Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Proč se na Sýrii střílelo z Kaspického moře?

8. 10. 2015       zdroj
Odpovídá ředitel Centra strategické konjunktury, vojenský expert Ivan Konovalov:
Zasazovat údery "Islámskému státu" (tato teroristická organizace je v Rusku zakázaná - pozn. AiF.ru) z Kaspického moře bylo nejúčelnější. Podívejte se, bojovou službu tam má naše flotila, která je vybavena komplexy "Kalibrus". Od Sýrie nás bezprostředně v tomto regionu oddělují území našich spojenců - Íránu a Iráku. Tyto země nám daly svolení k provedení této operace.


V Černém moři máme také zbraně, které by mohly zasáhnout objekty teroristů v Sýrii, jenže střílet tam přes Turecko nemůžeme, protože je členským státem NATO.

Ve Středozemním moři, které omývá Sýrii, nemáme "Kalibry", a hnát tam naše lodě by bylo velmi nákladné časově i na zdroje. Nemělo by to žádný smysl. Údery na teroristy z moře byly účinnou podporou našeho letectva, které má v Sýrii malou jednotku. Je zde ještě jeden důležitý moment: díky uskutečněné operaci se Rusku nejen podařilo oslabit pozice teroristů "Islámského státu", ale také ukázat světu konkurenční přednosti svých zbraní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Bil jsem zde prvníííííííí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A koho jsi to bil ? Falmere, Falmere, co ta tvoje čeština.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Falmer se vám všem omlouvá - chtěl napsat "Blil jsem zde prvníííí". Přehodil chudák písmenka a jedno "l" mu vypadlo. Potom to dává smysl. A u mě si šplhnul, že je tak sebekritický. Protože jeho výlevy - toť skutečné blití !

   Smazat
  4. CHUJMER VÁM SDĚLUJE,ŽE VYŘIDIL V BRUSELI SPOLU SE SVYMI STRANAMI ODS,TOP a KSČM

   za vedení ANO BUDE LÍP,novou solidární dan jejíž výnos bude pro uprchlíky,nebot on se svými kamrady vám to zařidi přes benzinovou dan,aby jste drželi hubu, tak strana ANO prý poslala JOUROVOU prosadit tam cenzuru,která bude nařizena ČR pomocí EU směrnice..

   Smazat
 2. zdá se to strategicky rozumné. rusko/sýrie doufejme zlikviduje nepřítele, snad bude v sýrii "mír" a potom ztratí "imigrace před válkou" smysl. jsem zvědavý jestli budou merkel/hollande lhát i potom stejně o nutnosti příjmání islamských cigošů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když odejde diktátor Asad ze Syrie a bude tam nastolen demokratický režim tak se i uprchlíci vráti spátki domú-slišel jsem to ve správach na Nově a v jedné reportáži na čt 24 tak mám objektívni informace.

   Smazat
  2. tam nikdy "demokratický" režim tak jak ho vnímají na západě nebyl a nikdy nebude. proč taky? je to jejich kultura a bylo by dobré ji sem netahat. což bohužel merklovka nechápe. (a nebo chápe moc dobře)

   Smazat
  3. 22,55 dopadlo (by) to stejně, jako když USA zavedly svůj demokratický režim v Iráku a v Libyi.

   Smazat
  4. Víte, já si stejně myslím, že si tady Falmer dělá prdel. Tolik hrubek, co tu naseká, to by nedokázalo ani to nejhloupější dítě v pátá třídě.

   Smazat
  5. 22:55. Jaké a od koho máte informace o tom, že byl Asad diktátor? Byl opakovaně legálně zvolen Syrským lidem. Že by si volili diktátora? to asi ne. Sýrie byla klidnou, prosperující zemí. Prodávala svou ropu a plyn a rozvíjela hospodářství. Problémy začaly, když si chtěli Sudové postavit trubky přes Sýrii a vytlačit ji spolu s Ruskem ze západního trhu. To se náramně líbilo USA a tak nastoupili agentiCIA a vyprovokovali jakousi nepatrnou opozici. Ta neměla šanci uspět ve volbách, tak se za peníze USA odebrala do zahraničí. Od té doby začaly USA spolu se Saudy a dalšími poskoky z EU napadat Asada a dělat z něho diktátora.

   Smazat
  6. 23:25 zkuste klik na Hafiz al-Asad a budete vědět co je synek začal.

   Smazat
 3. Tomahawki také dostřelí s Perského zálivu do Kaspického moře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Huustýý. A neměl by amíkům někdo včas říct, že ISIL je opačným směrem? Podle toho jak bombarují jsou na tom s orientací dost špatně.

   Smazat
  2. V minulosti byl jeden pokus poslat Tomahavky do Sýrie z pobřežních vod Španělska již učiněn. Bohužel nedoletěly, ale byly zničeny záhy po odpálení nějakou elektronickou zbraní rusů. V podstatě je rusové odklonili a odpálili.
   Franta

   Smazat
  3. takový Saakašvili se nechal slyšet, že Rusko má k těm raketám nějaké ovládací kódy na odklonění trajektorie, že jsou hacknuté

   Smazat
 4. Rusům fandím v rozhodnutí "vyčistit" Sýrii od ISIL, ale ze dvou věcí jde mrazení a tak nějak nejásám:
  1) ISIL se prý přesouvá do Lybie (ano do té, kam jsme pomohli zasadit demokracii) a bude to mít do Evropy a i k nám blíže. Z čištění bude tedy vytlačení svinstva jinam. Proč se přesunují tam?
  2) Nepostřehl jsem bezletové zóny Irán, Irák, Sýrie, nad kterými se proháněly rakety. I když rakety nejsou určeny proti letadlům, určitě by "potěšily" blízkým průletem malé letadlo, rogalistu a cokoliv co také letí v malých výškách. A úplně stejně se mi nelíbí průlety "našich vládních speciálů" BMW po dálnici za svolení a doprovodu Police. Na víc než 130km/h nejsou přeci stavěné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro anonymní 5:46
   1) Vše bylo předem dohodnuto se státy Irán + Irák, které sohlasily s průletem střel.
   2) Letadlo či rogalistu by jen stěží ohrozili, protože se střílelo v noci a já ještě žádného rogalistu v noci létat neviděl. Navíc pokud o tomhle výše jmenované státy věděly, tak samozřejmě žádné letecké aktivity v oblasti neprováděly.
   3) Pokud to nevědělo USA je jen dobře, protože jedině tak nemohlo varovat svoje teroristy.

   Smazat
  2. Koukni na http://www.flightradar24.com/ a lítá se tam jak o život. Prostuduj historii letů ze středy v noci a uvidíš.

   Z obecného pohledu pak nevím proč trestat kolaterální ztráty občanů po lovech našich myslivců, nebo kolaterální ztráty občanů na přechodech pro chodce. On je také určitě nikdo nechtěl způsobit, ale stalo se. Proto to mrazení. Až se stane malér po raketových útocích na takové dálky, tak bude pozdě bycha honit. Onu skutečnost "chtěli jsme pomoci a nějak se to vymklo" teď můžeme sledovat na US útoku na nemocnici v Afganistanu. Těm doktorům to ale nijak už nepomůže.
   Tožtak.

   Smazat
  3. 12.44 z podobných naivit vás vyléčí film Good Kills,kde se podrobně vysvětluje, že collateral damage je něco, co je američanům úplně lhostejné už řadu let. Pokud byste nevěřil "uměleckému" filmovému zpracování, pak stačí vyhledat si některé vystoupení Ethana McCorda a myšlenka o pozdě honěném bychovi vás v podobných souvislostech už určitě nenapadne.

   Smazat
 5. Pro blbečka Falmera
  Až vyletí Tomahawk z lodí v Perském zálivu směrem do Ruska bude sestřelen dřív něž se nad Rusko dostane. Pak se budou ušáci omlouvat a vymlouvat jako teď s nemocnicí v Afghánistánu. Pokud těch Tomahawků vyletí směr Rusko více tak se prostě vypaří celá ušácká flotila a jestli budou chtít ušáci pokračování, tak se pak nebudou stačit divit co jim tam a sem do Evropy bude létat a odkud. On si totiž blbečku do téhle Euroatlantické civilizace už pak bouchne každý velice rád. No a ty Chujmere pak budeš i se svojí rodinou a příbuzenstevem mrtvý, takže se nedozvíš jestli nějací ušáci v USA vůbec zbyli abys měl nad čím onanovat a jásat. Civilizace tak jak ji znáš už nebude existovat. Tedy žádný mobil, žádná televize, žádné PC, žádný mekáč a hambáč, žádné nákupní centrum, žádné autíčko, žádné dolárky, žádný Šapito a ani političtí kecalové jako jsi Ty. Jeď se podívat do Černobílu, na Bikiny a do Fukušimy abys věděl, jak to bude vypadat.

  OdpovědětSmazat
 6. Bombardování IS. To nejlepší je na konci.
  https://www.youtube.com/watch?v=MZjPpKJRw4M

  OdpovědětSmazat
 7. Jasné, pochopitelné, účinné. Zbytečno co dodávat. Hrdlořezové nezasluhují mít hlavu na krku a kosti pohromadě. Howgh!

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.hlavnespravy.sk/demagogia-cnn-a-vtipna-odpoved-hovorcu-ruskeho-ministerstva-obrany/693060

  + video

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.