Reklama

pondělí 5. října 2015

Svržení syrského prezidenta Bašára Asada se stane hrubým porušením norem mezinárodního práva

Lavrov: Sesazení Asada bude hrubým porušením mezinárodního práva© AFP 2015/ Alexander Nemenov

5. 10. 2015      Sputník
Svržení syrského prezidenta Bašára Asada se stane hrubým porušením norem mezinárodního práva, mimo jiné rezoluce Rady bezpečnosti OSN, prohlásil v pondělí šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.
„Svržení režimu vládnoucího v Damašku bude hrubým porušením rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která schválila Ženevské komuniké ze 30.června roku 2012. Toto komuniké předpokládá výhradně mírové politicko-diplomatické urovnání syrské krize", prohlásil Lavrov po jednáních se svým laoským kolegou Thonglounem Sisoulitem.

„Znamená to, že prohlášení ozývající se v poslední době z některých světových metropolí, že bude-li to tak dál pokračovat, pak je třeba řešit konflikt vojenskou cestou, jsou výzvou k porušení mezinárodního práva", dodal ruský ministr.7 komentářů :

 1. Myslím, že není v silách nikoho, svrhnout Bašára Assáda a myslím, že Rusové neměli ani připustit svržení Janukoviče. Ale zdá se, že si to už uvědomili, protože dál ustupovat agresorům USA by bylo sebevražedné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On byl a je velký rozdíl mezi Sýrií a Ukrajinou a také mezi Asadem a Janukovičem. Sýrie by vždy spojencem Ruska a její obyvatelstvo je Rusku nakloněno. Když SSA rozpoutaly pomocí náboženských teroristických skupin v Sýrii válku, Asad se s armádou postavil teroru na ochranu svých občanů.

   Na Ukrajině za psoledních 25 let SSA vychovávali generace Ukrajinců k nenávisti ke všemu ruskému, až se jim podařilo rozpoutat převrat a občanskou válkou. Janukovič, který to hrál na obě strany, pak jen zbaběle utekl. Rusové nemají proto Ukrajině potřebu pomáhat více než je nutné, aby se stát nepoložil úplně. Nikdy na Ukrajinu nevtrhnou s armádou, protože by je v současné době propagandou zblblí Ukrajinci považovali za okupanty. Ukrajina si musí projít složitou cestou "samoočištění". Pod vládou ukrofašistitcké chunty dojde k bankrotu ekonomiky, prohloubí se boje mezi ozbrojenými bandami a obyvatelstvo bude nezměrně trpět. Ale za to si mohou sami, když se nechali zblbnout a dovolili, aby jim vládli zloději a vrazi. Proč by za ně měli umírat Rusové ?
   Až sami Ukrajinci pochopí, že Západ na ně vždy kašlal a nebude sypat peníze do černé díry, až bída, hlad, zima a násilí a teror dosáhnou vrcholu, tak snad pochopí, že je nutno fašistické zločince zlikvidovat. Pak povstanou a s pomocí Novorosie, která je legitimním nástupce Ukrajiny, porazí všechny bandy a začnou budovat novou, samostatnou, ale neutrální Ukrajinu, která se sama vrátí do "ruského světa", kam vždy patřila. Jiná cesta pro Ukrajinu neexistuje !

   Smazat
 2. Myslím, že není v silách nikoho, svrhnout Bašára Assáda a myslím, že Rusové neměli ani připustit svržení Janukoviče. Ale zdá se, že si to už uvědomili, protože dál ustupovat agresorům USA by bylo sebevražedné.

  OdpovědětSmazat
 3. Svetovi politici tvrdia.Assad je Diktator,preto ho treba odstranit.Teraz,ked vidime tych utecencov.tu agresiu,v azyl centrach sa biju,napadaju aj policajtov,nerespektuju nic a nikoho,tak sa natiska otazka.Möze jeden stat s takymto obyvatelstvom fungovat so Svajcarskou demokraciou,alebo s diktatorskym rezimom.Odpoved je jasna. Dalsia otazka,Preco svetovi politici maju rozhodovat,koho odstranit,koho dosadit.To maju predsa rozhodnut obyvatelia prislusnych krajin Nepoucil sa svet z Lybie.Tam cez den v hlavnom meste demonstrovalo za Kadaffyho 100 tisice ludi,a v noci europske staty bombardovavali Lybiu.M

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch lidí nebylo 100 tisíc, ale 1 milion 700 tisíc - zatím to největší zaznamenaná demonstrace občanů za podporu svého vůdce v dějinách.

   Smazat
  2. Zde je odkaz na to manifestaci

   https://www.youtube.com/watch?v=jWzNhk3zv4U

   Smazat
  3. Ano,mate pravdu,pokial sa pamätam,na EURONEWS ukazovali denne ludi pri demonstraciach,a nasledne nocne bombardovanie.Ta demonstracia 1.7 miliona bola skutocne ohromujuca.Nasi ludia robili v Lybii;a podla ich slov,bol Kadaffi ozaj oblubeny.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.