Reklama

pátek 16. října 2015

RF může každou chvíli zasadit z lodí údery IS v Sýrii

16. 10. 2015     zdroj
Generální štáb RF nevylučuje vytvoření jedné vojenské základny v Sýrii s námořní, leteckou a pozemní složkou, prohlásil náčelník operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska generálplukovník Andrej Kartapolov.

Kartapolov poskytl interview novinám Komsomolskaja pravda:
— Dospěje-li Generální štáb k závěru, že jsou nutné neodkladně, přímo teď raketové údery našich lodí po ISIL, může to být uděláno?
— Může.
Od 30. září Rusko na žádost prezidenta Bašára al-Asada začalo provádět bodové letecké údery na objekty Islámského státu v Sýrii, s využitím útočných letadel SU-25, frontových bombardérů SU-24M a SU-34.

Za dobu trvání operace bylo zničeno přes 530 objektů IS v Sýrii.

Především se likvidují velitelská stanoviště, cvičné tábory, skladiště zbraní, spojovací uzly a závody na výrobu výbušniny. Podle verze syrské strany bylo zničeno asi 40% infrastruktury Islámského státu.

Kromě toho, čtyři lodě Kaspické flotily uskutečnily 26 startů křižujících raket po pozicích bojovníků Islámského státu v Sýrii. Přesnost zásahu cílů činila maximálně 5 metrů.

14 komentářů :

 1. Takže o to šlo. O základny. Z toho plyne, že IS nebude nikdy poražen, protože potřeba základen by pominula.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na druhou stranu, pokud skončí logistická podpora z Turecka, dodávky zbraní skrz "program podpory umírněné opozice" a pozastaví se platby Isilu za ropu, porážka Isilu se podařit může...

   Smazat
  2. IS(IL) přece nemůže být úplně poražen jen ze vzduchu. Takto - ze vzduchu - lze (smysluplně) ničit jen místa koncentrovaného voj. úsilí. Sklady, soustředěnou techniku, munici a významná opěrná či velitelská stanoviště.
   Tryskáče přece nebudou po poušti nahánět každou Toyotu se třemi fanatiky a kulometem.
   Ta operace ruských leteckých sil musí být každopádně kombinována s pozemním útokem, Ať již ho povedou syrské, iránské či kurdské aj. jednotky.
   Důležité je to, že IS(IL) dnes již nemá schopnost koncentrovat velkou sílu. A to jej připravuje o možnost masivnějšího útoku. Bude se už patrně jen bránit či ustupovat.
   Pokud se ovšem do té protiteroristické operace nevloží USA. Na straně teroristů.
   Byť i hodných, co hlavy zajatců assadovské armády uřezávají přísně humanisticky ...

   Smazat
 2. Proto jsme v NATO. Aby ti vasi Rusaci nemohli vtrhnout i k nam. Jednou to stacilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsme v NATO, abychom dělali zástěrku pro zločinné akce USA po celém světě. Podporujeme dodávkami zbraní a munice fašisty na Ukrajině, vraždíme v Afghánistánu a Iráku, zradili jsme svoje strategické partnery Srby a souhlasili jsme nejen s jejich bombardováním, ale i s odtržením jejich historického území. Jsme v NATO, abychom se spolupodíleli na zničení systému mezinárodního práva a nastolení "systému džungle". V NATO jsme proto, abychom přijali sankce, které nás poškozují, abychom platili za přemrštěné ceny zbraní, které si necháváme vnucovat, aniž bychom je potřebovali. Jsme v NATO zkrátka proto, že nemáme dobrý charakter.

   Smazat
  2. V NATO jsme proto, aby sem k nám mohli kdykoli vtrhnout Němci se svými momentálními spojenci. Jednou to zkrátka nestačilo!

   Smazat
  3. Mluv za sebe komunisto. Ze nekde vrazdite, to neni zadna novinka. Vyhnat zlocince Milosevice z Kosova bylo spravne, stejne jako boj proti Talibanu.
   Dokud zustane nase zeme v NATO, zustaneme svobodni a vy vlastizradci vychcipete, aniz byste se dostali zpet ke korytum.
   Proto tak kvicis. :)

   Smazat
  4. 7:10
   V Kosovu se stal premiérem Hashim Tači. Šéf UČK, obchodník se zbraněmi, drogami a co je nejodpornější, obchodník s lidskými orgány! Muslim a terorista! Tak tomu tleskejte dal, naivo!

   Smazat
  5. Proti Putinovi nebo Milosevicovi je Thaci jeste porad navoneny gentleman. :-)

   Smazat
  6. Jo? Tak si blouzni dál..... ;-)

   Smazat
  7. Anonymní17. října 2015 7:56
   A helemese, zase jeden, co mu asi z horka kape na karbid,
   jinak by tu nemohl takle blbě mlít.

   Smazat
  8. Má to smysl s tím provokatérem diskutovat? Vždyť na světě je tolik velkých srážek a přesto ty největší jsou s blbcem.

   Smazat
 3. doktor Nadšené komentáře o tom, že ušáci stáhli letadlovou loď s doprovodem bych hodnotil tak, že v případě konfliktu s Íránem nebo Ruskem je blbost mít loďstvo na "dostřel" z pobřeží protivníka.Je to asi jako kotvit torpedoborec u Národního divadla.Hezky to vypadá,demonstruje to sílu, ale je to na prd a o loď přijdete.Takže to hodnotím jako eskalaci - ušáci se již necítí v lokalitě bezpeční a připravují se na válku a proto provádějí redislokaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, tak takhle nějak vysvětloval Goebbels ústup hitlerovské armády jako strategický tah, po kterém bude následovat konečné vítězství, moc dobře se mně ten váš komentář čte

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.