Reklama

sobota 17. října 2015

Ponížení je úplné: Bojovníci ISIS si holí brady a prchají z obklíčení uzavíraného Rusy a Íránci

17. 10. 2015  AC24

Problém s těmi divoce posbíranými skupinami militantů, kteří projevují zálibu v extrémních násilnostech, je ten, že když nenaráží na pořádný odpor, tak si mohou urvat úspěchy alarmujícím tempem. Samozřejmě, že existuje spousta (možná věrohodných) teorií naznačujících, že něco z toho, co vidíte na videích vydaných ISIS, je jen show, a my jsme nevyvinuli hodnotící úsilí ohledně toho, do jaké míry je brutalita těchto skupin skutečná a do jaké jen hraná, ale jedna věc je jasná: bez ohledu na to, koho financujete, cvičíte anebo podporujete, jsou to stejně nakonec bojovníci na Středním východě v poli mávající ISIS vlajkou a páchající v jejím jméně ukrutnosti.
Tohle funguje dobře, pokud jde o destabilizaci křehkých států, které už sužují sektářské rozkoly v té míře, že si od bezmocného občanstva urvou ohromné rozlohy území.

Ale tím, že se budete ohánět mečem, nemůžete zastrašit moderní bojové tryskáče ani, když jste na scéně středovýchodních militantů nováčky, nemůže zastrašit veterány, co v tom jsou už třicet let tím, že pár lidičkám uříznete hlavu, kvůli čemuž, když jste ISIS, tak je pro vás kombinace Ruského letectva a pozemních vojsk Hizballáhu naprosto děsivá.

Jak už jsme dnes dokumentovali, vojska Hizballáhu a Íránu postupují na Aleppo a Moskva tuto ofenzivu podporuje z oblohy, což znamená, že ten slepenec protirežimních sil, který téměř kontroloval největší syrské město (a my říkáme „téměř“, protože ve válce není nic jistého), bude nejspíš během týdnů, pokud ne rovnou dnů, vykořeněn, což v podstatě poslouží jako obnova Assadova režimu v Sýrii.

Poté Ruský medvěd a Qasem Soleimani upřou zraky k Východu země až do té míry, že pro ISIS hra skončí.Ale pro bojovníky al-Nusra a Islamistického státu ještě zjevně není všechno ztraceno, protože pokud věříte ruským médiím (a my neříkáme, že byste měli), tak si teď sunnitští extremisté holí brady a prchají, aby si zachránili život. Zde to je od Sputniku:


Jak před tím už uvedlo ruské ministerstvo obrany, tak stovky bojovníků ISIL prchají ze Sýrie do Turecka a šíří se zprávy, že se přitom zbavují brad.

.2/ Více džihádistických brad oholených na útěku z #Aleppa, když se chtějí pro-holit do #Turecka, toto je přes @leithfadel pic.twitter.com/xOmMkhH8oY — Hala Jaber (@HalaJaber) October 12, 2015 Teď jsou to zjevně jen obrázky vousů na zemi i s žiletkami, takže to lze interpretovat jakkoliv, třeba i jako skoro definitivní důkaz o naprostém ústupu ISIS, ale zkuste se do té situace na chvilku vžít. Jste sunnitský extremista a vaši regionální a Západní patroni vás právě opustili. Jste teď obléhání Ruským letectvem. Pokud přežijte nálety, tak se brzy utkáte s nejzuřivějšími a nejzkušenějšími šíitskými milicemi na planetě, a když se vám to povede nějak přežít, tak se budete muset utkat se Silami Quds (viz „jak střelit ďábla do zad“?).

Co byste dělali?

* * *

Jsme blízko analogie tohoto perfektního videoklipu. US jsou ta modrá košile, ISIS jsou v červeném, v hvězdičkové kombinéze, no … a Rusko je ten medvěd.

USA k ISIS: „Ne, teď nemůžeš utéct, teprve jsme začali. Musíš těm lidem předvést to show, chlape“ …

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

20 komentářů :

 1. HADŽI PUTIN TU ZATÁČKU ASI VYBERE.

  těšte se ČESKÁ REPUBLIKO nebudete se muset na přikaz vámi zvolených kreatur, učit arabštinu SALÁM ALEJKUM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechval dne před večerem. Mamá Merkel již nacvičuje rétorické cvičení pro pobavení davů o tom, jak nešťastní migranti z Konga, Somálska a Afghanistánu prchaji před ruským bombardováním. No, neber to, neber je!

   Smazat
 2. Putin ty islámský hajzly vypálí i s usákama co k nim nalezou a půjdou -POZEMNÍ ÚKLID BORDELU PO USÁCÍCH ZAČÍNÁ

  OdpovědětSmazat
 3. IS(Americka tajna armada) uz si holi aj podpazusie)))))))).Uz je pomalicky koniec vsetkemu zlu krore trvalo 4 roky.Basar Asad preziden Syrie s pomocou Ruska na cele s Putinom zazenu Americkeho demona do pekla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prej i Slovenky si už začaly holit frndy. Zatím sice jen ve městech, ale tak do 20 let se tato móda jistě dostane i na slovenské vesnice.

   Smazat
  2. Kramflek slovenské boty by vaší tlamě slušel; bratři Slováci, omlouvám se za idiota.

   Smazat
  3. stejně ale neoholená je nejlepčí ať už slovenská, moravská nebo česká...

   Smazat
 4. Tohle se dalo čekat,protože většina bojovníků IS je posbírána různě po světe.
  Z Evropy,ale i USA šli jako oholení a tak se budou snažit k návratu jako oholení.Sýrští muslimové,nebo i z okolních států,ti se holit nebudou,aby zapadli mezi domácí většinu.Takže,pokud stihnou utéci,máme je tady.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 5. A strýček bombama z bíle chatrče má vrátit nobelovou cenu ha ha...

  OdpovědětSmazat
 6. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-USA-nejsou-dve-ale-jen-jedna-strana-strana-byznysu-Bush-delal-totez-co-Hitler-Promlouva-kanadsky-pravnik-ktery-soudi-svetove-padouchy-a-vyhrozovala-mu-CIA-403843

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Super článek. Stojí za to si ho přečíst a díky za upozornění A 9:27.

   Smazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=zzBZ6n-6m-w#t=151 a už je mají ve státech ty fousaté modré soudruhy...a za to může opět putin ha ha...

  OdpovědětSmazat
 8. pro agenta, co měl dneska noční službu: vlast tě (3:33) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 9. Co zase dělá ta líná redakce? Jsou snad v kostele? Chci nějaký další článek o brzkém kolapsu dolaru a USA a o drtivých víteztvích Ruska v čele s Putinem nad chapadly Ročíldovy chobotnice! Mám absťák.

  OdpovědětSmazat
 10. http://www.paratdnes.cz/2015/10/Americka-ekonomika-versus-ruska-Co-lze-dohledat-Ze-americka-bublina-splaskla.html

  OdpovědětSmazat
 11. z čím z väčšej výšky padáš, o to viac to bolí -

  OdpovědětSmazat
 12. Bojovníci se musí před vycestováním do USA oholit, protože mají většinou ve svých pasech holé brady. Ti, co se nechtěli oholit, ty odletěli s americkou luftwafe do Tripolisu.

  OdpovědětSmazat
 13. Prave pisu v nemeckom SPIEGEL; v nemeckom Thüringen,pri hadke medzi 3 azylantami z Avganistanu bol jeden z nich smrtelne zraneny nozom.Druhemu sa podarilo utiect.Ked vinik,18 rocny Avganec vysiel na ulicu napadol nahodneho okoloiduceho 22 rocneho Nemca,a tazko ho zranil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by Putin v Sýrii neuspěl tak se toto bude brzy dít v Česku běžně .Proto mu držím palce ať tam udělají pořádek .

   Smazat
 14. Akorát je nebezpečí, že ti oholení nebudou pod bývalými vousy opálení, takže buď se začnou mazat kolomazí nebo budou nosit poznávací znamení přímo na ksichtu.
  Sims.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.