Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Syrská armáda přešla do útoku

8. 10. 2015   Politikus

Vládní syrská armáda přešla do útoku na pozice džihádistů. Pozemní síly arabské republiky vyrazily od Hamá směrem k Idlibu a obci Ma’arat an-Numán. Přitom od 30. září ruské letectvo udeřilo po 112 objektech teroristického uskupení Islámský stát, které je v Rusku zakázané.Hlavnímu veliteli Vladimirovi Putinovi ministr obrany Šojgu referoval, že intenzita úderů vzrůstá.

Za poslední týden bylo v Sýrii zničeno 12 skladů teroristů s municí, šest závodů na výrobu výbušných zařízení, 19 podzemních řídících středisek a také 71 jednotek obrněné techniky, informuje TASS s odkazem na Sergeje Šojgu.

Překlad: Irena

14 komentářů :

 1. Jsem opravdu rád,že Sýrská armáda jde do útoku.
  Nasvědčuje to tomu,že to bude mít úspěch,různá podpora Ruska a dalších,povzbudí všichni,který si přejí ukončení války.Jen bych podotkl,trochu se zvedne utečenecká vlna,bojovníci IS a jejich přívrženci,budou utíkat,tak asi jen do západní Evropy,včetně nás.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 2. Už zdrhají. Zatím ofiko do Libye. Leteckým mostem!!! Neměla by je tam vítat pražská kavárna? Pavel P.

  OdpovědětSmazat
 3. Aktuálním problémem je kontrola severní hranice, přes kterou se islamisté v nouzi uchylují do Turecka:
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2673079
  A Turecko "kupodivu" proti narušení hranic neprotestuje -

  O pozemních bojích je žalostně málo informací. Něco málo je na syrských serverech:
  http://sana.sy/en/
  http://syriatimes.sy/

  Důležité bude, zda a nakolik se bude rozvíjet přímá syrsko-irácká vojenská spolupráce. Američanům se notně nelíbí už to, že Irák dovoluje iránským letadlům přepravu zbraní syrské armádě přes své území:
  http://iprnewswire.com/iraq-signs-collaboration-deal-with-russia-iran-syria-on-isis-fight/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak by mohlo být dost informací když cituji: "Američané úder raket ani nezaznamenali..." Tož si budou muset něco alespoň vycucat z prstů přes které pořádně dostali a tak ze zuřivosti alespoň provokují u ostrovů které Čína zvětšuje. Bohužel vztek je špatný rádce a není mu radno podléhat. Prostě a jednoduše kdo umí ten umí, kdo neumí ten čumí a zuří. A o tom to je.

   Smazat
 4. http://www.isstras.eu/cs/2015/10/05/zeman-syrie-bojuje-s-frontou-extremistickych-sil/

  OdpovědětSmazat
 5. http://www.nwoo.org/2015/10/08/syrska-armada-zautocila-na-pozice-al-nusra-isis-a-umirnenych-teroristu-letecke-kryti-poskytly-ruske-bojove-letouny/

  OdpovědětSmazat
 6. a Lybie do Itálie, pak do Rakouska,SRN nebo do ČR.

  Putine, Putine proč nás trestáš?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neboj zubatá smrtka s podrazákem nás ochrání

   Smazat
  2. Za to že jsme řiťolezci.

   Smazat
  3. Jééé, Putin mě tak krásně trestá:))) Ještě je potřeba zjistit, proč utíkají do Evropy před tím, něž nás začal Putin "trestat."

   Smazat
 7. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odvody-deti-od-ctrnacti-let-pojidani-organu-nepratel-to-vse-za-penize-z-emiratu-To-je-podle-ceskeho-publicisty-umirnena-opozice-v-Syrii-402669

  OdpovědětSmazat
 8. Na mig nestrilet:
  https://m.youtube.com/watch?v=5HAf-erDiVc&t=83

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.