Reklama

čtvrtek 15. října 2015

P.C. Roberts: Putin k Washingtonu: Máte kaši namísto mozku


15. 10. 2015    zdroj
Tato slova adresoval prezident Putin Washingtonu za jeho neochotu podělit se s Ruskem o zpravodajské informace, týkající se Sýrie, a obvinil jej ze zmatkovitého myšlení. „Mám za to, že někteří z našich partnerů mají prostě kaši namísto mozku,“ řekl Putin, a byla to nejkritičtější výtka, kterou k počínání Washingtonu v syrské krizi zatím vyřkl.


V minulém měsíci zahájila Moskva bombardování Sýrie s tím, že potřebuje zjistit pozice džihádistů islámského státu ještě předtím, než tito překročí hranice Ruska, které má na svém území početnou muslimskou populaci. Ale Washington před tímto požadavkem zabouchl dveře s tím, že Moskva cílí své útoky i na Západem podporované tzv. umírněné rebely a snaží se udržet u moci režim Bašára Assada.

„Často nyní slyšíme, že naši piloti zasahují nesprávné cíle,“ řekl Putin na úterním Investičním fóru v Moskvě a dodal, že Rusko tedy požádalo Washington o seznam cílů, ale bylo Washingtonem odmítnuto těmito slovy: „Ne, k tomuhle nejsme připraveni.“

„Takže jsme se zamysleli a obrátili jsme se na Washington s další prosbou: Tak nám tedy aspoň řekněte, kam bychom útočit neměli. A na tohle nám už žádná odpověď nepřišla. Já tomu nerozumím. Jak je pak možno spolupracovat?“ zeptal se Putin. „Myslím si, že někteří naši partneři mají prostě kaši namísto mozku, nemají pojem o tom, co se v Sýrii skutečně děje a čeho tam vlastně oni sami chtějí dosáhnout.“

Putin se zmínil i o rozhodnutí Spojenými státy vedené koalice, že bude syrským rebelům shazovat střelivo na padácích, a dodal k tomu, že by tak mohlo skončit v rukou nesprávných adresátů.

V televizních novinkách o víkendu Putin oznámil, že chce syrský režim podpořit, a že úkolem Moskvy je „stabilizovat úřady a vytvořit podmínky pro hledání politického kompromisu.“ „Nechceme stůj co stůj dosáhnout jednoho určitého druhu vedení v Sýrii,“ řekl pak Putin na úterním Investičním fóru v Moskvě.

Přeložil Lubomír Man

16 komentářů :

 1. Putin je skvělý státník, je nadějí pro mír a pro život. Politici USA ovládaní nejhorším ZLEM, touhou po světovládě, pracují usilovně jen pro zkázu a pro zmar. Evropa je na řadě, včetně nás pod vedením naší vlády.

  OdpovědětSmazat
 2. Rusko dokázalo za podezřele krátkou dobu Ameriku nejenom znemožnit, ale i zesměšnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na PL je výzkum veřejného mínění, kde vyšlo, že se Češi bojí Ruska stejně jako Ameriky. Vypadá to, že to s námi ještě není, co do schopnosti se orientovat v propagandě, tak špatné.

   Smazat
 3. Tohle se postbolševickým trollům typu Štětina a Vondra líbit rozhodně nebude a budou zde kvičet jak podsvinčata.

  OdpovědětSmazat
 4. HADŽI PUTIN SROVNÁ OBAMOVY TERORISTY A TI NEPŘIJDOU

  do ČR kvůli tomu,že jim splní jejich přání- stát se nebožtíky.Najdou v nebi svých třicet panen a jen to dá fušku.Posílá pac, pusu a zdravi nyní v EU běžným pozdravem SALÁM ALEJKUM,který zavede naše polit.třida místo DOBRÝ DEN o kterém se dnes dá s úspěchem pochybovat

  OdpovědětSmazat
 5. No já jsem z Putina opravdu v pasti :D:D:D:D

  Jak ho nemá člověk uznávat, když jediné co od něj lze již 15 let slyšet jsou samé rozumné věci :D

  Já, opakuji, bývylý RUSOFOB a ANTIPUTINOVEC, téměř psychoidní zesměšňovatel a nemylosrdný kritik všeho Ruského, mu prostě musím zobat z ruky, protože on má Pan Prezident Putin, prostě pravdu.

  A měl ji i v době minulé, když jsem jako typický, protiruskou propagandou zmanipulovaná OVČAN, protestoval proti jeho akcím např. v Čečně!!!

  Kdo jěště neviděl, najděte si jeho starší projevy na youtube.

  Žádné výhružky, žádné povyšování se, žádná arogance, jen nabídky spolupráce a žádosti o férové podmínky spolupráce.

  Prostě, borec.

  Slunce v duši;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem poznal za svůj život několik profesionálních podvodníků kteří se vyznačovali právě tím, že byli dobře oblečení, příjemní, samý úsměv, samá nabídka ke "spolupráci", žádné výhružky a arogance. To je totiž podmínka k ošálení oběti a k úspěchu podvodníka.
   Ty prosimtě hlavně nikomu neotevírej dveře a nic nepodepisuj, nebo při tvojí blbosti ti za chvíli bude zvonit u dveří exekutor.
   A co panové Castro, Maduro, KimČong, Lukašenko....Také jim zobeš z ruky?
   Ty už jsi z těch kotrmelců úplně zblbl, tělocvikáři :-D Podobně jako tvůj kolega Ivo Stejskal :-D

   Smazat
  2. Anonymní15. října 2015 13:43

   Já jsem poznal za svůj život mnoho debilů, ale nejhorší jsou ti typu Štětina. Tedy bývalí STBáci, kteří po převratu obrátili o 180 stupňů a místo bolševického hýkání, začali své neobolševické hýkání, tedy šířit nenávist vůči všemu, co západní propaganda označí za "špatné". No vždyť se podívejte na Štětinu, jaký je to idiot a přitom každý ví, že za minulého režimu udával své spoluobčany. To samozřejmě dělal rád za minulého režimu i tento překabátěný bolševik, dělal by to rád i dál, ale naštěstí se těmto neotrockistům zatím nedaří, neboť jejich řídící centrum ve Washingtonu se naštěstí skládá z úpně stejných retardů, jako je tento místní neobolševik.

   Smazat
  3. 13:43 - Che... To se nezmůžeš na nic jiného, než na osobní útok na člověka, který je ještě sám schopen přemýšlet a požívat svůj mozek při ověřování informací? Jsi ubohý :-D To co se v této chvíli děje na mezinárodní scéně, kdy se konečně jasně ukazuje kdo podporuje terorismus, napadá suverénní státy pod rouškou "humanismu, demokracie" a podobných žvástů, mohou obhajovat již jen placení trollové, naprostí fanatici nebo lidé, kteří sledují jen mainstream. Neustále budou žvanit své tlachy pořád dokola, i když je jasně patrné, co se s napadenými státy děje po té jejich tzv. osvobozovací kampani. Napadení Iráku na základě lži o zbraních hromadného ničení, Lybie v totálním rozvratu, v Egyptu dvojitá revoluce, na Ukrajině fašisti u moci, kteří veřejně prohlašují, že budou předávat osobní informace o ruských pilotech teroristům z ISIS. A to ještě opomíjím mnoho dalšího. Než byly země středního a blízkého východu doslova napadeny jen proto, že se nějakému politikovi v americe znelíbilo jejich vedení a navíc bez mandátu OSN, kdy je to jednoznačně akt agrese a válečný zločin, byly tyto země jistě ne ideální, ale STABILNÍ. Arabský svět nikdy nebude fungovat na principu demokracie, proto tam také nikde není. Navíc jeden z nejbližších spojenců američanů, Saudská Arábie, je naprostá diktatura, kde se běžně praktikuje trest smrti, persekuce všeho druhu a kde není ani potuchy o nějakých lidských právech. A ty tady budeš něco žvanit o podvodníkovi. Jistěže Putin sleduje zájmy Ruska, ale alespoň si nehraje na vlastníka zeměkoule, kdy naopak amerika rozhoduje o tom, kde a jak kdo smí a nesmí vládnout, kde a jak se budou aplikovat obchodní smlouvy a jen za podmínek, které určí amerika. Jakým právem? Jistěže právem silnějšího, právem zastrašování. Evropa ameriku následuje jen ze strachu, nic víc. Nedávno doslova u.s. prezident prohlásil, že jen a pouze amerika bude určovat, jaké budou obchodní podmínky obsažené v TTP. A to bude samozřejmě platit i pro TTIP. Spojené státy jednají jen ve prospěch nadnárodních korporací, kterých jsou otrokem a již i samotní obyčejní američané, si to začínají uvědomovat. Tak tu nežvaň a radši se zamysli, pokud toho ještě jsi schopen. Já jsem také byl v minulosti rusofob a amerikanofil, ale ta doba je již dávno pryč a vystřízlivěl jsem.

   Smazat
  4. 13:43 Castro je dnes přítel USA, tak pozor ! Maduro je na emerickém indexu jenom proto, že jim jeho předchůdce znárodnil ropu, ještě to nevydejchali. Kim Čong Un Americe hlídá největší (a jedinou mimo území USA) fabriku na výrobu papírových dolarů. No a Lukašenko je jenom taková směšná socialistická figurka, kterou proto dnes i západ miluje a která si jezdí pravidelně do kapitalistického Ruska pro groše na přežití a pro kterou mají Rusové přezdívku "baťka" (s poněkud hanlivým přídechem). Takže zkuste zapátrat a vysmolit nějaká jiná jména, chytráku ! Nějak nejdete s dobou, asi moc sledujete naše americká masmédia.

   Smazat
  5. 13:43- máte pravdu,zajímavé je to, že jsem jich převážnou většinu poznal až po 89.kdy jim padly zábrany. Žijete mezi svými produkty!

   Smazat
  6. že je Castro přítel USA je jen z jediného důvodu - USA se obávaly, že jim tam Rusové udělají vojenskou základnu a tak se raději zrušilo staleté embargo, za klid před branami to stojí. Samá ubohá přetvářka.
   Sims.

   Smazat
 6. Co tu opruzuješ hňupe 13:43 u každého článku a opakuješ tu ty své pitchoviny, jsi vůbec způsobilý? Táhni na bakalo-burešo média, Plavče.

  OdpovědětSmazat
 7. 13:43
  Pro americká zombie, se zase probudila a vylezla z hrobu. "Vrať se do hrobu, nádhero a neopruzuj tu slušné lidi".

  OdpovědětSmazat
 8. Jak je možné že takový člověk jako Štětina se stal senátorem a je dokonce Euro poslanec ? Tragické je to , že takových jako je on je v Bruselu spousta . Na tohoto kreténa pasuje na 100% přísloví , že z nejlepšího přítele bývá nejhorší nepřítel . No nic s tím nenaděláme , protože tito lidé jsou neodvolatelní a nepostižitelní za svoje jednání . Ještě že máme ty Boží mlýny . Zdá se že fungují . Paní Nulandová v USA je toho důkazem .

  OdpovědětSmazat
 9. ....a Putler tam ma nasrano.
  Palmer

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.