Reklama

pátek 30. října 2015

Peskov vyloučil pomoc Evropě s uprchlíky výměnou za zrušení sankcí


30. 10. 2015     zdroj
Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov prohlásil, že Rusko nejedná o zrušení západních sankcí výměnou za řešení problému uprchlíků, který vznikl v souvislosti se situací v Sýrii.


"Barter je naprosto nevhodný. Tento přístup je samozřejmě absolutně vyloučen," řekl Peskov ve čtvrtek novinářům.

"Rusko, vycházejíce ze svých vlastních zájmů, pomáhá syrské vládě v jejím boji proti terorismu a extremismu. Avšak při plnění tohoto úkolu Rusko zároveň pomáhá Evropanům řešit problém uprchlíků u pramene, neboť vznikl kvůli chaosu, který vyvolala moc teroristů a extrémistů v Sýrii, Iráku a dalších sousedních zemí," řekl Peskov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

31 komentářů :

 1. Zajisté počítá mezi teroristy také ty z USA. Má pravdu předsedo, nemůžeme se Rusku divit, po tom co mu provedla slizká Evropa ohledně sankcí? Jen si to Evropo pěkně vyžer až do dna, za tvoje vlezořiťství do USA pr...e !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ono ukrást Krym způsobem, jakým to udělala RF, taky není úplně košér, co si budeme povídat.

   Smazat
  2. 11:53 Obsadit Krym Americkou základnou, to by bylo košer? A to už bylo hotové, už byly i firmy, které by se na přestavbě podílely. Byl to od Rusů veskrze obranný akt a ještě tím pomohli obyvatelům od Ukrajinských sraček.

   Smazat
  3. Zabrat suverénnímu sousednímu státu jeho území a obhajovat to jako obranný akt. Území, na kterém RF už svou základnu měla a ne úplně malou.
   No i když jak se dá vlastně obhájit neobhajitelné?

   Smazat
  4. Proboha, vždyť na Krymu proběhlo referendum o připojení k Rusku - co je na světě demokratičtějšího? NIC!!!!!!

   Smazat
  5. A13:24
   No jo, vidíte, to referendum, to bych skoro zapomněl. Vrchol to demokracie. Ale upřímně řečeno, mně na tom referendu nic demokratického nepřišlo. Když pominu fakt, že bylo vypsáno do týdne a konalo se pod dohledem vojáků cizí armády, tak mně na něm vadí ještě jedna věc. Víte, kdyby se jednalo o odtržení části uzemí České republiky, tak jako občan bych se chtěl takového referenda účastnit nehledě na to, v které části republiky bydlím. Představa, že se jeden příhraniční okres (a nemusí být ani příhraniční) rozhodne si vypsat referendum o připojení k sousednímu státu mi moc demokratická nepřijde. Vám ano?

   Smazat
  6. 13,24 - Píšete nesmysly. Krym byl vždy ruský, byl vždy Rusko. Co jiného než referendum to má potvrdit?!

   Smazat
  7. A 31. října 2015 13:58
   Referendum je demokratické. Nedemokratické, bylo rozdělení Československa, bez referenda. Zpět na Ukrajinu.
   Referendu na Krymu, předcházely některé události. V Kyjevě, se nedemokraticky, násilně, ustanovila banderovská vláda. Tato vláda vydala některá rozhodnutí (např. o jazyku), která diskriminovala a kriminalizovala, většinou rusky mluvící, obyvatele Krymu. Nějakou domluvu odmítala připustit, jednala fašisticky, tvrdě.
   Očekával se ozbrojený vzdor, který by se Kyjevané snažili tvrdě a krvavě zlikvidovat. Reakce obyvatel Krymu, však byla inteligentní a demokratická – vyhlásili referendum o odtržení.
   To, že byla, na smluvním základě, na Krymu ruská armáda, na výsledek referenda vliv nemělo. Nebo jste se snad doslechl, že tito vojáci, kontrolovali, jak kdo volí, nebo že někomu bránili se voleb zúčastnit? P.K.

   Smazat
  8. 13:58 Připomínám, že referendum vyhlásil krymský parlament, zvolený už v roce 2010. Vy se domníváte, že kdyby v roce 68 bylo vypsáno referendum o připojení ČSSR k SSSR, tak by pro něj "pod dohledem vojáků cizí armády" hlasovalo přes 80% občanů? Pokud ne, tak už tento hloupý argument nepoužívejte. A jakého referenda jste se zúčastnil, když se v našem "demokratickém" státu odtrhlo Slovensko? Ptal se někdo na váš názor? To vám přišlo demokratické? Připojení Krymu k Rusku proběhlo nesrovnatelně demokratičtěji. JL

   Smazat
  9. 15:13 - ne ne, to jste špatně četl. Já tam použil podmiňovací způsob. Referendum by mi přišlo demokratické v případě, že by se konalo v celé zemi. (Slovensko se netrhalo pomocí referenda, to sem nepatří)
   Myslel jsem to tak, že kdyby se například obyvatelé Šluknovského výběžku rozhodli vypsat referendum o připojení k Německu, tak mě jako Středočecha by to naštvalo a jakékoliv podobné místní referendum bych nepovažoval za nic demokratického. Pokud by ono referendum proběhlo v celém státě, pak je to v pořádku.

   Smazat
  10. A argument, že Krym byl vždycky ruský považuju za nesmysl. Ale to asi nejsem sám.

   Smazat


  11. Anonymní31. října 2015 15:54

   A argument, že Krym byl vždycky ruský považuju za nesmysl. Ale to asi nejsem sám.
   oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
   Krym by Ruský od roku 1750 (carevna Kateřina II), v roce 1757 se začala stavět sevastopolská základna Černomořského loďstva.
   Toto Vám asi ve zvláštní škole zatajili.
   K.S.

   Smazat
  12. To je přeci nesmysl. Kdo stanoví, ke kterému datu se to bude brát? Vy jste stanovil rok 1750. což je dvě a půl století dozadu. Ale před tím na Krymu žili Tataři a ty tam žili daleko dýl a dneska se jich taky nikdo neptá. Takhle se to nemůže brát.
   To je jako když si koupím auto, za deset let ho prodám, ale po měsíci si to rozmyslím, přijedu si pro něj s odtahovkou se slovy: stejně to auto bylo deset let dozadu moje...
   Ale hádat se s vámi nebudu, asi máte lepší školy než já.

   Smazat
  13. 15:52 Ignorujete příčinu referenda, kterou byl naprosto nepřátelský postoj majdanutých Ukrajinců k ruské menšině. Do prvních kroků popřevratového vedení (zákaz ruštiny jako úředního jazyka, Kosuňský pogrom, pokus o obsazení Krymského parlamentu) nikdo o odtržení Krymu nemluvil.
   16:39 Váš příměr s autem jen ilustruje váš mylný pohled. Zde se nejedná o majetek (a vaše právo občana o něm rozhodovat, v tom máte pravdu i když u nás to bylo privatizací popřeno), ale o právo menšiny rozhodovat o svém osudu. Musel byste zvažovat auto, obsazené členy vaší rodiny, které kdysi z administrativních důvodů bylo v jiné části kolony, jedoucí s vámi stejným směrem. Pokud ale tato část kolony zamíří směrem, se kterým osádka "kdysi vašeho" auta nesouhlasí a rozhodne se jet s vámi, nepochybně to budete považovat za jejich právo a v návratu jim pomůžete. Co je na tom nedemokratického? JL

   Smazat
 2. Jsou naši a E politici vůbec ochotní o problému přemýšlet konstruktivně, nebo jen mlýt ty srač_ky, které dostanou ke tlumočení na US ambasádách?? Kolik komproinformací na ně ve složkách asi mají a jak vysoké převzaté částky jsou tam uvedeny, že zájmy svých voličů mají tak hluboko v zádeli???

  Každý organismus má zabudovány sebezáchovné algoritmy, ale nic podobného jsem (až na pár výjimek) u politických elit nezaznamenal. Bojím se, že E se potápí, ale potitičtí kormidelnícii ani netuší, zda má nějaké záchranné čluny, natož aby věděli kde a jak se s nimi nakládá.

  Asi se odstěhuji na Sibiř - dokud tam nebude natřískáno.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom odstěhování jsem už taky uvažoval.Nemohu.Mám tady děti a vnoučata.

   Smazat
  2. Ferro - buď v klidu, tam bude vždycky místa dost. Jen si nezapomeň vzít teplé prádlo. Noci tam bývají chladné.

   Smazat
  3. A také nějaký repelent, proti komárům. Je jich tam dost.

   Smazat
  4. To Anonymní 31. října 2015 12:44 + 23:59

   Včera bylo moc hezky, tak jsem si byl v rybníku zaplavat - jagerhozny tedy nejsou nezbytně nutné, ale z komárů radost nemám. To jejich bzučení mne opravdu dovádí k šílenství.

   Z jiného soudku. Pod jiným článkem mi neznámý poslal odkaz na zřejmě pravé příčiny migračního tlaku. Ať chceme, nebo ne, tak si za něj můžeme sami podpisem Lisabonské smlouvy a přidružením do EU. Program na "dosídlení" E islamisty z BV a S Afriky se jmenuje Euro-Med, běží od r. 1995 a je o něm pojednáno v následujícím linku"

   http://www.antihatefree.cz/?p=322

   Mír s námi.
   Ferro

   Smazat
 3. Hezký nadpis. Až na to, že Rusko nikdo o nic nežádal, natož aby mu něco nabízel. Ale jinak dobrý :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bliži se zima,neni třeba žádat Putina,snížil jsem ceny za to,aby se moji vybombardovanci k vám do kuchyně dostali o polovinu.

   podpisy Rotschild za NWO a jeho vlečka HUSSEIN OBAMA za ejmeriku.

   Smazat
  2. pro 0:08, jak to vite ? :)

   Smazat
  3. 0:08 - TREFA!!! Dokonale informovaný všeználek Ví, že Rusko nikdo o nic nežádal, protože není důvod. Skvělá EU perfektně asimiluje přizpůsobivé imigranty, bez problémů probíhá integrace, ojedinělé požáry a nesčetné bitky s ručně vyrobenými zbraněmi z železných nohou postelí, jsou jenom folklór oživující integraci, sympatie k imigrantům a upevňující pozici hlavní hostitelky Merkelové u podobných všeználků. Nabízet Rusku zrušení sankcí, poškozujících řady podnikatelů a jejich zaměstnanců, by bylo nesmyslné. Rusko už už klekne a chystá vrátit Krym fašistické Ukrajině a občané Krymu se těší na potrestání za neposlušnou svéhlavost s níž v drtivé většině žádali o připojení k Rusku. Jako vždy, tentokrát po-půlnoční zazáření neskutečné inteligence geniálního všeználka - ale i jinak - prostě přímo velmi dobrý.

   Smazat
 4. To 23:51
  Poliitici? To nejsou ani politikáři. Jsou to jen obyčejná škodlivá éčka! Jako ve žrádle, co nám ÉčkoJurop ordinuje na talíř s "re(spe)ktem na "naše národní zvyklosti".

  OdpovědětSmazat
 5. http://leva-net.webnode.cz/news/saakasvili-pripravoval-provokaci-v-syrii-prevrat-v-gruzii/

  Doporučuji se podívat na dnešní noviny na 1.kanálu RF.
  1.Ve Vídni probíhají jednání, která mají za cíl uregulování syrské krize. Sešli se tam představitelé 19 zemí. Příštích jednání se zúčastní ještě víc členů, včetně syrské opozice. USA jsou ochotni, že Asad zůstane, za určitých podmínek u moci, Saúdská Arábie je kategoricky proti.
  Jen postřeh – Steinmeirer měl kravatu v barvách gvardějské stuhy.
  http://www.1tv.ru/news/world/295215
  2.Skandál na Ukrajině. Ukrajinský wikileaks zveřejnil záznam jednání M. Saakašvilíího s D.Kezerašvili (býv. ministr obrany Gruzie), které proběhlo v kabinetě Saakašvilího v Oděse.
  Ze záznamu vyplývá, že Saakašvili za podpory Mc Caina připravuje provokací v Sýrii. Cílem provokace je nedat USA a Rusku dohodnout se ohledně konfliktu v Sýrii. Pro tyto účely má být přes Turecko zaslána diverzní skupina, která bude mít s sebou protiletadlové střely. Mělo být sestřeleno nejdříve americké letadlo a potom ruské tak, aby strany se obvinily navzájem. Tj. americké letadlo mělo být sestřeleno ruskou střelou a naopak ruské – americkou.
  Do této provokace údajně měl být zapojen Geraščenko poradce Avakova (ministr vnitra Ukrajiny).
  http://www.1tv.ru/news/polit/295218
  3.Co je obzvlášť zajímavé, na příkaz Jacenjuka (premiér UK) Ukrajina odstoupila od Dohody s Ruskem o výměně informace o koupi-prodeji raketových komplexů “jehla” a “Střela” (což jsou zrovna ty protiletadlové střely) třetím zemím.
  http://www.1tv.ru/news/world/295217
  4-To ještě není vše. Saakašvili dokonce připravuje státní převrat i v Gruzii. Vyplynulo to ze záznamu jeho rozhovoru s majitelem tele centra “Rustavi-2″.
  Při tomto rozhovoru Saakašvili dokonce doporučoval kvůli většímu ohlasu zastřelit nějakou ženu s dítětem, stavět barikády atd. Majitel tele centra pravost záznamu potvrdil.
  http://www.1tv.ru/news/world/295210
  5.V Rusku dnes zasedala Rada bezpečnosti v čele s Putinym. Putin obzvlášť doporučil zvýšenou pozornost při zajištění strategických objektů, včetně jaderných a jiných elektráren.
  http://www.1tv.ru/news/polit/295219
  6.V Rusku byla provedena prověrka systémů řízení. Při té prověrce byly cvičně vypuštěny balistické rakety “Topol”, “Iskander”, “Brjansk”, “Podolsk” a křídlaté rakety “Kalibr” z různých koutků země.
  http://www.1tv.ru/news/social/295222
  Celý záznam zpráv – http://www.1tv.ru/


  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/saakasvili-pripravoval-provokaci-v-syrii-prevrat-v-gruzii/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Anonymní 31. října 2015 7:12

   Kolego děkuji za ozdrojované souhrnné info. Nepotěšilo, ale je dobře bít v obraze.

   Tak potěš koště. Ty kupírované oháňky mají jasné zadání a budou se snažit svět roze_srat za každou cenu. Ještě že rusáci mají dostatečně kvalitní zpravodajské služby a vůdce, který má osobní zkušenosti a je ochoten se postavit a pevně stát za a před svým národem. Přeji mu chladnou hlavu, státnický přehled a nadhled, moudré poradce a dále chci doufat, že se v E najde více Zemanů, Le Penových, Ficů, Orbánů a dalších méně zkorumpovaných osobností a potencionálních vůdců s prinmárně národním cítěním.

   Budeme je sakra potřebovat.
   Ferro

   Smazat
 6. To by asi museli být padlí na hlavu. Možná dokonce si Evropa maluje, že by jim přesunula ty 2 miliony uprchlíků a za to by mohli Rusové zase dovážet parmazán. To fakt nemá chybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Postrádám inteligentní objasnění od všeználka :-D, jak moc Rusové parmazán potřebují k životu a jak ty sankce povedou k pokornému navrácení Krymu fašistům..

   Smazat
 7. Sankce jsou proti Evropě, zadlužit, zaplavit uprchlíky, zotročit a demokraticky ovládnout. Rusové mají "sankce" u zadku.

  OdpovědětSmazat
 8. Za to co jim Rusko provedlo v Sýrii,USáci něco vymyslí,že to nebude nic příjemného,lze si domyslet.V těch různých provokací,mají USáci mnoholeté zkušenosti.Jedná se jen o to,aby jako v tom neměli prsty,ale nejde to,protože nikomu jinému na takových provokacích,to nehraje do karet.Mají těch provokací rozehráno více,jak na Ukrajině s Čínou,na BV,některé státy Evropy bych do toho zapojil také.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Provokatérů prolhaných mají dost i zde, na tomto webu.Většina je ale nebere vážně a pohrdá jimi.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.