Reklama

středa 14. října 2015

Skandálními výroky v pořadu „Střepiny“ na TV Nova se bude zabývat ruské ministerstvo zahraničí. Podnět podala redakce AE News!


- VK -
14.10. 2015   AENews

Skandálními výroky v pořadu „Střepiny“ na TV Nova se bude zabývat ruské ministerstvo zahraničí. Podnět podala redakce AE News!

Dnes dopoledne (12.10.) předal náš spolupracovník redakce AE News v Moskvě ruskému ministerstvu zahraničí transkript (přeložený do ruštiny) nedělního pořadu Střepiny vysílaného v premiéře 11. 10. 2015 na české televizní stanici Nova [1]. Jak nás už včera večer do redakce upozornila doslova záplava čtenářů AE News, v pořadu TV Nova zazněly skandální informace, které mohou mít i významný politický dopad na mezinárodní úrovni. V pořadu např. zaznělo, že Vladimir Putin je diktátor, že občané Ruska nemají mnoho možností, jak ho sesadit, protože Rusko je diktatura a když se její vládce zblázní, je taková země hrozbou pro celý svět. Že je Vladimir Putin diktátor, to usuzuje reportér televize Nova podle toho, že podobizna prezidenta Putina se prodává v Rusku na suvenýrech. Co je potom prezident Barack Obama, jehož suvenýry zaplavují pro změnu v USA (a nejen tam) obchody s dárkovým zbožím? [2] A co takový Václav Havel? [3]

V pořadu „Střepiny“ je demokraticky zvolený prezident nazýván diktátorem. Když v roce 2008 zaútočila Gruzie na dvě autonomní oblasti na hranicích s Ruskem, Abcházii a Jižní Osetii, kde většinové ruské obyvatelstvo si odhlasovalo svojí samostatnost jako odvetu v reakci na sbližování se gruzínského Tbilisi se Severoatlantickou Aliancí a plán na privatizaci ruských pozemků a dolů na územích Jižní Osetie a Abcházie, Rusko zasáhlo na ochranu svých obyvatel, kteří volali o pomoc do Moskvy, když gruzínské tanky a helikoptéry začaly obsazovat důležité body, plynojemy, vodárny a doly a gruzínští vojáci zahájili etnické čistky s cílem vyhnat ruské obyvatele, aby se etnické kvórum v obou autonomních oblastech převrátilo ve prospěch etnických Gruzínců. Takové čistky známe z 90. let ze zemí bývalé Jugoslávie. Redaktoři TV Nova zřejmě nikoliv.


Televize Nova však v pořadu označila události z roku 2008 za agresi, stejně prý jako v případě Krymu. Televize Nova zamlčuje, za jakých okolností se Krym od Ukrajiny, a nutno dodat, že zcela demokraticky, odtrhl. Televize Nova v pořadu uvedla doslova poplašné informace. Vladimir Putin prý potlačuje opozici a že prý nemůže odstoupit z funkce, protože by skončil ve vězení a má strach. TV Nova mluví asi o té ruské opozici, která je tvořena těmi pár desítkami pracovníků z ruských neziskovek, které sponzoruje západ a USA, protože v celém Rusku má Vladimir Putin podporu blízko k hranici 90% [4]. Z toho důvodu prý ale „vtrhl do Sýrie“. Televize Nova opět lže, protože o ruskou pomoc žádal Moskvu přímo Bašár Asad, legitimní představitel Sýrie a syrské vlády, a to již od počátku roku 2014, několikrát a opakovaně. Rusko je jedinou zemí, která na území Sýrie operuje s mandátem syrské vlády. Žádná jiná země, včetně USA, nemá mandát k vojenským operacím na území Sýrie.

V pořadu zazněla poplašná zpráva, že Rusko chystá válku s NATO. V pořadu zaznívá dokonce i plánovaný model, obsazení jedné vesnice v Pobaltí. V pořadu zaznívá poté informace, že velení NATO schválilo vybudovaní velitelských předsunutých center NATO na Slovensku a v Maďarsku, což v divákovi dokresluje iluzi, že se opravdu chystá válka. V podání televize Nova vyznívají informace jako příprava na válku s Ruskem, resp. příprava na chystanou ruskou agresi proti NATO. Na závěr pořadu je dokonce Vladimir Putin obviněn z vraždy opozičního politika Borise Němcova.

Z celého pořadu vyplývá, že Vladimir Putin je diktátor, vrah a blázen, který utlačuje ruskou opozici a chystá válku proti NATO. Rusko je poté vykreslováno jako diktatura na základě jakýchsi suvenýrů. V pořadu zazněly poplašné zprávy velmi vážného charakteru.

Time Warner – Majitel TV Nova
  
Z tohoto důvodu se obrátila redakce AE News na ruské ministerstvo zahraničí, které přislíbilo, že odvysílaný pořad na TV Nova posoudí. Americká společnost Time Warner, která ovládá společnost CME, jenž je majitelem TV Nova [5][6], by se totiž mohla v Rusku zodpovídat podle ruského mediálního zákona z trestného činu aktivit proti Ruské federaci, pomluvy, konspirace a z trestného činu nepřátelského aktu. Vzhledem k tomu, že Time Warner má v ruských soukromých rozhlasových, televizních a kabelových společnostech podíly, mohlo by Rusko přistoupit k uvalení sankcí proti skupině Time Warner v Rusku za to, jaké informace o Rusku vysílá její dceřiná společnost TV Nova v ČR.

Naše redakce zaslala transkript pořadu také vedení společnosti Time Warner do USA a čekáme na reakci, stejně jako na vyjádření ruského ministerstva zahraničí. Je naprosto nepřípustné, aby mediální stanice formátu TV Nova, která je součástí amerického nadnárodního holdingu, rozšiřovala zaujaté, lživé, ale především poplašné zprávy o Ruské federaci, které znepokojují občany nejen v ČR, ale i na Slovensku, kde je stanice také součástí nabídky televizních operátorů. Tímto by chtěla redakce AE News požádat občany v ČR, aby podali sami za sebe taktéž podnět k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání pro šíření xenofobie ze strany TV Nova (proti Rusku), pomluv hlavy cizího státu a šíření poplašné zprávy o hrozící válce s Ruskem.

Pokud získáme jakékoliv nové informace, reakce, odezvy, nebo prohlášení, budeme je zde publikovat. TV Nova svým pořadem překročila mantinel propagandistické únosnosti a za tento krok se musí stanice zodpovídat, především svým divákům, občanům ČR a SR a v neposlední řadě akcionářům Time Warner.

-VK-
Šéfredaktor AE News

41 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Když jsem viděl komentář o zuboženém Rusku a napadené Sýrii, měl jsem pocit, že NOVU hekli mimozemšťané

  OdpovědětSmazat
 3. Na české televizní stanici NOVA? Opravdu české?

  OdpovědětSmazat
 4. http://novaplus.nova.cz/porad/strepiny/video/6984-strepiny-11-10-2015/

  OdpovědětSmazat
 5. Nikdo z normálních občanů v ČR nemůže pochopit k čemu jsou RUSKU takové společnosti jako je Time Warner potřebné.Je načase ne realizovat sankce,ale vyhnat je z RUSKA.At šíři ty svoje lži v USA,kde je neomezený trh lží a pomluv.

  OdpovědětSmazat
 6. Putler s jeho putleristánem je hrozbov pro demokratickí Americkí svět a náprava se dosáhne až kdiž bude jedna celosietová vláda pod vedením našeho bratského nádora Spojených státu Americkích-at žije NWO spása naší zemně,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21 21 Falmere do mísy jsem udělal právě odbornika jako ty,nechceš si s ním udělat rozhovor?

   Smazat


  2. Pro EUfalmerUSAhujer 14. října 2015 21:21
   By mně zajímalo, kdy se naučíš pravopis NEGRAMOTE.

   Jarda

   Smazat
  3. Nenapíšeš kde bydlíš,že?!!!!

   Smazat
  4. Ftipné. Humoru není nikdy dost.

   Smazat
  5. Bohužel incest ukázal výsledek, tohle už není humor, zoufalec 21:13.

   Smazat
  6. 21:21 Falmere. stručně, jsi vůl.

   Smazat
  7. Poznámka pro pomaleji chápající: Falmer není nic z toho, co píšete. Je to hodný, veselý troll který PARODUJE skutečné trolly. Berte ho prosím tak, neurážejte, spíše jeho "myšlenky" rozvíjejte ve stylu klasika Haška. Humoru opravdu nikdy není dost. Děkuji. PS - nejsem Falmer, jen ho chápu..

   Smazat
 7. Nova je brak to každý ví, každopádně máme hen tu demokrácijů a každý si může říct co chce. Jinak LET´S GO RUSSIA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč to píšeš anglicky, ty idiote? Máš radost že máš za sebou 1.lekci?

   Smazat
  2. Štvě tě, že tomu nerozumíš?

   Smazat
  3. 21:27 Píše to po amerikánsky, aby tomu rozuměli i Šapitovi poskoci.

   Smazat
  4. To se jen povídá , že každý může mluvit co chce . Možná v léčebně v Bohnicích . Smetana za mřížemi , editor Zvědavce před soudem , nedávno před soudem člověk , který označil naše vojáky v Iráku za zločinné okupanty , Zkus říct , že Izraelci jsou vrazi a uvidíš co to je svoboda slova v demokratuře

   Smazat
 8. Je načase poslat vsetky neziskovky aj televízie spet odkial prisly do materinej pi.. .Tých debilov co pre nich pracuju odsudit a do Jachimova

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Běž si jebnout s kozou. Lepsi jeden slovak, než 10 krivejch čechu, kteri se prodávají jako devky.

   Smazat
 9. A mate to tu Spinava Americka propaganda uz spustila agendu.Hegemoni v Tv Nova.Kto platil taku reportaz ....????Dufam ze to bude mat odozvu a niekto dostane padaka!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Co můžete čekat od americké televize v českém jazyce. Divím se jenom redaktorům. Ale co za prachy, snese papír a televize všechno. Víc už ubohý ,to nemůže být. Teď bude závod, která televize vyplodi větší blábol.

  OdpovědětSmazat
 11. Jak říká jedno přísloví: "Lež má krátké nohy". A protože redaktoři NOVY (Železného sémě) jsou lež sama, tak mají krátké nohy všichni. Jejich problém však spočívá v tom, že pro své krátké nohy si myslí, že mají velkého pinďoura (až po kotníky). A to je bohužel neštěstí všech podobných degenerovaných kryplů, co si sami o sobě myslí, že mají velkého pinďoura. Nejsou však retardovaní jen od pasu dolů, ale i ve svých hlavách. Prostě tělesné a duševní zrůdy si užívají svůj okamžik slávy s pocitem, který většinový zbytek společnosti s nimi nesdílí. Kdo se na ně podívá zblízka, musí konstatovat, že jde jen o nabubřelé impotenty. A ČT jakbysmet.

  OdpovědětSmazat
 12. Vlastenec:

  Dobrý nápad !!!

  Bylo by dobré, aby se Rusko ohradilo diplomatickou nótou !!!


  Tímto způsobem by mohly ty presstitutky dostat přez prsty !!!!!

  ***

  A ještě bych doplnil, že

  šíření poplašné zprávy o hrozící válce s Ruskem JE TRESTNÝ ČIN !!!!!!!!!!

  TAKŽE BYCH DOPORUČIL JEŠTĚ PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  OdpovědětSmazat
 13. Není divu, když Putin sesadil USA coby vládce světa, z jejich armády udělal bandu zaostalých kašpárků, že ho budou všichni nenávidět až za hrob. TV Nova je jen jedním malinkým ratlíčkem, štěkajícím za ohlodanou kost spadlou ze stolu USA. Ale mají to marné. Rusko je opravdová supervelmoc a s tím Amíci nic nenadělají. A Nově snad věří už je poserplína se svou kavárenskou smečkou debilů.

  OdpovědětSmazat
 14. Ať jde USSA do řitě a jejich média též, špíny všechny přisluhovačský. A ti zrádci z našeho národa, ti půjdou do věčného zničení za to co s naší zemí, morálkou a zdravím lidí dělají a dělat budou. NWO sice bude chvilku na výsluní ale potom budou všichni ti debílci odstraněni.

  OdpovědětSmazat
 15. Nova má amerického vlastníka.
  Je třeba dodávat více?
  Snad jen, že je to odpad...

  OdpovědětSmazat
 16. "... podnět k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání pro šíření xenofobie ..." ?
  Těm lžiláskařům?
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 17. Američané si myslí,že nám můžou vysílat lži jako těm jejim hamburgerům co leží jen u Tv a vše jim sežereme.Pletou se.Ta jejich propaganda je dost primitivní.Tv NOVA je prodejná dě.v.k.a.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TV nemůže být lehkou ženštinou, těmi jsou její manažeři, reportéři a moderátoři, kteří za vidinu peněz udělají cokoliv.

   Smazat
  2. Přesně. Tento USraelsý shit nesleduji už dlouho, tak mě to nepřekvapuje.

   Smazat
  3. Na ja, propaganda TV je primitivní,zato ta proruská AE News je
   propracovaná,Viďte?

   Smazat
  4. Propánajána, anonyme 11:47, nefňukejte nám tady. Když dojde na fakta, tak jste s celou propagandou SSa v řiti. Stačí položit holá fakta na jedné straně a tvrzení vašich loutkovodičů vedle sebe na stůl a je jasno. Vlastně proto fňukáte, aha. Marek

   Smazat
 18. Správný počin redakce AE News! Dobře, že tady je!

  OdpovědětSmazat
 19. co k tomu dodat ušácký dobytek :-(

  OdpovědětSmazat
 20. koho chleba ješ - čo viac- koľkí z vás by to urobili rovnako? - alebo - šli na ulicu ?

  OdpovědětSmazat
 21. Je to humus jaké hnusné lži si dovoluji TV odvysílat v rámci informační války ale novu alespoň neplatíte zato ČT ano.

  OdpovědětSmazat
 22. Tak ne jen čt ale už i Nova zača s propagandou . Škoda , zprávy už jen PRIMA a BARANDOV . Dělají vše proto aby jsme hledali oběktivitu na netu a oprášili azbuku . Ruština se neztratí . Kdo by to čekal !

  OdpovědětSmazat
 23. Time Warner má v ruských soukromých rozhlasových, televizních a kabelových společnostech podíly, přeji jim, aby ty jejich podíly šly do hajzlu a bez náhrady.

  OdpovědětSmazat
 24. Zatímco většina to jenom skousne, max. si uleví, např. i zde, našel se konečně někdo, komu už to vadí natolik, že s tím chce něco udělat.Kéž by to k něčemu bylo. Lepší by bylo, kdyby se proti tomuto názoru objevil názor oponentní a nechal bych na lidech ať si to přeberou.

  OdpovědětSmazat
 25. Normální člověk, který zažil 50. léta, další dekády komunismu, to přeci v hlavě už musí mít tak srovnaný, že těm ptákovinám, co vysílají na všech kanálech a to včetně CNN, BBC, DW, přei nemůže ani na vteřinu věřit! Naopak to podporuje myšlenku, že čím víc lživý propagandy, tím hůř pro ty blbce, kteří všechny ty Novy vlastní. Takže vlastně dělají dobrou práci, ale lehce kontraproduktivní k výsledku. Myslet vlastní hlavou je základ.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.