Reklama

úterý 6. října 2015

Předzvěst třetí světové války? Ruská vojenská operace proti IS v Sýrii šokuje svět

6. 10. 2015    Security magazín

Ruský vojenský úspěch v boji proti islámským bojovníkům stupňuje napětí mezi USA, NATO a Ruskem. Bude se hledat příčina k rozpoutání světového válečného konfliktu?

Rusové spustili v Sýrii svoji vlastní verzi vojenského útoku proti islámskému státu. Jejich letecké nálety proti cílům IS se vyznačují brutální účinností a ta zarazila řadu bezpečnostních a vojenských odborníků. Komentář k současné situaci v Sýrii zveřejnil server etfdailynews.com:

Přestože Obamova administrativa už více než rok tvrdí, že americká bombardovací kampaň v Sýrii byla "úspěchem", skutečnost je taková, že IS nadále sílí a získává pod svojí kontrolu stále větší území.

Na Blízkém východě dochází k vážnému střetu mezi Ruskem a USA.


Teď, po zahájení ruské vojenské operace, ale celý svět vidí, co mohou globální supervelmocí skutečně udělat proti radikálním islámským teroristům, pokud skutečně chtějí.
Videa, na kterých je zachyceno doslova vymazání velitelských center IS z povrchu zemského díky účinnému ruskému bombardování, jsou opravdu impozantní. Tento vojenský úspěch Ruska ale vyvolává nepříjemné otázky.
Proč po tolika měsících údajně „úspěšné“ americké vojenské akce v Sýrii, tato velitelská centra ještě existují?
Proč je americká armáda nebyla schopná dávno identifikovat?
Není možné, že Obamova administrativa nechtěla tyto cíle zlikvidovat?


Po prvních ruských úderech v Sýrii minulý týden Spojené státy a další západní země vyjádřily pochyby o cílech vybraných Rusy. Podezřívají Moskvu, že chce podpořit jednotky syrského prezidenta Bašára Asada útoky na všechny jeho tamní nepřátele. Podle amerického ministra obrany Ashtona Cartera tak Rusko může konflikt ještě vystupňovat. Zdroj: ceskatelevize.cz


Shrneme-li výsledky prvních třech dnů bombardovací kampaně, tak ruské letectvo provedlo více než 60 bojových letů a zasáhlo přes 50 cílů. Co víme je, že mezi bojovníky IS zavládla taková panika, kterou jsme dříve nezaznamenali. 
Existují zprávy o tom, že stovky teroristů opustily bojové pozice a snaží se uprchnout ze země. Generálplukovník Andrej Kartapolov z ruského generálního štábu uvedl: „Naše zpravodajské služby hlásí, že radikálové opouštějí svá stanoviště a v panice hromadně dezertují. Někteří ze šesti žoldáků se snaží najít cestu do Evropy.“

Ruská vojenská vzdušná operace v Sýrii vyvolala bouřlivou reakci pohlavárů teroristických skupin, na rozdíl od náletů koalice v čele s USA, prohlásil syrský ministr informací Omran az-Zoubi v interview pro syrský národní televizní kanál. Zdroj: cz.sputniknews.com

Mainstreamová média ve Spojených státech však zlehčují účinnost těchto útoků. Jednak proto, že Bílý dům zásadně nesouhlasí s ruskou vojenskou intervencí v Sýrii a také proto, že ruský úspěch je ostudou pro USA.


Za nepřijatelné označil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg narušení tureckého vzdušného prostoru ruským vojenským letectvem. O nynějších vojenských akcích Ruska v oblasti Sýrie dnes jednal s tureckým ministrem zahraničí Feridunem Sinirliogluem. Velvyslanci členských zemí aliance na mimořádné zasedání pak vyzvali Rusko, aby ustalo v této činnosti a označili ji za "nebezpečnou a nezodpovědnou". Americký ministr zahraničí John Kerry upozornil, že mohlo dojít k sestřelení ruského letadla. Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz


Ruská armáda byla v posledních letech neuvěřitelně modernizována, a teprve nyní je možné hodnotit její sílu. A to není vše.

Ruské nálety mají připravit podmínky pro pozemní útoky syrské a íránské armády proti IS. A pokud IS ztratí svoji nadvládu nad částí syrského území v příštích týdnech, řada lidí si bude klást velmi nepříjemnou otázku, proč předchozí americké pokusy o likvidaci IS byly tak neúspěšné.


Oddíl Burkan el-Fyrat, který je součástí Svobodné syrské armády, podporuje akce Ruska v Sýrii a je připraven bojovat společně s Ruskem proti Islámskému státu, řekl v interview pro Sputnik oficiální mluvčí oddílu Serwan Devrish. Zdroj: cz.sputniknews.com

Nejmocnější šíitská formace v Iráku prohlásila, že by uvítala ruské letecké údery proti Islámskému státu i na iráckém území. Zdroj: ceskenoviny.cz


Zatím to vypadá tak, že Rusku se v průběhu několika týdnů podaří zvítězit nad islámským státem, což bude pro Washington neuvěřitelně trapná situace, která jen dokáže, že USA se vlastně nikdy nechtěly zbavit extrémistických skupiny v tomto regionu.

36 komentářů :

 1. Jaký "ruský vojenský úspěch" máte na mysli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne ten, kôli ktorému sa momentálne kriví tvoja nešťastná trollská huba.

   Smazat
  2. Co se tak blbě ptáš?! Stačí, když si pozorně přečteš článek. Anebo jen úmyslně evokuješ blbou otázkou?!

   Smazat
  3. Pokud neumíš číst, vrať se do školy blbe. Pokud jsi článek nepochopil, vrať se na tvůj iděs a novinky, tam budeš mezi svýma hňupama.

   Smazat
 2. A nějaký americký úspěch máte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No podobné co ty ruské úspěchy. Shazují se bomby.

   Smazat
  2. Jedine ak by za úspech považovali miliony zavraždených civilistov v Europe a Azii od r. 1943 doteraz

   Smazat
  3. Rozesraný střední východ a severní Afrika = utečenci v Evropě.

   Smazat
  4. Má . Přeci nemocnici v Kundůzu.

   Smazat
 3. Výborně.
  Už teď, po pouhých 3 dnech ruských zásahů se ukazuje, jak (ne)vážně to USA myslelo se zničením IS. No, není čemu se divit, když mají pracky v jeho vzniku. Bude to úspěch Ruska a ostuda USA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porazili Rusové islamský stát? V Sýrii, Iráku, Afghánistánu? Porazili Taliban? AlNusru? Dobyli vůbec aspoň kousek nějakého území? Jaké jsou ty úspěchy, že vy, vypatlaní komunisti, v extázi vyhazujete do vzduchu vaše rádiovky?

   Smazat
  2. Souhlas! A USArna ať jdou po zásluze na smetiště dějin! Dost bylo zločineckých a teroristických USAckých podvraťáků!!!

   Smazat
  3. neblbni 20.11, praskne ti žilka...

   Smazat
  4. 20:11 už jsi byl na vyšetření ? v hlavě máš modrý hnůj a smrdíš přes monitor rusové nepotřebují další území to jen usáčtí vypatlanci mají pořád málo

   Smazat
  5. Pro 20:11:
   Proč se tak blbě ptáš. Vždyť Rusové bombardují ISIL jen 4 dny! Ve své blbosti Ti to nějak uniklo. A pokud ty antikomoušskej pinďoure nevíš, Rusové jsou pozvány do Syrie na žádost její legitimní vlády. Tudíž svou misii dělají jen v Sýrii a ne v Iráku nebo Afghánistánu!!! Kapíruješ to, pane Chujoviči?!

   Smazat
  6. Nic jiného jste na školení nevymyslili, než stálé blábolení o komunistech??? To svědčí o vaší kapacitě. Ani se tomu nedivím... Kolik ti je roků chlape?

   Smazat
  7. Anonymní6. října 2015 20:11
   Ty chytrolíne, když tak pliveš na rusáky, tak mi řekni kolik soubojů vyhrála slavná armáda USA. Sám ti odpovím "Žádný", vždycky a všude dostali na prdel i se svojí zázračnou technikou. Zapoměl jsem, jedno vítěství přece měli a to na Grenadě, kde zaútočilo 20000 vojáků USA na 2000 obránců Grenady - to byl opravdu úspěch.

   Smazat
 4. no ale o tom to přece je. bez toho by RA IS nezlikvidovala. Ú toka na rozdíl od USA jsou přesné a účinné. za pár dní tam vyčistili víc území od darebáků než usa za 4 roky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D

   Ptám se co konkrétně vyčistila? Můžeš mi sem dát mapu s tím vyčištěným, čili dobytým územím?
   Shodili pár bomb, éto vsjo.

   Smazat
  2. Zato USA má obrovské úspěchy, že ano. Jediné na co se zmůžou je že zbraně které shodili na padácích jaksi omylem dopadly na území ovládané IS, nebo také omylem vybombardovali nemocnici. To jsou úspěchy, to by jeden blil, a to se tím ještě pochlubí. Když rusové udělali něco dobře co mělo za následek útěk bojovníků IS ze stanoviště, tak to je špatně? Nezlob se, ale buď jsi totálně blbej, nebo navedenej.

   Smazat
  3. Proč by ti měl pussyno z 20:31 někdo něco dávat, jsi snad děment, že neumíš hledat na netu? Vypni PC nebo teplé i-zařízení a běž se projít ven.

   Smazat
 5. "Americký ministr zahraničí John Kerry upozornil, že mohlo dojít k sestřelení ruského letadla" ... Som zvedavy, cim by ho chceli zostrelit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě těmi super moderními zbraněmi, které nám tady v ČR již několikrát předvedli při jejich trapném pozemním přesunu z jednoho konce Evropy na druhý konec Evropy. Ta technika byla tak akorát k smíchu a nevím co by s tím chtěli dělat. Však ona také podle toho ta jejich bojová činnost vypadá.

   Smazat
  2. Techniku pindosi mají, problém je, že v kritických situacích neumí přemýšlet, stále potřebují, aby jim někdo dával rozkazy. Stačí jim narušit komunikaci a jsou v řiti. Viz dokumenty Bomb Squad na tv Cool, je to z Afganistánu a je to pláči ta nepřemožitelná pindo-army, většinou je to komedie. Nevím, co tím chtěli autoři říci, ukázat neschopnost pindo-armády.

   Smazat
 6. Bravo kluci šikovní, Ruští;)

  Zlikvidovaná velitelská stanoviště, tanky, obrněnci, ozbrojené dodávky,raketomety, živá síla, BEZ ZTRÁT NA ŽIVOTECH CIVILISTŮ vše krásně otevřeně zdokumentované, veřejně přístupné a ověřitelné, hysteričtí kluci ušatí jedni emeričtí a Turečtí, piští jako malé holčičky.

  Informační válku také svou otevřeností a poctivostí vyhráváte u každého, kdo není líný si ověřovat Vaše imformace;) propaganda s fotkami pořízenými jěště před Vaším útokem, Vám taky krásně pomohla;)

  Nebombombardujete, jako vymaštění Amerikáni, třeba v Kundůzu, vše co se pohne, ale jen to o čem víte, že jsou to teroristé;)

  Prostě nádherná krása a čistá práce, DĚKUJEME ;)

  Slunce pro Vás, kteří se NEBOJÍTE, bojovat i ve dne, narozdíl od pošukanců z SSA, kteří bombardovali rok, prázdnou poušť, zásadně v noci;);););)

  Ale díky tomu zase pro Vás zbyla krásná hromada "malinkých" cílů, které naše fašistická spojenecká, nelegální, mimobombardující letectva, jaksi "přehlédla", jako velitelská centra v betonových bunkrech, tanky, raketomety, výcvikové tábory, muniční sklady, sklady paliv a maziv, přesouvající se kolony ozbrojených dodávek, produktovody, těžařská infrastruktura, pod kontrolou nikým nevolených teroristů, zkrátka, vše to co jsme nebyli mi z naší "technologockou převahou" schopní ani NAJÍT, natož zničit;)

  Nebo jsme nebyli jen OCHOTNÍ??????? :D:D:D

  Přesnou mušku i nadále, přátelé, děkujeme;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, tajtrdlíku z 20:35, samozřejmě že nejsou IS zlikvidovaní, to po čtyřech dnech pouze vzdušných operací ani nelze. Ale to ty víš taky, jenom už ze zoufalství nevíš, jak argumentovat.
   Rusové žádné území dobývat nechtějí a nebudou. Připravují podmínky pro operace regulerní syrské armády, Hizbaláhu, Kurdů a opozičních ozbrojenců, kteří se hodlají postavit IS. Rusům bude stačit, když jim zůstane jejich základna. K tomu potřebují, aby se Assad domluvil konečně na nějaké formě spolužití s ostatními. A on to udělá, bude muset. Jenže to je pro USA , Francii a Británii průser. Nevyjdou jim plány. A asi budou za blbce. Stejně jako ty. Čím dříve se to v Sýrii, a následně v Iráku, uklidní a domluví, tím rychleji půjde řešit imigrační vlnu.
   Je to paradox, kdo chce v Evropě mír a klid, musí fandit Rusku, aby jim to vyšlo. A to není automaticky jisté, je to jen velká naděje. Blbec jako ty, pláče a prská, a netuší, že sám tahá za pilu, která mu řeže větev pod zadkem. Holt fanatik, pitomej fanatik. J.B.

   Smazat
  2. Tahle brzo to nemůžou kluci jedni šikovní Ruští zabalit, protože jim tohle cvičení, naplánovali na tři měsíce ;)

   A my kteří chceme likvidaci VŠECH islámských teroristů si nyní klidně radostí i zahýkáme (tedy já určitě;) ), protože zatím poslední rok nebylo moc co oslavovat:(

   Impotentní Američani a jejich, stejně impotentní NATO spojenci za celý ROK, dosáhli akorát ROZŠÍŘENÍ ISIS, v Iráku i Sýrii.
   Dokázali akorát vycvičit 5 ;) umírněných řezačů hlav a i Ti nakonec odevzdali veškerou svou výzbroj kámošům z ISIS;) stejně jako úplně všichni umírnění řezači hlav;)

   Takhle si tady nějakdo představuje HÝKÁNÍHODNOU úspěšnou vojenskou kampaň Stupidních Států Amerických a států NATO ??????
   Asi kura jo, bo já z těch jejich úspěchů fakt smíchy HÝKÁÁÁÁÁÁÁÁM :D:D:D ROFL

   Zato dnes, když se do toho pustili Rusové, vím, že každý, každičký den, je reinkarnováno spoustu proamerických teroristických mrdek a jsem tomu hýkajícím způsobem velmi, velmi, velmi RÁD :D:D:D:D

   No dám klukům šikovným Ruským, ty tři měsíce co jim naplánovali v Moskvě a potom s místním KOKOTOIDEM zůčtuji;D:D:D:D

   Jestli to ten ubožáček přežije;)

   Slunce v duši všem upřímným pravdy hledačům;)

   Smazat
  3. Omlouvám se autorovi příspěvku z 20:35. Má reakce je k 20:11 nebo 20:31. Předpokládám důvodně, že nejste stejná osoba, jde o překlep. J.B.

   Smazat
  4. Pro 21:04
   Děkuji. Hezky napsané.
   I.V.

   Smazat
 7. Jsem RusoFIL na věční časy a nikdy jinak!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Od začátku říkám, že Turci ty svi-ně zamíchají kartami a bude zle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turci sa prebudia, ked prídu o Kurdské územie.

   Smazat
 9. Mirko Švec aj ja by som bol zvedavý čím by ten magor chcel to Su 30 zostreliť. Izraelci sa skoro posrali a forsážou na ich F-15 unikali cez Libanon nad stredozemné more aby v prípade katapultáže prežíli a Turci na F-16 isto pristáli posratý keď zisti že ich súčko zameralo a zamklo v navádzaní raketou vzduch-vzduch.Tý amici sú fakt posraný(provokujú v zastúpení).A to tam Rusý nemajú špičkové stroje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi by nešlo o letecké rakety vzduch vzduch, ale o nějaký sofistikovaný systém země vzduch, který jim určitě Ušouni
   již dodali a čekají na vhodnou chvíli. Víme, že tam mají systém Patriot a zajisté to nebude všechno. I.V.

   Smazat
 10. Je to přesně tak , že když neudělají na tomto zkurveném světě pořádek Rusové tak potom už nikdo !

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.