Reklama

sobota 17. října 2015

Sebevražda Německa a východoevropské žábyJaroslav Bašta  
17. 10. 2015   První zprávy
Přiznám se, že k napsání dnešního komentáře mě inspirovaly dvě knihy
První vyšla již před deseti lety, jmenuje se „Poslední dny Evropy...“ a napsal ji Walter Laqueur. Druhá je o pět let mladší, jejím autorem je Thilo Sarrazin, významný německý ekonom, politik a bývalý vysoký státní úředník. Název jeho nejznámějšího díla je: „Německo páchá sebevraždu“.
 Obě analytické práce se věnují negativním důsledkům muslimské imigrace pro budoucnost Evropy a Německa zvláště. Své závěry mají autoři podloženy statistickými daty, která dokreslují jejich hluboký pesimismus patrný z názvů obou knih.

Srovnávají různé vlny přistěhovalectví, se kterými se západní Evropa během posledních sedmdesáti let setkala (z východu a jihu kontinentu, z Indie, Číny a jihovýchodní Asie) s imigrací z muslimských zemí (z Pakistánu, Afganistánu, Turecka, Blízkého východu, severní Afriky) a oba svorně konstatují, že integrace muslimů do evropské společnosti se v žádném státě Evropské unie nepodařila. Místo multikulturní Evropy se zvolna rodí Evropa ghett, ve které bude původní obyvatelstvo systematicky znevýhodňováno a potlačováno.

Bašta: Bašta: Volnost, rovnost, bratrství a migranti

Muslimové si přinášejí do nové vlasti své náboženství, kulturu, společenské uspořádání, své jazyky, předsudky a stará nepřátelství a odmítají se čehokoli z toho vzdát. Proto nejsou úspěšní ani společensky ani ekonomicky. Tuto frustraci řeší ještě hlubším příklonem ke své víře, takže duchovním i organizačním centrem každého ghetta je mešita a její imám. Důsledkem pak jsou jevy, které lze dobře podchytit statisticky – míra nezaměstnanosti, zločinnosti, drogové závislosti a závislosti na sociálních dávkách. Zvláště odstrašující je Laqueurův údaj o Dánsku před deseti lety: ač muslimové tvořili jen 5% obyvatel, konzumovali 40% sociálních výdajů.

Existuje ještě jedna výrazná charakteristika těchto společností u našich německých sousedů – všudypřítomné násilí, počínaje přísně patriarchální rodinou s krutě trestajícími otci, pokračuje gangy mladistvých na ulicích s permanentní válkou mezi Turky, Kurdy, Araby, Albánci a všemi společně proti Němcům ve snaze si vynutit respekt. V tomto ohledu je třeba zmínit mimořádně ohavné chování vůči ženám a homosexuálům.

Protože v důsledku ideologie multikulturalismu a politické korektnosti se stát ve vztahu k imigrantům v podstatě vzdal svého monopolu na násilí, vznikly tzv. no go zones se všemi důsledky, které z toho pro postižená města plynou. Myslím si, že každý, kdo například nechápe pohnutky stoupenců hnutí PEGIDA („vždyť žádné muslimy neznají...“), by si měl přečíst knihu Thila Sarrazina. Holt východoevropské žáby už vědí, že ta voda je vařicí, takže do ní odmítají skočit.

Současné počínání německé kancléřky a evropských elit vůbec lze jen těžko logicky vysvětlit. Masivní příliv nových migrantů ze společenství, které se ve vztahu k původním obyvatelům ukázalo jako nejvíce problematické, může situaci vyhrotit až k násilným projevům. Ostatně více než dvě stovky vypálených ubytoven pro běžence představuje výmluvné svědectví o poměrech v Německu. Odmítání přijmout realitu a dívat se na všechny imigranty jako na jednolitou masu a nevidět, jak se mezi sebou vzájemně již mnoho set let nenávidí, přináší (a v budoucnu ještě přinese) množství násilných konfliktů, které se snadno mohou zvrhnout v občanskou válku v evropských ulicích. Ta byla v historii průvodním jevem každého stěhování národů. Proč by to dnešní mělo být výjimkou?

Pokud jde o Českou republiku, obávám se, že pouhá hrozba nuceného přijímání imigrantů (vnucené kvóty) povede ke změně politické mapy našeho státu. Politici poslušní diktátu Evropské komise asi budou muset po příštích volbách emigrovat do Bruselu. Tak hluboký rozpor mezi občany a politickou elitou totiž byl v Čechách naposledy za Protektorátu, končí svůj komentář Jaroslav Bašta.
První zprávy , Jiří Kouda

9 komentářů :

 1. Nejen Německo ale my taky. Viz Václavák dnes.

  OdpovědětSmazat
 2. Čím dříve tito poslušní parchanti Bruselu tam emigrují , tím lépe pro nás všechny v Česku .

  OdpovědětSmazat
 3. Stručně a výstižně napsaná charakteristika současnosti... Nabízí se i řešení,viz.odkaz na demonstraci 28.10. Naší samostatnosti není ještě ani sto let a už se stáváme znovu vazaly.Pojďme,jako praví Češi znovu do boje o naši zemi a národní práva...

  http://energieupramene.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 4. Pamätam si,Thillo Sarrazin po vydani knihy,/Bola hned vypredana/vystupoval v röznych televiznych diskusiach.Tolko utokov,co zazil,by polozilo aj toho najostrejsieho politika.Pritom,verejnost s jeho nazorom suhlasila,vsetky jeho tezy mal presne podlozene.Nemecko sa odpisovalo uz aj bez terajsej imigracnej vlny.Tato imigracia Nemecko nezvratne dorazi.A vdaka nemeckej politike asi aj nas.

  OdpovědětSmazat
 5. Arogance Německa vůči východoevropským zemím v přímém přenosu...

  https://www.youtube.com/watch?v=g4e3kZ7iDDc

  https://www.youtube.com/watch?v=ClTSzWTYWvg

  Toto si necháme líbit?

  OdpovědětSmazat
 6. Počínání Německa je nepochopitelné a šílené, postoj západoevropských politiků k problému imigrace rovněž. Vysvětlení snad naznačují tyto citáty:Thomas Barnett: Konečným cílem globalizace je homogenizace všech států na zeměkouli
  Nicolas Sarkozy již před několika lety prohlásil: „Imigrace je cíl. Cílem je přijmout výzvu rasového míšení. Evropa nemůže konat jinak.“ A u nás to vlastně řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Představitel NATO, které v souvislosti s imigrací nehne ani prstem, Wesley Clark, vyřkl tato slova: „V Evropě už není prostor pro etnicky homogenní státy.“ A Thomas Barnett, poradce bývalého amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda oficiálně sdělil následující: „Konečným cílem globalizace je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vzniku světlé hnědé rasy v Evropě. Nepřátelé této globalizace budou zničeni. Kritiky zabijeme“. Pak tomu začinám rozumět, ale na druhou stranu nechápu dobrovolný příklon evropských "elit" k této myšlence. Je to těžké onemocnění Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na co ještě čekají ta boží hovádka,co si říkají politici,když jim nestačí to,co vidí okolo,co to už přináší za ovoce v zemích jako Fr.,Něm.,It., a co sami o svých cílech a metodách prohlašují organizátoři tého migrační vlny!?!?(viz.přísp.9:46)
   Můžu je ujistit,přestože je to teď nezajímá a arogantně se o tom odmítají bavit,že jednou,až se to tu začne lidově řečeno opravdu "srát",tak jim jisto jistě někdo s klackem v ruce zaklepe na dveře a nebude to žádný žebrající exot,ale někdo z našinců.....ať se na to připraví !!! Neponesou žádnou "politickopu zodpovědnost",ale budou podrobeni "právu útrpnému" za to,co ostatním svým dnešním jednáním způsobí....
   V Německu "to" začne velice brzy a to na východě:žádná práce,zadlužená města a obce,spousta volných ubytovacích kapacit z dob DDR,kam lifrují arogantní a nepřizpůsobivé a nábožensky a sociálně nekompatibilní uprchlíky a obyvatelstvo z 45%"nacionálního svět.názoru",45%levičáci vzpomínající na siciální společnost za min.režimu a 10% politicky bezpohlavních, zmatených liberálů....

   Smazat
  2. Jezuitu Bělobrádka podříznou čmoudi mezi prvníma .Možná se tomu vyhne jako správný lidovec tím , že konvertuje k islámu . Ani bych se tomu nedivil .Lidovci byli vždy podrazáci .Za války kolaborovali s Němci .

   Smazat
 7. Pane Bašto, skvělý a střízlivý komentář. Je dobré konstatovat, že "Současné počínání německé kancléřky a evropských elit vůbec lze jen těžko logicky vysvětlit", ale já bych Vás jako zkušeného a znalého člověka požádal o vyjádření, v čí prospěch (cui bono) se toto vše děje? Děje se tak ve prospěch USA? Nebo Ruska? Nebo současně USA a Ruska? (tj. dohodli nějakou novou Jaltu?) Ani německá kancléřka, ani evropské elity nejsou idioti, takže v čí prospěch se toto děje? Kdo potřebuje rozesrané Německo resp. Evropu? Mimochodem, k otázce, kde berou migranti peníze (hovoří se o 15.000 USD na hlavu) na cestu do Evropy (Německa): pokud by toto vše někdo financoval, tak 700.000 migrantům dát každému 15.000 USD na cestu by financující stranu stálo POUHÝCH 10 miliard USD. To je směšná částka. Do Řecka se nacpalo 30x více. Tato částka je 16% ročního ruského vojenského rozpočtu nebo 3% ročního vojenského rozpočtu USA, takže kterákoliv z těchto stran si takovou "vojenskou" akci může dovolit zcela bez problémů. Děkuji.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.