Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Překvapivé prohlášení syrské opozice: syrská opozice je připravena spojit se s vládou v boji s IS


8. 10. 2015       zdroj a zdroj a zdroj
Syrská opozice učinila překvapivé prohlášení. "Svobodná syrská armáda" prohlásila, že není teroristickou organizací a je připravena spojit se s vojsky v boji proti teroristům. Dané prohlášení bylo učiněno vůdkyní opozičního Národního akčního výboru pro osvobození Sýrie Mais el Creedy.


"Když se Sýrie stala stanovištěm pro nejrůznější extremisty, islamisty, a islamisté vedou válku proti lidskosti, "Svobodná syrská armáda " se musí distancovat od této války, odhalit své pozice a připojit se k úsilí vládou Sýrie řízené armády v boji proti IS," řekla.

Mais el Creedy…prohlásila, že Spojené státy, Saúdská Arábie a některé další země nemají skutečný zájem o boj s extremisty, protože na ně spoléhaly při změně režimu v Sýrii.

Když už o tom mluví samotní syrští opozičníci, pak…

Zástupce syrské opozice Qadri Jamil prohlásil, že opoziční vojska musí poskytnout informace o pozicích, které zaujímá "Svobodná syrská armáda" proto, aby se nestala terčem nové porce leteckých úderů, informuje agentura Sputnik.

Jamil také učinil prohlášení o tom, že sdělení západních médií a politiků, že ruské stíhačky zasazují údery v Sýrii na pozice umírněné opozice, považuje za nelogické.

"Je nelogické mluvit o tom, že Rusové bombardují opozici. Bombardují radikální opozici "Džehbat en Nusra", kterou některé evropské sdělovací prostředky nazývají syrskou opozicí. Ale nelze je nazývat umírněnou opozicí, jsou to radikální islamisté, kteří mohou být objektem bombardování", řekl Jamil.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Jestli je tohle opravdu tak jak je to napsano, tak se nejspis od tech uSSackej troubu dovime ze se nejedna o tu "opravdovou" opozici - ze je tam jeste nejaka jina, lepsi a demokratictejsi a ze ta to vidi tak jako uSSaci sami. Vsimli jste si taky ze cokoliv co uSSaci poslednich par dnu udelali nebo rekli jenom dokazuje ze ISIL/ISIS a tak dal je jejich dilo? Ale je taky mozne ze tenhle vyvoj uSSaci predpokladali (coz je pravdepodobne - takoveto simulace a projekce delaji dnes pocitace) a jedna se o predem pripravene uSSacke trojske kone.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať je to jakkoliv, tak všichni co bojují s Assadem (je jedno, jestli jsou to malí nebo velcí zločinci) dostali strach a chtějí si zachránit vlastní kůži. USSAk jim nepomůže, teď už pro něho nejí cenu.

   Smazat
 2. V podstatě jsem to čekal, po nedávné informaci, že se s "umírněnými" vyjednává. Překvapila mne rychlost dohody.Přístup IS k moři je ztížen.

  OdpovědětSmazat
 3. Vida . Stačilo na tyto parchanty trochu zatlačit a je najednou vše jinak .Pokud bombardovali Ušáci , byli všichni v pohodě . Jakmile nastoupili Rusové jsou všichni posraní strachy . Začal se lámat chleba a ukazuje se kdo je kdo .

  OdpovědětSmazat
 4. "Umírněná opozice" měla až do zapojení se Ruska do boje proti IS a jeho prvních úspěchů jako svoji prioritu svrhnutí Asada. Najednou je pro ní prioritou boj proti IS, najednou chtějí vyjednávat? Pos.ali se, nebo je to lest?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo se lstivě posrali.

   Zcela jistě udělala akce VKS RF nejen na "demokratickou opozici"silný dojem. A proč (v případě, že jim jde o budoucnost vlasti a ne o plnění cizí agendy) by nevyužili příležitost společnými silami vyčistit Sýrii od džihádistů a poté se s Asadem dohodnout na nějaké změně. O této posloupnosti kroků hovořil i Putin a zdá se, že jeho slovo má drobet jinou váhu, než plky z Bílé chýše.

   Mír s námi!
   Ferro

   Smazat
 5. Jak to řekl jeden papež, když se ho před nějakou bitvou ptal jeho vojevůdce jak mají jeho vojáci rozeznat skutečné nepřátele od těch ostatních na druhé straně?: "Zabte je všechny, Pánbu si je přebere!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100 BODOVE DOBRE SI TO NAPISAL.Velmi sa mi to paci:-)

   Smazat
 6. A teď můžeme všechny "Syřany" nacpat do vlaků a poslat je Asadovi jako odvedence do armády... Nechat tady skutečné uprchlíky, holky co je stíhá krevní msta vražd ze cti a Jezídy a křesťany a islám vypráskat z Evropy i se sluníčkáři, Romancovem a ostatními otrapy. Přidat peníze důchodcům, klokánkům, poslat komando do Norska pro Michálkovic dětska, ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nějak bych si to taky představoval i s tím komandem do Norska. Je jedna z věcí v kterých obdivuju USA a tou je právě něco podobného. V jejich případě by to Norsko neudělalo, s tím jsem si jist.

   Smazat
  2. To není zase tak špatný nápad.

   Smazat
  3. S tím komandem do Norska je jeden problém. Ona v tom Norsku je i matka. Moc se jí tam líbí. P.K.

   Smazat
 7. Zřejmě nešlo ani tak o přesvědčení, ale o prachy. No ale když jde o život, tak to je jiná.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem na to zvědavý co bude potom až Rusové udělají v Sýrii pořádek a všichni ti co se napakovali do Evropy s tím , že se vydávali za Syřany a budou se moci vrátit domů tak za koho se budou vydávat potom?

  OdpovědětSmazat
 9. "Jak u blbejch na dvorku"je ten náš mediální informační prostor: opoziční extremisti jsou našinci vyřvávající na protivládních demonstracích,zatímco zmrdi podřezávající lidi,terorizující obyvatelstvo a pozvednuvší zbraň dodanou letitým úhlavím nepřítelem jsou "umírněná opozice"....Český mainstreamový novinář je věru"dámské přirození,jak má být a na svém místě odborník,jako gynekoložka Uršula von Layen,dnes ministrině války BRD,která si šla asi po těch letech čučení "do škatulí"spravit oko....Příslušník umírněné opozice se odlišuje od příslušníka neumírněné opozice tím,že je "umírněn"a nelze mu již nahmatat puls....

  OdpovědětSmazat
 10. Berte to s nějakou rezervou. Syrská opozice přece není jednotná a jsou tam i politické proudy, které neběhají s kvérem a s Asadem jsou víceméně zadobře. Třeba zmíněný pan QJ viz https://en.wikipedia.org/wiki/Qadri_Jamil byl Asadův ministr, hlásí se ke komunistům a vystudoval v Moskvě. Aby nebylo přání otcem myšlenky. Jiná část "světské" opozice si naopak honí tričko, že FSA v protiofenzívě zničila armádě 40 tanků http://syrianobserver.com/EN/News/29932/FSA_Degrades_Russian_Iranian_Forces_Hama_North. Kde je pravda, se nám těžko hádá.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.