Reklama

pátek 2. října 2015

Sýrie, dvě války proti teroru (září/říjen 2015)

- red - 
2.10.2015   E-republika

Absurdní kruh spojenectví Západu s terorem v Sýrii asi skončí, protože studená válka proti Rusku založila novou frontu. Ale tentokrát už to není proxy-válka, ale skutečná válka. Ruské a západní bombardéry jsou ve vzduchu s ostrými a létají v koridorech vedle sebe.


Poslední článek k Sýrii se jmenoval Situace v Sýrii a okolí (září 2015). Teď, když o Sýrii píší díky ruskému bombardování jak světové, tak i české korporátky, můžeme konečně skončit naši tříletou redakční sérii nazvanou "Fakta o Sýrii" a následně "Fakta o Blízkém východě", kterou jsme doplnili sérií "Fakta o Egyptě". Ale korporátní spinnig*) událostí bude takový, že stejně budeme muset psát naši sérii dál.

Opět jen stručně, protože v jiném nezávislém tisku už vyšly překlady kvalitních komentářů ke vstupu Rusů do války. Doporučujeme zejména článek Co předcházelo ruské vojenské intervenci v Sýrii (Nová republika). Rusové začali bombardování poté, co dostali povolení parlamentu, povolení legálně zvoleného Asada a jeho vlády a poté, co informovali Izrael a USA o průletech letadel. Ani jedno z toho neudělala Francie, kterou nyní syrské úřady obvinily porušení mezinárodního práva, natož USA, které si bombardují, koho chtějí a kdy chtějí. Francie dokonce prohlásila, že poslední bombardování ISILu bylo "v sebeobraně". Ruská mluvčí ministerstva zahraničí Zacharovová na to vtipně reagovala s tím, že takový koncept "sebeobrany" je opravdu zajímavý. Napadl zemi, která nevede válku s Francií, a navíc porušil mezinárodní právo. Rusové na Krymu aspoň udělali referendum s 80 % hlasů pro připojení, a Krym v sebeobraně nebombardovali.
 
 
Jak se živil ISIL s pomocí Západu

Proč se Rusko a nyní i Čína rozhodly jednat? Protože v Sýrii vznikl vojenský pat, díky únavě obou stran. Ze země utíkají milióny lidí. Nyní je v Sýrii pohybu asi 8 miliónů uprchlíků, UNHCR má oficiálně registrováno ve svých táborech 2.1 miliónu. O čem naše korporátky nepíší? Bohaté státy EU a USA už před rokem odmítly financovat pomoc OSN v syrských uprchlických táborech. V táborech kolem Sýrie došly peníze, protože Západ odmítl před půl rokem dát OSN asi 0,5 miliardy dolarů na provoz uprchlických center v Iráku, kam utíkají Syřané, protože to mají nejblíž. Viz oficiální zprávu UNHCR. EU je tak chudá, že má tak tak na bombardování syrských civilistů a na pomoc ISILu.

Koalice USA, Francie, wahábitské státy (Katar, UAE, Saúdská Arábie) a Turecko se rozhodly Asada svrhnout silou pod heslem "Asad musí jít pryč". Nyní mají poslední možnost. Proto tyto země opravdu spěchaly a koordinovaly výše uvedený výkřik z různých koutů světa najednou. V mírových dohodách Ženeva II je napsáno, že mají být nejprve uspořádané volby, v nichž má rozhodnout syrský lid. Ale ten už dávno nemá žádné místo v plánech Západu koordinovanými s wahabitskými despociemi Perského zálivu.

První kolo ruského bombardování zatím ukázalo, co všechno mohli spojenci bombardovat už celý jeden rok. Ale kvůli taktické podpoře ISILu to nedělali. Rusové stihli za dva dny vybombardovat ISILu sklady munice; velitelská stanoviště; fabriky na výrobu osobních aut s výbušninami, které ve městech jako Homs a Aleppo zabíjely děti u škol; ropné terminály, z nichž minimálně Turecko bere za facku ropu a tak vykrádá zničenou Sýrii a finančně podporuje ISIL. A tentýž ISIL si v Turecku nakupuje za teroristické petrodolary ukradené v Sýrii potřebnou výzbroj dodávanou přímo z NATO.

Tento absurdní kruh spojenectví Západu s terorem nyní asi skončí, protože studená válka proti Rusku založila novou frontu v Sýrii. Ale tentokrát už to není proxy-válka, ale skutečná válka. Ruské a západní bombardéry jsou ve vzduchu s ostrými a létají v koridorech vedle sebe, aniž by se formálně identifikovaly a navzájem koordinovaly své útoky. Zkrátka, máme dvě války proti teroru.

První válka pomohla teror založit a úspěšně jej vojensky přiživovala od roku 2011. Druhá strana začala otevřenou válku typu západního "humanitárního bombardování" až nyní. Je jasné, že civilní oběti přitom budou také. Ale úspěch se měří poražením ISIL, který bude odřezán od peněz z ropy a od zásobovacích tras na Turecko, Jordánsko a Izrael. Od Libanonu už teroristé odřezaní jsou, viz heslo "Kalamún". Navíc Rusové připravili nové taktické centrum pro velení války proti terorismu v Bagdádu (Irák, Írán, Sýrie a Rusko), z něhož jsou vyloučeny země, které ISIL podporovaly. Tedy celý Západ, arabské sunnitské despocie a zcela pochopitelně i USA.
 
 
Strategie Rusů

I pouhé dvoudenní bombardování Rusů ukázalo, že teroristické jednotky podporované USA a zmíněnými státy jsou na seznamu, který poskytla syrská strana k bombardování. Tady se scénář bombardování opakuje s opačným znaménkem, protože Západ a Izraelci přímo bombardovali Asadovu legální armádu SAA. Pod tlakem ruských bomb budou muset západní demokraté naspinovat pro korporátní média to, o čem píšeme už dva roky. Že totiž nepřímo podporují Al-Kájdu a Al-Núsru v Sýrii, protože "jejich" odboj v rámci FSA skončil komedií za půl miliardy dolarů (z našich daní, je to akce NATO), a to přechodem těchto žoldnéřů do teroristických "bratrských" organizací. To je ta naše půl miliarda, která mohla jít uprchlíkům, kteří nemuseli do Evropy a mohli zůstat s dětmi v uprchlických táborech organizovaných OSN. Místo toho jsou s dětmi v kukuřičném poli na hranicích Srbska a Slovinska. To je boj za svobodu Sýrie v západním vydání.

USA program posílání žoldnéřů prozatím zastavila, ale výcvikové tábory jedou v Jordánsku dál, vojenská mašinérie se tak snadno zastavit nedá. Zase mají ti uprchlíci smůlu. Podívejte se, jak vypadal v reálu život lidí v Sýrii (Fakta o Sýrii XIV. aneb Smrt v přímém přenosu). Asadova armáda jako jediná legitimní síla vede v zemi pozemní ofenzívu proti ISIL. Na to se nesmí zapomínat, že to je SAA, která jako armáda nasazuje životy v pozemních bojích, které jako jediné mohou porazit islámské teroristy. Vedle ní tu bojují oficiálně také Kurdové, protože je vraždí Tureckem podporovaný ISIL, a dále zde jsou oficiálně pozvaní Íránci a Hizballáh.

Podívejme se jen v několika bodech na současnou situaci. Za prvé a zásadně, ISIL za rok trvajícího US-bombardování v Sýrii trvale rostl. Ale na konci, aby to nevypadalo, že Západ nedejbože tyto usekávače hlav podporuje, byl postup bombardováním takticky zpomalen tak, aby trvale ničil Asada a pustošil zemi. Toto "přibrzdění" teroristů přímo podporovaných z Tureckem (člen NATO) dokazuje přehled bojů za poslední měsíce. To jsou ony spojenecké "úspěchy" na konci grafu, kvůli kterým Rusko a Čína vstoupily do přímé vojenské podpory Asada. Proč Čína, o tom jsme psali ve výše uvedeném článku. Prodlužováním války z území ovládaného ISILem utekly další 3 milióny uprchlíků a přidaly se k těm ostatním několika miliónům. A to už západní demokraty nezajímá, dokud nedošli minulý měsíc masově až do EU, přesněji řečeno, do její západní části. Asad musí pryč, cena je vedlejší. Mapa Pentagonem placené organizace ukazuje, jak šikovně Západ manévroval s teroristy, aby územně rozbil Sýrii na teritoria s příslušnými "war-lords" placenými Saúdy, Katarem a Tureckem. Kleště svírající ze dvou ohnisek centrální část Sýrie s ropnými poli jsou jasně zřetelné. Klíčové pro úspěch Asadovy ofenzívy s podporou ruského bombardování je reakce místních kmenů, které zatím jasně neprojevily svou loajalitu ani jedné straně. Protože nepatří k 10 % alavitské menšiny, která ovládala Sýrii, nebyly spokojené pod jeho vládou a chtěly změny.

Západ jim zařídil islámský chálífát a zničená území, což je mnohem horší, než život pod Asadem. Mapa jasně ukazuje, že pokud se tyto kmeny na územích ISIL (černá, Kurdové žlutá) oslabených ruským bombardováním vzbouří a půjdou s Asadem, pak je konec teroru a západních snů o rozdělení Sýrie po vzoru nyní zničené Libye. 

*) sppining - překrucování (pozn.red.NR)

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

 
Foto: ruské bitevníky Su25 útočí v Sýrii
 
Související články:

14 komentářů :

 1. Výsledkem západní války s ISIL je, že ISIL stále posiluje a rozrůstá se. Uvidíme jak si povede RF. Hůře než západní koalice užitečných amerických idiotů snad ani v dikci deklarovaných cílů dopadnout nemůže..

  OdpovědětSmazat
 2. Narativ USA, že "bombarduje Islámský stát" je průhledná, od samého počátku bylo jasné, oč jde. Zadní brankou přes Islámský stát se USA dostaly s dvouletým zpožděním k bombardování Asadovy legální armády. A teď přichází konec tohoto "střílení holubů".

  OdpovědětSmazat
 3. dvořáku ty komonacistická čubko,kde máš ty nový lidový milice?čekám na tebe jsem připraven.u mě krást nebudeš.jak se objevíš u mého statku tak máš díru v hlavě.kurvo prolhaná zlodějská.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane statkáři, odpouštím vám nelichotivé a velmi velmi nepřesné otitulování. Napište mi prosím, kde statkaříte, abych věděl, kam mají vámi toužené "lidové milice" dorazit s tanky. Ušetříte jim i sobě několik hodin času.

   Smazat
  2. Co to má co společného s článkem o Sýrii? Anonym 12.31 bude asi nějaký psychouš.

   Smazat
  3. )))))) 12:31 - prosím,prosím, napiš sem jméno a adresu, kde statkaříš. Je nás mnoho, kteří by ti chtěli pomoci od nenávisti a blbosti ))))))

   Smazat
  4. státkaři ty si ale zmrd

   Smazat
 4. Situace je taková, že lidi budou mít co dělat se situací u sebe za plotem, pokud se vyplní i předpovědi z nejčernějších a začaly by krachovat banky, tak už nikoho z nás nebude zajímat, co se děje 300 km daleko, natož přes půl Zeměkoule.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten chudák komunistickofašistický Babrák Husajn s Bombama, co jako správná komundíra se v OSN asi 5x hlásil ke kolektivismu a snad 10 chtěl něco páchat "společně";) ( psáno pro místního znalce komunismu;):) ) musí být dost na nervy, neplní zadání svých šéfíku a otázka je jakýpak bude pro něj trest:)

  Škoda, že se to nikdy nedozvíme:(

  Jedem kluci jedni šikovní Ruští, perte to do nich;)
  Sice nachápu jak Vám mohli Ti kluci jedni ušatí Emeričtí nechat, za ten rok svého BOMBARDOVÁNÍ, tolik cílů, ale co, Vám to nevadí, ne;););):)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni totiž USAci nebombardovali tu deklarovanou ISIL,zrodivší se z incestu židovských gestap CIA,Mossadu a Musulmanského Brůdršaftu,ale syrskou armádu...

   Smazat
  2. V případě USA a jejich západních poskoků jde ovšem o "komunismus" (kolektivismus) západní oligarchie podle hesla: Oligarchové všech zemí spojte se, vysávejte svět a chudina, ty nes náklady!

   Smazat
  3. 13:10 a 13:29

   Souhlasím, máte pravdu ;)

   Smazat
 6. A čerstvá zpráva, právě do toho vstupují číňani. To aby si ten komunofobní šílenec, který tady vyšiluje jako magor, hodil mašli.
  http://debka.com/article/24926/Chinese-warplanes-to-join-Russian-air-strikes-in-Syria-Russia-gains-Iraqi-air-base

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.