Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Co všechno je v zabaleném varování Putina ! Očekávám více než dost „hodin pravdy" v představitelné budoucnosti.

Jan Campbell
8. 10. 2015   Sputník
 Ptali se mě někteří čtenáři.
Při rozbalování varování Putina jsem byl přinucen se podívat na vystoupení čínského lídra Si. A co vidím, slyším a mohu pozorovat? Vidím jasně zkoordinovanou akci s Putinem, doprovázenou přítomností čínské válečné lodě nejenom v Tartuse, ale i ve skandinávských přístavech. Slyším návrh ministra Lavrova integrovat do speciální rezoluce RB OSN požadavek na účast Číny v mezinárodní koalici v boji proti tak zvanému Islámskému státu a absolutní ticho v sále, když se Si zmínil o nutnosti „doplnit neviditelnou ruku trhu viditelnou rukou státní regulace." Potlesk obdržel Si až když vyjmenoval výši čínské pomocí v různých mezinárodních humanitárních fondech a programech. Ticho je skutečností na všech frontách evropských masových medií, co se týče Putinovi zmínky — nabídky o koalici proti IS, podobné protihitlerovské koalici.

 Stačily dva dny bombardování Sýrie, a dnešní začátek největších štábních manévrů NATO od roku 2002, abych změnil plán práce, pokusil se odpovědět a nezapomněl připomenout 31 letého maďarského podnikatele, kterého chytli celníci na hranici mezi Španělskem a Francií, v Perthusu, jižně od Perpignonu, když si vezl s sebou maličkost, 1,9 miliónů Euro v hotovosti. Ve škole podnikatelů mu asi neřekli, že v EU se může volně vozit maximálně 10 tisíc Euro. Budu čekat na soudní verdikt. Verdikt se, pomalu a jistě formuluje nad „vítací kulturou" migrantů v SRN. Tam je již povoleno zabavování prázdných průmyslových objektů. V Berlíně je na jednacím stole návrh na zabavování prázdných bytů. Tabu se ruší přes noc, jako ledovce pod sluncem. Přitom nevím, kde a jak budou ubytováni syrští migranti, kteří začali být vraceni z Norska do podzimní Ruské federace. Vím ale, že jejich útěk z opravdové či domnělé Sýrie do chladného Norska stojí přes Moskvu něco víc než 2.500 USD a dva až tři dny cestování.

Politolog: Porošenko utrpěl fiasko, kdy se pokusil naladit svět proti RF
 Projev prezidenta Porošenka v OSN jsem poslouchal jedním uchem při rozbalování Putinova varování v OSN a podrobnějším srovnávání projevů. Dnes je mi jasné, proč se pařížské jednání o Ukrajině transformovalo do jednání o Sýrii. Porošenko se totiž dostal do stínu prezidenta Asada nejenom kvůli vystoupení v OSN. Brzo mu nikdo z EU a USA nebude podávat ani ruku. Bez pomoci karet, či čtení z kávy, se mi jeví jeho osud zcela zpečetěn. Miny, které on a jeho delegace položily na půdě OSN, nejsou již vzryvu schopné.

Při rozbalování varování Putina jsem byl přinucen se podívat na vystoupení čínského lídra Si. A co vidím, slyším a mohu pozorovat? Vidím jasně zkoordinovanou akci s Putinem, doprovázenou přítomností čínské válečné lodě nejenom v Tartuse, ale i ve skandinávských přístavech. Slyším návrh ministra Lavrova integrovat do speciální rezoluce RB OSN požadavek na účast Číny v mezinárodní koalici v boji proti tak zvanému Islámskému státu a absolutní ticho v sále, když se Si zmínil o nutnosti „doplnit neviditelnou ruku trhu viditelnou rukou státní regulace." Potlesk obdržel Si až když vyjmenoval výši čínské pomocí v různých mezinárodních humanitárních fondech a programech. Ticho je skutečností na všech frontách evropských masových medií, co se týče Putinovi zmínky — nabídky o koalici proti IS, podobné protihitlerovské koalici. Ticho je obyčejně výsledek nejistoty, nebo znalosti. Nejistoty, co se týče zástupní role Turecka a Saudské Arábie přiblížit, ideálně dostat Putina do syrské pasti. Znalost, co se týče koalice s USA a UK v boji proti IS, kterou lze v tomto kontextu považovat za něco velice podobného hitlerovské říši. Na tomto bodě je nebezpečný led pro většinu novinářů — sluhů a prolhaných politiků.

Co Putin a Obama řekli v OSN?
 Dnes není čas ani místo na podrobnější vysvětlení této nabídky. Zmiňuji se pouze o tom, že se potvrzují i ve veřejném prostoru utajované informace, které indikují, že USA a UK v protihitlerovské koalici současně udržovaly kontakty s nacisty. Valentin Falin, mající dostup tam, kam málokdo, který ví, co říká, jak to říci a proč to říci, se nechal již v srpnu 2011 slyšet na toto téma v Institutu dynamického konzervatismu. Příspěvek S. Tarasova a V. Pavlenko, v Regnum, to potvrzuje. Proto budu čekat, až se zcela odtají plán Overlord a plán Renkin. Oba plány jsou ze srpna 1943. Eisenhower se řídil od ledna 1944 plánem Overlord. V případě úspěchu měl přejít realizovat plán Renkin, který je ještě dnes přísně utajován. S jeho případným odtajením přijde možná hodina pravdy i pro patologické rusofoby.

Již povrchní analýza projevů Putina a Si, výše uvedené informace a nedávná návštěva premiéra Netanyahu v Moskvě dovolují vývod, že USA svojí podporou a fingovaným bojem proti IS dostaly svého klíčového spojence v regionu, Izrael do nebezpečné situace. I proto je t.č. Ukrajina věcí Cragill a Monsanto. Nestačím dnes zcela rozbalit Putinovo varování.

Očekávám více než dost „hodin pravdy" v představitelné budoucnosti. Proto doporučuji se seznamovat podrobněji s programem OSN z roku 1992 a dokumentem z 1995, nazvaným Our Global Neighbourhood. Tam se diplomaticky píše o po-etapové změně práva veto, o nové struktuře s právem rozpracování „udržitelného rozvoje" (ekologie, sociální sféra a hospodářství), a v ne poslední řadě pro případ neúspěchu projektu, o předání odpovědnosti Světové bance a finančním strukturám, „nestátním mozkovým centrům," síti vědecko — výzkumných institutů apod. Je tomu již rok nebo dva, co jsem psal na toto téma, protože na základě tohoto dokumentu se zrodila G 20, která pracovala od roku 1999 do 2007 na úrovni ministerstva financí! V roce 2009 byl v Londýně založen americkými, evropskými a japonskými bankami Financial Stability Board (FSB). Tím se objevila možnost bez návratného úvěrování FED. Jestliže tenkrát Paulson mluvil o stropu ve výši 700 miliard USD, to máme dnes strop ve výši téměř 17 trilionů USD. Žádný strom však neroste do nebe. Traduje se, že kdo vysoko létá, nízko padá. V tomto případě nepomůže ani síť Basilejského klubu, který tvoří s FSB pár kontrolující finance G 20.


Obama: Pravidla světového obchodu budou psát USA, nikdo jiný
Aby toho nebylo málo, doporučuji pro dlouhé večery po ukončení babího léta, se seznámit s dokumenty ОSN A/59/565, týkající se reforem OSN, a začít hned u zakládajícího dokumentu, s článkem 1. odstavec 2, článkem 2. odstavec 4, a další. Pro případ nudy se nabízí inaugurační řeč prezidenta Bushe z 20- ledna 2003 o „osvobození všech lidí planety od politického otroctví." Také stojí za zmínku projev prezidenta Obamy z června 2009 v Káhiře. Možná pod vlivem pražícího slunce si vybral téma „globální demokratické revoluce." Zapomněl přitom, že se ve své podstatě jedná o kopii revoluční téze trockistického marxismu. Proto nebude na škodu si připomenout, že současný neo-konzervatismus je produktem páru, který tvoří krajní liberalismus (libertarismus), a trockismus. Na tomto základě totiž již na konci 19. a začátkem 20. století vyrostla koncepce „permanentních revolucí" s pomocí britských tajných služeb s cílem zničení Osmánské říše. Úspěch revoluce může být zabezpečen pouze vlastním proletariátem, hlásal Lenin. Trockij, vlastním jménem Lev Davidovič Bronštejn, hlásal opak: Rudou armádou. Evropa nemá ani jedno, ani druhé, nehledě na největší manévry NATO od roku 2002, zvané Baltops 2015, a spojující tři po sobě následující manévry (Saber Strike, Boble Jump, Trident Joust).

V tomto smyslu je zabalené varováni prezidenta Putina komplexní výzvou. Musím ho rozbalovat opatrně. Obsahuje naději, že uzavírající se historický kruh nezaškrtí Ruskou federaci, Čínu a Indii, a smlouvy v utajovaném jednání (TTIP, TTP, TISA, TSA a další) se stanou bumerangem pro podpisující státy, který udeří dříve, než bude pozdě. Tj. v roce 2020. Obsahuje také tvrdý boj nejenom s pomocí letadel v Sýrii, ale především bojem na mezinárodním politicko — diplomatickém poli. A tím není jenom OSN. Polarizace se dnes totiž neprojevuje ideologií států, ale neschopností Západu exportovat svůj model „demokratických hodnot." Proto se NATO a EU chovají podle staré pravdy: Podvádíme nejvíce, když se blížíme ke konci, abychom si později nevyčítali promarněnou šanci. Bombardování nemocnice „Lékaři bez hranic" v afgánském Kunduzu tomu nasvědčuje. A jdeme přitom zpátky. Ruská federace má namířeno jít dopředu.

1 komentář :

  1. *** Dnes není čas ani místo na podrobnější vysvětlení této nabídky. Zmiňuji se pouze o tom, že se potvrzují i ve veřejném prostoru utajované informace, které indikují, že USA a UK v protihitlerovské koalici současně udržovaly kontakty s nacisty.***
    Tím se vysvětluje zpožďování začátku vyloďování a neuvěřitelné chyby, jako např. vysazení výsadku do bažin, či chyba při bombardování wehrmachtu na pláři Omaha, které se vůbec nekonalo, včetně opožděného přiznání, že výsadek na pláži Omaha zachránila zbloudilá americká jednotka. Šokující.

    OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.