Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Pentagon se přece jen přiznal: Ashton Carter učinil dvě prohlášení


Nella Ivanova
29. 10. 2015   zdroj
Na přímou otázku, zda Rusko bombardovalo opozici, kterou připravily USA, musel Ashton Carter v Senátu odpovědět - ne. Pentagon zastoupený ministrem obrany prohlásil, že Rusko nebombardovalo americkou vládou podporovanou umírněnou opozici.


Ale to neznamená, že nezasadilo údery jiné opozici, řekl Carter. Je příznačné, že otázku Carterovi položil nesmiřitelný nepřítel Ruska senátor McCain.

Kromě toho šéf Pentagonu prohlásil, že Irák odmítá spolupracovat s Ruskem v boji proti IS (teroristická organizace v RF zakázaná). Podle Cartera obdržel Pentagon ujištění od premiéra Iráku. Ministr obrany zdůraznil, že pro Bagdád zůstávají USA vhodnějším spojencem, než RF.

Dříve média uvedla způsob, jakým USA "přesvědčily" Irák, aby odmítl pomoc ruských VKS. Bagdád dostal ultimátum: pokud Irák přijme pomoc Ruska, Washington ruší všechny vojenské vazby, další spolupráce nebude.
Joseph Dunford (náčelník sjednoceného výboru štábů USA) prohlásil, že byl schopen přesvědčit partnery z Iráku. Ale 22. října irácký parlament oznámil, že takový slib Washingtonu nedal.
 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1 komentář :

  1. Doktor Mám takový pocit, že se v těch svých opozicích nevyznají ani sami Američani.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.