Reklama

pátek 9. října 2015

Šéf světové charitativní organizace navštívil uprchlíky v Calais a byl v šoku: Tady pomáhat nebudeme!

9. 10. 2015 ParlamentníListy

Šéf vlivné mezinárodní charitativní organizace Human Relief Foundation (HRF) Kassim Tokan osobně navštívil známý uprchlický tábor „Džungle“, který se nachází ve francouzském přístavu v Calais. Poté se dle britského deníku Express rozhodl, že HRF pomoc zdejším uprchlíkům zastaví.Uprchlický tábor Džungle byl zřízen před několika měsíci a dle ne zcela přesných údajů v něm žije asi pět tisíc lidí, z nichž se mnozí chtějí ilegálním způsobem dostat tunelem vedoucím pod Lamanšským průlivem do Velké Británie. Média mnohokrát informovala o tom, že tábor si v podstatě žije svým vlastním životem a vedle obchodů či škol zde fungují také kostely a mešity. Charitativní organizace Human Relief Foundation patří už téměř pětadvacet let mezi přední organizace svého druhu. Její pobočky se vedle Londýna a Paříže nacházejí také v afrických státech a na Blízkém východě a spolupracuje mimo jiné s UNICEF, UNCHR (Agentura OSN pro uprchlíky) nebo WHO (Světovou zdravotnickou organizací).

Celý text v angličtině najdete ZDE

Přes svoji ochotu pomáhat potřebným po celém světě se HRF rozhodla, že uprchlíky v Calais již dále podporovat nebude. Především proto, že v táboře prakticky nejsou žádní Syřané a dle zjištění šéfa HRF Tokana patří většina z nich do kategorie ekonomických migrantů. Organizace přitom posílala finanční podporu, jídlo i oblečení do tábora proto, že chtěla pomoci před válkou prchajícím občanům Sýrie. „Domníval jsem se, že ti lidé mají pádný důvod, proč sem utekli. Ale většina z nich chce jen do Velké Británie, aby tam získali peníze a zajistili si lepší život. 95 až 97 % z nich jsou přitom mladí zdraví muži. Povalovalo se tam mnoho jídla a oblečení, o které nikdo nestál,“ cituje britský deník vyjádření šokovaného Tokana.

Tokan konstatoval, že se nyní Human Relief Foundation zaměří přímo na pomoc syrským uprchlíkům, kteří se nacházejí v táborech v Libanonu a Jordánsku. „Po této osobní zkušenosti jsem došel k závěru, že musíme hledat jiná místa, kde je třeba efektivně pomáhat. V uprchlickém táboře v Calais se nacházejí lidé, kteří tam přišli ze zemí, kde žádná válka není. V táboře mají všechno, co potřebují. Mohou dokonce pracovat. Já prostě nevím, proč tam vůbec přišli,“ uvedl Tokan.Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici KelétiPsali na PL související:

12 komentářů :

 1. Na podporu utečenců s muslimským vyznáním už se hlásí první podnikavci z HAMÉ:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nabidka-z-Hame-Uprchlici-chcete-pracovat-Deseti-rodinam-zajistime-ubytovani-a-praci-402699

  Co je to Halal:
  http://www.ivcrn.cz/kampane/stop-halal/co-je-to-halal/

  HAMÉ už nikdy nevložím do úst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta porážka Halal je otřesná. Jak někdo může povolit takovou výjimku ze zákona o týrání zvířat ve jménu náboženské svobody? Co když se tu objeví náboženství, povolující vraždy nějakého etnika? Také dostane výjimku ze zákona? Tu výjimku je třeba okamžitě zrušit!!

   Vymazat
 2. Domnívám se,že je to ve všech uprchlických táborech stejné.Mladí muži, se chtějí dostat do bohatých států v domnění,že tam padá mana z nebe. Až zjistí,že budou muset v těchto státech pracovat a na živobytí si vydělat, asi se jim to přestane líbit a pak se začnou bouřit.To můžeme čekat zcela jistě.A bude hůř.

  OdpovědětVymazat
 3. Od Hamé to je podraz,české rodiny nemají na bydlení a jsou bez práce.Oni zaměstnají pár uprchlíků za menší mzdu a pak ji sníží i Čechům.Takle to dělali stavební firmy v devadesátých letech s Ukrajinci a srazili průměrnou mzdu o deset tisíc,stylem nechceš vemu místo tebe dva ukrajince.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to podraz o to větší, že certifikace výrobku halal je za poplatek, ze kterého jdou peníze na provoz muslimské obce...
   podporuje snad HAMÉ islamizaci Evropy? Vše na účet Čechů...

   Vymazat
  2. 18:28 Pláčete dobře, ale na špatném hrobě. Hamé je v tom nevinně. Chová se podle základního přikázání podnikatelů, kterým je maximalizace zisků. Viníky jsou ve skutečnosti oblbnutí voliči těch stran, které u nás umožnili vznik a další existenci loupežnické formy kapitalismu i změnu naší země na kolonii. Těm si stěžujte, pokud mezi ně také nepatříte.

   Vymazat
 4. Mě by zajímalo co na to naše sluníčka,když toto řekl guru všech multikulturních sluníček Světa.Zamyslí se a bude sebereflexe?Dnes havloidní novináři napadli svojí ikonu knížete spáče že souhlasil se Zemanem.Oni vážně netuší co je demokratická diskuse.

  OdpovědětVymazat
 5. Konečně lidé v táborech čekají na konec války aby se mohli vrátit domů! A ti si zaslouží naší úctu a pomoc.Pár miliard euro aby se měli jako lidi eu po Řecku ani nepocítí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy si myslíte, že ekonomičtí utečenci se chtějí vrátit domů?

   Vymazat
 6. Přesně tak . Tu sebranku už z Evropy nikdo nedostane pryč . Naopak jich bude přibývat geometrickou řadou . Nakonec budeme utíkat my Evropané . Ale kam ? Myslíte že se nás Putin ujme za to jak mu v současnosti podrážíme nohy?

  OdpovědětVymazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=CuZDFYoKoVM


  Imigranti: Raději smrt hladem než "potupnou almužnu" nižší než 2000 euro na měsíc RED 19|09|2015

  V Rakousku azylanti drží hladovku za zvýšení kapesního. Požadují 2000 eur na osobu a cestovní pas. I když těchto 20 hladovkářů z korutanskeho tábora v St. Kanzian am Klopeinersee zjevně nemá představu o hodnotě peněz a za jiných okolností by to byl jen komický výjev, ve skutečnosti jasně dokazuje, že o nějakou záchranu před válkou jim nikdy nešlo. Jsou to nejen ekonomičtí uprchlíci, ale navíc i pijavice, kteří na západ šli s vizí, že dostanou povinně od hloupých Evropanů miliony zdarma. Bohužel, místo toho, aby tyto arogantní příživníky Rakušané posadili do letadla se zpáteční letenkou, klidně je nechají ať dále přežívají na úkor rakouských daňových poplatníků.
  Incident popsala ve středu zpráva policie. Předseda korutanského strany Svobodných, Christian Ragger, zhodnotil tuto akci jako "nehorázné požadavky", která ukazuje jak někteří azylanti spekulují v možnostech zneužítí sociálního státu.
  "Celá ta věc ukazuje, že budeme muset k otázce uprchlíků přistupovat velmi diferencovaně. Je zřejmé, že mezi uprchlíky panuje velké nedorozumění o tom, co lze očekávat v Rakousku nebo Německu. Azyl přináší práva a povinnosti. O tom jsou špatně informováni", řekl Ragger. Za účelem prosazování svých požadavků většího kapesného, chtěli mimo hladovky také uspořádat tiskovou konferenci, ale ta se nakonec neuskutečnila.


  Obzvláště šokující jsou požadavky 20 hladovkářů na 2000,- euro měsíčně kapesného ve srovnání s příjmy domácích Rakušanů. Kupříkladu obyčejný nižší důchod činí kolem 872,- eur za měsíc, ale z toho musí pokrýt své bytové potřeby a jídlo. A to za tvrdou práci po celý život a placení daní. Azylanti chtějí jídlo zdarma, ubytování zdarma a dva tisíce měsíčně ještě navíc na vlastní útratu. Dostanou je nebo zemřou hlady? Co myslíte????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Azylanti dostanou to co požadují .Hlady zemřou rakouští a čeští důchodci !

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.