Reklama

středa 14. října 2015

Sergej Lavrov: Moskvě není jasné, co konkrétně dělají USA v Sýrii

 Sergej Lavrov.
15. 10. 2015   Sputník
Moskvě není jasné, co konkrétně dělají USA v Sýrii a proč výsledky této činnosti jsou tak minimální, řekl ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.
„Vidíme velmi málo konkrétních věcí, které by vysvětlily, co konkrétně dělají Američané v Sýrii a proč jsou minimální výsledky od takového počtu bojových náletů… Myslím, že za 25 tisíc náletů tam bylo možné celou Sýrii rozbít na třísky", řekl ministr v interview televiznímu kanálu NTV.

Lavrov vyzval Západ “aby se překonal” v zájmu vítězství nad IS Podle slov Lavrova Rusko navrhovalo USA pomoc pro lepší koordinaci leteckých úderů proti Islámskému státu v Sýrii, ovšem Američané zatím na to nereagují.
Američané i nadále kritizují pozici Moskvy, přitom na všechny prosby ruské strany o poskytnutí údajů o „správných cílech" se USA vyhýbají odpovědi, dodal ministr.

„Tak potom jsme řekli: dobře, jestli si myslíte, že my oslabujeme ty, na koho vy sázíte jako na upevnění opozice, včetně boje proti ISIL, ukažte, kde je třeba provádět údery. Také žádná odpověď", řekl hlava MZV RF.

9 komentářů :

 1. To je pouze řečnické prohlášení, protože to Lavrov moc dobře ví. USA si tam vybudovaly a udržují při životě neregulerní (žoldáckou) armádu s názvem Islámský stát, které celý rok pomáhají ze vzduchu a neopouštějí je ani dnes (shazování zbraní a munice ve velkém, když už to nejde z Turecka nebo Jordánska). Islámský stát odvádí tu nejšpinavější práci za svého chlebodárce. USA dnes ze zoufalství dospěly až bombardování energetické a jiné syrské infrastruktury, asi mají špatné souřadnice jako v Kunduzu (podle Pjakina tam nobelista z r. 2009 rozbombardoval nobelistu z r. 1999).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výstižné. Dodejme, že s Tureckem a S,Arábií chtějí ovládnout území Sýrie a překážkou v tom jim je zákonná vláda a zvolený prezident Asád. Takže financují a vyzbrojují ozbrojené bojůvky proti nim, i za cenu devastace celého území a úprku 4 mil. obyvatel do ciziny, nyní směřujících ve stále větších počtech do Evropy. Je to agrese podle všech mezinárodně přijatých definic agrese, ale nikdo se neodvažuje navrhnout proti nim sankce, jako proti Rusku.

   Smazat
 2. Sergeji!!!
  Co by tam asi dělali? Buzeruji a budou buzerovat tak dlouho ,dokud jim Medvěd nedá pořádně na pr..l !!! tak už se do toho proboha pusťte!
  j.

  OdpovědětSmazat
 3. Dělají tam akorát bordel. RF to po nich musí vyčistit a zbavit se toho jejich dítěte islámského státu.
  http://politikus.ru/events/60326-putin-nedoumevaet-zachem-amerikancy-razbombili-elektrostanciyu-v-aleppo.html

  OdpovědětSmazat
 4. teď mají rusové ideální příležitost usáky vypráskat ze Sýrie a že na to mají už dokázali a tvrdě bez pardonu nesrat se s něma poslat varování a po jeho neuposlechnutí MAZEC !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc se mi líbí jak se tady postupně odkopáváte a ukazuje se, že nejste nic jiného než banda úchylných zmetků prahnoucích po WW3.

   Smazat
  2. Pro 13:53: Po WW3 prahne ten kdo to vsechno ZACAL. Rusove tam jenom delaji poradek a v tom jim samozrejme fandim.

   Smazat
 5. pro Ameriku dnes nic tak skvělého, jako další světová válka (samozřejmě mimo jejich území), vynulují si dluhy a ještě se nakapsují na úkor zbytku světa, povedlo se jim to přece v minulosti už dvakrát

  OdpovědětSmazat
 6. Když si našinec poslechne pár vět z ČRo-Plus a poté si přečte název toho článku, tak se musí už jenom smát.
  Ameriko a Evropo, kam jste to jenom dotáhly? Na úroveň šašků v cirkuse?
  Teď ale vážně. Dál poslouchat a číst a přemýšlet. O té skutečně nebezpečné .... šaškárně. Děda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.