Reklama

úterý 6. října 2015

Pentagon: Spojené státy budou v Sýrii čelit Rusku! Syrský vzdušný prostor je nyní pod kontrolou a ostrahou ruské protivzdušné obrany.

 6.10. 2015  První zprávy
 Šéf Pentagon slíbil, že budou přijaty kroky potřebné k tomu, aby se mohlo čelit Moskvě během její vzdušné operace v Sýrii.Ashton Carter, šéf Pentagonu, oznámil plány Spojených států a jejích spojenců k přijetí nezbytných opatření, aby čelili Rusku v souvislosti s jejími vojenskými operacemi v Sýrii. Zároveň ale sdělil, že je Amerika je připravena spolupracovat s Moskvou, uvedla ntv.ru s odkazem na agenturu Bloomberg.

Ashton Carter, americký ministr obrany prohlásil: „Spojené státy a jejich spojenci podniknou kroky na obranu proti Rusku. Její akce vedla k eskalaci války v Sýrii. Vyzýváme Moskvu, aby operovala bezpečně. Jsme otevřeni k další spolupráci."

Zdá se, že se lépe nedá politická schizofrenie ani vyjádřit. Zdá se, že otázka s kým kdo a proti komu bojuje v Sýrii, je velice relativní. Dosud se zdálo, že šlo k společný boj proti teroristickému džihádismu v podobě Islámského státu. Navíc slova amerického ministra obrany evokují obavy některých analytiků z možného střetu obou velmocí na území třetího státu a jeho možné eskalace do globální války.
Dříve ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že všechny akce ruského letectva v Sýrii jsou dostaatečně veřejné. Ministr zahraničních věcí uvedl, že neslyšel o plánech USA o protiakcích proti operacím ruského letectva v Sýrii.Rusko vlastně nad Sýrií už bezletovou zónu vyhlásilo

Každý den po mnoho let pronikají izraelská letadla nad vzdušný prostor Libanonu a Sýrie. Nyní se ale s přítomností ruských letadel situace v regionu změnila.

V noci z 1. na 2. října se čtyři izraelské letouny F-15 přiblížily ze Středomoří k syrskému pobřeží směrem na Latakii. Cestou do Sýrie letěly nejdříve směrem na Kypr a potom nad Sýrii. Ruský radar umístěný na základně v Sýrii zaregistroval jejich let a šest ruských letadel Suchoj SU-30 bylo posláno do vzduchu proti izraelským letadlům. Vzhledem k tomu, že Izraelci nikdy nebyli vážně ohroženi při jejich letech nad území Sýrie, byli překvapeni ruskými letadly připravených k boji. Izraelské stroje se okamžitě obrátily k jihu a přes Libanon prchaly vysokou rychlostí zpět do Izraele. Libanonská armáda později potvrdila, že ve 23:23 místního času přeletěly libanonský vzdušný prostor čtyři letadla.

Ruské SU-30 je super-obratný ruský víceúčelový letoun, schopný plnohodnotný stíhací bombardér. Proto tento stroj může provádět velmi neobvyklé manévry a starý F-15 by v souboji vůbec neuspěl. Tato skutečnost pravděpodobně postrašila izraelské piloty, kteří rychle zmizeli.
Satelitní snímky ukazují, že v Sýrii jsou umístěny ruské SU-30 SM, tato verze SU-30 je klasifikována jako stíhací bombardér 4. generace a je nejmodernější verzí tohoto typu.

Izraelská vláda druhý den protestovala v Moskvě proti incidentu, ale ruští úředníci požadovali vysvětlení co měla hledat v syrském vzdušném prostoru izraelská vojenská letadla? Možná, že Izraelci chtěli otestovat připravenost Rusů nebo chtěli bombardovat jako nedávno pozice syrské armády nebo Hizballáhu.

Dne 25. dubna izraelská letadla bombardovala syrskou raketovou brigádu v horách Qalamoun poblíž libanonsko-syrské hranice. Dne 29. července, vojenská základna PLFP u syrsko-libanonské hranice byla napadena ze vzduchu. Dne 22. srpna, Izraelci zaútočili na vozidlo s členy syrské armády na syrské straně Golanských výšin, poté co bombardovali den předtím cíle v Sýrii.

To je jen několik příkladů, které dokazují jak si izraelský režim představuje svobodné létání nad syrským územím s možností útočit na vše na co chce. Tyto útoky slouží jako pomoc pro radikální islámské teroristy, kteří bojují proti syrské armádě. Jinými slovy, Izrael může pomoci ISIS, stejně jako Američany vedená "protiteroristická koalice".

To co se tady stalo potvrzuje, že syrský vzdušný prostor je nyní pod kontrolou a ostrahou ruské protivzdušné obrany. Nikdo z okolních území nemůže proniknout beztrestně nad Sýrii. To je důvod, proč Rusové varovali Američany než začalo ruské bombardování, aby zůstali mimo vzdušný prostor. V zásadě tak Rusko nyní vyhlásilo bezletovou zónu nad Sýrií.
První zprávy, Jiří Kouda

10 komentářů :

 1. Bezletová zona není vyhlášena, jen tam Rusi pro zásobování Asadových protivníků nikoho nechtějí, aby se nikdo nepletl kdo je tam nyní pánem situace, během týdne zablokují i námořní cesty, to se pak Ameriko po**re

  OdpovědětSmazat
 2. Když Putin zahájil akci v Sýrii, určitě předpokládal, jak se bude USA koalice chovat. Určitě si připravil patřičná opatření. Na příklad ruská uspávací technika na letadla a lodě je už známa. USA stateční piloti zdrhnou před ruskými stejně jako izraelci.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten US pokrytec, Ashton Carter, nám vlastně řekl, že USA tam jsou jen proto, aby svrhli Assadův režim a v Sýrii instalovali svou loutkovou vládu.
  Pak již - samosebou - nebude, proč by tam dál bojovali. Zavládne tam ten dobře známý a pro USA kýžený věčný chaos, který ten region spolehlivě zdevastuje. USA tam přece ani náhodou nepotřebují prosperující, svrchované a nezávislé státy! Jen vazaly ...
  A pokud v tom Rusko překáží, musí být vytěsněno. Čelením! I tak se tomu dá v USA říkat.
  Jenže, Rusko není Lýbie. A ví to i tento Carter. A tak aspoň piští a shání podporu u svých poskoků, kolik si jich jen po světě ti US hunové nadělali.

  OdpovědětSmazat
 4. Dámy a pánové diskutující, omlouvám se, ale bylo by možné od někoho a to kdykoliv, reprodukovat jakoukoliv mapu Syrie, rspktv. Blízkého východu. A nebo dát typ na to jak takovou názornou mapu získat. Zkouším si rozkliknout i tu malou, barevnou ,pitomou mapku v záhlaví tohoto článku, ale není to možné zvětšit. Ono je skutečně inspirující občas si otevřít mapu a osvětlit si situace popisované jak v článcích, tak i v disk. příspěvcích. Už jsem to tady někde psal a na jedinou odpověď jsem reagoval, ale mapa Googlu s vyznačenými cíly zásahů letadel RF kterou mě doporučili se mě zcela nezobrazuje, tak nevím. Děkuji a krásný den přeju. E.

  OdpovědětSmazat
 5. Mapy a čerstvé rozbory situace jsou tady - www.aktualnikonflikty.eu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji A 13:08. Už jsem si to otevřel. Snad se v tom vyznám. Ještě jednou dík za ochotu. E.

   Smazat
 6. O pár dnů předešli Rusové Američany s vyhlášením "bezletové zóny" nad Sýrií. V případě vyhlášení bezletové zóny Američany (Brity či Francouzy) by Sýrie šla cestou "demokratické revoluce" v Libyi.

  OdpovědětSmazat
 7. Pejzatí, jakmile nejsou úplně v bezpečí, tak peláší, až se jim za kaftanama práší - jako v Libanonu 2006, stačilo pár Igel na Merkavy a to byl úprk, dodnes se v Israelu hádají, kdo za ten debakl může - holt pejzatí jsou hrdinové akorát když řádí v buldozerech a tancích po Gaze, nebo když z bezpečí bombardují své oběti. CHUCPE...

  OdpovědětSmazat
 8. Co jsme to za národ, že dovolujeme svým "spojencům" ničit neustále země východu. Dle mého jsou důvody nonstop brutality jasně nacistické, jelikož v mnohém podporují genocidu domorodého obyvatelstva s jasnými cíli ohledně jejich surovin a území. Přeji USA i státům NATO, aby z vesmíru přišla rovněž moc, která by je osobně pokládala za indiány a nakládali s nimi přesně tak, jak to zažívali všechny rasy na světě, které se nechtěli podvolit.

  OdpovědětSmazat
 9. Rusko bezletovou zónu nepotřebovalo vyhlašovat. Prostě si zajistilo, aby kromě jejich letectva, eventuelně jejich spojenců, se nad celou Sýrií nikdo v době jejich akcí nepletl.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.