Reklama

čtvrtek 1. října 2015

Rána pod pás: krajané dostali od české vlády ostudný dopis. Je volyňský Čech méně než „uprchlík" - terorista? Vláda ztratila tvář už dávno. Zachová si alespoň zdání důstojnosti?


Ondřej Höppner
1. 10. 2015 ProtiProud
 
Ondřej Höppner upozorňuje na palčivý problém našich vládou zrazených krajanů, jejž zcela zakryl divoký nájezd cizinců i mediální ticho, které se kolem nich rozhostilo
 
Čeští krajané z válkou zmítané Ukrajiny, kterým před časem naše vláda veřejně slíbila, že je v České republice čeká otevřená náruč, se nyní cítí zrazeni a podvedeni. Mnozí již odhlásili děti ze školy, dali výpověď v zaměstnání, prodali domy a nábytek. Nyní však dostaly desítky krajanů z ukrajinského Žitomiru dopis, že žádný trvalý pobyt u nás získat nemohou, protože se u nich údajně neválčí.

Odmítavý postoj český vlády k asi sto padesáti krajanům ze Žitomiru hanebně kontrastuje s horlivě vstřícným přístupem Bruselu a některých našich vládních kolaborantů ke statisícům migrantů ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu a dalších zemí. U těch kupodivu nikdo nezkoumá, zda jim vybuchují bomby za humny, nebo až za kopcem. A na svůj ilegální pochod přes hranice, aniž kdo předtím zkoumá, co jsou vlastně zač, slyší z Německa „Vítejte!“ A nejen z Německa.
 
 
Pokrytci od koryt

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier ml. (ČSSD) nedávno nabubřele prohlásil, že je sám připraven přijmout třeba patnáct tisíc imigrantů z Afriky a Asie. „Nevěděl jsem, že má pan kolega tak velký byt,“ glosoval ironicky jeho postoj ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V jejich infantilní přestřelce a následném zmatečném, předem prohraném a psycho - populistickém boji o kvóty zcela zanikl jasný fakt, že čeští krajané mají a musejí mít přednost. Ti ale ministra Dienstbiera s americkým občanstvím pochopitelně nezajímají.

Migrantská vlna (většinou) muslimů z Asie a Blízkého východu se České republiky zatím přímo nedotkla. Imigranti touží především po bohatých státech jako je Německo, Francie a Anglie. Davy tam směřují přes Rakousko na sever. Do České republiky se nikdo z nich nehrne - a pokud sem budou přiděleni na základě “kvót”, je otázka, jaká síla je zde udrží. To až nám nadiktují, že jim také musíme dávat dvacet tisíc měsíčně, ubytování zdarma a další sociální výhody – jak to brzy prosadí Německo.

To je však v této chvíli až druhořadé. Problém je, že tomuto diktátu se česká vláda nebrání – ale současně odmítá krajany, kteří se chtějí vrátit do své staré vlasti. Jsou odhodláni u nás žít a pracovat.

V České republice získalo od března letošního roku trvalý pobyt asi sedmdesát českých krajanů z Ukrajiny. Dvě třetiny z nich si už našly práci a opustily ubytovny. Také k jejich přijetí se česká vláda stavěla zpočátku mírně řečeno zdrženlivě a otočila až na nátlak veřejnosti a prezidenta Zemana. Přes následná velkohubá prohlášení však u nás našlo útočiště mnohem méně krajanů, než vláda slibovala.
 
 
Kdo za to může

Odpovědnost za tuto donebevolající věrolomnost nese především premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a jeho straničtí kolegové, především ministr vnitra Milan Chovanec a také ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Krajanům ze Žitomiru nejdříve letos na jaře poslali dopis, že mohou v Česku získat trvalý pobyt za jednodušších podmínek. Bylo jim přislíbeno ubytování, pomoc při shánění práce, a bude-li třeba, i jazykový kurz. Teď ale všichni dostali dopis, že se jejich žádosti zamítají.

Proměna migrujícího davu v dobře organizovanou jednotku násilníků je otázkou několika minut

Vláda tak postavila krajany, z nichž mnozí již spálili všechny mosty a měli tak říkajíc „sbaleno“, do neřešitelné situace. Když si stěžovali, dostalo se jim odpovědi, že asi špatně rozuměli. Stručně řečeno – poté, co začala sílit uprchlická vlna z Afriky a Asie, ocitli se čeští krajané z Ukrajiny na vedlejší koleji.

Řešení je přitom jednoduché. Přijmout bezodkladně všechny krajany, kteří o to požádají. Podle odhadů je jich ještě něco málo přes dvě stovky. A až poté řešit, co s migranty z jiných částí světa. Jejich žádostí o trvalý pobyt je od začátku roku méně než sto. Pokud – a vše tomu nasvědčuje – se bude muset Česká republika podvolit evropským kvótám (mělo by jít o 1328 imigrantů), měla by do nich přednostně zařadit Čechy z Ukrajiny.

Co do společenské integrace jsou s ukrajinskými krajany ty nejlepší zkušenosti. Většinou ještě umějí jazyk, chtějí pracovat, mezi nimi a “českými Čechy” nejsou žádné náboženské rozdíly, a především: Cítí vděk, že jim Česká republika pomáhá. V jejich případě je pokrytecké zkoumat, zda se v přímo místě jejich bydliště válčí, nebo ne. Je jedno, zda jde o ekonomické uprchlíky, či zda se prostě chtějí vrátit tam, kde se narodili jejich předkové.

Integrace uprchlíků ze Sýrie, Afghánistánu nebo Eritreje bude nesrovnatelně obtížnější. Navíc je zde reálný předpoklad, že mezi nimi jsou utajení fanatici z Islámského státu, Muslimského bratrstva, Boko Haram nebo Al-Kajdy. Půtky na hraničních přechodech ukazují, že proměna migrujícího davu v dobře organizovanou jednotku násilníků je otázkou několika minut.
 
 
 Zmarněná šance... pro nás

Zařazení českých krajanů do kvót, když už nám je nadiktovali, alespoň toto riziko sníží na minimum. Právě s touto podmínkou, tedy přednostním přijetím krajanů, měla jít Česká republika do předem prohraného boje s Bruselelm o kvóty. Nešla – a propásla tak jedinečnou šanci zachovat si vůči svým ohroženým krajanům alespoň zdání důstojnosti.

13 komentářů :

 1. Celá vládní garnitura je parazit na našem národu,kdo ten bordel volil?Když poslouchám lidi,jak se baví u mě v práci,nebo i cizí lidé někde venku,oni to nebyli !!! Asi jsme na tom,jako účastníci Skotského referenda o odtržení od Anglie.Nechutná manipulace s výsledky a nic se nestalo.Současnou strukturu naší vlády nikdo nevolil(snad pár zaplacených červenokaretníků) a přesto je máme... To je ten problém. Mají pomoci krajanům jen tak,nebo dostat bakšiš za propagaci EU - kvót? B je správně...Jediné,co si náš supervládní ksindl zaslouží je pořádně mrazivá koupel ve Vltavě a doživotní žalář za svou vlastizradu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A bude ještě mnohém hůř !!!
   Sybila

   Smazat
  2. Jo, vážený pane Procházko, oni to nebyli, co zvolili tuto vládu, právě proto, že lidi nechodí k volbám, tak se takovýhle šmejd dostane ke korytům, díky tomu, jak je nastavený volební systém. Když z našich deseti milionů občanů, bude volit jen pětset tisíc lidí, partaj socanů nažene své členy a jejich rodinné příslušníky k urnám a vítězství mají v kapse. Agitujte, ať lidi chodí volit partaje s rozumným programem.

   Smazat
  3. to 0:03
   Pokud by to takto bylo, tak by to znamenalo, že vlastní volby a ohlášené výsledky jsou dvě různé věci. Což o to dnes je to možné a snadno proveditelné, vše je prováděno pomocí výpočetní techniky a není nic jednoduššího než změnit některé instrukce programu a výsledky budou takové jako potřebujeme a ne podle počtu skutečných hlasů.To je schopen zařídit i průměrný programátor. Pokud se neprovede audit software, který to zpracovával, nikdy na nic nikdo nepřijde, je to z pohledu "pachatele" na 100% bezpečné.

   Smazat
 2. Volte www.spd.cz Okamura má přímou demokracii jako jediná strana. Jinak se z toho nevylížem, tedy pokud už nebude pozdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím držel slovo, tak zapracovala politická diverze s korupcí v hnutí Úsvit. Zásadní otázka - jsou možné volby při stanném právu? To by mohlo být řešení pro ČSSD.

   Smazat
 3. Tato připosraná vládnoucí banda v čele se Sobotkou, Zaorálkem, Stropnickým nemá ani tolik slušnosti pomoci těm, jejichž tátové a dědové tvořili většinu Svobodovy armády, do které vstupovaly celé rodiny. Hnus, připosranost a zbabělost. Defenestrace!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, rád bych přidal několik přívlastků - na druhou stranu trolové a šapirovci by to poučili k tomu nás osočovat z vulgarismů ...
   ......DEFENESTRACE ..... požehnaný každý kdo vyhodí šapirovce z okna --- počínaje Dienstbierem

   Smazat
 4. Okamura nechápe podlost a proto dotáhne do parlamentu zase nějaký živočišný odpad, který považuje podlost a lhaní za potřebnou vlastnost. Byl by dobrý jako prezident, ale Okamuru utáhnou lichváři na vařené nudli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamura už si dává velký pozor, všech těch snad už 8000 žadatelů o členství projde sítem, aby se mu tam zase nenacpali takoví jidášové, jak se mu už to stalo s Úsvitem.

   Smazat
  2. Proč nedát Okamurovi šanci na premiéra? Horší než ozubený Otík být přece nemůže !

   Smazat
 5. Pokud vláda skutečně slíbila konkrétním Volyňským Čechům možnost vystěhování do ČR, pak by se celé věci měl chopit nějaký schopný právník a vysoudit na státu nejen splnění příslibu, ale zaplacení komplexního začlenění do naší společnosti. Pokud šlo dokonce o jakýsi kolektivní příslib typu pozvání uprchlíků od madam Merkelové, pak by skutečně měli být přednostně přijati všichni původem Češi, z celé Ukrajiny, kteří projeví zájem se vrátit do země svých předků. My jsme ve světě známí svým nezájmem o krajany. Jsme tak nanejvýš schopni za nimi posílat folklorní a jiné umělce, ale reálné pomoci se od státu prakticky nikdy nedočkají.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.