Reklama

sobota 17. října 2015

Stoltenberg verí a my dúfame

17. 10. 2015    Hlavne správy
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, dáva zelenú vybudovaniu nových malých veliteľstiev na území Slovenska a Maďarska. Argumentuje tým, že aliancia reaguje na neistoty, spôsobené ruskými vojenskými aktivitami. Ministri obrany majú podľa neho pristúpiť na strategické plány NATO, ktoré zahŕňajú tri kroky: 1. Schváliť koncepciu zdokonalenia síl rýchlej reakcie NATO. 2. Dať zelenú dvom novým integračným tímom. 3. Zamyslieť sa nad dlhodobou adaptáciou aliancie.

.
Na margo toho podáva nasledujúce stanovisko: „Očakávam, že ministri dajú zelenú vytvoreniu dvoch nových integračných tímov. Ide o malé veliteľstvá, ktoré budú hrať veľkú úlohu. Pomôže to posilniť obranu našich spojencov v strednej a východnej Európe.“
.
Jeho vyjadrenia sú však v rozpore s postojmi Róberta Fica, ktorý odmieta akékoľvek vojenské zriadenie na našom území. Ministerstvo obrany však zaujalo miernejší postoj. Minister Glváč uvádza: „V tomto prípade pôjde o tím plánovačov, nie o vytvorenie bojovej jednotky alebo základne, ako je to niekedy nepresne interpretované. Prítomnosť integračného tímu všeobecne uľahčí prípadné prijatie posíl zo strany NATO pre danú členskú krajinu. V čase mieru by podporoval plánovacie aktivity.“
.
Jens Stoltenberg poslednú dobu nešetrí ruských partnerov kritikou. Svojimi vyjadreniami obviňuje Rusko z narušenia vzdušného priestoru Turecka, či neustále pripomína ruský podiel na Ukrajine, spojený s anexiou Krymu.
.
V záujme Slovenska dúfame, že návrh, ktorý nás začleňuje a identifikuje do aktivít proti Rusku neprejde. Dúfame v to, že Slovensko si tak aj naďalej zachová svoju neutralitu, a rozumnou cestou prispeje k poklesu Rusko-amerického konfliktu, keďže Severoatlantická aliancia, či chceme alebo nie, podlieha záujmom Washingtonu.

13 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. Jen další přibližování k Rusku.
  Spíš to bude výzvědná základna,jak se chová domácí obyvatelé,ale hlavně posílat různé skupiny do Ruska,ovlivňovat jejich obyvatele.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Situace proti Amerických nálad na Slovensku a v Maďarsku je již natolik neúnosná, že je nutné v obou zemích pod legitimním pláštíkem NATO vytvořit mohutné centrály CIA (obě země jsou jeho členy, takže tyto centrály tam mohou bez jakéhokoliv účinného dozoru kohokoliv z národních bezpečnostních a informačních agentur libovolně působit).

  Maďaři a Slováci, čekejte, že budete
  - sledováni,
  - odposloucháváni a
  - mediálně v nevídané míře diskreditováni,

  Že se u vás objeví mnoho nových nevládních organizací a grantových programů, pro
  - integraci nájezdníků, za
  - vštěpovanou dětem od kojeneckého věku práv buzerantů požadovat jakékoli požadavky
  - začleňování nedostatečných do standardních škol, spolu s vyštváním normálních žáků rodičů co mají nějaké prostředky na výběrové soukromé základní školy
  - diskusních panelů pro odhalování ruské propagandy a vnitřního nepřítele,
  - pro vysvětlování světlých zítřků co nastanou po přijetí TTIP a
  - o dolaru jako skvěle fungujícím stabilizačním nástroji celosvětového demokratického mezinárodního systému spolupráce, na principu zajištění rovných příležitostí všem lidem na planetě.

  Největší tlak bude skrze granty a pozvánky vysokoškolských učitelů na zajímavé přednášky do světových rekreačních destinací na. intenzivní převýchovu všech absolventů
  - pedagogických fakult
  - žurnalistiky
  - uměleckých směrů
  - filosofických směrů

  Přátelé Maďaři a Slováci, pokud ty centrály CIA pod pláštíkem NATO povolíte, čekejte do 5 let totální rozvrat ve společnosti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ucelom tychto institucii je nic mensie ako rozostvat proti sebe nas a Madarov.. Uz to pomaly zacina, vid kancelaria jobbiku...

   Smazat
  2. Obavam sa, ze sa bude diat nieco ovela horsie. Vo vztahoch Slovenska a Madarska je dlhodobo pritomny latentny etnicky konflikt. Ten bude eskalovat prave pricinenim planovacov z NATO. Eskalacia konfliktu uz zacina.. staci si vsimnut otvorenie kancelarie Jobbiku na Slovensku. Postvu Slovakov a Madarov proti sebe.. bude dolezitejsi lokalny etnicky konflikt, ako nejaki utecenci.. Fico, ani Orban neposluchaju... tak dostanu lekciu

   Smazat
  3. Dobrý příspěvek až na ten budoucí čas.

   Smazat
 5. Slováci, pusťte na ně bílého tesáka:

  Chazarska mafie utiká, zatímco si vojáci Spojených Států vzali na starost Společnost Federálních Rezerv.

  http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky nemusíte hned na všechno, co se kde píše, skočit ! Vždyť právě tyto stránky si nejspíš vytváří sama chazarská mafie.

   Smazat
 6. tenhle blbec z NATO stejně jako ten před ním jsou objekty k psychiatrickému vyšetření a umístění dlouhodobě do izolace od normální populace to co blábolí nemá s reálem nic společnýho !!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Ako sme si uz mohli vsimnut kazdy jeden K.....t gen.tajomnik NATO je dokladne dosadeny aby bol proti Rusku.A o tych zakladniach?????Ved to je okupacia Slovenska!!!!!!!Aka ruska agresia ??Co nam to tu trepu...???? Budeme ako v Palestine.Americania nas budu strielat ako zajace a mi budeme ponich hadzat kamene.Kalinak nam dava zbranove amnestie.To bude za 10 r. Ak nepride skor vojna.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak vůbec může řídit NATO a poučovat ostatní představitel země, která má sama u sebe doma takovej bordel !? To je totální výsměch ostatním zemím. Židle generála Pavla v NATO nás stojí bratru 20 melounů ročně. Na židli generálního tajemníka NATO asi nikdo neměl prachy a může si ji asi dovolit cálovat jenom přebohaté Norsko.

  OdpovědětSmazat
 9. Kreatury - třesou se na válku jako dítě na narozeninový dort.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.