Reklama

úterý 13. října 2015

Porošenko zasadil ukrajinským nacionalistům úder pod pás

13. 10. 2015     zdroj
Petrem Porošenkem kontrolovaná generální prokuratura potvrdila v pondělí večer na centrálních ukrajinských televizních kanálech informace o možné účasti členů radikální nacionalistické strany "Svoboda" ve střílení do lidí na Majdanu s cílem vyprovokovat masové nepokoje, což nakonec vedlo ke svržení Viktora Janukovyče.


"Právě na "Interu" proběhla informace, v níž tisková služba Generální prokuratury Ukrajiny objasnila účel prohlídek, provedených dnes ráno v bytech tří vysoce postavených funkcionářů VO" Svoboda ".

Právě oni v únoru 2014 bydleli v těch pokojích hotelu "Ukrajina", z jejichž oken byli podle vyšetřování stříleni "pokojní" demonstranti a pracovníci milice, kteří se snažili čelit "pokojnému" řádění," napsal ve svém blogu bývalý poslanec Nejvyšší rady Vasilij Volga.

Podle jeho názoru zveřejnila generální prokuratura šokující informace záměrně - v rámci postupného zavádění nové orientace na usmíření s Ruskem.

"Porošenko se rozhodl vypustit část pravdy k všeobecnému komentování! Proč to potřebuje? Vždyť právě díky tomuto střílení, právě díky stovkám zabitých demonstrantů a milicionářů se stal prezidentem! Co se děje?

... Je to jednoduché, přátelé. Toto je začátek velkého zvratu v povědomí veřejnosti ... šok, který musí přežít Ukrajinci, ti naši bratři a sestry, kteří jsou stále ještě pod vlivem omamného opojení Majdanu, šok z pravdy o tom, že lidi na Majdanu zabíjeli ukrajinští nacionalisté – výsledkem tohoto šoku musí být silný terapeutický účinek," soudí politik.

"Za těch patnáct minut, co jsem psal tento příspěvek, mně už telefonovali dva z těch, kteří ještě nedávno přísahali na krev, že se mnou už nikdy nebudou mluvit. A tady vidíte moc televize. Oba mě požádali o setkání, aby se mnou prodiskutovali jejich nový pohled na to, co se stalo na Majdanu v únoru 2014," tvrdí Volga.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. V době Syrské války je Porošenko světově nezajímavý. Již neví, jak by se zviditelnil. Na háku ho nemají jen ti, co ho chtějí pověsit na lucernu. A že jich pár milionů bude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale to se prece vedelo uz od zacatku !
   stejny scenar, ktery zafungoval i jinde....chvili pred tim takove strileni k yvolani nepokoju bylo v Syrii.....
   dokonce i letaky byly pouzity uplne stejne jako pri "Arabskem jaru"...jen prelozeny do azbuky...

   Smazat
 2. Ivane, to už je vážně na ústavní léčbu. Tady už ani být sám sobě psychiatrem zřejmě nepomáhá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak ti ušlo, idiote, že toto jsou informace z Ukrofašistického vedení, kde začíná čistka mezi ukrofašistickými elitami. Ale takovému dementovi to palice plná amerických exkrementů těžko může přebrat. Šlehni si zase jednu dávku nejlépe "zlatou" a máš klid.

   Smazat
  2. Chlape 23:43, na ústavní léčbu jsi zralý jedině ty, pokud neumíš číst a pochopit článek. Tvoje smůla.

   Smazat
 3. Vasil Volha. To bude nějaký ukrajinský Vasil Bilak.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsem ráda, že to je konečně venku. Toto tvrdila většina od začátku, jen politikům se to nehodilo do krámu. Jak by těm Rusům a Putinovi škodili, že? Teď mají na Putina jiný bič, bombarduje umírněné teroristy, zločinec jeden! Co na tom, že při tom zachraňuje Evropu, nikdo se ho neprosil. Ach jo!

  OdpovědětSmazat
 5. Co na to řekne to naše fašistický prase Štětinatý a lidskoprávní demokrad
  Kchárl von und zu SchlaffenDreck a taky ten blb Zavorálek,jestlipak bude chtít zaplatit naší VZP od EU,nebo Bidena regres za kurýrování těch fašistickejch kurévek...no to jsem opravdu zvědav,jak si budou ti kreténi ulhaní strkat hlavy do vlastních prdelí,jen aby o tom nemuseli odpovídat na otázky veřejnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těchto výše jmenovaných kreténů se pravda nechytá . Oklepou se a pojedou dál . Ve volbách je ovčani budou volit znovu . Takto to funguje už 25 let . Vůle na tom něco změnit je v Česku minimální a u politiků nulová .Změnit by to mohlo jen právo šaria , které by platilo jen pro politiky !

   Smazat
  2. Vlastenka


   Co říká dnes Kódl na Kosovo?
   Nic, dělá mrtvého brouka.
   Tihle ksindli mají na rukou krev statisíců lidí, ale jsou naprosto splachovací.

   Smazat
 6. Vlastenka


  Vypadá to tak, že Poroš pochopil, že je EU i USA definitivně hodily přes palubu.
  A jelikož nechce v zimě klepat kosu, bude muset narovnat vztahy s Ruskem.
  Jestli to těm Ukroušům stálo všechno za to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím Vlasteko jak to bude , ale ta nenávist k Rusku je na Západě Ukrajiny příliš velká . Nemyslím si , že by je USA hodily úplně přes palubu . Budou tuto nenávist jenom podporovat a rozdmýchávat protože jim to vyhovuje a takto zfanatizovaní Ukrové raději zmrznou než aby uznali že Putin má pravdu .

   Smazat
  2. Přikláním se k názoru, že potrestání viníků bylo součástí dohody o dodávce energií- Rusové neodpouští a nezapomínají.

   Smazat
 7. Vlastenka  Já bych si na nenávist k Rusku nevsadila ani na západě.
  Zima je krutá a mnohým už dochází, že i za zločince Janukovyče jim bylo líp.
  Teď tam mají mor a černé neštovice - a to doslova (včetně obrny), dokonce ani očkovací látky nejsou k dostání.
  Je jen otázkou času, kdy Poroše, Jaceńuka a ty další lumeny pověsí na nejbližší lucernu, stejně jako v Německu Makrelu.

  OdpovědětSmazat
 8. "Náměstek státního tajemníka pro evropské a euroasijské záležitosti Victoria Nuland byla převezena do nemocnice po mozkové mrtvici, výsledkem je částečné ochrnutí pravé strany těla a nezřetelná řeč"
  http://americanews.ru/en/h41/27174.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by Boží mlýny ? Už jsem málem o nich začal pochybovat . Omlouvám se jim .

   Smazat
 9. Ten Putin má ale sílu. I na takovou vzdálenost tu krávu Nuland tak rozčílil, až ji z toho trefil šlak. Jen aby to černoušek nebral jako útok na USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni američtí (ale i pár klíčových loutek z amerických kolonií) čelní politici prý mají implantován čip, kterým jsou dálkově řízeni a usměrňováni a v případě selhání jsou jím dokonce vyřazováni z provozu. No a Rusové, i když sami nemají tak vyspělou čipovou techniku, prý tento systém hacknuli :)

   Smazat
  2. Na Ukrajině to nevychází podle plánu. Tak jí praskla žilka.

   Smazat
  3. Nepřeji ji nic osobního zlého, příčinu ale vidím v Obamově popření smyslu jejího života, to zamává s kdekým-i se starými komunisty, těm se také v 89. zhroutil svět, nás to čeká také, nebudeme-li nad věcí.

   Smazat
 10. To musí být nějaký fake, copak by si Porošenko a celá jeho skvadra podkopávala vlastní větev. To jsem zvědav, co je to zase za zpravodajské hrátky. Ale kdo ví třeba to ustojí, Ukrajinci jsou už tak otupělí, že jim to jejich jednostranná média už nějak přijatelně vysvětlí jako zpravodajskou hru od Putina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.