Reklama

pondělí 26. října 2015

Pentagon dodal do Estonska těžkou bojovou techniku

26. 10. 2015     zdroj
Tallin se vyzbrojuje pod záminkou "hrozby" z Východu. USA dodaly Estonsku první dávku těžké bojové techniky, píšou noviny Valgamaalane. Nyní to jsou čtyři tanky M1A2 Abrams a deset obrněných transportérů Bradley. Tallin očekává také průzkumné tanky a zabezpečovací techniku.

Již dříve byla v Estonsku rozmístěna americká letadla schopná nést jaderné zbraně - jednomístné bojové letouny A-10. Koncem září učinil Pentagon oficiální prohlášení, ve kterém oznámil, že eskadra dorazila na leteckou základnu v Amari ke společným cvičením s ozbrojenými silami členských států NATO, informuje agentura RIA Novosti".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. No jo no, do huby pořádně nemaj co dát a na tančíky maj. Šak se jim na to EU složí. Proč to dát občanpm, když to lze dát zbrojařům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No kdybys tam nezmínil EU tak by si jeden myslel, že píšeš o Rusku.

   Smazat
 2. Amici zjistili, že ta technika, co mají ve skladech, je k ničemu. Tak tím "šrotem" vyzbrojují některé evropské státy, které se cítí ohroženy. Ty 4 tanky a 10 transportérů je fakt v případě jejich napadení Ruskem, určitě ochrání. Ale kšeft je kšeft a zbrojaři si mnou ruce. Všechno je jako přes kopírák. Mají na to příručku, nic jiného nevymyslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Estonci ty zbraně ale nekupují, ty idiote. Příště zkus vymyslet něco lepšího.
   http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/do-estonska-dorazilo-40-kusu-tezkych-zbrani-pro-rotu-armady/r~2c8378f27b5a11e5b3730025900fea04/

   Smazat
  2. Anonyme 22:51, ty zbraně musí zbrojařům zaplatit fašistická vláda USA, takže za idiota budeš nejspíše ty sám !!

   Smazat
  3. 22:51-stačí,že ti debiové dodají bioroboty.... A toho "aktuálně.cz" se drž,to je opravdová studnice moudrosti...a křišťálově čistá...

   Smazat
  4. 22:56

   šulinku, tvůj předřečník ale píše, že USA mají ve skladech šrot kterého se chtějí zbavit. Tak se vy dva blbečci domluvte.

   23:00
   Vyvrať to co se píše v tom odkazu nebo zavři hubu, ubožáčku.

   Smazat
  5. Co je na tom k nepochopení, zbavit se šrotu, slušně na tom vydělat a ještě se tvářit jako spasitel. Jenže komu není zhůry dáno v apatice nekoupí.

   Smazat
  6. Najivko 22:56, myslíš, že je Estoncům dodávají zdarma? Ty si ten šrot nechají pěkně zaplatit a země, která nemá nic, se jen řádně zadluží. To je samé jak u nás, 7,62 jsme rozdali umírněné opozici a nakoupili se draze za prasete Vondry nové standardy 5,56 od pindosů, přitom naše firma jim je nabízela podstatně levněji.Těm desítkám kusů techniky se rusáci jen vysmějí, to je fakt arzenál.

   Smazat
 3. Rovnou to mohli dát Romům do sběru. Sběr nepotřebného železa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ctěl bych tě vidět kdyby ten šrot jel proti tvému paneláku, ty hrdino :-D
   A proč tedy Rusáci furt tak vřískaj že jsou obkličováni když je to jen šrot?

   Smazat
  2. Dost dobře to hoří i po zásahu starými ruskými RPG. Dost videí na internetu.

   Vy by jste útočil panelákem na Tank ? Já nemám panelák.
   Ovšem, dle příručky poddůstojníka ČSLA, hádejte jaká je norma spotřeby zápalných lahví na tento tank ?

   Smazat
  3. 10 bredlyů + 4 tančíky by stačila zlikvidovat protitanková četa Ing. Urbana pár výstřely.

   Nacvičovali to u Hodonína. Přesněji 14 výstřely.

   Smazat
  4. Tak až tady bude opet projíždět US kolona, a tím nemyslím Bradley, tak na ní zaútoč těmi zápalnými lahvemi, ty hrdino :-D A nezapomeň se pochlubit svým úspěchem na youtube.

   Smazat
  5. Bože..., děti..., jděte si raději hrát ven na písek...

   Smazat
 4. navzájem si tady nadáváte, urážíte se..Ale že nám tady umísťují zbraně kousek za rohem, to je vám zřejmě jedno. Probuďte se, vždyť za chvíli nám půjde o život všem. Koukněte na mapu, jsme uprostřed možné a nepředstavitelné války. A moc prosím, vzpamatujme se a zkusme trochu držet všichni spolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že někteří dacani zamrzli ještě před pubertou a už se nikdy neproberou.

   Smazat
  2. O život jde od doby stěhování národů, kdy padaly a padají říše. Ale jeden by nikdy neřekl ani v nejhlubším komatu, že pád sovětské Evropské říše způsobí jediným breptem jedna hloupá doktorka a německá židovka zvaná "Mutti",před kterou se kromě Maďarů, (nyní doufám i Poláků), Seehofera a Drážďananů všichni klepu jako ratlíci v zimě a ve sněhu.

   Smazat
 5. Byznys je byznys. Proč by USA neprodávaly, když se najdou potomci co ten jejich šrot draze koupí? Vždyť celá ta jejich východoevropská politika ostrakizování Ruska a vyhánění povinnosti % vojenských nákupů v NATO pod hrozbou Ruska má za cíl přihrávat byznys vojensko-průmyslovému komplexu novodobého zaoceánského válečníka (Hitlera) budujícího čtvrtou STOLETOU (podle konceptu PNAC) říši.

  OdpovědětSmazat
 6. to je humbuku kvůli čtyřem tankům a deseti ótéčkám...

  OdpovědětSmazat
 7. Nojo již nějakou dobu překonány americký šrot, který je proti Rusku k hovnu ale na masakrovani zaostalich pidistatecku a civilistů to stačí.

  OdpovědětSmazat
 8. Nojo již nějakou dobu překonány americký šrot, který je proti Rusku k hovnu ale na masakrovani zaostalich pidistatecku a civilistů to stačí.

  OdpovědětSmazat
 9. Ten je dobrý akorát tak na rozháneni demonstraci v naší demokracii,proti neobrobenych a utiskovanym občanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obrábíme, obrábíme jen se z nás kouří, ale nestíháme. Vaše ČT.

   Smazat
 10. Mně by zase zajímalo, jestli jim naši jediní američtí přátelé dodali tanky Abrams v normálním vystrojení nebo s tím odolným uranovým plátováním. Ty obyčejně ocelově vybavené přece prostřelil časký malokaliberní vynález...chudáci estonští tankisté rozmazaní po vnitřku věže po zásahu ruským RPGéčkem...

  OdpovědětSmazat
 11. Amíci finišují v umisťováním vojenské techniky do těsné blízkosti Ruska . Zřejmě proto , aby naplnili předpověď Bulharky Vangy . To znamená konec Evropy v roce 2016 !

  OdpovědětSmazat
 12. Čtyři zastaralé tanky a pár rezavých OTéček, no to se Rusové podělají strachy. Kdyby šlo o čtyři divize tanků, to už by něco znamenalo. Ale na to zase USA nemají prachy. Ti Estonci jsou fakt, v té své nenávisti, vypatlaní. Ještě nepochopili, že proti Rusku je nic, ani NATO, ani USA, neochrání. Mají kliku, protože Rusko o ně nestojí. Proč by živili takovou bandu žebráků.

  OdpovědětSmazat
 13. Doktor tady nejde o ty tanky,mimochodem zničitelné starými RPG(které stojí pár tisíc), ale o to nasrat Rusy a vyvolat psychozu u Estonců....Také je potřeba odpoutat pozornost od vnitropolitických problémů.Podívejte se kolik Estonců je v ekonomické emigraci.....Chybí jim mladí....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.