Reklama

sobota 17. října 2015

Reaktivní plamenomet Solncepjok už ničí teroristy v Sýrii. Video ukazuje, co umí

přeložil geo
17.10.2015 Eurasia24
Je tomu jen pár dní, kdy Eurasia24.cz informovala o dodávce ruského reaktivního plamenometu TOS-1A Solncepjok armádě Syrské arabské republiky. Podle nejnovějších informací a zveřejněného videa už tento zbraňový systém pracuje na syrském bojišti.

Bojové vozidlo komplexu TOS-1A Solncepjok využívá podvozku tanku T-72 a představuje v podstatě vícenásobné odpalovací plamenometné zařízení pro přímou palebnou podporu mechanizovaných jednotek. Z čtyřiadvaceti raketnic se odpalují rakety se zápalnou nebo termobarickou bojovou částí, která má obrovský ničivý účinek.

Častěji je užívána termobarická verze, jejíž použití je zachyceno na videu ze Sýrie. Bojová část rakety zajistí po dopadu na cíl explozivní rozptýlení směsi kapalného propylnitrátu a hořčíkového prášku. Tato směs vytvoří oblak, který následně exploduje díky detonaci druhé části bojové hlavice. To vše se děje velmi rychle, ve zlomcích sekundy.

Na videu ze Sýrie je dobře patrná nejen obrovská ničivá síla tohoto systému, ale také rozsah území, které je schopna pokrýt vypálená salva:Foto: YouTube.com32 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. Velice nepříjemné být v tom prostoru.
  Něco na způsob katuše,nebo tak nějak.Zřejmě to nejde použít v obydlených oblastech,jen někdo v otevřené krajině.Proto jsem už někde psal,ať bojovníci IS,raději utíkají včas,jinak budou na škvarek.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 3. Blbost tohle jediny je ucinny v obyvatelne zone. Udela to vakuum takze ikdyz je nekdo schovany v okopu nebo za zdi moc mu to nepomuze-roztrha mu to vnitrni dychaci a telesne organy. Je nahli pokles tlaku. Tohle je strasna zbran ikdyz na prvni pohled nevypada. Veleuspesne odzkousena v Cecensku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený,zas takoví odborník nejsem,jen mě napadlo,že by v tom případě hořelo všechno a také civilisté by byly zasaženy.Jen jak jsem napsal,nechtěl bych se v tom prostoru ocitnou.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Jo jo. Jen se koukejte co Vás čeká, až Vás pošlou na zlého Rusa.

   Smazat
  3. Zemedelec: te ohen ktery se tam utvori hori chvilku nicmene v dusledku horeni vysaje vsechen vuduch v okoli. Tim se i zadusi pac ohen potrebuje vzduch. A pokud c miste dopadu myslim ze jedna kazeta cita 30 raket t.j. rozloha cca 3 ha neni vzduch-neni tlak tak okoli tlak se tam ohromnou rychlosti nacpe aby doslo k vyrovnani tlaku. Nic nehori. Snad jsem to popsal srozumitelne.

   Smazat
  4. Žádné VÁKUUM, žádný PLAMENOMET!

   Je to raketomet s termobarickými neřízenými raketami s velkou přesností, ráže 220mm, přeloženo do srozumitelné řeči, zabíjí vysokým tlakem a vysokou teplotou, vakuem doráží. Při dopadu exploze rozpráší velké množství vysoce hořlavé směsi, která je vzápětí zapálena.

   Největší termobarický výbuch předvedli v roce 2007 právě Rusi, shozením 8tun nálože s TU160, ničivou silou 44tun se v okruhu 300m vše vypařilo, malá atomovka

   Smazat
 4. Sím, sím, používejte při překladu raketomet. Plamenomet upaluje. Jinak i toto je pěkný svinstvo a i tyto zbraně by měly být zakázané. Jste-li u cílové zóny (třeba zalezlí v zákopu) je po vás - podtlak Vás obrátí doslova naruby (plíce ven).
  http://www.armadninoviny.cz/rusky-raketomet-tos-1a-soltsepek-pro-irak.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A až se bude zakazovat, je potřeba zakázat řezat lidem hlavy, to je taky pěkné svinstvo.

   Smazat
  2. Rychla smrt dobra smrt. Důležité je, že zločinci se nemaji kam schovat. Nelze ji použít v obydlených oblastech, ale teroristi nemohou klást odpor v bunkrech a jeskyních nebo využít členite krajiny. Proto se také, podle některých zpráv snaží ISIL přesouvat co nejvíc do obydlených oblastí a schovavát mezi obyvatelstvem, ale obyvatelé je zrovna také nemusí, tam se použijí jiné postupy.

   Smazat
  3. 18:26 Mýlíte se, název je správně. U nás si většina lidí pod slovem plamenomet představuje zařízení, vystřikující zapálenou hořlavinu. Původně se mu i u nás říkalo ohňomet, jak zní doslovný překlad ruského názvu. Ale mnohem, mnohem starší "ohňomety" metaly nádoby s hořlavinou, což je v principu i případ TOS-1A. "Stříkačky" mají krátký dosah, "nádoby" můžete pomocí rakety dopravit na mnohem větší vzdálenost. A právě tímto směrem šel vývoj v Rusku. Podle této logiky můžete jako plamenomet s klidem označit i ten velký prak, který Majdanisté používali k vrhání Molotovových koktejlů na Berkutovce. JL

   Smazat
 5. Sledoval jsem video a na 99% to Buratino není, jedná se zřejmě o raketomet Uragan BM-27 nebo Smerch BM-30 s protipěchotní submunicí. TOS-1 Buratino svými hlavicemi vyvolává mohutné výbuchy způsobující vakuový efekt což vizuálně vypadá jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám ten samý dojem...

   Smazat
  2. Máte pravdu, bude to postupné vybuchování klasteru. Taky pěkné protipěchotní svinstvo.

   Smazat
 6. Hrozný co všechno jsme si na sebe dokázali vymyslet.
  No nic kluci Ruští, Syrští i Íránští, snad budete mít šanci tuto pekelnou mašinu používat s rozumem.

  OdpovědětSmazat
 7. Mnohem horší než Ka´tuše. Kluci Terorističtí, zabalte to, Merkelová vás čeká, žold bude zadarmo a vysoký, kdo chce, může si přitom v Evropě pěstovat i svého teroristického koníčka.

  Putin není Obama, Putin se s vámi malovat nebude.

  OdpovědětSmazat
 8. Souhlasím s 19 24:
  Podle mne toto video ukazuje salvu klasických raketometů - výbuchy termobarických hlavic Buratina vypadají jinak - jsou delší s výraznou ohňovou koulí - zde se jedná o klasické,mžikové výbuchy trhavých hlavic. Kdyby to nebylo točeno za šera, tak by ty záblesky nebyly téměř vidět
  Pepan.

  OdpovědětSmazat
 9. Ja,ja teroristicti islamaci tam odtud houfne zdrhaji a hadejte kam? Jestli jeste nevite,tak si otevrte okno,nebo se jdete mrknout na nadrazi

  OdpovědětSmazat
 10. nebudou stačit utíkat jejich palice se budou válet v prachu společně s těmi usáckými který se do toho připletou na sprostý pytel sprostá záplata teď konečně rusové umravní ty usácký kurvy co dělají po světě bordel!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. neřešte co to je - je to účinný prostředek na úklid usáckýho bordelu

  OdpovědětSmazat
 12. Zajímavé jak ti "mírumilovní" proruští najednou jásají nad hromadným vražděním těch co nechtějí žít tak si proruští představují. Říkám si, že Amerika možná udělala dobře, že těmto katanům dala v Sýrii prozatím volnou ruku. Celý svět vidí co jsou to za krvelačné bestie a že se neštítí použít libovolně destrukčního potenciálu s následkem libovolného počtu mrtvých což mj. předvedli i na Ukrajině. Někdy je lépe vidět skutečného nepřítele jaký opravdu je. To může mít velmi silný psychologický účinek. Já sám vím, že sebe vydám maximum jen tehdy pokud mám opravdu strach.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby šli na Ukrajinu, tak to měli přes hranici, nemuseli nikam ani jezdit, zvládli by to bez nastartování motorů, za pár hodin by Slováci opět sousedili s Ruskem

   Smazat
  2. 0:04 Mohl by jste prosím pro srovnání okomentovat bombardování německých a našich měst Američany? Můžete přidat i váš pohled na humanitarní bombardování srbských měst. Bude to zajímavé pro posouzení vaší objektivity. Děkuji. JL

   Smazat
  3. Ten člověk je psychicky nemocný, je zbytečné po něm chtít jakékoliv objektivní hodnocení. Skolí ho infarkt, až ty mírumilovné uřezávače hlav syrská armáda za pomoci Iránu a Ruska zlikviduje.

   Smazat
  4. To vaše vypuzené maximum je tedy hodně cítit. Očividně si pletete diskuzi s toaletou, proto zřejmě tolik podporujete politiku migrace podobně nekulturních individuí. O vás už si každý čtenář obrázek udělal.:-)

   Smazat
 13. A USA nepovažují ISIS za teroristickou organizaci? Koho tam tedy tak dlouhou dobu bombardovali?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Arábii se tomu úkazu - cíli tradičně říká 'fata morgana'.

   Smazat
 14. Nechci nic říkat, ale to co je vidět na videu u článku spíše vypadá na explozi kazetové munice a tou podle mne "Solncepjok" nedisponuje. Možná je to odpálené z "Uragánu" nebo "Gradu".

  OdpovědětSmazat
 15. Sranda je v tom, že právě do Sýrie se přesouvají jako posily ve velkém (za pomoci kyjevských banderovců) žoldáci právě i z Ukrajiny, kde jim už vyschnul příliv doláčů. Proto se Rusko musí angažovat právě v Sýrii, protože se tam přemístili i jejich vlastní teroristé dříve vytěsnění z Kavkazu (Čečenci, Dagestánci atd.), ale i třeba z Turkmenistánu a jiných republik s vysokým podílem muslimského obyvatelstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ale vypadá jako celkem taktická nedomyšlenost ze strany USA, které nejspíš tedy všechny tyhle skupiny financují. Pokud chtěly USA rozpoutat válku v Evropě s účastí Ruska, tak to šlo naopak nejlépe přes tu Ukrajinu. Samozřejmě, že Rusové dodávali zbraně, léky, jídlo, oblečení, veškerý potřebný materiál, včetně lidské síly, takže se mohlo zdát, že to nemá smysl, ale pokud Rusové nechtěli být označeni za viníka rozpoutání 3. světové války, tak si nemohli dovolit otevřeně zasáhnout. Takže kdyby USA s podporou Banderovcům a všem islamistickým skupinám, včetně Čečenců, které na Ukrajině už operovaly, vydržely, tak by ten odpor Donbasu podle mě v dohledné době zlomily. A Rusové by se buď museli smířit s tím, že budou mít NATO přímo na svých hranicích, nebo by museli otevřeně zasáhnout, což bylo to, po čem prahly USA. Takhle v Sýrii můžou Rusové otevřeně zasahovat, protože oficiálně zasahují proti ISIS, který i samy USA označily za teroristickou organizaci, i když umožnily jeho vznik. Tak tomu pak nerozumím, že by stratégové v USA byli fakt tak hloupí?

   Smazat
 16. http://luciepasekova.blog.idnes.cz/c/478041/jsme-prilis-bili-pro-tento-svet-zanik-bile-rasy-jako-nejvetsi-rizeny-proces-v-dejinach.html

  OdpovědětSmazat
 17. doktor Zbraň na tomto principu vyvinuli za druhé světové Němci, odzkoušeli,ale nestačili rozjet masovou výrobu.Nic nového.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.