Reklama

sobota 17. října 2015

Recept krajana z Kanady, jak se bránit islámu. Církvím se ale asi moc líbit nebude


17. 10. 2015        ParlamentníListy
V Česku se v rámci vítězství nad totalitou dere k moci ještě totalitnější katolická církev. Desatero však bylo novelizováno. Je-li hrozbou islám, tedy mocenský prostředek stejných povídkářů, jaké zná křesťanská historie, zbývá jediná možnost, potlačit vliv jakéhokoli náboženství v naší společnosti. To radí biolog a Čechokanaďan Jiří Jírovec. Dlouze se navíc rozepisuje o privatizaci Boha církví.
 
"Čeští politici se v boji proti přistěhovalcům odvolávají na naše židovsko-křesťanské kořeny a jejich možné ohrožení jiným náboženstvím. Ve svatém nadšení nemluví o tom, kolik násilí vyrostlo z těchto kořenů v minulosti. Jsou-li ale ty kořeny skutečně živé, pak je pravděpodobné, že z nich zlo vypučí do nových hrůz. Zase ve jménu nějakého boha," začíná ve své stati "Jak se vypořádat s islámem", kterou napsal pro ParlamentníListy.cz krajan z Kanady a přírodovědec Jiří Jírovec a pokračuje o novelizaci desatera, privatizaci Boha a nejvyšší tuzemské mravní autoritě.

Kněží riskli, že se Bůh nenasere

"Performer Milan Kohout nedávno otevřel téma přechodu kořenů do lidských genů. Nabízí se otázka, jak dlouhá doba je potřebná k tomu, aby víra anebo její opak, tedy atheismus, přešly člověku do žil. Mohou geny způsobit, že se třeba desatero tak zabydlí, že člověk přestane smilnit, zabíjet, toužit po otrokyních, ženách a majetcích druhých," pokládá si řečnickou otázku.

Desatero, tedy zákon boží, bylo, jak píše dál Jírovec, v roce 787 novelizováno. Patrně díky tlaku tehdejší lobby strádajících umělců bylo zcela vypuštěno původně druhé přikázání: "Neuděláš si tesanou modlu ani jakékoliv zpodobení toho, co je nahoře na nebi nebo dole na zemi či ve vodě pod zemí. Nebudeš se jim klanět a nebudeš jim otročit, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivý, který s trestem navštěvuji vinu otců na synech i na třetí a na čtvrté generaci těch, kdo mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům těch, kdo mne milují a zachovávají mé příkazy."

"Kněží tehdy zjevně riskli, že se na ně bůh kvůli svému zpodobňování nenasere a nebude trestat 'vinu otců' na synech i na třetí a na čtvrté generaci a samozřejmě ani na nich samotných. Připlácli bohu 'lidskou tvář' a odnětím možnosti trestat ho zbavili odpovědnosti za činy jeho zástupců na zemi. Tedy za všechny loupeže, znásilnění a zabíjení ve svatých a jiných válkách. Kristus byl vypodobněn jako svalnatý chlapík, po němž hodila okem kdejaká Magdaléna. To pak vedlo k pomluvám o jeho sexuálním životě a případném otcovství. Církev si zprivatizovala boha, leč prostý lid musel dál věřit, že 'co bůh řídí, dobře řídí' a že nedostatek víry a poslušnosti vede do pekel. Úsloví 'aby tě pánbůh nepotrestal' lze považovat za součást strachu, jehož prostřednictvím moc ovládá plebs. Navíc existuje věčný kazisvět tedy ďábel. A jeho oficiální vymítači," pokračuje Jírovec a přikládá srovnání božího desatera a jeho prý zmršené podoby z roku 787. To je zde: http://www.desetprikazani.cz/zneni-desatera-bozich-prikazani-a-jeho-lidska-varianta/

Kléru manipulace s desaterem prošla

"Trestat třetí nebo čtvrtou generaci synů je nesmysl, protože za rodiče nikdo nemůže. Nebo snad to je přiznání, že se zločinnost dědí z otce na syna? Že by zase hříšné geny? Trestání několika generací lze považovat za fintu, podobně jako trik s dědičným hříchem, jehož odstranění křtem automaticky přičleňovalo děti k církvi. Tedy něco na způsob třídního původu," polemizuje.

Kléru tehdy manipulace s desaterem, jak vysvětluje Jírovec, prošla. Bůh se viditelně nebránil tomu, že mu bylo odňato původní, desaterem explicitně vyjádřené, právo trestat, a smířil se i s dalšími změnami, například s tím, že původně třetí přikázání bylo svévolně změněno na druhé a rovněž pozměněno. Původní text totiž zněl: "Nebudeš brát jméno Hospodina, svého Boha, nadarmo, protože Hospodin nenechá bez trestu toho, kdo bere jeho jméno nadarmo." Přešel i to, že původní desáté přikázání bylo rozděleno na dvě, aby nevzniklo "devatero".

"Bůh zjevně rezignoval a přestal brát svoje dílo vážně. Možná měl srandu z toho, jak si na něj kněžíci troufají. Horší je, že se bůh přestal starat o zločiny, které byly jeho jménem páchány. Dokonce neztrestal ani zneužití svého jména ve sloganech typu "Gott Mit Uns" na přezkách opasků německých vojáků anebo "In God We Trust" na amerických penězích," dodává s tím, že pokud jde o kořeny, i samotný Hitlerův režim měl svoje křesťanské. Tedy bez oné židovské složky. Ta měla být doslova vygumována. Více se dočtete zde: http://www.nobeliefs.com/Hitler1.htm

Totalitnější katolická církev

Jednotlivá náboženství na sebe nevraží podle Jírovce jen zdánlivě. Jejich společným nepřítelem je pouze atheismus. Zvláštní stav je v Česku, kde se v rámci vítězství nad totalitou dere k moci ještě totalitnější katolická církev. Počet českých atheistů je těžké odhadnout, protože vedle asi osmdesáti procent těch, kteří nejsou spojeni s žádnou církví, existují věřící tak "pro jistotu". Neboli, jak praví ve svém deníku Jára Cimrman: "Jsem zapřísáhlým atheistou, až se bojím, že mě pánbůh potrestá."

"Vznikla móda křižování se a vztyčování ukazováků k nebi, aby po nich milost stvořitele sjela jako po hromosvodu. Nebo, když se zadaří, stoupal opačným směrem dík za prokázanou pomoc v boji s těmi bastardy na druhé straně. Je to stejně stupidní, jako žehnání tunelům, lékařským přístrojům a zbraním. Největším nebezpečím pro moc, která se opírá o církve, je, bohužel hypotetická, možnost, že si lidé uvědomí, jak by mohlo být na světě krásně bez těch šílených náboženských hodnot, ať již jakékoli provenience. Ostatně naše nejvyšší mravní autorita svým vlastním životem dokázala, že to jde. Hlavně, když jsou peníze na cigára a alkohol a kamarád herec, s nímž se dá chodit za děvkama. Na nějakém desateru pak nezáleží," rozebírá dál.

Poslední dobou se mluví o střetu civilizací. "Islám prý jednou zničí naši civilizaci, jak ji dnes známe. Dalo by se namítnout, že se předcházející společenské systémy zhroutily vahou přeceňování vlastních sil a vnitřními boji o moc. Je-li hrozbou islám, tedy mocenský prostředek stejných povídkářů, jaké zná naše křesťanská historie, pak zbývá jediná možnost, totiž potlačit vliv jakéhokoli náboženství v naší společnosti," radí přírodovědec z Kanady Jiří Jírovec a namítá: "Musí dojít k absolutní odluce všech církví od státu. To znamená znemožnit manipulaci lidí prostřednictvím pohádek, byť byly vymyšleny před drahnou dobou. Současně je třeba definovat příslušnými zákony svobodu náboženského vyznání jako právo jednotlivce, ale ne jako právo instituce."

Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Jírovec

23 komentářů :

 1. Pan Jírovec má v zásadě pravdu, ale jeho argument s Hitlerem a "Gott mit uns" na vojenských opascích je lichý. Nápis se objevil dle královskéího nařízeníé na opascích (pruských) vojáů už 1861, tedy 28 let před Hitlerovým narozením.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jim, ale ještě nežehnal papež děla jako, když papež Pius XII. žehnal Hitlerovi tanky mířící na Východní frontu !!

   Smazat
 2. S Jírovcem naprosto souhlasím. Každá církev je v podstatě nástroj pro hazly na manipulaci s blbci, akorát že na rozdíl od politických partají se zaštiťuje logem pánaboha.
  Křesťanství je tak "mírumilovné" právě díky tomu, že bylo odstaveno na vedlejší kolej. V časech kdy představovalo vládnoucí ideologii, nebylo o nic míň zpátečnické a agresivní než dnešní islám.
  Bohužel dnešní islám je tak půl tisíciletí zpožděný za civilizací a naděje na jeho reformu jsou nulové. Korán jsou slova boží, nelze změnit písmenko, natož slovo nebo dokonce větu. Nikdo z muslimů nechce vidět, že ty "slova" napsal psychopat, pedofil a vrah, bůhví pod vlivem jaké drogy. Stačí být muslimem a jste nadčlověk. Skvělý lék pro zamindrákované primitivy s IQ tykve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. křes´tanství není vůbec mírumilovné , a to ani dnes . Nezapomínejte , že díky islámu máme dodnes zachovány památky v Egyptě , v Turecku a to i ty antické , i ty křes´tanské . Zatímco křes´tané ničili vše , co nebylo křes´tanské . už od dob koptických křesťanů až po ˇSpaněly v Jižní Americe .

   Smazat
 3. Náboženství je opium lidu. Neřekl to už dávno ten Zločinec, Satanáš, Antikrist a vrah milionů zbídačených lidí Lenin? Panebože nedej aby měl pravdu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle tuším řekl jeho kolega Marx. Lenin se od něj pouze učil, učil a zase učil. ;-) Ale i když je někdo padouch, neznamená to že nemůže mít pravdu. Stejné je to i s církvemi - jsou to dobří kuchaři. Vezmou pravdu, osolí ji a přidají trochu jedu. Lid si nejen nevšimne (až na výjimky, které upálíme či ukřižujeme) že něco nesedí, ale dokonce se dožaduje nášupu. A ani si nezaznamená, že stále jí to samé. Dokonce i kduž se změní kuxhař...:-D :-D :-D

   Smazat
  2. Anonymnímu (18. října 2015 10:41)
   Lenin nebyl Zločincem, Satanášem, Antikristem ani vrahem milionů zbídačených lidí ...
   Byl vzdělaným a bystrým myslitelem a jedním z nejschopnějších politiků.

   Smazat
  3. Zřejmě jste nepostřehli ironii pisatele v 10:41

   Smazat
  4. Mýlíte se všichni .Opiem lidstva myslil Marx to , že náboženství je lékem na bolesti a rány lidstva . To jest jak utišující prostředek .To bylo tehdy opium , nic víc a nic míň .

   Smazat
  5. Je to trochu jinak. OPTIMISMUS JE OPIEM LIDSTVA A ZDRAVY DUCH SMRDI BLBOSTI!!! A rekl to Trocki, za cez ho Stalin poslal do gulagu. Ale nevadi, na nabozenstvi se da taky parafrazovat. Jsem agnostic, (pro jistotu), ale stejne nechapu, jak muze nekdo nekritiky verit v Boha , chodit do kostela a verit knezim. Cirkvi bych nedala nic, oblbujou lidi, za penize danovych poplatniku a jsou to vyderaci, zlodusi a lhari, v cele s jezuitou Halikem. A pak vsichni sleduji Star wars, internet a vylety do kosmu. Kam se ten Buh jenom schova, az poletime na Mars a dal, a dal,......

   Smazat
 4. nevím, co církev jako taková, ale bývalý ministr Piťha mně, ateistovi, mluví z duše - vřele doporučuji si poslechnout jeho vystoupení z kapituly, které v ČT neuvidíte: https://www.youtube.com/watch?v=MwRYpmWolWQ

  OdpovědětSmazat
 5. Nechci být nekorektní. Ale taky mi připadá, že nějaká víra a rituály, atd., to je jen prostředek k něčemu. Napadá mě,že bychom mohli mít církev medvídka Pú a bylo by to úplně jedno. S panem Jírovcem v náhledu na církve souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totéž říká teorie Richarda Dowsena , co když naše životy řídí čajová konvice obývající vesmír nebo květinková víla , žijící v zahradě ?Nebo co se modlit ke gravitaci , která prokazatelně existuje ....?!Je to také neviditelná síla .

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. http://luciepasekova.blog.idnes.cz/c/478041/jsme-prilis-bili-pro-tento-svet-zanik-bile-rasy-jako-nejvetsi-rizeny-proces-v-dejinach.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan pisálek je Žid. Nemůže od něho nikdo čekat, že bude nakloněn náboženství křesťanskému nebo muslimskému. Podle "Protokolů" bude zničeno každé náboženství Gójů a zůstane jen jediný Bůh "vyvoleného národa".

   Smazat
  2. At ten pan je Zid nebo Krestan nebo I Muslim, MA PRAVDU. (muslim by to ovsem nenapsal) A Vy jste prachsprosty rasista. Zatim vzdycky v nejvetsim nebezpeci byl prave zidovsky narod a je zas diky USA/Iran dohode o nuke! Jsem atheista a vsechna nabozenstvi povazuji za nebezpecny nastroj elit k ovladani mas. Ale obavam se , ze lidsky rozum zustal taky nekde pozadu ve vyvoji. a ze nejsme dusevne prilis dal od Neandrtalcu, I kdyz si hrajeme s telefonama, mame televizi a internet a litame do kosmu. je nam to tak nejak na Pr... Stale pomlouvame, zavidime, hrabeme a valcime.

   Smazat
 8. Náboženství slouží k ovládání lidí.

  OdpovědětSmazat
 9. Souhlas s panem Jírovcem. Na to, že by měla katolická církev se cítit ohrožená přívalem statisíců muslimů s jejich agresivní středověkou ideologií (stejně jako Desatero byl i Korán cca 400 let po smrti Mohameda přepracován s cílem ovládat masy), je nějak podezřele klidná, dokonce papež káže pomáhat muslimům ! Říkám si, co to asi znamená pro obyččlověka, co si o tom myslet ? Přinejmenším to znamená, že invaze muslimů znamená návrat do středověku, a to se zřejmě líbí i katolické církvi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vámi , zvlášť s poslední větou Vašeho příspěvku.
   Myslím že se tomu sprostému vatikánu hodí jakýkoliv problém k opodstatnění svojí moci. A pokud problém není tak ho pohotově vyrobí. Středověk by tu měli rádi viz. kydy preláta Graubnera. Tehdy tu neomezeně řádily a jak to vypadalo? O lidi papežencům nejde a nikdy nešlo.

   Smazat
 10. Nejhorší je tady to žvanění nevzdělanců o ničem. Položte si ještě otázku, být, či nebýt?

  OdpovědětSmazat
 11. Proc nevzdelancu????? myslim si , ze cesky narod jednak neni nevzdelany, je ctivy a kazdy ma pravo vyjadrit svuj nazor! Jakekoliv nabozenstvi je IDEOLOGIE. To zn., jeho ideje nejsou podlezeny zadnymi vedeckymi,, empirickymi dukazy. Ver a vira Tva Te uzdravi!!!!. A kdyz uz se tu zminoval Marx, ten napsal: Historie lidi je historii valek. !!! Nebyt valek, nemame ani snad literaturu. Ale filosofove nenesou zodpovednost za to , jak jsou jejich myslenky zneuzity politiky, lidmi touzicimi po moci, teroristy a pod. egoisty. Jsou za to zodpovedni Ti, kteri je popr. voli, napomahaji, udavaji. Hrdinu a cestnych lidi jsou plne hrbitovy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.