Reklama

středa 7. října 2015

Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo vládu Velké Británie k odpovědnosti za pronášená tvrzení

7. 10. 2015   Politikus

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se na tiskové konferenci v úterý obrátila k vládním orgánům Velké Británie s výzvou, aby nesly odpovědnost za svá tvrzení a předložily konkrétní fakta, na kterých se zakládají jejich obvinění, že Rusko prý útočí na syrskou opozici.


„Podpořte svá slova nějakým konkrétními materiály, konkrétním potvrzením. Jste přece lídři států a za svá slova nesete odpovědnost. Na vašich slovech závisejí osudy lidí“, řekla Zacharovová.

„Pokud je (ruská speciální operace v Sýrii) chybná, tak v čem ta chyba spočívá? Předložte nám konkrétní fakta, řekněte, kde děláme chybu. Vždyť takovýmto způsobem formujete veřejné mínění a ti lidé, kteří sedí u obrazovek, vám věří, věří, že se jedná o chybu“, také dodala představitelka ruského ministerstva zahraničí (citováno podle RIA Novostiů).

V pondělí 5. října britský ministr zahraničí Philip Hammond prohlásil, že Rusko vede v Sýrii asymetrickou válku a dopouští se tím chyby. NATO také požaduje, aby Rusko okamžitě přerušilo své letecké bombardování syrské opozice a občanů a soustředilo se na boj s bojovníky „Islámského státu“.


Překlad: Irena

61 komentářů :

 1. Jen do nich!! Šmejdů prolhanejch!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak... Škodná se musí hubit..

   Smazat
 2. smradlavé svině cítí svůj konec tak kvičí ale další boj bude v evropě při vytěsňování usáckých hajzlů ven z evropy i s jejich bruselskými šašky !!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Po zbraních hromadného ničení v Iráku mě z této strany (Ameriky a Británie totiž) nic nemůže překvapit – oni vůbec nevědí, co to pravda a odpovědnost je. Nevěřil bych jim ani dnešní datum.

  OdpovědětSmazat
 4. Co ve skutečnsti chce to NATO, vlastně USA, je, aby se Rusko ihned pakovalo ze Sýrie.
  To proto, aby si ti hrabiví hunové v "klidu" mohli násilně svrhnout Assadův režim a nahradit jej dalším loutkovým.
  A to je to, oč tam kráčí.
  Životy a osudy těch Syřanů?
  Ty je zajímají asi tak jako životy much a jiné havěti ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím to stejně.

   Smazat
  2. Ba ba, jako jó jó ;-)

   Smazat
  3. Suhlas s paní mluvčí a s panem Opluštilem .

   Smazat
  4. A proto doufejme,že Rusko se nezalekne,naopak a vytře jim všem ten pojebanej zrak !
   Věřím,že Rusko na to má po všech stránkách a že se ještě budou všichni ti zmrdi divit !

   Smazat
  5. A proto doufejme,že Rusko se nezalekne,naopak a vytře jim všem ten pojebanej zrak !
   Věřím,že Rusko na to má po všech stránkách a že se ještě budou všichni ti zmrdi divit !

   Smazat
 5. Konečně Rusko začalo dělat pořádek. Už to všechno šlo k ledu.
  Politici nenesli za nic odpovědnost, byli arogantní lhali lidem do očí.
  A teď, co Rusko ukázalo, tak začínají všichni otáčet.
  A Ukrajina dostala takovou ledovou sprchu od Ruska, protože vyhlásili, že Donbas budou řešit jako Kosovo.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusové možná opozici bombardují, ale opozičními bombami! Jaký je v tom rozdíl? Stejný, jako mezi teroristy IS a syrskou opozicí = název.

  OdpovědětSmazat
 7. Soudruzi,

  protože redakce svou prási flinká a vůbec se nezmínila o dnešních 63. narozeninách poloboha Putina, napravme chybu a za našeho gosudara se pomodleme a na jeho zdraví si dejme stachan samohonky. Na zdarovje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu,určitě to znáš:"Jen hloupost o sobě nikdy nepochybuje".

   Smazat
  2. Přeji mu též vše dobré a dlouhé žití.

   Smazat
  3. Poslyš ty blbe (21:17), nevím, zda vůbec tušíš, kdo to byl Stachanov, ale Rusové mají stakan. Holínky nebo hodinky,obojí se natahuje, že? František

   Smazat
  4. Omlouváme se, že jsme opomněli a následujeme tvoje upřímné přání mnoha úspěchů a pevné zdraví.

   Smazat
 8. nu vot , popili , posovětovali a tepěr opjať v boj , v boj, v boj!

  OdpovědětSmazat
 9. 21:17- známý trollíku. Narozeniny Putina nejsou důležité. Dej si samohonku a modli se aby Putin nevyhrál, byl by to tvůj konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu Povolný,
   nehřeš. Samozřejmě že jsou důležité. Oslava jak má bejt!!! Putin vždycky vyhraje. To si laskavě zapiš za uši :-D

   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/382785-putin-oslavil-narozeniny-hokejem-dal-sedm-golu.html

   Smazat
  2. 22:00- soudruhu Trollíku, nejen oslavy narozenin Putina ale ani Putin sám nejsou důležité milníky. Důležitá je soudnost většiny lidí a Ty taháš za kratší konec! Těš se na ten Tvůj konec.V jednom máš pravdu.Putin myslí-proto vyhraje(me) , na rozdíl od Tebe.

   Smazat
  3. Povolný,
   je hezké jak si dodáváš chybějící sílu, sebevědomí a naději nalháváním si nesmyslů, že polobůch Putin cosi kdesi, spasí vás a pak bude ráj. Jaký asi budeš mít pocit v posledních chvílích na smrtelné posteli když zjistíš, že už se z těch tvých kravin opravdu nic nevyplní? Nezávidím ti to rozčarování, zklamání, smutek, bezmoc.

   Smazat
  4. 0:26- přečti si trollíku naši" korenpondenci. Asi nepochopíš ale stále doufám, že nejsi ztracený! Jen nevím, jak Ti od toho rozčarování, zklamání, smutku a bezmoci pomoct.

   Smazat
  5. Povolný, to je furt do kola. Mě nemusíš nijak pomáhat. Já jsem v pohodě. To vy tu neustále kvílíte "kam jsme to dopracovali", jak je tady hrozně v tom kapitalistickém pekle kde vládnou nadnárodní korporace, jak za totáče bylo líp. Ale soudruh Putin vás všechny spasí. To je jisté. Hlavně nic nedělat a čekat :-D

   Smazat
  6. 1:59- proč mi vkládáte do úst slova, která jsem nikdy nevyslovil?!? Buďte tak hodný a mluvte ke mně, ne ke skupině.Také neříkám trollíci ale Trolle.

   Smazat
  7. 0:26
   Když je Putin polobůCH, tak to v zimě určitě vyhrnuješ sníCH.... ;-b

   Smazat
  8. Promiňte přátelé, copak nevidíte, že jste tomu pologramotnému trollíkovi skočili na špek. To on sem vnesl téma, které nás nikoho nezajímá (narozeniny), on vám podstrkuje věty, které jste nevyslovili a jedině on má z toho svého vystoupení dětskou radost, jak si s vámi pohrál. Neztrácejte, prosím, svůj vzácný čas s blbcem.

   Smazat
  9. Pane Václave, nejde o čas, vždyť je to úsměvné a tak k tomu přistupujeme s dávkou soucitu a i jemu dopřejme trochu zábavy....

   Smazat
  10. Někdy jen kroutím hlavou nad těmi jeho výplody. Ale když se smějete a bavíte, budiž. Ale rozptýlení je to trochu ujeté.

   Smazat
 10. Všechno nejlepší ruskému presidentovi Vladimíru V.Putinovi!!!!!
  Ať letí zdravice na zlatém šípu a nese mu hodně zdraví,radosti a úspěchů v životě i práci!!!!
  j.

  OdpovědětSmazat
 11. Západ bombarduje rok v Sýrii a výsledky žádne . Kolik padlo civilistu pane Obama? Pokud je Rasija vyřeší , tak to bude velké hrdinství a hlavně správna věc v boji proti islamským zm.... . Na zdarovje pane Putin , náš Slovanský brat .

  OdpovědětSmazat
 12. Pisateli 21-17, co kdybyste prezidentu Putinovi dal pokoj alespoň dnes a vyplnil čas tím, že byste nám vychválil USA za bombardování nemocnice v Afganistánu, kde pracují lékaři bez hranic a nakonec jsme se z oficiáních zdrojů dozvěděli, že to bylo vědomé bombardování. Lidi hořeli přímo na postelích -tak jak - takový polobůh nebo dokonce bůh jako prezident Obama se Vám líbí víc?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, vy troubo. Já žádného poloboha nemám, neslibuju si od žádných politiků spasení ani jiné nereálné kraviny, nepřikládám jim nadpřirozené schopnosti, neklaním se jim a neustále je neopěvuju tak jako vy to předvádíte s Putinem. Kdybyste se viděli jak jste tím trapní a tragičtí... :-D
   Vy prostě máte v krvi a potřebujete někomu se klanět, k někomu vzhlížet. Milovníci autoritářských režimů a "osvícených" diktátorů. Obdivovatelé Stalina, Castra, KimČonga, Kaddáfího, Saddáma, Chávéze, Assada, Lukašenka a mnohých podobných.

   Smazat
  2. 0.48
   ale ale konečně přichycen při činu. proč odbíháte od tématu i položené otázky?? Takže znova proč je pro vás v souvislosti s odpovědností za vývoj v Sýrii a dalších arabských zemích Putin hoden zesměšnění a Obama ne. Namátkovým plácáním jmen diktátorů z historie od té otázky neutečete. Jen se ztrapníte.

   Smazat
  3. 0:48- jiní jsou zase trapní a tragičtí bezmeznou láskou k US demokracii! Jste intelektuálně schopen nám předložit přednosti této demokracie navzdory našemu negativnímu vnímání? A to jsme kulturně blízcí.Jak to mají pochopit Arabové?!?

   Smazat
  4. Že se s tou kreaturou 0:48 vůbec zahazujete?! Pavel P.

   Smazat
 13. 1:13

  Putin není hoden zesměšnění. Ten si jede svoje. Směšní jsou jeho zcela nekritičtí, fanatičtí uctívači, považující ho za všemocného spasitele. Hodí někde pár bomb a fanatici už vykřikují jak už vyhrál válku, natřel to USA, spasil Evropu a celý Vesmír.

  1:34
  Povolný, USA nejsou nic pro vás, nesvéprávné, nesamostatné ovce, které jsou schopny jen plnit instrukce a příkazy svých model. Vám by tam pšenka nekvetla.
  Já jsem tam mnoho let žil k plné spokojenosti. Tak jako spousty jiných. Kdežto vás a zdejší uctívače Ruska do Ruska nedostane nikdo ani párem volů. Chápete ten rozdíl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:53- jistě jste si přečetl po sobě své bláboly. Dejte se do politiky, máte na to.Já se Vás ptal na demokracii v USA.Že jste s ní spokojen i s její odnoží u nás -nepochybuji.Jste její uživatel, jako zůvstavší pseudokomunisté po 68.ale hlavně modří komouši po 98. Někdy se stává zázrak a spravedlnost nakrátko vítězí. Věřím, že se toho navzdory Vaší nepřejícnosti dožiji.

   Smazat
  2. Povolný,
   US demokracie je svoboda. V USA mohou zcela svobodně beze strachu z perzekuce vyjadřovat svoje názory existence jako PC Roberts, Oliver Stone atd. V USA můžeš svobodně dělat byznys, se zajímavou myšlenkou se prosadit, dobře si materiálně žít, ti nejschopnější se můžou vypracovat z nuly na miliardáře.
   Povolný, lidi hlasují navzdory tvým žvástům nohama. Lidé z celého světa se tlačí do USA. Na přelomu tisíciletí odjelo do USA pracovat desetitisíce Čechů, nepočítaně Poláků, Slováků.... Neznám žádného z vás, komunistických blouznivců kteří byste odjeli žít a pracovatdo své vysněné země, Ruska. Tam jezdí jen hokejisti a vrcholoví manažeři.
   Spravedlnost zvítězí? Ta tvoje "spravedlnost" má být diktatura? Totalita? Tak to jsem opravdu nepřející. Nedožiješ. Jedině že bys měl opravdu koule a odjel dožít do Ruska. Ale to nikdo z vás nemá, takže smolík.

   Smazat
  3. 3:02- kecy, kecy, kecy. Kecy vhodné k pisateli. Život jednotlivce není historie USA. Jste jen milý trolle promile názoru na USA. A nepleťte si nostalgii-Vaši i mou-k USA s reálnou politikou USA. Lépe politické termíny neovládáte? Potom netrollte, Vaše nejasná "demokracie"je skutečně made in USA.

   Smazat
  4. 3:02 ... co z tej uzasnej USA demokracie ma svet za jej hranicami? poviem Vam co: rozkradnute narodne podniky a majetky, zadlzene staty, lietajuce bomby, sikana vacsiny narodov sveta, pritomnost US armady skoro vsade, stovky zakladni po celom svete... sama amerika zije na totalny dlh (viac ako 16 BILIONOV krvavych papierov) a to co popisujete ako uzasny americky sen, je surova iluzia, ktoru ziju vsetci americania a snivaju vsetci imigranti do ameriky, podotykam na ukor celeho sveta a tiez svojej vlastnej buducnosti. Americke zaujmy z nas a z generacii, ktore pridu po nas, urobili otrokov a vazalov cez nasich skorumpovanych politikov. Su to prave zapadniarske bankove domy, financne spolky a fondy, ktore drzia VSETKY krajiny minimalne zapadneho sveta za G.U.L.E!!! akonahle niektory narod vyslovi svoj nazor spolocne proti ich systemu, tak mu narobia take problemy ze sa z toho nespamata, pretoze ziadna zapadna dnesna krajina nemoze bez navysovania dlhu prezit a peniaze vlastnia iba oni, bez bank staty zhoria!!!! tento system je kliatba, do ktorej sme vtahovani viac a viac cez nasu nevedomost. A posledna opozicia proti tomuto svinstvu je dnesne Rusko! ja si jeho pritomnost u mna doma nezelam, ale tiez si nezelam vazalstvo u zapadnych financnych sociopatov (ktori operuju hlavne za pomoci americkej armady) Zapadna civilizacia bola vzdy kolonizacna a nikdy sa to nezmenilo!!! Naivita cloveka, ktory ide do ameriky, tam vsade vidi a zaciti "ameriku, hole baby" a nasledne je presvedceny, ze toto musi byt vsade a potom bude svet krasny, obdivujem, pretoze to musi byt extremne NEVEDOMY clovek...my sa mame este krasne, pretoze nas nechavaju zit iluziu ciastocneho americkeho sna, avsak nase deti a ich deti tak o 15-20 rokov nas budu prosit, aby sme im vysvetlili preco je nasa tak zadlzena, ze musime urobit vsetko, co nam nariadia (ekonomiky,politicky, aj vojensky), preco nasi politici nemozu zastavat zaujmy svojho naroda, preco nas narod je potlacany zaujmamy extremne rastucimi poziadavkami novych, bujnejucich narodostnych spolocenstiev, ktore sem zacali migrovat kedysi pred 15-20 rokmi...budu sa nas pytat, preco sme sa nebranili. A my povieme bolo nas malo, boli sme nejednotni, boli sme osocovani mainstreamom, hovorili nam konspiratori, diskreditovali nas, obvinovali nas z komunizmu, z rusofilie, z potlacania demokratickych principov, vyhrali nad nami. ..........ja osobne suhlasim s demokratickymi principmi, avsak absolutne nesuhlasim s tym, aby demokraciu a jej hranice urcovali psychopati a sociopati v podobe americkej a europskej vlady (cest vynimkam, ktore uz nebudu nadlho pritomne).

   Marek

   Smazat
 14. Protože Rusko útočí a to nesmí,nemá mandát od kongresu ani od Europske komise a tečka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No samo sebou, útočit bez jakéhokoli mandátu můžou jenom Ušáci a mohou zkroutit ruce každému kdo nejedná tak jak by oni chtěli. Ono keců každý blbec nakydá tuny, jenže Putin nekecá a jedná a o tom to je.

   Smazat
 15. Mandát nedal Rusákum ani Washington ne ješte OSN kterí velkí víznam nepřikládam jako podradné organizaci kterou musejí dotovat USA ze svích penez,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 16. Anonymní8. října 2015 7:42 ti si mega obr blb a kde čerpáš tie svoje rozumy,nože nás niečim pobav lebo sme sa od Nedele na tebe nezasmiali.

  OdpovědětSmazat
 17. Legitimní vláda Sýrie požádala Rusko o pomoc, napadání Ruska je tedy výkřikem bezmocných s užitím všech podlostí, které jsou možné i nemožné. O jejich barbarském útoku na nemocnici se tito "mírumilovníci" nezmiňují, pokud by tento podlý čin provedlo Rusko, řvali by tito" ochránci demokracie" ještě za rok

  OdpovědětSmazat
 18. muhehehe,
  troll piští, že bomby na teroristy sviští. Teprve Rusko zažehlo plamen, po kterém s IS bude amen. Pindosové zuří, šlápli jim na oko kuří.
  Co Trotlli? Jen si utřou nudli.

  OdpovědětSmazat
 19. Tolik křiku pro 4iři rusácke lodki haha-ale když připluve Americká námořní flotila k Sýrii a zbombarduje jim to tam tak nzústane s rusácke Putlerovské činosti ani kámen na kameni když jim to NATO srovná celéj ruskej šmejd se zemí a zničí tu nepovedenou ruskú chásku a obráti je na prach.

  OdpovědětSmazat
 20. třeba bránit hodnoti demokracie po celím světe před ruskim útlakem a tiranií-západní demokracie vihrá v celém světe,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 21. Včera jsem na Barandove PLUS sledoval Americki dokumentárni serial První v boji a Američané se drží hesla že všude nasazení pro globálni svet,proti jakémukoli tiranovi na celém světe jsou zde vždi jen pro nás.(https://www.youtube.com/watch?v=Cx9PlNYgIdw),Falmer.

  OdpovědětSmazat
 22. muhehehe,
  chytil se troll (8:55, 9:00) na udičku, piští, jako prasátko, dejte mu někdo cukrátko. Ami hami nic neumí, prázdná hlava mu jen duní a jak Rus tu Sýrii od teroristů čistí, trotll z toho má v paličce hlísty, na web kydá samé dřísty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi


  1. Dušan Jasánek

   Vám z Wall streetu.

   Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy. Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí, střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí. Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!“
   Smazat
 23. třeba bránit hodnoti demokracie po celím světe před ruskim útlakem a tiranií-západní demokracie vihrá v celém světe,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 24. Tolik křiku pro 4iři rusácke lodki haha-ale když připluve Americká námořní flotila k Sýrii a zbombarduje jim to tam tak nzústane s rusácke Putlerovské činosti ani kámen na kameni když jim to NATO srovná celéj ruskej šmejd se zemí a zničí tu nepovedenou ruskú chásku a obráti je na prach.

  OdpovědětSmazat
 25. Nevím proč lidi odpovídáte porád dokola tomu provokaterovi .který tady rozbíjí debatu ,vždyt mu děláte dobře a k ničemu se s ním nedoberete ,...ignorovat ,nic jineho ..když nebude mít odezvu ,tak zmizí .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On nikdy nezmizí, je tu ve dne, v noci(podle času), placen zřejmě cizákama. Asi to bude jeho jediný příjem. Kdyby pro ně přestal pracovat, tak by z něj byl bezdomovec, protože tohle nemůže snad nikdo normální zaměstnat. Jako bezdomovec by byl na sociálních dávkách z našich daní, tak je lepší, když ho platí nepřátelé míru.

   Smazat
 26. Vyvážené zpravodajství na ČT24: redaktor dlouze rozebírá s nějakým "expertem" že ruské stíhačky několikrát narušily vzdušný prostor Turecka a co to znamená. Ale už opomenou dodat, že donedávna se izraelské stíhačky proháněly nad Sýrií jak se jim zlíbilo. Před několika dny to zkusily znovu, ale vzlétlo k nim 6 ruských SU-ček. Jak je Izraelci spatřily, tak to otočili a mazali zpět. Taky redaktor opomněl poznamenat, že stíhačky USA, Francie a Anglie operovaly (nevím, zda dosud operují) ve vzdušném prostoru Sýrie bez jakéhokoliv mandátu, jsou to vlastně agresoři. Tak to je to vyvážené zpravodajství na ČT24, na televizi, kterou si platí koncesionáři. A to nám politici říkají, že žijeme v demokratické zemi. Nežijeme, už dlouho není v ČR demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT nebude nikdy objektivní, protože jsme protektorát. Musí se rozpadnout EU+NATO, jinak budeme napořád kolonií, s hrozbou, že v blízké budoucnosti budeme součástí evropského Chalífátu. Kdyby mě o tom někdo přesvědčoval před čtvrtstoletím, myslel bych si, že se zbláznil.

   Smazat
 27. Anglani a USA sa budu snazit silou mocou vtiahnut EU do vojnoveho konfliktu s Ruskom.Cele je to len o tom, o Rusku a jeho nerastnom bohatstve.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.