Reklama

sobota 3. října 2015

Teroristé IS v Sýrii prchají po prvních leteckých útocích Ruska

3. 10. 2015   Sputník
Podle informace představitelů Generálního štábu RF, v řadách bojovníků Islámského státu začala panika a dezertérství. Asi 600 extremistů už opustilo jimi kontrolované oblasti v Sýrii a pokouší se dostat do Evropy. Kromě toho, podle slov arabských médií, začali teroristé spěšně evakuovat své rodiny z obav před ruským letectvem.
Rozvědka zaznamenala, že bojovníci teroristické organizace Islámský stát v Sýrii opouštějí jimi kontrolované oblasti: asi 600 žoldáků opustilo pozice a pokouší se dostat do Evropy. Oznámil to dnes náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF generálplukovník Andrej Kartapolov.

„Bojovníci opouštějí jimi kontrolované oblasti. V jejich řadách začala panika a dezertérství. Asi 600 žoldáků opustilo své pozice a pokouší se dostat do Evropy", řekl generál.


Kromě toho, jak oznámil dříve arabský televizní kanál Al-Mayadin, začali bojovníci odvážet své rodiny ze syrského města Rakky po zahájení vojenské operace VKS Ruska. Podle informace masmédií odvážejí teroristé své rodiny do Iráku.

Dnes bylo oznámeno, že americká strana informovala Ministerstvo obrany RF o tom, že v akčním pásmu ruského letectva „není nikdo kromě teroristů". „V průběhu kontaktů nám Američané oznámili, že nikdo kromě teroristů v tomto regionu není", zdůraznil náčelník hlavní operativní správy Generálního štábu OS RF.

34 komentářů :

 1. JE NAČASE,ABY USA EVAKUOVALO SVÝCH 80

  kusů prý mírnějšich teroristů a dalo jim v USA azyl,když už nechtějí poskytnout místo ve svých připravených táborech FEMA slušným a bohatým uprchlíkům,kteři utíkají za jejich svobodou ubytování, dřive než tam náš car PUTIN ubombuje těm prý mírným teroristům zadek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše Výsost, mohl by jste mně nepolíbeného Vašim geniem vysvětlit Vaše geniální myšlenky?! Přiznávám se poníženě, že jsem do Vašich intelektuálních výšek doposud jaksi nevyrostl. Zejména nerozumím tomuto: ...bohatým uprchlíkům, kteří utíkají za jejich svobodou ubytování, dřivě než tam náš car PUTIN ubombuje těm prý mírným teroristům zadek.
   A ještě mám "O génie" malou prosbičku: Naučte se prosím lépe českou gramatiku. Přeci jako génius nemůžete být negramota!!!

   Smazat
  2. VZKAZ PRO ANONYMA NADE MNOU:

   Jsem lidový komentator a dávám takovým anonymům rozumy.No a senochrupům mohu dávat rozumy donekonečna. Oni budou chtít zase STEJNĚ seno.

   Smazat
  3. Nějaký západní novinář, který chtěl napsat článek o ruských útocích v Sýrii podal dotaz na generální štáb Ruska: jak při leteckých útocích rozeznáte normálního teroristu od umírněného? No, jak?

   Smazat
  4. Naštěstí se Rusové drží zásady "terorista jako terorista". Přečtěte si v Doteku plky generála Šedivého o Sýrii. Má tam i tabulku, kdo s kým v Sýrii kamarádí a kdo proti komu bojuje. Prostě schválně vyrobený maglajs, v kterém se málokdo vyzná. Rusové to naštěstí nerozlišují, jako Alexander nerozlišoval, jak je utkán a provázán Gordický uzel. Prostě to rozsekli, všichni, kdo bojují se ruce proti Asadově zákonně zvolené vládě jsou teroristé a basta. A Šedivý se svými natoidními šplhavými úvahami se může jít bodnout. NATOidi (viz havloidi) jsou obecně v křeči :-D)

   Smazat
 2. Jsem RusoFIL a jsem na to hrdý. Rusko (a Putun) zdárně vede svou osvoboditelskou kampaň v Sýrii a Blízkém východě. Tím také pomáhá Evropě (a nám) zbavit se neúměrné zátěže od islámských vetřelců - nemakčenků!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je dost dobře možné, že to báťuška Putin bude muset vzít od Damašku po Berlin jestliže ti prchající svatí bojovníci prchají směrem do Evropy a budou se tu mstít. To by pak byla válka téměř na hranicích RF, je jich tu na to i tak dost. Pro nás by tím svitla jiskřička naděje, že nám Rusové odpustí a ponechají si nás jako předsunutý obranný val na věčné časy a nikdy jinak. Snad by tu byl konečně klid a mír, pravděpodobně ne systém Ideál, ale stále lepší než sharia

   Smazat
  2. Spíše bych těm prchajícím islámským bojovníkům nabídla jednu německou Makrelu s tím, že budou-li nadále prchat do Evropy, dostanou jich přídělem každý hned několik. Tipuji, že by se ihned obrátili a prchli zpět do Sýrie zemřít s nadějí na mladší hostesky přidělené jim odměnou za hrdinskou smrt na obranu koránu.

   Smazat
 3. Díky USA šmírování "osvícené" Makrele za chvíli bude Evropa plna těchto "mírumilovných" teroristů. Bůhví co dělají a komu, k čemu slouží tzv. tajné služby evropských zemí. Že by v nich byli samí blbci, kteří nevidí to co vidí běžný člověk pouhým náhledem se mi nezdá být pravděpodobné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja myslím, že tajné služby štátov eu sú podobne obsadzované ako u nás. Všetci sa spoliehajú na americký obranný štít, vrátane spravodajského, preto ochotne a bez škrupulí spolupracujú s NSA a CIA. No a keďže sme vpoho a happy, tajné služby slúžia ako bomba fleky pre rôznych ľudí. Ak rozlišujeme kvalitu ľudí na schopných, neschopných a všetkéhoschopných, potom zopár všetkéhoschopných dosádza do tajných služieb tých neschopných. Títo, keďže nevedia, odkiaľ vietor fúka potom plnia priania tých všetkéhoschopných. Výsledkom sú rôzne správy bis a sis, z ktorých vyplýva, že v čr a sr je viac ruských špiónov a podvratných živlov ako občanov týchto štátov, prípadne že rastie aktivita homofóbnych a xenofóbnych hnutí, oba fakty sú priamym ohrozením demokracie.
   Takže odpoveď na Vami položenú polootázku - áno sú tam samí blbci, ktorí vidia len to, čo chcú ich ochrancovia , ktorým slúžia.

   Smazat
 4. Istě, vítejte tenoristé i s rodinami v EU. Tady bojovat nemusíte, 1450 Eur na hlavu, stačí, když se budete množit. To je ůčinnější, než střílet.

  150 000 pasů už vám tiskne i ČR.

  OdpovědětSmazat
 5. je nutné ty kurvy pochytat a popravit jejich stylem ne že se rozutečou a budou dělat bordel jinde a k nim přibalit usácký kurvy !!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Jak je možné, že předchozí údajné nálety na IS provedené US nebyly spojené s mediálním spíláním teroristů? A jak je možné, že naopak k tomuto dochází nyní, po náletech Ruska? Vysvětluji si to tím, že ty předchozí letecké útoky nebyly z nějakého důvodu účinné. V době vyspělé vojenské technologie je přitom vyloučeno, aby se tak stalo jen v důsledku náhody, špatně zadaných informací či bravurně zvládnuté obranné taktiky netvorů z IS a jim podobných teroristických oddílů. Pravda je asi taková, že ruské nálety jsou účinné a teroristé jako krysy kvílí a opouštějí svá stanoviště.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0,03 Naopak - byly velice účinné. Oslabovaly pozici Asadovy vlády a ISIL s teroristy stále posilovaly a rozrústaly se.

   Smazat
  2. Jsou tak účinné,že bombardují nemocnici.
   To tedy nesvědčí o jejich vyspěle elektronické navigaci.Skutečně to už nejde zatajit,co všechno se skrývá za IS.Také jsem to předvídal,že první budou utíkat,žoldáci různě naverbováni po světě,za nimi místní vrazi,kteří se bojí o holý život,až se provalí,kolik svých spoluobčanů postříleli,obrali o majetek.Líbí se mě,jak jsou všichni zaskočeni,nástupem Ruska v Sýrii,dokonce se klepou kolena i Porošenkovi.Jedno je jisté,děj se posunul k lepšímu,obyčejný občané to vítají a zodpovědné nutí jednat.
   zemedelec.

   Smazat
  3. Jen jsem zapomněl dodat,jestli tím bombardováním nemocnice,to nechtěli svést ne Rusko,čemu bych se nedivil,budu rád,když to někdo zasvěcený rozebere a přiblíží nám ten záměr.
   zemedelec.

   Smazat
  4. Taky mne napadlo jestli to neměla být vlastně od Ušáků provokace podobná sestřelení letadla nad Donbasem . To by jim hrálo do karet a světová media by zase srdceryvně kvílela nad barbarstvím Rusů .O Českém tisku je zbytečné psát . Teď to budou prohlašovat za omyl a všechno zase bude v pořádku a bude ticho po pěšině jako vždy . Jenže Rusům by v tomto případě nepomohlo ani milion omluv . A v tomto lhaní a překrucování spočívá celý tento bordel na tomto světě .

   Smazat
  5. Financial Time píše, že po tom debaklu s nemocnicí v Afgánistánu, USA už nejsou způsobilé nikoho chránit, že nemají žádný životaschopný projekt, žádné cíle.
   A to není jen ta nemocnice, saúdové v Jemenu vybombardovali taky nějaké civilisty, představitel SA v OSN byl tím zhrozen, ale saúdské letectvo se bránilo, že zaměřovací údaje dostali od USA, že při bombardování v Jemenu dostávají souřadnice od USA.
   A je to venku !!!

   Smazat
 7. Proč vlastně není ještě zrušenoto svinstvo, kterému řákají sankce? Proč děláme to, co chtějí šmejdi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen ať sankce pokračují, produkce nadvýroby zajistí přebytka na českém a moravském trhu, hlavně jídla, takže ceny pro starobní mlčenlivé a tiché důchodce nebudou díky nabídce šponovány n a d německou a západní cenovou úroveň potravin a důchodci se po dlouhé době dosyta najedí. Rusům se zemědělství rozjelo, takže jsou soběstační, ještě by to chtělo přijmout TTIP a opravdu laciné potraviny z Ameriky, aby už ti evropští maoisté, trockisté a sionisté zkrotli, trotli chamtiví. Dneska je třebas v BIlla- máslo za 20Kč/ks, to musí ten židácký generální ředitel Madety šílet vzteky, pamatuji se jak v televizním vysílání řval, že máslo musí být na trhu nejméně za Kč, hovädo a prase jedno nelidské...

   Smazat
  2. Anonymní 8:03
   Jedno Vám říci hned,vůbec neuvažujte o tom,že po podepsání smlouvy TTIP,budou tady lacinější potraviny dodané USA.Za prve,budou to stejně většinou Evropské potraviny,jen přes Americké nadnárodní korporace a pochopitelně také dražší.Podobně to bude z dalšími komoditami,budeme muset odebírat jen zboží,nabízené USA.Jak se někde píše,že utečenci zvednou koupěschopnost,třeba v Německu,tak to je na hlavu postavené,když jim to musí dát státní pokladna,bez toho aby stát dostal od nich protislužbu.To ty peníze můžou rovnou rozhazovat z letadla.
   zemedelec.

   Smazat
  3. Protestuji proti tomu hlupákovi - anonymovi 8:03. TTIP žádné laciné americké potraviny do Evropy nepřinese. Přinese jen hospodářské a především sociální strádání evropské populace! Bude představovat loupeže evropských výrobních kapacit. Vzpomeňte, jak díky hloupým smlouvám, podobným chystané TTIP, jsme přišli o Plzeňské pivovary, za které Nomura de facto nezaplatila. Naopak my jsme jí museli zaplatit na jakýchsi 'kompenzacích' přes 4 Mld. korun. Vzpomeňte na Laudra (TV NOVA), jak jsme mu museli vyklopit 10.5 Mld. Kč za to, že si neuměl podnikatelsky poradit se Železným a jeho partou. Přitom Železný neudělal nic nezákonného! Podívejte se, jak dlouho se vede spor se Šťávou (Diag Human), pro nic za nic. A lítají v tom další miliardy! TTIP je největší nebezpečí pro naši společnost. Někdy mám dojem, že ona migrantská vlna má odvést pozornost veřejnosti od právě potajmu chystané otrokářské a asociální smlouvy TTIP. Naopak bychom měli ty česko-americké smlouvy vypovědět, protože jsou pro nás velmi nevýhodné a nebezpečné.------------- a za druhé: Madeta díky ruskému odvetnému embargu na evropské potraviny musela snížit výrobu. Část svých problémů, jak je u větších firem zvykem, přenesla i na své dodavatele snížením výkupní ceny mléka. A teď, myslíte si, že výkupní cena 6,- Kč za litr mléka je cena, za kterou se vyplatí chovat dojné krávy? Musím se zastat ředitele Madety, aniž bych ho znal, protože se chová racionálně podle toho, jak jsou nastavené okolní podmínky. To, že mluvil o vyšší ceně másla (kterou jste asi nedopatřením neuvedl), tak řekl jen to, co píši. Celý řetězec dodavatelů českého másla, mléka a sýrů je na kraji kolapsu. Ředitel Madety také jako jeden z mála všechna svá vystoupení v televizi zaměřil na kritiku sankcí proti Rusku, které stály Madetu (a její dodavatele!!!) jen ztrátu a existenční ohrožení.

   Smazat
  4. Ha, prodej českých výrobních kapacit! K d o je prodal a pokud se prodej neuskutečnil předáním peněz nebo zlata za Plzeňský pivovar, tak je stále v majetku prodávajícího...jó Klaus, ale tomu to musíš trotle prominout, jak sám říkal náš Klaus "takyprofesor"-My jsme se to učili!!!! A to to prase studovalo 2 roky na MTI.

   Smazat
  5. Za Plzeňské pivovary 'zaplatila' Nomura svými vlastními bezcennými akciemi. Sranda, ne?!

   Smazat
  6. Pouze blb nebo informovaný přijme jako platidlo akcie...měl by vrátit nebo by mu měla být odebrána profesura.

   Smazat
  7. Hallo pro Václava Dvořáka: Ten komunistický ředitel MADETY řval v televizi tehdy rozčilěně, že čtvrtka másla by měla stát okolo 50 Kč, a to ČNB chtěla za t€uro okolo 25 Kč, v Němcích zatím stálo máslo 1,19t€uro a výkupní cena za 1 litr mlíka tam byla 0,08 t€uro.Jezte müsli lidi a nenechte se blbnout od židotrockistických vášnivě deklamujících redaktorek a vzteklých takyřiditelů másla a mléka.

   Smazat
  8. Za vámi uváděnou výkupní cenu nemohou v Německu mléko vyrobit. Určitě máte v tom čísle chybu.

   Smazat
 8. Vedle na portálu je článek - proč Obama straní muslimům?
  Je tam vypsáno, co všechno v Americe muslimové dostávají zdarma a jak jsou všemožně podporováni.
  Stále se polemizuje, zda Barak Hussein Obama je nebo není muslim.
  Logickým a selským rozumem - jestliže jeho otec a posléze i otčím, kteří ho oba vychovávali, jsou tuplovaní muslimové, jeho bratr snad měl působit v muslimském bratrstvu, mohl být v této rodině Barak vychováván v křesťanské víře???
  Myslím, že Amerika by nikdy nepřiznala, že v té výjimečné zemi, výjimečných lidí, neomezených možností a svobody vládne snad nějaký muslim. To by byla prvotřídní potupa. Ale vysvětlovalo by to tu úpornou a tvrdošíjnou podporu islamistů. Vždyť silně věřící křesťan také bude pomáhat ze všech sil jinému křesťanovi.
  Každý má právo na své náboženské cítění, ale dovedete si představit, že by v nějaké muslimské zemi vládl křesťan?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On sám se hlásí udajně k protestantství

   Smazat
  2. V Sýrii za Asadů se nedělá rozdíl mezi muslimy (sunnity i šiíty), alavity, drúzy a dalšími křesťanskými komunitami a samozřejmě i eteisty. Byla a je to sekulární republika, která má tu smůlu, že se její vedení nepodělalo z Izraele jako Egypt nebo Jordánsko, nepodepsalo mírovou smlouvu a stále trvá ne tom, že Izreal musí vrátit území uchvácená za války v roce 1967 (Golany) a nepodělalo se z USA. Feudálním monarchiím jako je Katar, Saúdská Arábie a Sjednocené arabské emiráty je republika v arabském světě trnem v oku.

   Smazat
  3. Nevím k čemu se Obama hlásí , ale prý má problém vůbec doložit rodný list .

   Smazat
 9. Islámský stát pomohly vytvořit USA svoji politikou v Iráku a Sýrii, a to za pomoci Turecka a některých arabských monarchií, každý z trochu jiného důvodu.. Až když začal ohrožovat Bagdád, tak jim to došlo ale v podstatě ho nechají se udržet ve vymezeném prostoru. V Sýrii usilují již přes 4 roky a násilné svržení zákonné vlády, ale Rusko jim udělalo čáru přes rozpočet. Až dosud tuto oblast považovali za svoje vyhrazené teritorium, dokonce i Francie si začala dělat nároky po 70 letech, ale v chaosu který způsobili a nejsou schopni řešit, se objevuje Asád se svoji pozemní armádou, za pomoci Iránu a Ruska jako síla, která může situaci napravit a stabilizovat.

  OdpovědětSmazat
 10. "Podle informace představitelů Generálního štábu RF" - těžko si lze představit, že budou říkat něco jinýho, že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne vole, to tu píše diskutující a má pravdu, je to jeho názor. Mluvčí GŠ ARF říká jen fakta, ne komentáře: kde koho a jak bombardovali, k čemu objekt sloužil a zda byl zničen zcela nebo částečně. Zkus si rejpnout někde jinde.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.