Reklama

středa 14. října 2015

P.C. Roberts: Zpráva o pádu letu MH-17


14. 10. 2015      zdroj
Když jsem četl, že vypracování zprávy o sestřelení malasijského letadla nad Ukrajinou bylo svěřeno Holaďanům, věděl jsem, že nebude žádné vyšetřování a nebude též žádný ohled na fakta. A také nebyl a není. Nebylo v mém plánu se této zprávy dotýkat, protože washingtonská propaganda svým úmyslem vrhnout vinu na Rusko přinejmenším v západním světě už mezitím uspěla. Nicméně současný falešný výklad této zprávy v západních médiích, jako např. v americkée National Public Radio (NPR), bije do očí takovým způsobem, že z něj činí spíš zkazku než zprávu.

Uvedu příklad: Právě jsem ve zprávách rádia NPR vyslechl jeho moskevského korespondenta Coreyho Flintoffa, prohlašujícího, že raketu, jíž bylo letadlo sestřeleno, nemohli odpálili ukrajinští separatisté, protože ti na to neměli dostatek potřebných technických znalostí. Proto musela být odpálena Rusy.

V holandské zprávě ovšem není nic, co by takový závěr aspoň naznačovalo. Takže Flintoff je buď nekompetentní, nebo lže, anebo prostě vyjadřuje svůj názor – a nikoliv tedy závěr zprávy.

Jediný závěr, ke kterému totiž zpráva dospěla, je to, co jsme už všichni věděli. Že totiž byla-li to skutečně raketa BUK, jež letadlo z oblohy snesla, šlo o raketu vyrobenou Rusy. Holandská zpráva však neříká, kdo ji odpálil. Ve skutečnosti zpráva Rusko nižádným způsobem neobviňuje, obviňuje však Ukrajinu za to, že neuzavřela vzdušný prostor nad územím, na němž se válčilo. A právníci už též ve své reakci na zprávu prohlásili, že rodiny obětí budou pravděpodobně Ukrajinu za tuto nedbalost žalovat.

Samozřejmě, nic z toho se ve Flintoffově rozhlasovém podání z Moskvy neobjevilo.

Vybral a přeložil Lubomír Man

15 komentářů :

 1. Závěrečná zpráva vyšetřování z holandského hangáru jen kopíruje to co se prohlašovalo už hodinu po pádu letadla....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovoluji si malinko upřesnit. Již hodinu před pádem ...

   Smazat
  2. Ano už hodinu před pádem letadla bylo jasné co se bude o pádu říkat. A také rychle uklidnit záznamy o letu z řídícího střediska. A pak že je vyšetřování objektivní...

   Smazat
  3. Provedla UA armáda na příkaz CIA, které má obsazené jejich MV a má na povel UA tajnou službu. Proč by to Rusové dělali ? Aby obrátili proti sobě světové veřejné mínění ? To by museli být úplní idioti, což rozhodně nejsou !A to samé povstalci. Ten, kdo střílel, věděl, že střílí na civilní letadlo ! Byla to naplánovaná akce proti Rusům !!!

   Smazat
 2. Nečetl jsem článek ale z Čt 24 přesne vvím že ho sestřelila raketa buk na přími rozkas prezitenta putleristánu Putlera,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 3. Nečetl jsem článek ale z Čt 24 přesne vvím že ho sestřelila raketa buk na přími rozkas prezitenta putleristánu Putlera,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prima Maďar, ahoj!

   Smazat
  2. A Putler osobně naváděl raketu a pak jedl malé děti k večeři. Falmer Polski

   Smazat
  3. Proč to opakuješ 2x pšone, máš parkinzna nebo alkotřes? Že jsi blb, tu víme dávno. Pro mě bylo hned od začátku podivné, že jsou Ukradinci v té trapné komisi kde výstupy cenzurují a Malaisie ne, to stačí.

   Smazat
 4. Rusko takovou raketu nemohlo nikdy vyrobit, neboť neexistovalo, vyrobila ji rodná zem Porošenka, tedy CCCP.

  Nazývejme věci pravým jménem.

  OdpovědětSmazat
 5. https://youtu.be/YgNWAXWgq2k

  OdpovědětSmazat
 6. MH-17 ? Taková drobná legrácka.
  Drobný pokus podnítit potyčku Ukrajiny s Ruskem, nejlépe s podporou NATO. S tím, že na vyšetřování už nezbyde čas. Čas zbyl, no tak se vyšetřuje, vyšetřuje. Aspoň se při tom politici a novináři procvičí v loajalitě a lhaní. To se velice daří, a navíc, publikum se má čím zabavit.

  Mezitím se rozjela další akce.
  Neporovnatelně většího rozsahu a dopadu. Imigrace asi 56 milionů muslimů. Neobyčejně úspěšně. To už vůbec není legrácka.
  http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461

  http://www.express.co.uk/news/uk/65628/Secret-plot-to-let-50million-African-workers-into-EU

  http://leva-net.webnode.cz/products/migracni-krize-evropy-je-plne-rizena/

  http://gloria.tv/media/ddwP12D1NdP

  Dalších odkazů je na internetu nespočítaně.
  Tak si myslím, že bychom měli nechat Holanďany v klidu ještě pár let vyšetřovat, a starat se o to, na co nejspíš v krátké době všichni v Evropě šeredně a nevratně doplatíme.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 7. Pořád se divím, jak jsme mohii mezi tento spolek lhářů jako jsou Američané, Holand´ané, Francouzi a Němci vůbec vstoupit, (já pro EU nehlasoval, a přitom se zůčastńuji každé demonstrace proti EU, Kde jsou ti, co pro EU hlasovali?

  OdpovědětSmazat
 8. nějak se přestalo uvádět, že členem čtyřčlenné vyšetřovací komise (do které nepřibrali ani Malajsii) byla od začátku Ukrajina :))))

  OdpovědětSmazat
 9. Ať žije demokracie v americko-anglo-západoevropském styku a brzy nezůstane kámen na kameni. Takže raději, ať taková "demokracie" co nejdřív propadne do propadliště dějin.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.