AA

Reklama

sobota 3. října 2015

P.C. Roberts: Putin se obrací k Washingtonu

3. 10. 2015    zdroj
Prezident Vladimir Putin: „S takovýmto stavem věcí ve světě se už nemůžeme dále smiřovat.“
Minulou středu, to je 28. září, bylo světu umožněno, aby spatřil rozdíl mezi Ruskem a Wahingtonem. Putinův postoj stál na pravdě, Obamův na planých vychloubáních a lžích.


Řečeno popravdě, v době všeobecného současného klamu provedl Putin cosi revolučního. S poukazem na násilí, destrukci a chaos, kterými Washington zaplavil Střední východ, severní Afriku a Ukrajinu, a dále též připomenutím extrémistických sil džihádu, jež vypustil z láhve, položil Washingtonu tuto otázku: „Uvědomujete si vůbec, co jste to provedli?“

Tato Putinova otázka mi připomenula otázku senátora Josepha Welshe, se kterou se obrátil na senátora Josepha McCarthyho, hlavní postavu amerického lovu na čarodějnice z poloviny minulého století. Ona Welshova otázka zněla: „Máte aspoň kousíček smyslu pro slušnost?“

Byla to otázka, kterou započal pád McCarthyovy kariéry.

Možná i Putinova otázka půjde stejným směrem a způsobí pád „americké výjimečnosti“. Kdyby k tomu skutečně došlo, zažehl by Putin revoluci, jež by osvobodila Svět z jeho současné servility a poklonkování vůči Washingtonu.

Putin zdůraznil legalitu ruské intervence v Sýrii, která se uskutečňuje na žádost syrské vlády, a dal ji do kontrastu s činy Washingtonu a Francie, které nevyžádanými a nelegálními vojenskými akcemi porušují syrskou suverenitu. Svět tak vidí, že je to Washington a jeho vazalové, kdo „znásilňuje mezinárodní normy“, a nikoliv tedy Rusko.

Washington spoléhá na svůj arzenál lží. Problém však občas nastane, když ten vyrazí na trať příliš brzy. Jak se např. stalo v roce 2001, když televizní reportér BBC oznamoval pád budovy číslo 7 Světového obchodního centra v New Yorku v době, kdy tato budova stála ještě pevně na svých základech. Anebo, jak prezident Putin poznamenal, když washingtonská služebna lží přispěchala s oznámením o prvních civilních obětech ruského leteckého útoku v Sýrii „předtím, než se naše letadla dostala vůbec do vzduchu.“

V důsledku své servility vůči Washingtonu se dnes loutkové státy Evropy ocitají pod přívalem uprchlíků, vyhnaných ze svých domovů washingtonskými válkami, ke kterým ovšem tyto státy daly svůj souhlas. Za to ovšem zaplatí svou daň. A jako první ji zaplatí evropské politické strany. Nové vládní koalice a nové strany totiž s velkou pravděpodobností zvolí samostatnější cestu, aby tak své země uchránily od následků enormních chyb a omylů, které pro ně z arogance a nestoudností Washingtonu vyplynuly.

Konec impéria je už na obzoru.

Přeložil Lubomír Man

31 komentářů :

 1. Myslím že i českým psům-lokajům a exportérům pravdy a lásky dochází totéž co psovi starého pána, že až starej pán natáhne brka, tak bude veselému skotačení a mazlení za krkem konec a přemění se v noční můru. Dost lidí už je hodně nasraných...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starý pán? Putin ještě tak starý přece není. Je mu teprve 63. Já myslím, že ještě tak 20 let navzdory ústavě jako správný diktátor v úřadě vydrží. Ale jak natáhne brka tak bude opravdu veselo.

   Smazat
  2. Kéžby osvícený pan Putin Rusům vydržel ještě 20 let. Bylo by to ke všeobecnému prospěchu (i ostatním Evropanům). Neumím si představit, že by měli v čele nějakou kreaturu typu McCaina, Bushem mladšího, Obamy, Clintona, Nulandové anebo nějakého dalšího pošuka. Držím Rusům i Evropanům palce.

   Smazat
  3. Putin není diktátor. Je něco jako DeGaulle, jeslti si ještě vzpomínáte. Ale na rozdíl od Francie má už docela dobře zformované své nástupce. Nevím, čemu říkáte veselo, ale tahle ruská politika bude pokračovat i po Putinovi. Nejde o jednotlivce, který je momentálně u moci, jde o národní cíl a styl. A oboje už tady je.

   Smazat
  4. Téměř ve všech západních a amerických médiích se probírá americkým letectvem vybombardovaná nemocnice v Afgánistánu, kde je už skoro 20 obětí, z toho 3 děti a několik desítek zraněných.
   Ještě chvíli předtím než se to stalo, poučoval Obama Putina o tom, na co a koho smí a na co a koho nesmí útočit a hrozil katastrofou, protože ruské letectvo útočí na civilisty.
   A ouha - jako by si to přivolal, právě to se přihodilo, jenže americkému letectvu.
   Západní a americké média bědují, že je to katastrofa pro americkou diplomacii, pro americkou prestiž a jak za těchto okolností můžou poučovat Rusko.
   Ale u nás toho moc není napsáno, sem tam ojedinělý článek, ale to co jede v médiích na západ od nás, jako bychom ani k tomu západu nepatřili.

   Smazat
  5. Můžete mi ty nástupce vyjmenovat? Putin a žádný diktátor (ale putin je spíše jen autoritář než vyložený diktátor) už z principu žádné nástupce mít připravené nemůže, protože by ho už během jeho vlády ohrožovali. Po úmrtí diktátora se strhává boj o moc bez servítek.

   Smazat
  6. Ten ,,starej pán´´ je Amerika vy blbci

   Smazat
  7. Zatím si pan Putin vede skvěle a americké "demokraty (spolu s republikány)" (kteří usilují o globální diktát USA) si tento "diktátor" a brilantní politický šachista doslova natírá na chléb. V USA sice jedni "demokraté střídají druhé demokraty" ale výsledkem pro svět je jenom spoušť a chaos. Proti něm pro svět zlatý "diktátor" Putin.

   Smazat
  8. Anonymní 20:40. Bombardování nemocnic jde amíkům přesně.

   Smazat
  9. ŘEKNĚTE NĚKDO PPLK.OBRTELOVI,ABY POŽADOVAL

   nejen zrušení NATO,ale náhradou za ně vznik EU Army za velení našeho prima cara PUTINA.No ni?

   Smazat
  10. Péťo ty můžeš směle konkurovat zdejšímu Pepkovi Vyskoč. Mozek máš naladěn na stejnou strunu jako génius Palmer.

   Smazat
 2. Zase PCR? Máte na skladě i někoho jiného? Vrtá mi hlavou jakto, že tohoto žvanila CIA ještě nezlikvidovala nebo nezmizela. Že by v USA byla demokracie? Nebo že by v USA tento pán nikoho nezajímal? Snad mi tenhle oříšek někdo pomůže rozlousknout.
  Zajímalo by mě jak dlouho by někdo takový kdo by neustále špinil Putina a Rusko obecně v Rusku přežil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba ho jenom vedou na černé listině kandidátů na likvidaci a prozatím se spokojí tím, že jej mediálně odstiňují z mainstreamu, takže jako "kdyby nebyl".

   Smazat
  2. 20:21

   A koho prosimvás z té "listiny" již zlikvidovali? Stonea? Moorea? Nevypadá to že by měli tihle pánové nějaké problémy nebo byli "odstíněni". Naopak, všem se náramně daří a jsou boháči.

   Jinak taková poznámka. PCR znamená "Policie České republiky". Náhoda? Nevěřím na náhody :-D

   Smazat
  3. PCR neznamená Policie České republiky - to je PČR. Znáš písmenko Č, americký truhlíku??

   Smazat
  4. Já ho znám, ale přece si PCR nebude v USA dávat nad C háček. To už by bylo moc nápadné.

   Smazat
  5. Bože, vy máte chorobnou potřebu psát, ale humoru v tom není ani za mák. proč to děláte?

   Smazat
  6. 20:37
   A jak jste přišel na to, že v tom má být nějaký humor? Já píši naprosto vážně.
   Podle mého když PCR CIA nezlikvidovala, tak musí být sám agentem CIA který dělá kouřovou clonu. Divím se že na tuto zřejmou věc ještě nikdo nepřišel a všichni mu ty jeho kraviny naivně žerou.

   Smazat
  7. Za "normálních" okolností (18??-2010) by byl Paul C. Roberts už 3 roky mrtvý.

   Smazat
  8. Možná kdyby jej zlikvidovali, byl by to pro veřejnost ůčervený hadr" který by jasně ukázal veřejnosti podstatu demokracie v USA. Momentálně si to asi nemohou dovolit i když je pro ně "osinou v patě". Jeho likvidaci by mediálně neodstínili ani neustáli. Dokud si hraji na kvazidemokracii (lid USA stejně nevládne a patrně nikdy ani nevládl - vždycky tam vládli oligarchové) nemohou ho zlikvidovat. Až si přestanou s divadlem pak pojedou jako včichni fašisté podle Ordnungu a budou odškrtávat jména z listiny.

   Smazat
  9. 20:55

   No když mohla CIA nechat bez povšimnutí zmizet 64 lidí z letu 77 který (ne)narazil do Pentagonu, tak by jeden PCR nebyl žádný problém.
   Jak říkám, je to agent.

   Smazat
 3. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemuzeme-jim-tu-zapadni-propagandu-porad-zrat-Svihlikova-Kotrba-ci-rozzlobeny-Ficuv-muz-u-jednoho-stolu-A-bylo-dusno-401925

  OdpovědětSmazat
 4. P.C.Roberts byl nebo dokonce stále je zednář a je v tom svinstvu namočenej taky. Trochu mi přijde jako zednář Havel,ten byl komunisty pěstovaná loutka která měla transformovat systém po demontáži komunismu. P.C.Roberts je Amerikou pěstovaný na systém po demontáži USA.

  OdpovědětSmazat
 5. 20,55 můžete doložit své tvrzení, že je PCR agentem hodnověrnými fakty? Anebo jde pouze o vaše smyšlenky a tvrzení vycucaná z vaší vlastní "paty"?

  OdpovědětSmazat

 6. Ruská strana navrhla Američanům, aby z území Sýrie vystěhovali všichni svoje svoje experty, působící tam a taktéž jejích “cenné spolupracovníky”, které jsou dotovány z peněz daňových poplatníků USA.
  Dnes bylo oznámeno, že americká strana informovala Ministerstvo obrany RF o tom, že v akčním pásmu ruského letectva „není nikdo kromě teroristů”.

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/teroriste-is-v-syrii-prchaji-po-prvnich-leteckych-utocich-ruska/

  Dnes se vzdušný prostor Sýrie pokusili narušit 4 izraelští piloti na F-15, asi také měli starost o svoje “cenné kádry”. Ale poté, co je přivítalo šest SU-30, které důrazně doporučily opustit území, rychle poslechli. Nicméně z velitelství Izraelu přišel dotaz, proč je tak nevybíravým způsobem vypoklonkovali. Na dotaz protistrany – co na cizím území pohledávali, Izraelu došla fantazie a nechal to bez odpovědi.

  700 bojovníků a pohřešovaných syrských občanů se vzdali i s výzbroji kompetentním orgánům v provincií Deraa na jihu Sýrie, sděluje národní agentura SANA.

  OdpovědětSmazat
 7. 21:19 Že je P.C.R. agent ti nikdo nedoloží, ale jeho úloha je v podstatě žvanit o USA-zločinech tak aby protivníky paralyzoval. On přijme návštěvu do protirežimního rádia a tam ti naprosto upřímně řekne že tvoje země je loutkový stát USA. Co chceš potom objevovat? Že je tvoje země kolonie USA? Ne,sklopíš ocas. On je součástí psychologické války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doložit tvrzení nedokážeš a kecáš, že "jeho úloha je v podstatě žvanit o USA-zločinech tak aby protivníky paralyzoval." Kdo mu tu úlohu uložil, mohl bys uvést nějaké důkazy? Anebo i v tomto pouze žvaníš? Proč by mluvení o amerických zločinech mělo protvníky paralyzovat? Paralyzovat by naopak mělo zastírání těch do nebe volajících zločinů, které provádí mainstream.

   Smazat
  2. Slyšel jsem s ním rozhovor na slobodny vysielač .sk a to co tam říkal bylo jako kdyby přivezl z Usameriky povoz hnoje a tam to vysypal. Řekne o Usamerice jakékoliv svinstvo. Vypadá to že jim už je úplně jedno co říká mainstream i protirežimní , nakonec sponzorování dvou stran je zedářská strategie a fungují tak od svého vzniku.

   Smazat
  3. 21,49 PCR kritizuje obě strany, které sponzorují "zednáři". Kritizuje dokonce vládu v USA jako vládu oligarchů, která zbavila USA demokracie (vlády lidu). Máš ještě něco na skladě?

   Smazat
  4. 22 00 P.C.R. taky říká že USA už nemají žádné zpravodajství ale propagangu a novináři už tam neexistují , ti slušní odešli a ti křiví se přeměnili na presstituty. Ptal se slovenského moderátora jestli to slovo "presstitut" zná. On mu odpověděl, že ano, že u nás (bylo to na Slovensku) "novinářům" taky tak říkají.

   Smazat
 8. USA VRAZI A DIKTÁTOŘI SVĚTA potřebují pořádnou nakladačku a vypadá to , že si o ní říkají. Imperialisti krvavý !!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.