Reklama

pátek 9. října 2015

Proč je Pentagon v úžasu a jeho zástupci potřebovali lhát

Miroslava Hustáková
9.11.2015  facebook autorky

Tady je pro pro vojenské odborníky analýza proč je Pentagon v úžasu a jeho zástupci potřebovali lhát o tom, že střely z Kaspického moře spadly do Íránu, srovnává proč se stejným letadlem Su-25 má Rus úplně jiné výsledky, než měli Ukrajinci při bombardování Donbasu.

Co vidím jako nejdůležitější pro dnešek a budoucnost

1/ rakety, které Rusko prodává na export garantují dolet 300 km a tak se Pentagon logicky domníval, že vlastní rakety mají Rusové s doletem maximálně 600 km. Nyní se zjistilo, že jim letí 1500 km s odchylkou na cíl 3 m. Rusko prokázalo, že je schopno účinně reagovat na akce Američanů, aniž by bylo nuceno použít jaderné zbraně

2/ díky špatným informacím tak USA sledovaly pouze ten typ ruských lodí, co jsou určeny na zaoceánskou plavbu a podcenily ty, co jsou běžně jen ve Středozemním a Černém moři


3/ vypuštěné rakety tak dokázaly, že salvu neuslyšíte a zjistíte jejich existenci až dopadem rakety do cíle, jednoduše nejdou zachytit dříve a tím jsou pro námořnictvo USA velmi nebezpečné

4/ USA tímto zjistily, že Rusko si dokáže ochránit nejen svoje území, ale i spojenců v Euroasii

5/ spojenci USA dne 7.10. pochopili, že USA je není schopno ochránit, pokud USA nebude brát zřetel na zájmy svých spojenců, tak se jejich spojenectví rozsypou

78 komentářů :

 1. Jen aby nebylo přání otcem myšlenky.

  OdpovědětSmazat
 2. http://www.isstras.eu/cs/2015/10/09/ruska-vychovna-salva-znicila-svetovladu-usa/

  Známý ruský vojenský expert Konstatnin Sivkov, stejně jako jeho kolegové, předkládali světu téze, že v souboji konvenčními zbraněmi Rusko proti USA neobstojí. Tomu všemu ale bylo možné věřit pouze do 7. října, kdy Rusko jedním výstřelem přesvědčilo celý svět, že «hrátky» na slabého soupeře se staly minulostí.

  Co se vlastně stalo, a proč by to mělo mít klíčový význam? Ve středu 7. října, zrovna v den narozenin ruského prezidenta Putina, jedna jediná ruská Kaspická vojenská flotila dokázala jedinou salvou šestadvaceti raket typu «Kalibr» nejen zasáhnout vojenské základny Islámského státu v Sýrii, ale zároveň nadlouho vyklidit ze všech aquatorií americké námořnictvo jako demonstraci jeho síly či dokonce hrozby.

  Malé tajemství s vekým dopadem

  To, co Američané a jejich spojenci netušili, byl «vylepšený» typ raket, s jejichž pomocí se smrtící kanonáda odehrála. Podobný typ raket «Kalibr» byl totiž dodáván na export a dosah těchto střel s plochou dráhou letu byl pro vyvážené kusy stanoven 300 km. Američané proto v klidu předpokládali, že Rusko bude mít k dispozici tak dvojnásobný dosah, tady zhruba 600 kilometrů.

  Reálný dostřel «Kalibru» ovšem po ruské salvě donutil hochy v Pentagonu ze svých křesel když ne vyskočit, tak určitě povstat. Ruské střely bez problému překonaly vzdálenost 1500 kilometrů a přesně zasáhly cíl s maximální odchylkou 3 metrů. Podle všeho ale, ani tato vzdálenost není pro Rusko u těchto střel limitem. Ve vojenských kuloárech se hovoří až o 4000 kilometrovém dosahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek i tento příspěvek jsou v podstatě pravdivé, ale dost jednoduché ve svých tvrzeních asi i díky neznalosti ruské vojenské techniky. Pokusím se v krátkosti doplnit svůj názor i údaje:
   1) Američané byli po celé 20. století krmeni a ovlivněni jejich vlastní propagandou o své výjimečnosti a neporazitelnosti. Podle toho se dodnes chovají a neochvějně a naivně věří každému blábolu,co jim prezident a jiní nalžou. To, že tomu věří i vojenští odborníci, mne překvapilo i nyní.
   2) Všechny vojenské konflikty po roce 1945, které vedli ve světě, byly poznamenány tím, že oni bojovali s plným nasazením svých nejmodernějších zbraní proti armádám, které byly vždy vyzbrojeny o jednu až dvě generace staršími zbraněmi z výroby SSSR , kdy SSSR vyvážel vždy jen zbraně druhé kategorie a své nejmodernější nikdy neuvolnil pro vývoz z důvodu, aby se jejich nejmodernější technologie nedostaly do rukou Západu.
   3) Nejmodernější americké zbraně vždy obsluhovali prvotřídně vycvičení profesionálové ( to platí i pro Izrael ), zatímco na druhé straně šlo převážně o polovycvičené armády s nepříliš odhodlanými vojáky k boji, kteří často při prvním nebezpečí zdrhali z bojiště ( tím byli často pověstní Arabové ). Výsledky těchto konfliktů nemohly nikdy dopadnout jinak, než dopadly.
   Američané pod dojmech snadných vítězství a působením vlastní propagandy podlehli iluzi o výjimečnosti svých zbraní a zapomněli, že proti nim vždy stála 2. liga.
   4) Poprvé za 70 let po druhé sv. válce se dostali do kontaktu s ruskou 1. třídou zbraní a jsou v šoku. jenže oni jsou v šoku jen díky své vlastní hlouposti a pocitu nadřazenosti. To, co Rusové za posledních 10 dnů ukázali, je jen maličký zlomek z jejich ničivého arzenálu a to mluvím jen o konvenčních zbraních, o jaderných nemluvím - jejich jediná salva by vymazala USA i Evropu ze světa během 30 minut.
   Armády NATO se nikdy nesetkali s opravdovým útokem ruského letectva, ruských ponorek a křižníků. Desetiletí sami sebe krmili báchorkami o tom, že Rusové " nemají technologie ", že jsou ve všem zaostalí a svět ohromovali svými superprojekty svých zázračných zbraní, které ve skutečnosti v tichosti skončily na smetišti, nebo se v tichosti zrušily s nulovým výsledkem, ale zato s biliony utracených dolarů. Zářným příkladem jsou tzv " Hvězdné války", se kterými v 80tých létech vyrukoval prezident Reagan.,kdy supervýkonné lasery a jiné součásti supersystémů měly ničit ruské zbraně už ve fázi startu a to neomezeně a bez možnosti obrany. Na tento projekt bylo utraceno několik set miliard dolarů a výsledek?
   Po třiceti letech před měsícem se celému světu chlubili tím, jakého pokroku dosáhli s tím, že poprvé sestřelili laserovým paprskem papírové letadélko o velikosti jeden metr, na které svítili laserem 20 vteřin, než mu začala hořet papírová směrovka. Další superlaser na letadle Boeing 747, který stál desítky miliard dolarů a měl na stovky kilometrů sestřelovat ruská letadla a rakety dnes stojí na pohřebišti v Arizoně na základně tuším Holloman. Kdo si to umí najít na mapách v satelitním zobrazení, tak se na něj může podívat, pozná se tím, že má na čumáku velké zrcadlo.Výčet dalších podobných zázraků by byl na příliš dlouhý článek.
   Ještě doplnění - KALIBR je jen jeden typ z arzenálu jejich zbraní této kategorie. Po desetiletí tvoří halvní bojovou sílu jejich taktického a strategického bombardovacího letectva střely s plocho dráhou letu :
   Ch 55 - dolet 2 500 km
   Ch 555- dolet 3 000 km
   Ch 101, 102 - dolet 5 000 km
   Všechny mohou vedle konvenčních hlavic nést také termojadernou hlavici 200 kilotun = 10 x Hirošima
   Jejich nosiči jsou:
   Taktické bombardéry TU 22 M3 v počtu cca 140 ks, každý nese v pumovnici 6 střel
   Strategický nosič TU 95 H v počtu cca 70 ks, každý může nést až 14 střel
   Strategický nadzvukový nosič TU 160 v počtu 18 ks, každý nese v pumovnicích 12 ks

   Pepan

   Smazat
 3. A já proč Juncker o 180% otáčí ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jen kamufláž, jedou ted podle Brzezinského, který před několika dny řekl, že Rusko je třeba "integrovat" - toto je zažátek

   Smazat
 4. Všechno je v okamžiku jinak

  Co jednoznačně skončilo, je představa Západu, že Rusko je svým stavem konvenční výzbroje schopné leda tak ubránit vlastní hranice, nebo nahánět mořské pytláky. Zejména se to týkalo Černomořské a Baltské flotily. Jedinou výjimkou byly flotily dislokované v Pacifiku a Atlantiku, které i podle západních analýz byly schopné čelit vážnějšímu střetu.

  V důsledku podobných analýz navíc Američanům vycházelo, že jejich útočné skupiny letadlových lodí (Carrier strike group – CSG) jsou takřka nezranitelné, protože by Rusko ke zničení jedné takové skupiny potřebovalo vypálit salvu zhruba stovky raket. (Podle otevřených zdrojů disponují USA asi deseti takovými skupinami.) Rusko by podle analytiků Pentagonu muselo soustředit do jednoho místa takřka všechny své lodě Severní a Pacifické flotily. Tím by se Rusko podle těchto expertů vyčerpalo a ostatní americké skupiny CSG by už pak nerušeně kralovaly ve světových vodách.

  Co všechno je Rusko schopné kontrolovat?

  Podívejme se nyní na schopnost doletu střely, která, jak je jasné z předchozího, není ani 300 ani 600 kilometrů, ale dokonce více než 1500 kilometrů. To neznamená nic jiného, než že je Rusko schopné se svou Kaspickou a Černomořskou flotilou zničit každého nepřítele ve východní části Středo-zemního moře i v Perském zálivu, zatímco Baltská flotila drží v šachu Severní moře, La Manche a část Norského moře. A to vše, aniž by ruské flotily musely opustit vlastní výsostní vody.

  A to už nemluvíme o schopnosti Severní flotily držet v šachu severní část Atlantiku, nebo Tichomořské flotily – odstřelit každého, kdo se bude «šplouchat“ v Pacifiku na sever od Havajských ostrovů. Vyplývá z toho hlavně jedno: Námořnictvo USA už není schopné ohrozit region Eurasie.

  Konec všemohoucnosti

  Pro Američany je ovšem naprosto děsivá už sama představa, že Rusko může raketami letectva zasáhnout Spojené státy, aniž by opustilo svá teritoria vzdušného nebo námořního prostoru. Amerika, která se roky chovala jako potrhlý puberťák s pocitem všemohoucnosti, dostala přesně těch pár facek, nezbytných k tomu, aby se postavila nohama na zem a místo sebestřednosti zapnula i mozek. Kdyby jen z pudu sebezáchovy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko svou salvou dalo jasně najevo, že už nikdo nebude beztrestně útočit na jeho spojence. Už nikdy se nebude beztrestně opakovat Jugoslávie, Irák, Libye či další země.

   Vzbouří se i Evropa?

   Pro nás je jistě důležitější, že si to museli uvědomit i lídři zemí Evropy. Je třeba vzít v úvahu, že i oni leckdy museli poslouchat se skřípěním zubů diktát toho «sebestředného fracka», který uměl pouze rozkazovat, a to jen v zájmu vlastní země, naprosto bez ohledu na potřeby a zájmy svých «spojenců». I oni měli strach z domnělé nepřemožitelnosti Spojených států. Žili s představou, že «před Amerikou nás přece nemá kdo ochránit».

   Smazat
  2. 14:16 naivko lídři Evropy jsou placení za její pomalé ale jisté zotročení eu ve prospěch USA .

   Smazat
 5. V tuto chvíli je už ale jasné, že se svět má na koho obrátit o pomoc proti svévoli hegemona. Unipolární svět skončil, a tak budou muset Spojené státy nasadit alespoň masku slušnosti při jednání se svými vazaly. Už na ně nebudou moct zadupat, protože vazalové už mají kam jít a ke komu se utéct.

  USA si musejí připomenout slušné chování

  Počítat s tím, že by se EU nebo NATO rozpadly hned zítra poté, co jejich lídři vykoupí pampersky, by bylo přinejmenším příliš optimistické. Je tu ale jiný zajímavý «výchovný prvek». Amerika se už odnaučila slušnému chování, vyjednávání či snad dokonce dodržování dohod. Teď se to bude muset znovu učit, a to ausgerechnet ve chvíli, kdy hrozivě dupala na evropské země, že jsou «povinny» podepsat smlouvu TTIP, i když je pro tyto státy zničující.

  OdpovědětSmazat
 6. Opět propagandistická onanie nad ruskými zázračnými zbraněmi kterými to Rusové údajně natřeli amíkům.

  Tak Rusové přijeli do Sýrie podle vlastních slov na 3-4 měsíce. Z toho bombardují už nějaké 2 týdny. Mohl by někdo dát mapu kolik tedy dobyli území, o kolik se zmenšil IS?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslet si o tom můžeš co chceš, faktem ovšem je, že amíci jsou nyní jak zaražený prd. Zírají s otevřenou hubou a zachovávají si diskrétní odstup. prostředky radioelektronického boje v kombinaci se suprpřesnými nesestřelitelnými raketami středního doletu a špičková letecká technika u nich vyvolávají náležitý respekt. Najednou přestali arogantně kejhat a začínají se chovat jako partneři. Éra "americké výjimečnosti" a diktátu 7.10. 2015 nadobro skončila.

   Smazat
  2. Území tady tedy v žádném případě nerozhoduje, protože je to většinou jenom písek. Rozhodují jenom aktuální početní stavy žoldáků IS. Ale ještě důležitější je to, že to zdravé jádro klíčových teroristů stihnula Amerika všas uklidit do Libyje, dokud mohli zdrhat bez překážek přes tureckou a jordánskou hranici. Na zbytku nezáleží (mimochodem Obama odmítá ty mrtvé přebírat), ti mohou být vybombardováni, nebo se třeba mohou vzdát syrské armádě. Ale je fakt, že nějaké počítadlo hlav by to chtělo třeba dát na web.

   Smazat
  3. Zalez Štětino!

   Smazat
  4. 14,46 nevím kdes nabral, že Rusové přišli do Sýrie na 3-4 měsíce. V Tartusu jsou již léta a po této konspiračce CIA jistě v Sýrii zůstanou ještě nejméně 20 let. Minimálně po dobu platnosti smlouvy o pronájmu přístavu. Je v nejvyšším sysrském bezpečnostním zájmu aby tam zůstali čím déle.

   Smazat
  5. Trolle, včera jsi na NR plesal nad lživou zprávou, že 4 ruské rakety dopadly na Írán. Neměl jsi to ověřené. Tak se koukej omluvit, pokud máš v těle aspoň kousek cti:
   http://cz.sputniknews.com/svet/20151009/1353590/iransky-general-zpravy-dopad-ruskych-raket-lez.html

   Smazat
  6. Lidé jako je anonym 14:37 jsou fanatici, kterým kdyby američan přiložil pistoli k čelu a řekl, že jej teď zastřelí, budou kvičet, že je to převlečený rus. Tito slaboduší nebožáci jsou naprosto ztracení a neschopni jakéhokoliv nezávislého myšlení a ověřování informací z vícera zdrojů, aniž by otrocky hltali jednostraně zaměřenou západní propagandu. Neustále srovnávají dnešní Rusko se sovětským svazem (což je naprosto směšné) a zřejmě žijí ztraceni v minulosti. Pokud ne, tak se jedná o jiný typ lidí, kteří jsou jednoduše na západním vodítku. Kdysi jsem byl také proamerický, ale již nejsem a čím dál tím více spojenými státy opovrhuji, kdy se mi jeví čím dál více jako zlo, přestože se západ neustále snaží do této role vsadit Rusko. Je jasné, že Rusko musí se svými výdaji mnohem více šetřit než USA a zvláště v dnešní době, kdy na něj jsou uvaleny sankce jak ze strany USA, tak jejich poskoků v Evropě. Nicméně je obrovský rozdíl mezi efektivním využíváním byť třeba desetinového rozpočtu oproti americkému a naopak neskutečným rozhazováním, kdy jsou vynaložené prostředky spláchnuty do kanálu, bez většího užitku, jako třeba v případě F-35. Každému musí být jasné, že kvantitou se Rusko USA nevyrovná, ale co se týče kvality, se asi v současnosti jedná o jinou písničku.

   Smazat
  7. A co by se snažili zmenšit území ISIS, to přenechají Asadovým vojákům. Oni si potřebují vyzkoušet svoji techniku, jako třešinka na dortu ještě prospět dobré věci a jako ananas na dortu pak ukázat Američanům, že teda lednici vyrobit neumějí, ale dostat se orlovi pod peří, to zvládnou. A to je nejdůležitější z toho všeho.

   Smazat
  8. Bombardování IS začalo 30/9/2015 - tedy do dnes včetně dneška to je 10 dní. Pamatuji operaci USA v Afghánistánu roku 2001, taky USA prvně několik týdnů bombardovala Talibance než začali dělat pozemní operace. V Iráku 2003 to začalo podobně, ale s daleko masivnější US Army, která do cca týdne stanula v Bagdádu. Rusko dle všeho ale pozemní invazi neuvažuje a chce SAA i Kurdům dělat jen letectvo s poměrně malým letectvem dislokovaným na jednom letišti. Vaše zasvěcené komentáře, jak to ti Rusové neumí mě tedy nedávají smysl - ale možná proto, že na rozdíl od Vás pane generále tomu vůbec nerozumím.

   Smazat
  9. pro Anonymní9. října 2015 15:39.
   Velký bratr si to může dovolit. Jejich z 80% soukromý FED má právo tisknout peníze! Takže tam problém s penězi není, horší je, jakou mají hodnotu oproti měnám, které jsou kryty zlatem.

   Smazat
 7. V USA asi už skončila raketová škola založená na válečné kořisti z hitlerovského Německa (Braun). Asi by to chtělo začít znova a poslat do světa lovce hlav se zaměřením na raketové konstruktéry. Je to přece jenom hanba lítat dnes třeba do kosmu jenom díky motorům od úhlavního nepřítele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po Marsu se prohánějí americká samočinná vědecká vozítka, okolo Pluta prolétla americká sonda, další sondy u Merkuru, u asteroidů... A rusové jen čumí a zbrojí. Fakt hanba

   Smazat
  2. to je otázka priorit a zdrojů, každému přece musí být jasné, že na to ekonomicky slabé Rusko proti ekonomicky silným USA nemá adlouho mít nebude, USA mají dost zdrojů nejenom na zbrojení, ale i na ostatní doprovodné programy NASA. P.S.: musejí přece nějak splnit Bushův úkol dobýt Mars

   Smazat
  3. Pro 14:57: Ta ekonomicka sila uSSaku je tedy opravdu robustni. Federalni dluh 18 trilionu dolaru, kazdej rok si museji povolovat jeste hrozivejsi zadluzeni aby neskrachovali. Dluhy plati systemem ze dolar jde z tiskarny primo veriteli. Takovy dolar je bezcenny a je v podstate kryty jenom silou US army - coz po 7.10.2015 neni tak silna komodita jak to bylo pred tim. Potravinovy listek je v uSSa pomalu cennejsi nez ten slavny dolar.

   Smazat
  4. Bože, co to je tu za hňupa trola 14:57? Přímý potomek zmrda Šorose nebo výplod incestu? Ty bys mohl být testovacím panákem té skvadry NASA, takové idioty oni potřebují.

   Smazat
  5. Když oni by Ameeričani, řekněme si to upřímně, raději než na Mars vstoupili na Sibiř, to by se jim určitě líbilo. Když to nejde, tak holt dělají tanečky ve vesmíru. Proč ne. Rus už se nepotřebuje prsit proti Američanovi kdo výš dočůrá, to bylo důležité za studené války, tomu jde o jiné věci. Takže když se někdo raduje u obrázků Marsu, proč ne. Putinovi stačí, že mu Amíci solí prachy za to, že je tam nahoru vytlačí a o nic víc mu v tuto chvíli nejde.

   Smazat
  6. Může někdo znát, co po tom všem, co všechno již Američani, bez nadsázky zrůdného, evidentně zřetelně, viditelně již napáchali, co je to za šmejdy schopný tomu zlu fandit? Pozitivní posun je v tom, že jsou s těmi jejich trapnými projevy sympatií k americké zrůdnosti obezřetnější. A činí to zákeřně zastřeně různým zarýváním.

   Smazat
  7. 14.48 vsetky tie zbytocnosti co si vymenoval by tam bez ruskych rakiet nedostali...

   Smazat
 8. Američtí poradci a agenti C.I.A. ,kteří trénují a koordinují jednotky ISIS jsou nyní pod silným tlakem Ruského letectva a námořnictva.Došlo k šoku a překvapení, které jim udělilo Rusko.Celé NATO/USA se saudama a Katarem budou muset teď narychlo zachraňovat teroristické monstrum ISIS před Rusama a převážet je do Lýbie.Celé to mediální strašení kolem ISIS je velká plánovaná a řízená bublina americkou C.I.A.Teď se teprve poznává co jsou opravdu zač USA v současné době a co dělají státům,které chtějí zničit.USA dělá posledních 25 let jeden převrat za druhým, provádí operace po celém světě,válka za válkou,vytváří chaoz a zmatek,bombardují o sto šest po celém světě bez mandátu OSN!Nerespektují státní hranice a zvolené vlády v těchto státech.Podporují teroristy a nacisty což nikdo nečekal kam až zajdou.Špehují své spojence z NATO,špehují celé vlády a politiky.Vše beztrestně!Jen oni mají právo zabíjet a bombardovat ve jménu své,,své" demokracie,kterou uznají za vhodnou!Slovo ,,Demokracie""začíná být v dnešní době už nechutné!

  OdpovědětSmazat
 9. V minulých dnech se na řadě webů objevily úvahy, že ruské síly v Sýrii jsou "izolované", obklopené řadou jim "nenakloněných" států a tak snadno zranitelné. Použitím raket z Kaspického moře Rusko prokázalo, že své vojáky v Sýrii má zřejmě dobře "zabezpečené".
  Lze se reálně domnívat, že to není pouze tímto, názorně demonstrovaným, "krytím".......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sami Rusové to ironicky komentují tak, že ty rakety z Kaspiku byl jenom takový malý ohňostroj k narozeninám Putina, že tu jiný důvod nebyl

   Smazat
 10. uSSaci zrovna pohrbili projekt "moderatnich" teroristu: https://www.rt.com/news/318107-obama-ends-syrian-rebels/

  OdpovědětSmazat
 11. Jen by mě zajímalo, co všechno se ještě musí stát aby jste vy, američtí nadšenci a poskoci konečně něco pochopili.

  OdpovědětSmazat
 12. Zuřící a bezmocný "partňor" : http://svobodnenoviny.eu/sef-pentagonu-rusko-brzy-zaplati-vysokou-cenu-za-nalety-v-syrii/ Jsem velice zvědav, co tím vyhrožováním mínil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ulili do bezpečí v Tripolisu pár set dobře proškolených teroristů, asi je pošlou do Ruska (na letiště, na nádraží, do metra apod.)

   Smazat
 13. Zmírněte své nadšení,alespoň někteří,nad zázračnými ruskými zbraněmi!Je to sofistikovaný výrobek,kopírující technologickou vyspělost.A rusové zbraně umí,to ano,škoda,že výsledky vojenských výzkumů neumí dodnes využít v civilu jako amíci.A nezapomínejte,že amíci mají tomahawky už hezkou řádku let,sice jsou pomalejší ale strefí se pokaždé!Rusové přidávají vlastnosti stealth jak iskanderům tak i kalibrům,čímž získávají novou výhodu!Proto je ta Putinova salva překvapila,na radarech nic neviděli!
  A rusové mají jednu obrovskú přednost-skvělé matematiky,kteří umí ovládací algoritmy jako nikdo jiný!Možná si pamatujete jak Saddám vystřelil na izrael několik desítek obstarožních scudů a slavné patrioty sestřelili s bídou každý třetí?A tak se vydali do tehdá jelcinovského ruska ukrást dokumentaci naváděcích algoritmů!Naštěstí zdravé jádro kontrarozvědky je včas stačilo ukrýt ,takže odešli naprázdno!
  Proto jsou ruské rakety tak obávané,technicky jsou americké na vyšší úrovni,ale mozek,ten mají rusové mnohem výkonnejší!
  roman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:13: Tady nejde o nadseni ze zbrani jako takovych (tedy alespon z me strany). Ovsemze je jasne ze uSSaci maji velice pokrocile zbranove systemy o kterych dozajista ani nevime. Tady jde spise o ten sok - uSSaci zjevne na mile podcenili Rusko jako takove, jako celek. Rusove maji urcite taky v rukave nejake to eso - a je velice zajimave co se najednou na "Zapade" deje po te Ruske salve - je to neobycejne a z toho jde soudit ze se opravdu "neco stalo".

   I kdyz (co se tyce toho nadseni ze zbrani), tak priznam se, ze me jako kybernetika na plny uvazek takove veci fascinuji - zejmena z profesionalniho pohledu - clovek totiz vi co to obnasi a vi co je, nebo co musi byt vevnitr - ty diferencialni a diferencni funkce co si predstavuji jsou jedna basen!

   Smazat
  2. První čočku dostali "bohorovní" amíci od Rusů při přeletech ruského SUčka nad raketovou lodní chloubou Donald Cook. Další při cvičných testech letadel v Indii a nyní po raketové salvě "k Putinovým narozkám" v Sýrii. Přiznám se, že jim to ze srdce přeji.

   Smazat
  3. No tyhle rakety vycházejí ze systému P-700 granit, dovedené do dokonalosti. Ale ty původní byly zavedeny do sovětské výzbroje už v roce 1983, takže už v té době to Rusové uměli. A těch 30 let, jak je vidět, nespali.

   Smazat
 14. Návrat Ruska na světový Olymp přišel ve správnou chvíli. Těsně před dvanáctou, kdy si triumfy opilý terorista a loupežník již myslel, že jeho "stoletá říše" je těsně na dosah. Teď bude mít problémy s TTIP, ultimáty a svým diktátem ropným centrům. Teď si již nebude moct zpupně všude dělat co jej napadne. Bude muset brát ohledy na mínění ostatních.

  OdpovědětSmazat
 15. Kde udělali "soudruzi" z Washingtonu DC onu pověstnou chybku? Že by tradičně špatný výpočet?

  OdpovědětSmazat
 16. Pentagon zuří, střely s plochou dráhou letu narušily jejich operační prostor v severní části Iráku a zdá se, že Rusko začíná velmi vadit. Jak jinak si vysvětlit poslední výkřik [2] Stephena Rappa (bývalého zmocněnce amerického ministerstva zahraničí pro vyšetřování válečných zločinů) v pořadu známé moderátorky Christiane Amanpourové, který pro CNN uvedl, že Bašár Assad a společně i Rusko (tzn. Putin?) by mohli čelit, a to se podržte, obviněním z válečných zločinů před mezinárodním soudem! Rusko prý bombarduje „umírněnou opozici“ vycvičenou CIA, a to je prý genocida civilistů, ne radikálů.

  Den předtím uvedl Obamův poradce (a bývalý poradce prezidenta Jimmyho Cartera) Zbigniew Brzezinski, že USA by se měly pokusit „odzbrojit“ Rusy v Sýrii, protože bombardují „assety“ vycvičené CIA [3]. Toto šílené prohlášení, které, pokud by bylo realizováno, by znamenalo rozpoutání III. sv. války mezi USA a Ruskem, pouze dokresluje zoufalou a bezvýchodnou situaci, v jaké se USA nacházejí. V Sýrii operují jejich „assety“, které koordinují a řídí Islámský stát. Pokud by se některý z nich dostal do ruských rukou, celý svět by se dozvěděl, kdo stojí za vznikem, řízením a financováním Islámského státu.

  Zoufalství americké administrativy by se tak dalo krájet. Rusko vyhlásilo de facto nad Sýrii bezletovou zónu, Rusové jsou v zemi na pozvání legitimní vlády v Damašku, na rozdíl od Američanů a dalších, operační prostor pro americké zásobování IS z nebe (letadly) se zmenšuje, resp. stává se nemožným, protože Rusové díky monitoringu, radarům a dronům vidí a hlavně natáčí všechno, Rusové také hned všechno dávají na internet, takže reálně hrozí, že IS začnou brzy docházet zásoby, munice a skončí americké jalové bombardování fiktivních pozic, Američané se buď budou muset zcela stáhnout anebo začít bombardovat opravdové pozice svého „dítěte“, tedy IS, a ne jako dosud, kdy Američané shazovali bomby na prázdné vyklizené budovy, předem domluvené a dohodnuté objekty, odkud IS zavčas odvezl veškeré vybavení.

  Podpora Američanům rapidně klesá i mezi veřejností v Evropě. V důsledku krize s uprchlíky si stále více lidí, i na mainstreamu, uvědomuje, že rozvrácení Blízkého východu, Sýrie, Iráku a severní Afriky bylo prací USA a že bombardování, které v Sýrii dva roky nikam nevedlo, bylo zřejmě fiktivní a záměrně neúčinné, protože Američanům nešlo o likvidaci IS, ale o porážku Bašára Assada právě za pomoci IS.

  OdpovědětSmazat
 17. Nemám z toho radost. Zisk z této demonstrace budou mít jen američtí zbrojaři, kteří jsou iniciátory všech těch špinavostí, pocházejících z USA. Teď budou mít jen nový argument pro tahání dalších peněz z daní američanů - bude třeba vyrábět dokonalejší a pochopitelně dražší zbraně a protizbraně. A až budou vyrobené, bude nutné je zase někam prodat nebo použít, aby se výroba nezastavila. Šíření svobody, demokracie a "našich" hodnot je univerzální zástěrkou pro zakrytí tohoto pravého důvodu barevných revolucí a rozeštvávání národů, náboženství a států. Tak to bohužel je, žádná demonstrace obranyschopnosti Ruska tento fakt nemůže změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opak je pravdou, jak onehdy západ uzbrojil Rusko,v čehož důsledku se rozpadlo, nyní východ uzbrojí Ameriku v čehož důsledku se může stát naprosto cokoliv

   Smazat
  2. Bohumile, jako vtip dobré, jako prognóza hodně špatné :-)

   Smazat
  3. 16:03

   Sni dál, strejdo. Rád bych ti připoměl, že v rusku je momentálně pokles hospodářství o 5%, inflace 20%, rubl vůči dolaru stratil polovinu hodnoty, ropa, hlavní zdroj přijmů rozpočtu, se prodává za polovinu toho co před rokem...

   Smazat
  4. Tohle jsou měřítka pro Amíky či blbečky jako jsi ty. Rus umí strádat, toho jen tak něco nerozhodí.

   Smazat
  5. 17:14

   No tak ať strádá když mu to dělá dobře :-D
   A tobě ty blbečku, kdyby jediný rok nezvýšili důchod tak se posereš zlostí, ty strádale. A i když ti ho zvýší o 1000 tak budš furt kvičet jak je to málo a že za komoušů bylo líp :-D

   Smazat
  6. Americky zbrojari su tak nenazrani, ze za tazke miliardy produkuju poslednou dobou len kopy šrotu... Takto sa US riaditelom vesmiru nestanu

   Smazat
  7. jistěže bylo za komoušů líp. komouši netahali do svého státu islamisty.

   Smazat
 18. Pentagon je v úžasu, že ruským stíhačkám nefunguje ani navigace a "ztrácejí" se nad Tureckem.
  A ta Hustáková to je co za vojenská odbornice? Nebo je insiderkou v Pentagonu?
  Facebook, to je opravdu prestižní místo na kterém publikovat a ze kterého přebírat vysoce odborné analýzy :-D
  Ale zdejší rudí hejkalové onanující nad ruskou propagandou nepohrdnou ničím co je dost anti-ami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No Rusům se prozatím nad území cizího státu zatoulalo pouze jedno letadlo. Amíci a Turci nemají v tomto ohledu co vyčítat. Jejich letadla so pletou cizí země velice často a vzdušné hranice států vůbec nerespektují.

   Smazat
  2. 16:10
   Ale nelétají nad Rusko tak jako rusáci nad Turecko, členskou zemi NATO. To už je velice nebezpečná hra. Co chtějí vyprovokovat? Ještě jim tam "omylem" šoupnou nějakou "superpřesnou" raketu a bude vymalováno

   Smazat
  3. Pro 16:14: Ja se nechci hadat, ja to jenom nechapu a prosim o vysvetleni: Proc je to pro Rusko problem s tim slabym Rublem? - Uz jsem se to tady jednou ptal a nedostal jsem odpoved. Vzdyt rozpocet maji v rublech - co je na tom spatneho ze za barel ropy dostanou stejne mnozstvi rublu jako kdyz byl rubl 2 krat silnejsi a barel ropy 2 krat drazsi? Mne to vychazi porad nastejno.... a nevyvazeji jenom ropu, ale taky plyn a buhvicojeste. Diky sankcim nemohou (a tedy nemusi) nakupovat cocacolu na zapade. Naklady na tezbu ropy jsou v rublech, cili klesly na polovinu v dolarech. Kde je problem? Prosil bych ale opravdu o co nejlepsi vysvetleni.

   Smazat
  4. 16:31

   Plyn je stejně tak dole jako ropa. Přijmy z ropy a plynu tvoří polovinu státního rozpočtu RF. Ruský rozpočet je stavěn na cenu 100+ dolarů za barel a od prosince se ceny pohybují okolo 50 dolarů. Výpočet si udělej sám. Momentálně berou z rezerv. Jestli se to nezlomí a ceny nezačnou nejpozději do konce příštího roku růst, tak tam bude moc velká bída.

   A proč je problém se slabým rublem? Jednoduše proto, že Rusko toho za utržené dolary hodně dováží, takže dovážené zboží potom v rublech hodně zdražuje. Také půjčky v cizích měnách jsou daleko dražší atd. To je na dlouho.

   Smazat
  5. A proč by se nepodívali přes hranice?

   Smazat
  6. Rusové létají nad Turecko asi proto, že chtějí Turkům ukázat, že je lepší být s Rusem kamarád, než spoléhat na ochranu NATO. Ta totiž podle čl.5 vlastní Charty NATO není myšlena od začátku nijak vážně. Ta mise byla průzkumná, ruské letouny kopírovali hranici na turecké staně a fotogrtafovaly výcvikové tábory ISIL, které tam jsou už několik let, a z kterých se vedl 'demokratický odboj" proti 'krutému' Asadovi.

   Smazat
  7. 16.59 Rusky rozpocet je postaveny na cene 60+. To si pletes s US bridliciarmi. Postuduj...

   Smazat
  8. 17:57

   Píšu o přijmech státního rozpočtu, ne o ceně za kterou se to vyplatí těžit, proboha.

   Smazat
 19. Skvělé vlastnosti ruských zbraní Rusové prezentovali už sestřelením Boeingu nad Ukrajinou. Pentagon byl také v úžasu, ani si neškrtl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to zas plácáš, truhlíku. Četl si tohle? http://cz.sputniknews.com/svet/20151008/1349631/mh17-vysetrovani-experiment.html Ruský koncern PVO Almaz-Antej uskutečnil experiment, v jehož rámci byl odstřelen odepsaný Boeing v zájmu vyšetřování pádu malajsijského letadla na Ukrajině 17. července loňského roku, informuje RIA Novosti.

   V koncernu Almaz-Antej prohlásili, že předběžný rozbor výsledků experimentu potvrdil jeho verzi o podmínkách střetu rakety s letadlem, která byla předložena už dřív. Výsledky experimentu budou zveřejněny 13. října.

   „Koncern předloží výsledky experimentu — reálné simulace střetu rakety komplexu Buk s dopravním letadlem, který pomůže pochopit skutečné příčiny katastrofy malajsijského Boeingu 777, který byl sestřelen 17. července roku 2014 v Doněcké oblasti, praví se v tiskové zprávě.   Smazat
  2. vlast tě (16:10) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 20. Porošenko s jaceňukem při svém vyrývání do rusů mají od .10 o čem přemýšlet. Jedna taková "zbloudilá" raketa v případě, že by RF vstoupila do války s kyjevskými nácky by dokázala kompletně vybílit kyjevský Reichstag.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 16:12: Jo, nad tim jsem taky premyslel... v Kyjeve (mimochodem mesto Kyjev dnes vyhlasilo bankrot - ale nevim jestli jsem tomu dobre porozumel, mluvily moc rychle) je asi zvyseny dopyt po pamperskach

   Smazat
  2. Ano, přej si to ty debile. A na WW3 bude zaděláno. To ale ty bezmozku začneš hýkat, že to byla provokace USA.

   Smazat
  3. 16,15 Třeba už má kyjevská junta zabukovány letenky domů do Tel Avivu.

   Smazat
  4. 16,16 přát si to nemusím. Záleží jaké dostali instrukce od svých instruktorů na americké ambasádě. Třeba nakonec vytáhnou proti RF, jak se stále prsí. Prý mají nejsilnější armádu v Evropě, která je schopna porazit armádu RF.

   Smazat
  5. Pro 16:16: Proc by bylo zadelano na WW3? Co by se zmenilo? Vdyt Ukrajina je ve valce s Ruskem, Rusko uz 2 roky okupuje Ukrajinu a na Ukrajine je 200000 (dvestetisic) Ruskych okupantu - to DOOPRAVDY vyhlasil Porosenko pro Corriere della Sera (najdi si na netu...). Co by zmenila nejaka raketa? (ja samozrejme vim ze by to Rusove neudelali... proc taky - jeste by trefili Porosenka a Jacenuka a kdo by potom zlikvidoval Ukrajinu? Rusum staci jenom cekat)

   Smazat
  6. Na Ukrajině je příliš mnoho ruských okupantů, dlužno dodat žijících na Ukrajině, čili okupujících Ukrajinu, již ve třetí i více generací. Jako okupanti, vrahové civilního obyvatelstva, jsou vnímáni ve východních částech Ukrajinci z fašistických bojůvek, kteří vtrhli na tato území. Stateční Rusové povstali na obranu svých vražděných rodinných příslušníků. Zabedněnec dutá hlava - 16:21, něco takového samozřejmě chápat nemůže.

   Smazat
  7. 17,30 A kolik okupantů podle této tvé teorie žije v USA? USA byla původně zemí indiánských kmenů.

   Smazat
  8. 16.21 Zapomněl jste ještě na to, že mezi těmi oficiálními ukrajinskými obviněními RF bylo i to, že armáda RF použila proti Ukrajině na Donbasu nejméně dvě jaderné bomby. Takže plácání toho člověka z 16.16 je o to absurdnější, že ukrajinští politici se už opravdu pokusili tímto způsobem WW3 vyvolat...

   Smazat
 21. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kreml-zverejnil-jak-se-bavi-Putin-a-rusky-ministr-obrany-o-Syrii-Podivejte-se-402780

  …Podle ministra obrany Šojgu má Rusko přímou linku na hlavní velení turecké armády, aby tak předešli dalším narušením tureckého letového prostoru. Zároveň zmiňuje videokonferenci s „americkými kolegy“. „Prozkoumali jsme dokument, který nám přišel z Pentagonu a dnes budeme projednávat skutečnost, že jsme připraveni dokument potvrdit a začít podle něj jednat,“ tvrdí Šojgu.
  Šojgu následně dodává, že stále čekají na odpověď a doufá, že dostanou informace o možných cílech pro ruskou stranu. Zároveň poznamenává, že je nutné spolupracovat, protože jinak žádných výsledků nedosáhnou. „Naši kolegové pracovali na těchto úkonech po celý minulý rok, naneštěstí, zatím čekáme na viditelné výsledky,“ komentuje snahy západu v Sýrii.
  „Je jen spravedlivé, když tvrdí že jsou lépe obeznámeni se situací, jelikož na tamějším území operují (ač nezákonně, jak jsem již zmiňoval) déle jak rok, ale pokud tam jsou a znají lépe situaci, nechme je ať s námi sdílí informace o cílech, jež za tuto dobu identifikovali a my se jimi budeme zabývat,“ naznačuje Putin jak by si představoval spolupráci.

  OdpovědětSmazat
 22. http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383000-zruseno-vycvik-syrskych-bojovniku-ze-strany-usa-skoncil-fiaskem.html

  OdpovědětSmazat
 23. Je zajímavé sledovat, jak na všech diskusích vymizeli ti ubozí křiklouni. I tady se z toho množství příspěvků najde jen nepatrně těch stále ještě zamrzlých blbečků. Jejich osamělé výkřiky jsou trapné. Asi nedostali nové instrukce od svých vyděšených vůdců. Kavárna se nám odmlčela, EU nějak rychle otáčí, vidina trestu pro zrádce dostává konkrétní obrysy. Kam ti chudáci budou utíkat? Jen tak dál. Díky pane Putine.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale je tu "náš partner" co tu neustále komicky všem oponuje a ten se podobně tragikomicky vyjadřuje ještě na stránkách První Zprávy - používá totiž stejné výrazy např. "kvičet", stejná slovní spojení. Tito vyjjímeční jedinci se ukájejí tím, že se snaží podobné diskuzní stránky znehodnotit a otrávit lidi od jejich používání. Ted je otázka zda to dělají za peníze anebo jen tak z dobré vůle

   Smazat
 24. Delají to za vlast,za EU a demokraciji-naše vlast EUUSA je v ohrožení a rusáci se blíži po druhé dobít Europu ale mi je zastavíme jako Nemecko zastavilo Monkoli v 13ctem století a zachránilo Druhov ríši a USA nám přišlo na pomoc pod vedením prezidenta Washingtona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ježíši, co to je za blábol. Rozumíte tomu někdo?

   Smazat
 25. Oprava-pod vedením generála Custera a Granta,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 26. 20:41, 20:43
  tož, něch si ťa pichnú do riti
  )))

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.