonu násilím svrhnout syrskou vládu.

Stanovisko Washingtonu vychází z předpokladu, že jen on rozhoduje o tom, kolik chaosu vyšle do světa, samozřejmě v naději, že tento chaos doputuje nakonec i do Ruska.

Mám za to, že Washington neposlouchal, když Putin ve svém projevu v OSN řekl: „Nemůžeme už dál tolerovat stav věcí ve světě.“

Nesnesitelný stav věcí je právě chaos, který Washington rozpoutal na Středním východě, chaos, hrozící rozšířením do všech zemí, obývaných muslimským obyvatelstvem, a chaos, před nímž miliony uprchlíků prchají v těchto dnech do Evropy.

Generálporučík Michal Flynn, dřívější ředitel americké bezpečnostní a zpravodajské agentury, fungující jako zpravodajská organizace Pentagonu, řekl, že Washington by měl rozumět tomu, že „Rusko má svoji zahraniční politiku a že i ono má národní bezpečnostní strategii“, a že Washington by tedy neměl překračovat „červené linie Ruska“.

Generál Flynn se tak postavil po bok Patricka J. Buchanana. Dva hlasy zdravého rozumu proti aroganci, hrozící naším zničením.

Přeložil Lubomír Man

8 komentářů :

 1. ZADUPEJME AMERICKÉ ZMRDY DO ZEMĚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§

  OdpovědětSmazat
 2. AMY GO HOME....AMY GO HELL

  OdpovědětSmazat
 3. Je neuvěřitelné, jací politici byli naším národem zvoleni do vládních funkcí, a to jak současných, tak i bývalých. Všechno to svinstvo co se děje, se děje díky "našemu lidu" (pokud nebyly výsledky voleb zfalšovány).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak napříště třeba "náš lid" vyměnit za jakýsi jiný lid, ať si ten volí své "zástupce demokracie"!!!

   Smazat
  2. 22,43 Nikým nezvolená prezidentistka Andělka Makrelová již na výměně voličů pracuje pilně jako včelička.

   Smazat
 4. Ten sionistickej Zjeb Brzezinsky byl debil už v době,kdy dělal poradce pro "národní bezpečnost" tomu burákovýmu hlupákovi Carterovi...On a ten jeho chazarskej kámoš,se stejně obřezaným pinďourem Kissinger,až natáhnou bačkory,tak se světu moc uleví...,jen aby je ale v tom hecování nenahradily ty megery jako je ta stará židovská čarodějnice Albrightka s Hitlery HulibaldClinton a Jebavou šílenou Viktorkou Nuland...to by jsme si moc nepolepšili...

  OdpovědětSmazat
 5. Zasraná polská chazarská veš Brzezinský, nebo ta ex-česká zrůda Madla Allbright'ulnice, kteří neustále potřebovali válčit a štvát proti Rusku,jsou, bohužel, velkými idoly pro současné neokonské americké fašistické bestie, jako je V.Nulandová,McCain, D.Cheney,P.Wolfowitz,A.Carter a další. Ti budou neustále rozdmýchávat napětí a války ve světě!!! S těmito gaunery se neumí Evropa v lokajské servilnosti ani vypořádat. Hnus!!!! Proto přejme smrt všem americkým náckovitým, neokonským korporátním bestiím, které sami smrt rozsévají všude, kde se vrtnou!!!!! Fašisti z USA už musí konečně dostat pořádnou lekci od světa, jinak sami tuto planetu zničí!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Po sirii by si mohly rusi zobtat aj okupovanu aliasku spet.urcite ju ziskaly tie ku...... podvodom.ved fed zalozily na zaklade deponovaneho carskeho zlata.ktore dodnes nevratily.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.