Reklama

pátek 9. října 2015

Ruské radarové a špionážní systémy v Sýrii vyděsily USA

- uv - 
9.10.2015   E-republika

Další panika ve štábu NATO jistě způsobí urychlené dobudování řetězce základen kolem Ruska, tedy na územích vzpurných "spojenců", jako jsou Maďarsko a Slovensko.

Američané prý dokonce ani nezaznamenali přelet ruských křídlatých raket z lodí v Kaspiku, jinak by zcela jistě alarmovali PVO v Iráku, ale hlavně letectvo. Podle arabských zpráv zasáhly tyto rakety po cestě dlouhé kolem 1500 km centrální skladiště zbraní v Rakka, což je syrské "hlavní město" ISIL. Vojenský tábor zvaný "Al-Rusafa Camp" vyzbrojoval ISIL v Iráku a v Sýrii. Toto centrální překladiště ISIL prý bylo celé zničeno. Ale to není jediná jobovka, která se na NATO snesla v posledním týdnu, kdy začal v Sýrii skutečný boj proti terorismu. Hlavním neštěstím je fakt, že Rusové fakticky vytvořili bez řečí, ale zato mocným skutkem, skutečnou bezletovou zónu nad Sýrií. Klíčovou složkou je toto mobilní zařízení, které bylo vyfotografováno nedaleko ruské vojenské základny v Latákiji.


Jde o zařízení Krasucha-4 (Mobile electronic warfare systems), které elektromagnetickým rušením vyřadí z činnosti pozemní, letecké a satelitní radary. Z této radarové "krasavice", jsou spojenci, podporující teroristy v Sýrii a v Iráku, skutečně na větvi.

Rusové prostřednictvím systémů protivzdušné obrany umístěných na souši zřídili uzavřenou zónu nad celým syrským vzdušným prostorem. Kromě toho ruské námořnictvo uzavřelo přístupy k ruské letecké základně v Latákiji z moře do vzdálenosti 100-250 km od břehu. To je provedeno v rámci cvičení ve Středozemním moři, viz podobné kejkle NATO kolem ruských hranic. Takže USA ani jejich spojenci nemohou provádět výzvědné lety a zjišťovat tak rozmístění protivzdušné obrany.

Další špionážní prostředek je dán odposlechy protivníka. Rusové tuto složku nijak nepodcenili a nasadili v Sýrii skutečnou extratřídu. Klíčovou složkou ve vzduchu se stalo ruské špionážní letadlo pod krycím názvem NATO Il-20M Coots. Létalo nad Baltikem a nyní se přesunulo do Sýrie.

Na videu vidíte tento Iljušin při údajném přeletu nad Sýrií, kde sbírá elektronická data v prostoru ISIL v Sýrii a v Iráku, a dále v Izraeli, Turecku a Jordánsku, což jsou klíčové země podporující teroristy v Sýrii a v Iráku. Navíc ruské stíhačky údajně vyprášily kožich izraelským F-15, které letěly provokovat jako obvykle do málo chráněného syrského prostoru směrem od Středozemního moře. V noci z 1. na 2. 10. se zde údajně odehrála konfrontace mezi 6 ruskými SU-30, které čekaly v bojové formaci na radary avizovaný přílet izraelských F-15 do syrského vzdušného prostoru. Modernizovaná SU-30 je koncipována pro vzdušný letecký souboj s F-16, natož s letadlem o třídu nižším. Podle zpráv Izraelci ve 4 letadlech F-15 údajně pochopili svůj omyl a mazali rychle domů. Rusové žádali po Izraelcích vysvětlení, co tam dělají bez povolení syrské vlády. A Putin prý přátelsky přes velvyslance poradil Erdoganovi, ať konečně dá ruky pryč od podpory ISIL v Sýrii, nebo dopadne špatně. Nyní břehy Sýrie chrání také špionážní loď Vasilij Nikitič Taťiščev ze série sedmi špionážních lodí třídy 864 vybudovaných v rámci projektu Višně.

Ukazuje se, že Západ podcenil Rusy jak po taktické a diplomatické stránce (to je poslední léta už pravidlem), ale také v odhadu účinnosti vojenské výzbroje. Je rozdíl dělat armádu pro boj a dělat armádu pro to, abych obral daňové poplatníky, a tím si zbudoval mocenské a politické impérium. Iracionální reakce vyplašených vojáků NATO bude zřejmá, protože to už Američané předvedli (viz Jedno SU-24 vyřadilo obranu USS-křižníku v Černém moři). Další panika ve štábu spojenců jistě způsobí urychlené dobudování řetězce základen kolem Ruska, tedy na územích vzpurných "spojenců", jako jsou Maďarsko a Slovensko. Viz útěšnou zprávu o tom, že NATO vybuduje nová velitelství na Slovensku a v Maďarsku.

22 komentářů :

 1. moc se netěš. zahcvíli budeš fasovat zelené hadry. nemysli si že na americké generály to uhraješ na hlavu. budeš mašírovat. svou kulku dostaneš. v jaderné zimě tě může hřát tvá loajalita k prediktorovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké hadry? Neumíš číst? Už je dobojováno, trubko. Rusko zvítězilo na celé čáře. :-D

   Smazat
  2. bylo určeno komentáři který smizel

   Smazat
 2. :-D Slabý, propagandisti. Ještě přidejte. Třeba takto:

  Rusko svými hypermoderními zbraněmi a hlavně skvělou taktikou gosudara Putina naplácalo USA na zadek a totálně je zesměšnilo před celým světem. USA se teď plazí po zemi a Obama prosí pana Putina o odpuštění. Pan Putin se ještě rozmyslí jestli jim dá poslední ránu z milosti, nebo bude mít slitování. :-D
  ====================
  Samozřejmě, kvalitní propaganda se neobejde bez důkladného dohledu a mazání. Že, Dvořáku?

  OdpovědětSmazat
 3. Na druhou stranu je docela dobře, že Rusko odhaluje svoje trumfy a záměry. Podpora syrského diktátora nikoho neoslní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Troubo . Myslíš , že Rusové odhalí všechny svoje trumfy a nejmodernější zbraně? To co používají teď v Sýrii jsou jenom prskavky proti tomu co mají utajeno v záloze .Nikdy jsi neslyšel o tom jak zacvičili zhruba před 45 lety s Číňany na řece Ussuri ? Zůstaly tam po nich jen knoflíky od uniforem a nikdo dodnes neví co tam použili za zbraňe .To už je spousta let . Dovede si někdo představit co mají dnes v arzenálu zbraní ?

   Smazat
  2. Pro 18:48. Nevím jestli je to pravda, ale údajně již před nějakou dobou testovali sonické zbraně a také snad vyvíjeli vakuové pumy, což by bylo pěkně děsivé :-) Ale jak jsem řekl, tyhle informace nejsou a samozřejmě nemohou být ověřené...

   Smazat
  3. zapoměl jsi dodat, legálně a právoplatně zvoleného zatím..

   Smazat
  4. Diktátoři -Ruský a Syrský taky Iránský, abych nezapomněl na Kubu a Venezuelu a jaký ještě Libyjský že? Všechno ti nejhorší lidé na zemi -oproti těm hodným jako jsme ,celý západní svět včele pod vedením našeho bratra rodného a přítele národů a exportéra té nejlidštější nejhumánější demokracie.....

   Až zase ty troubo z mozkem gumídka nebo teleblbíz, budeš chtít psát o důvěře skrze podporu nějakého diktátora, tak se zamysli nad kamárdšaftama s takovými dobráky jako: Pinochet, lidožroutští králové a prezidenti v africe saudi inetligenti a mírotvůrci z ukrainy a další a další-pakáž ze všech koutů země i podzemí a to věřím že jim byl přítelem i kámoš Pol Pot. Tak se rozhlídni, hlavo plná vakua, kdo koho podporaval a podporuje než začneš slintat jed na něco čemu nesaháš ani po pindíka a ani trochu nerozumíš.
   Je to fakt hrozný kolik zlých diktátorů je na straně proti hodným klukům rozdávajícím žvejky čekuládu a camelky včetně přibalené dobroty lásky a demokracie.

   Smazat
 4. Až na to 18:00 "hrdino", že podle zděšeného hýkání američanů i britů v posledních dvou dnech je to asi tak, jak je psáno v článku. Smiřte se s tím. Hektická reakce NATO, kdy u.s. prohlásilo, že nálety na ISIS značně přiostří, k tomu hned přihopsal francouzský poskok s tím, že také znásobí své úsilí a dokonce se na "doporučení" ke koalici přidá i Itálie to bude nejspíš pravda. A ty vaše bezduché tlachy na tom nic nezmění ať už jde o propagandu, nebo ne :-) Rus holt zdá se ztratil k Nato poslední zbytky respektu, což je jen dobře...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upss :-) "hrdina" se vyslovil v 18:31, překlep a oprava :-)

   Smazat
  2. No bodejt, musí se taky přidat na tu stranu co bude vítěz,aby se potom mohli bít v prsa že měli taky zásluhy na likvidaci teroru.
   To známe z his tory ie , taky otevřely druhou frontu za 2. světový kdyby ještě rok nebo možná méně čekali -až Rusové vykrvácí, možná by už nebylo koho osvobozovat od fašizmu -možná pár středomořských ostrůvků a Rus by byl stál opět v Paříži. Tak to zase anglosasík z lezprdelkama nesmí prošvihnou a přidat se k hotovému, aby si lízli trošku smetany byli a jsou to šmejdi křivý vždy. Nezapomínejte na Mnichov.

   Smazat
 5. Tak na ně na fašisty..... díky Rusko, díky bohu že alespoň tady ja pár čechů co chápe co se děje a podporuje ty co stojí za lidskými hodnotami....

  OdpovědětSmazat
 6. Pánové uklidněte se, Nato jde do války s Rusem přesto že ví že to bude plichta,obětují nás, Slováky Maďari,Rumuny,Poláky a pobaltské země.Je dobré fandit Slovanum ale špičkové ruské zbraně nás díky našim politikům a naší neschopnosti vyjít do ulic,budou zabíjet.Jste takový pitomci jako když odsouzený k smrti jásá:hurá už nemají sekeru ale gilotinu.Mám ruský národ rád ale uvědomuji si že jsem byť nedobrovolně na straně jeho uhlavního nepřítele a Rusové jsou nemilosrdný k nepřátelům.Takže se kochejte suprpřesnýma raketama,brzny nám budou padat na hlavy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 18:58 Já rozhodně nejásám nad tím, že by nás mělo Rusko svými špičkovými zbraněmi likvidovat. Ba naopak mne to dost straší. Jen se zde diskutuje se slepými lidmi, kteří prostě odmítají věřit tomu, že ve světě zřejmě nastává nějaký posun v rozložení sil. Já ale pořád doufám, že Sýrie nebude tím katalyzátorem pro třetí světovou válku, ale naopak, že se evropské státy, alespoń některé pokusí alespoň částečně vymanit z amerického područí. Protože začínám být čím dál více přesvědčen, že následky této konfrontace v Sýrii budou začátek konce EU. Pokud se totiž Evropa nevymaní z diktátu u.s. je to její konec tak jako tak...Nehledě na to, že v posledních dnech musí být každému jasné, kdo je zde válečný štváč, jelikož Rusko opakovaně nabízelo spolupráci s tou tzv. západní koalicí, při likvidaci teroristů a byly to spojené státy, které ji s uraženou ješitností neustále odmítaly...

   Smazat
  2. na tu tvou už jedna spadla, že jo....

   Smazat
  3. Jo jo plichta? Od kdy skore 5 : 0 bývá plichta?
   A války s Rusem se nemusíme bát my ale oni ,to oni kaděj strachy kostky magi. A kdo že by proti Rusovi bojoval?

   Těch pět a půl placených vojclů za naši ukradenou vlast- než to napíšeš tak mysli. my jsme pro ně jen nepříjemnost. Poláci a ublbaný Ukrové možná ale Čech? Vzbud se tady přez nás možná někdo přejde nebo přeletí ale z nás si musí dělat srandu i švýcarská garda ve Vatikánu -ty stratégu.

   Smazat
 7. Rusové by měli tvrdě zatočit s nějakým budováním základen kolem jejich hranic vypráskat ty usácký zmrdy spolu s nato za jejich vlastní hranice a tvrdě trestat nové pokusy už toho bylo dost kalich přetekl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Zajímavá videa, které na ČT neuvidíte:
  https://www.youtube.com/watch?v=4i9k0fDnay4
  https://www.youtube.com/watch?v=xAKaZCwSxxY
  https://www.youtube.com/watch?v=MZjPpKJRw4M
  https://www.youtube.com/watch?v=g70tvplLGa0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro ně je to jejich alahuakbar asi jako u nás tyvole, že to pronáší jako kafemlýnek )))

   Smazat
  2. Zřejmě jste nepochopili proč kozomrdi melou furt dokola to "Alláhu akbááár.."a proč to taky píšou na tu jejich eigenbau zábavnou pyrotechniku,metanou na jednotky SAA...
   Jejich politruci/imámové totiž pro zvýšení bojové morálky tvrdí,že:"účinnost a přesnost jimi vystřelené munice je úměrná a násobí se počtem a hlasitostí vykřikovaného hesla ..."
   O platnosti tohoto se můžete přesvědčit u kteréhokoli musulmana.

   Smazat
 9. To jsou strašný lži v tom článku... ale korunu všemu dává blábol o tom že F15 je o třídu níže než F16... je tomu totiž přesně naopak. Je holt vidět že autor o tom neví vůbec NIC.
  Tisíckrát vyvrácenou (i Ruskem) pohádku o vyřazení torpedoborce snad už ani komentovat nelze...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.