Reklama

sobota 10. října 2015

Stojíme na špatné straně

Lubomír Man
10. 10. 2015
Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím, že Bůh je spravedlivý. Thomas Jefferson
Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu na světě a musíme – příležitostně - zkroutit ruce zemí, které by nedělaly, to, co my potřebujeme, aby dělaly. Barrack Obama

A stojíme na ní víceméně poprvé v naší historii. Vždy předtím – s jedinou výjimkou období stalinizmu - jsme byli tam, kde byla spravedlnost, čistota mysli a pravda. Teď stojíme na straně protilehlé, kde vládne lež, chamtivost po cizím a nespravedlnost. 

 A stojíme na ní ruku v ruce s ďáblem, který podle Robertsových slov obsadil vládní budovy ve Washingtonu, jen v tomto století napadl a případně i zbombardoval 18 zemí, a jeho žádostivost po cizím ho po celou tu dobu nejneodbytněji vtahovala a dodnes vtahuje na místa, kde čichá ropu – to znamená zatím (pak přijde na řadu i Sibiř), do téměř všech zemí Středního východu. A aby tu ropu měl pro sebe, vyvolal v celé oblasti tzv. arabské jaro, jež proniklo žilami tamních obyvatel s tak třeskutým mrazem, že před ním s hlavou na krku anebo i bez ní, prchají ze svých domovů někam, kde je snesitelněji, a kde se, dle návodu Rumsfeldova poradce Thomase Barnetta, mají promísit s tamním obyvatelstvem, svým krevním příspěvkem omladit tamější bílou rasu a vytvořit tak rasu novou – světle hnědou. 

Původní hegemonní státy tak mají zmizet, padnou hranice mezi nimi – a vytvoří se nový evropský národ – světle hnědý. Ten se spojí s jinými podobně zbarvenými národy ve světě a globalizace tak bude dovršena. Vznikne národ světový s jedním náboženstvím, jednou kulturou a jednou barvou kůže, a komu se tahle jednotvárnost nebude líbit, bude, jak Barnett srozumitelně píše, „zabit“.

Jsme částí společenství, které k tomuto cíli kráčí, a vše, co se dnes kolem nás děje, včetně onoho děsivého proudu, valícího se k nám od jihovýchodu a jihu, není historickým omylem či vybočením z cesty, ale právě cestou, kterou se má ke splnění naznačeného cíle dojít. Vždyť Barnett už v roce 2002 řekl, že Evropa má ročně přijmout 1,5 milionů uprchlíků, takže se jeho vize – která určitě není jen jeho - pouze začíná naplňovat. Nic víc. A že uprchlíci velmi často mluví o amerických lodích, které je k břehům Evropy dopravily, je dokladem toho, že je Barnett ve své domovině. stále „in“.

Zatímco my jsme totálně „out“. S vědomím, že tohle jsme nikdy nechtěli a nikdy to nebudeme chtít. A to tak dlouho, pokud v nás zůstane srdce a pokud budeme cítit a vědět, že zabíjení lidi za nesouhlas se zlem, či kroucení ruce národům za to, že nedělají to, co národ velký, nepostradatelný a výjimečný potřebuje aby, dělaly, je zlotřilost, na kterou jako národ Husův a Masarykův nemůžeme nikdy přistoupit.

37 komentářů :

 1. jeden národ, jedna vláda, jeden jazyk, jedna totalita.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totální totalita, vidina z děsivých sci-fi filmů USA , s rozdělením světa lidí jednotné mysli, rozdělením světa na lépe ovladatelné departmenty, lze si udělat představu o naší budoucnosti v opovrhovaném departmentu EU - V 353, s opovrhovanými jeho občany, rozlišovanými dle vytetovaných čísel na zkroucených rukou. Vize agresivního světovládce USA.

   Smazat
  2. nesnáším totalitní praktiky ať jdou odkudkoli. jedné jsme se zbavili a není důvod lézt do druhé.

   Smazat
  3. Jedné jsme se zbavili?!? A v mnohem horší žijeme, protože to, co jsme dříve považovali za komunistickou propagandu, se nyní ukazuje být pravdou.

   Smazat
  4. K A 17:24 - SVATÁ PRAVDA!!! Ty strašidelný kecy o "minulé totalitě" se už nedají poslouchat!

   Pro poučení:

   Události sametového podvodu už budou znát čtenáři daleko lépe a mnozí i osobně. Překvapený národ se náhle dozvěděl, že už je po čtvrté „osvobozen“ (1945, 1948, 1968, 1989) a že je ta správná chvíle na nové „narovnání“. Počáteční naděje asi nejlépe symbolizovalo společné pěvecké vystoupení na slavném balkonu budovy Melanatrichu na Václavském náměstí v Praze. „Kde domov můj“ tam tehdy zpívali dva Karlové: Kryl a Gott. Pro další vývoj naší země byl bohužel rozhodující a typický ten druhý hlas. Naše inteligence se zase (po kolikáté už?) octla ve svém živlu. Včerejší držitelé titulů národních umělců se jich náhle veřejně zříkali a dávali do sběru. Členové KSČ hromadně ze strany vystupovali, zakládali „občanská fóra“, stávali se demokraty a objevovali v sobě dokonce i „pravicové smýšlení“. Starý bolševický parlament jednomyslně zvolil svého oblíbeného „disidenta“ Havla prezidentem. Ten hned na oplátku a za celou českou inteligenci prohlásil, že „všichni jsme byli vinni“ a že „láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí“. Jeho kamarád páter Malý (dnes již biskup) tenkrát na Letné přiměl milion (!!) lidí, aby se s ním nahlas modlili „Otče náš, jenž jsi na nebesích, odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům!“ – Mohu říci, že jsem si tehdy připadal jako užaslý divák na nějakém poutovém panoptiku.

   http://skruzny.tumblr.com/post/127230057385/zrada-%C4%8Desk%C3%A9-inteligence

   Smazat
  5. MOJE PŘISPĚVKY PŘIPOMÍNAJÍ TROCHU MALÍŘE SALVATORA DALIHO A POZNÁ JE KAŽDÝ

   to,že nám byly ukradena naše revoluce, nyní ví už všichni.Ten kdo se z minulosti nepoučil je nucen znovu a znovu ji opakovat.První intelektuálové z nově vzniklého klubu oKEI,poradnho orgánu OSV začinají hledat JAK UDĚLAT ZATÁČKU.Nejprve se dělá analýza jakým mechanizmem došlo k tomu,že nás nejprve vyrabovali,vykrádají a nyní dokonce ANO,BUDE LÍP uvažuje prostřednictvím svého ministra války,jak z nás,našich žen a milenek vytvořit odvedence pluků andělů ,nahnat nás pod pásy tanků možná nejen na fašistické Ukrajině a tedy pozabíjet nás,aby jsme se všichni dostali do nebe,kde nám prý bude líp.
   Nikdo z intelektuálů nechce nebo neumí napsat knížku

   JAK NA TO,aneb CO JÁ ZUBOŽENÝ OBČAN VOLIČ MOHU SÁM DĚLAT.

   To ovšem neplatí pro OSV a její iniciativu VZV tedy voliči za voliče.Ta už si dala právě sepsání toho návodu jako bod do DESATERA VOLIČE.Tak zkuste namísto obdivného hartusení nad úspěchx křivácké polit,třidy přemýšlet,které kapitoly by do tohoto bestselleru dobře pasovaly.
   Pilotní článek už je k dispozici nejen na tomto webu NR,ale i na http://www.hv-ceskyraj.cz/?p=10648

   Smazat
 2. Po 7.10. se světovláda tvrdě změnila. Mocné americké základny a flotily, po salvě Kalibru, jsou vlastně hromady drahého šrotu.

  Je to nebezpečné, mít ten šrot na svém území.

  Nemusíte být ani Rusofil, nebo USO fil....prostě to tak je.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, stojíme na špatné straně, na straně ZLA.

  OdpovědětSmazat
 4. Nejsou znehodnoceny jen USA kocábky na všech mořích. Stejnému osudu propadly též všechny USA základny v Evropě. Mohou být zničeny všechny naráz vysoce přenými, nejadernými raketami bez destrukce okolí. Toto, zdá se, ještě těm pitomcům z USA nedošlo.

  OdpovědětSmazat
 5. ... A este polezu dalsie esa z rukavu... :)

  OdpovědětSmazat
 6. No, spousta našich obyvatel se ve své chamtivosti, bezohlednosti a vidiny super života ráda nechala vlákat do pasti - a teď křičí, že byli podvedeni. Ale já říkám NEBYLI! Nikdo nebyl podveden - ZLO hrálo v podstatě otevřenou hru - bylo jasné, kam vše vede. A co nyní očekávají naši chamtiví spoluobčané, kteří si najednou vzpomněli, že jsou Češi, ačkoliv ještě před pár lety by byli nejraději Američany nebo Angličany nebo aspoň Němci? Jsem sice také součástí tohoto národa, ale absolutně ho nechápu minimálně od roku 1989 - kdy na tribunách tehdejší pravdoláskaři vlastně říkali lidem: my vás okrademe, učiníme vás bezbrannými, budou z vás chudáci a lidé nadšeně křičeli - ANO, MY TO CHCEME!!!! Proboha - copak takoví blbci, kterým už tehdy nebylo jasno, kam naše země pod vedení falešných proroků směřuje jsou moji spoluobčané? Je to fakt smutné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:59 - 1989 - "pravdoláskaři vlastně říkali lidem: my vás okrademe, učiníme vás bezbrannými, budou z vás" - člověče

   NELŽETE!
   Co slibovali ústy VH máte zde:
   http://www.zvedavec.org/komentare/2006/10/1774-co-vlastne-havel-rekl-a-co-nerekl.htm

   až si to přečtete, potom teprve suďte lidi, kteří BYLI! podvedeni.
   Lidé tehdy křičeli jiná hesla. Neurážejte je a nepodezírejte je z "chamtivosti, bezohlednosti a vidiny super života "! Byl jste snad takový vy sám?

   Smazat
  2. To jste tedy byl pěkný blbec 22.26, když jste Havlovi a jeho kamarádům věřil!

   Smazat
  3. 22:26 je blbec dodneška.

   Smazat
  4. 22:30, 22:34 - bezelstný věří, dokud mu gauneři neotevřou oči. Vy, kteří nazýváte blbci ty, kteří věřili, zřejmě soudíte podle sebe, byli jste asi sami gaunery, proto jste už tehdy nevěřili. Vy už jste tehdy čekali, že po rozpuštění Varš. smlouvy vlezeme do NATO, aby nás nyní obviňovali ze spoluúčasti na válkách, vedenými tímto společenstvím? Čekali jste, že se staneme součástí EU, která nám omezí práva rozhodování o svých státních záležitostech? Čekali jste, že se staneme protektorátem? Nebylo vás slyšet! Nebudu vás nazývat blbci, jako vy mě, nejste jimi - blbci věří, gauneři konají. Sami víte, kam patříte.

   Smazat
  5. Ja myslim, ze stacilo. 25 let stacilo. Tento stat je katastrofa a pokud ma tento narod nejak opet zacit fungovat, musi si uvedomit, co sam dela a take, co svym mlcenim, svoji volbou grazlu nejvetsiho zrna, jen pro svuj zisk spusobil.

   Vite, ono toto je ten stat:
   http://www.novinky.cz/domaci/382770-postizene-11lete-divce-sebrala-exekutorka-sest-tisic-dluzila-za-odpad.html

   A je jim jiz pres 24 let. Neumite si predstavit, kolik represi je cineno denne vuci lidem, co se nemaji jak branit. A dokonce i sami je ponizujete. Ze jste to doted nevedeli? Kecy, volici z vlastniho prospechu!

   Smazat
  6. A pisatel z 22:26 ma i pravdu. Protoze to byla studentska demonstrace. Ponechali vse na mladych a bez zivotnich zkusenosti.

   Doslo k tak obrovskym lzim, vim to a byl jsem pri tom, no vytrizlivel jsem jiz v r. 93, ze neexistuje historicka pararela.
   Bylo slibovano uplne jine, nez co se z toho vyklubalo.

   Co me ovsem mrzi jsou 2 veci.
   To katastroficke neuvedomeni si situace - my jsme mala zeme a rozhodnuti o ukonceni vychodniho bloku nebylo nase, ale Gorbacov naletel Reganovi.
   Pevne verim, ze po Jelcinovi jiz nikdy Rusko neuveri zapadu. Nikdy.
   A nebylo na vyber. Kruci me bylo tenkrat 17 (v r.89) a v r. 93, kdyz jsem vicel JACI lide se dostavaji k moci, jakym zpusobem a ze neodejdou, jsem pochopil.

   Nebyla jina sance, jinak by nas bez problemu obsadili vojensky. Rusko, ktere pomalu v 90 letech kolabovalo, by nedokazalo pomoci zadne zemi, ktera by vzdorovala. Svoji podstatou slo o podvod a narizene privatizace o loupez.
   To je tak tezke chapat?

   Smazat
  7. Posledni dovetek.

   Kdyz budete prehlizet uvedene situace (ty se deji, deje se toho hodne, vrazdy mate na obrazovkach denne, vcetne lzi) nadale, jen svuj egoismus prohloubite.

   Budete zit ve strachu a muzete prijit nejen o vlastni zivot, ale i o vse. O rodinu, o domov a nakonec stejne i o zivot.
   Clovek ma pouze jeden a nema-li ho prozit dustojne, tak jaky je duvod narodit se-zit-zemrit.
   Nejsme vsichni stejni, ani zdaleka ne. Snazit se projit zivotem jako voda, mlcky, s prehlizenim, snazit se sam byt lepsi, nebo upozornovat nepravosti. To nestaci a stacit nebude.
   Neco nahabat a predat vnoucatum? Pro nekoho urcite, jinym to ke klidnemu spani nepomuze.

   Smazat
  8. 22:35

   No, konkretne za sebe jsem pocital s podvodem ve vyse uvedenem. Jen jsem doufal v trochu moralnejsi zapad. A ze snad zajisti, co slibil, v pripade EU.

   Ohledne vseho ostatniho a hlavne, co se tyce NATO, jsem mel jistotu, ze casem bouchne. Ze jde o expanzivni politiku jsem zacal chapat v r. 91, kdy se poprve zacali lide trast strachy o praci, politici vykladali, ze "mirna nezamestnanost" je normalni, ze kazdy je sveho stesti strujcem a udelali "zivnostniky" z delniku.
   Napadla me tehdy jedna vec: co budou delat ti "zivnostnici", kdyz nahodou nebudou zakazky? Jak budou toto resit.
   Po chvilce se objevili prvni bezdomovci a lice, co se drali ke korytum neuveritelnym zpusobem. Vetsina z nich se ani lide nazvat neda.

   To jsem jeste neznal "nove metody", tzn. pujcky na obcanky, bile kone, prehlizeni zlocinu, obhajoby asocialniho chovani, zakaz zavirat vysinute psychopaty do leceben. Nevedel jsem o nejpodstatnejsim, ze se vylecit nedaji.

   A ve statni sfere? Nejdrive se vykradl duchodovy font, tim, ze se privaril jako bezny ucet statniho rozpoctu. Nestacilo, osekali se statni rezervy. Spolu s tim bezeli privatizace ala tezba zlata na Klondike.
   Nasledne, po bankovni krizi (umele) a nutne sanaci zapad dotlacil CR k prvnimu historickemu zadluzeni. Na vyber nebylo. Bud arbitraze a bankrot, nebo sanace a vysoke startovni zadluzeni.

   Smazat
  9. Lidi v r. 89 plnili letenskou pláň, Václavák, všechna náměstí od Čech přes Moravu po Slovensko a věřili v lepší budoucnost. Já také a teprve postupně jsem ztrácel iluze, jako všichni oklamaní. Zamrzí, že pisatel 21:59 ty masy lidí, věřících, že všechno se změní k lepšímu obvinil z "chamtivosti, bezohlednosti a vidiny super života" a hází je do jednoho pytle s tuneláři, bakaly, kožené, krejčíře, ... tam mělo přistát to obviňování a ne na obyčejných, důvěřivých, slušných lidech.

   Smazat
  10. Pro A 23:25 z 10.10.2015. Omlouvám se, že vstupuji do vaší duchaplné debaty. Ale vy A 23:25 jste nějak zapoměl, že vaše argumentace že "...blbci věří a gauneři konají." je platná pouze tehdy, když ti gauneři mají po ruce dostatek těch věřících. V tu chvíli se věřící mění v blbce, užitečné blbce. V takové blbce, bez kterých by gauner nemohl realizovat svůj cíl. No a to jste vy! Takže prosím neosočujte toho, kdo situaci hodnotí tak jak skutečně je. Bez takových jako vy, kteří pitomně, bez zkušeností, bez znalostí, bez odhadu, prostě bezmyšlenkovitě pouze věřili, by, jak vy říkáte gauneři, nezmohli vůbec nic. Za trest se denně podívejte do zrcadla a vražte si facku. Časem se tak dostanete do stavu, že budete při smyslech. Do stavu, kdy si nebudete tvrdošíjně zaměňovat příčinu za důsledek. A příčinou byla - vaše blbost. Důsledkem pak prostor pro gaunery, kteří rozvrátili a rozkradli stát. Amen.

   Smazat
  11. Naprosto s vámi souhlasím, ve všem. Už tehdy bylo vidět, jací lidé jsou ve vedení tzv. OF, nefachčenkové, kteří žít už v té době na západě, by byli jistojistě bez práce. Zmanipulovaní studenti, kterým namluvili, že jim budou lítat v kapitalismu pečení holubi do úst. Havel, který v tv prohlásil, že první věc, kterou budou požadovat, bude navrácení majetku. Ano, někdo to pustil do tv, omylem nebo cíleně, to už je jedno. A i dnes většina lidí zamíří z práce na chatičku, výlet, do hospůdky, nadávají, ale do ulic nevyjdou, protože jich se to, co se děje dnes v Německu a jinde, dosud tolik netýká. Až se nás to bude týkat stejně, pak už bude pozdě a pravděpodobně poteče i krev. Kdo chtěl vědět už v listopadu 1989, ten mohl vědět.

   Smazat
  12. Pro 9:32: Vy mlčící slušný člověče, který jste nevěděl, jen doufal ve vidinu lepší budoucnosti... Co byla ta vidina? Možnost vycestovat kdykoliv na západ? Banány bez fronty? To vám stačí ke štěstí? Nyní se dočkáte, až se budou vaše děti, žena bát vyjít na ulici, až pochopíte, že ani bezpečnostní složky již nejsou schopné ochránit vaši možnost žít v míru a bezpečí. Nebo uděláte něco proto, aby k tomu nedošlo? Uděláte něco proto nebo budete opět svoje omyly svádět na vše jiné jen ne vaši zodpovědnost za vlastní rozhodnutí? Jak ráda bych se nyní navždy vzdala možnosti cestovat jen proto, abych jako dosud mohla žít v bezpečném státě, ve kterém mohu kdykoliv vyjít na ulici?

   Smazat
  13. Pro 12:05, 17:34, 17:42
   To je řeč těch, kteří v 89. nedemonstrovali za lepší zítřky, neplnili náměstí, nekřičeli máme holé ruce, necinkali klíči. Na těch náměstích byla asi jen ta menšina blbců, která se těšila a věřila v lepší budoucnost. "Neblbci", ti už tenkrát věděli, jaký svrab nás čeká, byli mlčící většinou, teprve teď píšou na weby, jak oni všechno dopředu znali a ti demonstranti z náměstí, ty statisíce blbců(tolik lidí urážíte), jim to všechno pokazili tím, že doufali, dokud neprozřeli. Všechno jste vy "neblbci" přece dopředu prorokovali, co jste proti tomu tedy celých 26let dělali se ptám, když vy se ptáte mě, co já proti tomu udělám teď? To, co vy vážení "neblbci" proročtí.

   Smazat
  14. A 19:06 - tak já jsem například vždy veřejně vystupoval proti NATO, proti EU, proti expanzivní americké politice, proti příšerné zahraniční politice Západu, nevolil jsem ODS, US nebo TOP a další - v podstatě protispolečenské strany - , neplival jsem po komunistech, nekopal jsem do Rusů, nesouhlasil jsem s invazí do Iráku, svoje názory jsem prezentoval mezi svými přáteli i nepřáteli, doporučoval ať se nenechají zmanipulovat ČT, nekradl jsem, byl jsem zaměstnanec i podnikatel, vychoval jsem dva syny (v roce 89 mi bylo 24 let) , vnímal jsem celý život názory mých rodičů a vychoval své děti tak, že z nich nejsou stejní blbci jako 23.25 anebo další zde, kteří jen křičí: já nic já muzikant - to voni mě podvedli - já jsem byl jen "věřící".

   Smazat
  15. Pro 19:28 - za sebe bych jen z větší části opakoval to, co jste napsal sám. S tím rozdílem, že nekřičím: "já nic já muzikant - to voni mě podvedli" a taky si ale nesypu popel na hlavu, že můžu za to, že jsem v 89. doufal v lepší budoucnost. Za to doufání nazýváte blbcem nejen mě, ale velkou spoustu lidí, kteří také doufali. Umíte jen odsuzovat, urážet, být arogantní, to nejsou vlastnosti, na které byste mohl být pyšný. A jestli jste to vy, kdo napsal, "že bych se měl podívat do zrcadla a vrazit si facku", což by svědčilo o vaší "nekvalitách", pak se vás ptám: už jste se obsloužil? Protože v tom případě byste to opravdu potřeboval spíš vy.

   Smazat
  16. Hlavu byste si popelem posypat měl - prospělo by vám to. A., který radil, abyste si dal facku byl skvělý - připojuji se k němu. Já jsem pouze 19:28. Nezlobte se, ale vaše "doufání" v lepší život bylo směšné a opravdu velmi hloupé. A mimochodem - přesně jako psal někdo výše: o co vám šlo v tom doufání - o banány? Copak jste nevěděl, že blahobyt západu, jehož jste chtěl být součástí, je postaven na doslovném vykořisťování a ničení jiných zemí? To znamená i naší země? Copak Západ někdy někoho osvobodil pro jeho dobro????? Nikdy v historii lidstva. Jestli jste to nevěděl, tak jednoznačně hlupák jste, stejně jako všichni lidé, kteří jak ovce před porážkou cinkali v listopadu klíči. To je prostě neoddiskutovatelný fakt - souhlasím s 19.06. 17.42. 17.34. 12.05 a dalšími (už mě to nebaví hledat).

   Smazat
  17. 20:43 tak tohle je opravdu už mimo. Ti "blbci" křičeli, že chtějí banány? Blahobyt západu? Lidé chtěli svobodu(slova, cestování, ...). O banánech a západním blahobytu píšete vy... Možná nechápete, že není bohatý ten, kdo má hodně peněz, ale ten, kdo je spokojený s tím, co má. (Jen pozn. 19:06, s kterým souhlasíte, jsem psal já. Asi vás to opravdu nebavilo hledat)))

   K ostatním příspěvkům proroků:
   Nedokázali jste za 26let udělat nic víc, než já a než mnoho doufajících(u vás blbců). Já vím, že to není snadné. Mnozí volili stejné strany, jako vy, a přesto jsou tolik jiní. Nikoho neobviňují z toho, kam jsme se dostali, jako to děláte vy, kterým bylo všechno jasné od samého počátku. Jsou to kvalitní lidé, s kterými se rád setkávám. Rád se proto vzdávám další bezúčelné diskuse s vámi, vševědoucími proroky. Diskuse má smysl jen s lidmi s "nízkou hladinou nasraninu v krvi" a to vy nejste. Je zbytečné nadále zaplevellovat téma článku. Přeji vám, kromě vám vlastního, kritického posuzování ostatních, také více sebekritického myšlení.


   Smazat
 7. ...ale pozor! usa není zdaleka oslabeno nebo poraženo. oni se své touhy o "vedoucí úlohu" nevzdají. klidně mohou vyprovokovat v sýrii "krizi" zavánějící horkým konfliktem. false flag.

  OdpovědětSmazat
 8. Ing. Roman "Elmar" Skružný

  Zrada české inteligence

  Chtěl bych místo úvodu připomenout čtenářům jednu starší českou filmovou „cimrmanovskou“ veselohru. V ní, téměř v závěru, trénuje pan učitel své žáky v hodině tělocviku. Chlapci mají překonat překážku. Učitel jim říká: „Přeskoč, přelez – ale nepodlézej. A když už podlézáš, tak se zas potom nezapomeň narovnat!“ – To je tam řečeno v duchu svérázného cimrmanovského humoru, ale vnímavému divákovi mrazí v zádech. Je to totiž velmi přesné vyjádření povahy a způsobu myšlení, tak typických pro většinu příslušníků české inteligence. Vyjádříme-li to pregnantněji, tedy člověk může klidně jednat třeba jako zbabělec, zrádce či zločinec – ale pak kdykoli se „narovnat“ a osobovat si právo být uznáván jako čestný člověk. A dokonce i jako obět někoho či něčeho.

  Víc na:
  http://skruzny.tumblr.com/post/127230057385/zrada-české-inteligence

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je přesně důvod 22.30, proč nesnáším ty cimrmanovské "legrácky", které nesahají ani po kotníky jiným českým komikům - Voskovcovi a Werichovi.

   Smazat
  2. Ano, 22:33 mám to také tak.

   Smazat
 9. autor zase žvaní "s výjimkou stalinismu". Nejsem příznivec čistek třicátých a čtyřicátých let v SSSR. Nechtěl bych ve Svazu žít v té době.
  Bohužel v řetězci příčin a následků i toto byl nutný stupeň. Kdo má odvahu se podívat na dějiny Sovětského Svazu a Ruska, ten to pochopí. I Rusko se bude muset rozhodnout kam dále, zdali půjde cestou socialistickou, či kapitalistickou, v horizontu desítky let, ustojí-li útok proti sobě a Slovanům. Třetí cesty nět.

  Tedy zpět. Nechtěl bych zažít ani bitvu u Stalingradu, Volokolamska, kdekoliv, podělal bych se už ve svým věku za pár minut i jako člověk, co má vojnu za sebou.
  A což naši političtí hrdinové, strejda Milouš, bájný kníže rek apod. S kulometem a pásy nábojů přes své prezidentské hrudi. Tyhle představy mi vždycky vylepší náladu.

  A vím, moc dobře vím, že nebýt "zlého a silného" Stalina, že bych tady nebyl.
  Možná pan autor by pásl ovce v Patagonii, kam by podajné a ohebné Hitler dislokoval.
  Ale to pan autor dobře ví. Potřebuje se od hnusného komunismu, jak říkají experti od skrytě fašistické ČSSD po pravověrné fašisty TOP 09, jaksi oddělit a přitom zůstat v houfu.
  Jó být v bezpečí, IN a přitom plivat na minulost, cíl našich kritiků.
  Co byste pane autore tedy vzhledem k minulosti doporučoval? Nalinkujte to Rusům, jak to měli od VŘSR dělat. Jsem zvědav, přímo zvědavostí hořím.
  Zdraví nestraník.

  OdpovědětSmazat
 10. Snílek z Kremlu (sen o elektrifikaci Ruska byl naplněn) naléhavě varoval před Stalinem, ještě než zemřel.V řetězci příčin a následků i toto byl nutný stupeň.Všechno co se stalo a stane, bylo a je nevyhnutelné, jinak by se to nikdy nestalo.

  OdpovědětSmazat
 11. Pjakin hovoří o Stalinovi zcela jinak - na základě historických fakt dochází k závěrů, že zloducha z něj udělali jiní
  http://www.nwoo.org/2015/06/12/v-v-pjakin-o-stalinovi/

  OdpovědětSmazat
 12. Moc hezký článek. Stojíme nyní na straně temnot, protože před čtvrtstoletím byla naše nepřipravenost a naivita zneužita dravci a lháři. A teď za to krvavě platíme. My nejsme a nikdy jsme nebyli národem, který by bažil po cizím - a dokázal se cizího bohatství zmocňovat prostřednictvím meče a útisku jiných lidí. A právě proto se necítíme dobře v tomto krutém a bezbožném společenství. Jestli si chceme zachovat svoji jsoucnost a posvátný duchovní prostor, musíme se snažit o vnitřní identitu, konzistenci a cestu ke Světlu a Pravdě. Sestoupit, odbočit z této cesty znamená naši duchovní smrt. To pro nás chtějí ONI, ale MY jim to nesmíme dát!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.